Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Τρεις τελιτσες->Ρυθμισεις->ειδοποιήσεις και μετά αφού τικαρεις το γενικό κουμπί ειδοποιήσεων,από κάτω έχει επιλογές ειδικοτερες-συνθετες για ιστότοπους κλπ ( το πεδίο επιπλέον ρυθμίσεις στην εφαρμογή,κάτω κάτω) Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

στον όπερα δεν γίνεται να βάλουμε για αρχική σελίδα μια ΔΙΚΉ ΜΑΣ ιστοσελίδα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Δεν βλέπω να έχει τέτοια επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Τρεις τελιτσες->Ρυθμισεις->ειδοποιήσεις και μετά αφού τικαρεις το γενικό κουμπί ειδοποιήσεων,από κάτω έχει επιλογές ειδικοτερες-συνθετες για ιστότοπους κλπ ( το πεδίο επιπλέον ρυθμίσεις στην εφαρμογή,κάτω κάτω)

 

Αυτό κανω ενεργοποιω τις ειδοποιήσεις για την συγκεκριμένη σελίδα και μόλις βγω και ξαναμπώ στις ρυθμίσεις είναι απενεργοποιημενο πάλι

Link to comment
Share on other sites

Άδειες έδωσες; Αν ναι, κάνε clear cache και τέλος επανεγκατάσταση του app. Ελένης τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων και από τι ς ρυθμίσεις του κινητού. Έχεις τπτ για εξοικονόμηση μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

χαζό εντελώς. δεδομένου ότι και ο Chrome έχει την επιλογή αυτήν!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Αν είναι κάτι που το χρειάζεσαι τότε ναι. Εμένα με εξυπηρετεί καλύτερα που στην αρχική οθόνη μπορώ να προσθέσω όποια sites θέλω για πιο γρήγορη πρόσβαση. Αυτό δεν το έχει ο Chrome
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κάτι που το χρειάζεσαι τότε ναι. Εμένα με εξυπηρετεί καλύτερα που στην αρχική οθόνη μπορώ να προσθέσω όποια sites θέλω για πιο γρήγορη πρόσβαση. Αυτό δεν το έχει ο Chrome

 

Έτσι και εγώ. Προτιμώ την speed dial του Opera. Με ένα κλικ έχεις όλα τα αγαπημένα σου και με οποία σειρά θέλεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

απλά εγώ χρησιμοποιώ ένα add on στον Chrome και στο Firefox groupspeeddial λέγεται και το έβαλα και σαν start page στο κινητό στο Chrome και στην αλεπού και βολεύει πολύ. αλλάζω τα dials και από πισι, αλλα dials στο πισι, αλλα στο κινητό κλπ. στην ουσία έχω τα ίδια dials σε όλους τους browsers πλην Opera γμτ

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και εγώ. Προτιμώ την speed dial του Opera. Με ένα κλικ έχεις όλα τα αγαπημένα σου και με οποία σειρά θέλεις.

Ακριβώς.

Είναι ό,τι πιο βολικό υπάρχει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, εγκατέστησα τη νέα έκδοση του Όπερα, και ενώ σχεδόν όλα είναι μια χαρά και μάλλον πιο σβέλτος, η μπαρα ειδοποιήσεων ψηλά στην οθόνη είναι μαύρη και όχι ενιαία στο συνολικό της εικόνας. Το κάνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Opera mini vs Opera?

 

Υπέρ και κατά.

 

Ποιός μπορεί να βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ

 

Όπερα κανονικό.

Ο μίνι πολλές σελίδες δεν τις εμφανίζει κανονικά ή δεν θα δουλεύουν πλήρως.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

o mini ξεκινησε παλια ως ο browser που εξοικονομει δεδομενα. ηταν ελαφρυς για τα πρωτα smartphone
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mετα από πολύ καιρό χρήσης του kiwi, μετακόμισα στον samsung browser. Εξαιρετικός.με μια δύο προσθήκες θα είναι τέλειος (κάτω url address bar, κουμπί εξοδου)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος browser που να συγχρονίζει με Google και να έχει κάτω τα κουμπιά tabs, share, home, options (ιδανικά όχι την url bar).

 

Μέχρι πριν δύο update ήμουν υπέρ ευχαριστημένος με chrome beta αλλά με τα νέα τεστ που κάνουν τον μπέρδεψαν πολύ.

 

Edit : ο edge είναι όπως θέλω εμφανισιακά αλλά δυστυχώς δεν(?) συγχρονίζει με Google account

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος browser που να συγχρονίζει με Google και να έχει κάτω τα κουμπιά tabs, share, home, options (ιδανικά όχι την url bar).

 

Μέχρι πριν δύο update ήμουν υπέρ ευχαριστημένος με chrome beta αλλά με τα νέα τεστ που κάνουν τον μπέρδεψαν πολύ.

 

Edit : ο edge είναι όπως θέλω εμφανισιακά αλλά δυστυχώς δεν(?) συγχρονίζει με Google account

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Συγχρονισμο με Google Account μονο ο Chrome

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τοσο σε νοτε 4 (ΜΜ) οσο και σε νοτε 9 (Pie) ο Opera με vpn δεν μου ανοιγει το site της athens voice. Εχω δοκιμασει να απενεργοποιησω τοσο το vpn οσο και το ad block αλλα τιποτα. Καμμια ιδεα κανεις? Σημειωση οτι ειναι το μοναδικο site που δεν φορτωνει. Σε ολα τα υπολοιπα μπαινω κανονικα.

 

Με τον δευτερο browser που εχω (samsung browser) μπαινω κανονικα στο site και στις δυο συσκευες.2c9eadb33332be6289ee18090970f2f4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τοσο σε νοτε 4 (ΜΜ) οσο και σε νοτε 9 (Pie) ο Opera με vpn δεν μου ανοιγει το site της athens voice. Εχω δοκιμασει να απενεργοποιησω τοσο το vpn οσο και το ad block αλλα τιποτα. Καμμια ιδεα κανεις? Σημειωση οτι ειναι το μοναδικο site που δεν φορτωνει. Σε ολα τα υπολοιπα μπαινω κανονικα.

 

Με τον δευτερο browser που εχω (samsung browser) μπαινω κανονικα στο site και στις δυο συσκευες.2c9eadb33332be6289ee18090970f2f4.jpg

Σε Android 10 ανοίγει κανονικά. Δοκίμασε να αλλάξεις τοποθεσία στο vpn. Το έχω στο βέλτιστο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα. Μηπως εχει παρατηρησει κανεις τις τελευταιες μερες-βδομαδες "παγωματα" του chrome; Μου συμβαινει σε 3 διαφορετικες συσκευες, flagship κ low-end.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες εβδομαδες εχω βαλει τον Brave και τον συγκρινω με τον Opera που ειναι ο βασικος browser μου(την ιδια συγκριση κανω και στα linux mint).

Δυστυχως, δεν εμφανιζεται ουτε σε αυτον το κουμπακι up/down για να γλυτωνουμε το σκρολαρισμα.

Λειτουργει πολυ καλα το adblocker του και ειναι το ιδιο γρηγορος.

Στο facebook εντοπισα δυο διαφορές σε σχεση με τον opera:

η θετικη οτι μπορεις να βλεπεις τα live videos διχως την εφαρμογη του fb(δεν την εχω καν εγκατεστημενη)

και η αρνητικη οτι δεν μπορεις να απαντησεις με μηνυμα και ανοιγει τον messenger(οπως κανει και ο chrome).

Link to comment
Share on other sites

και η αρνητικη οτι δεν μπορεις να απαντησεις με μηνυμα και ανοιγει τον messenger(οπως κανει και ο chrome).

Αν δεν θέλεις να πηγαίνεις στο messenger το βάζεις στην λειτουργία ''Για υπολογιστή'' αλλά γενικά είναι άβολο μετά γιατί θα θέλεις να κάνεις zoom in και zoom out

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν πηγαίνει στο messenger.

Μπορώ να διαβάσω κανονικά από τον Opera τα μηνύματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...