Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοεί αναγκαστικά να έχει μενού της cosmote (οι μόνες επεμβάσεις της cosmote στα κινητά είναι το cosmote myview). Πιθανότατα θα έχει product code της Cosmote όπως συμβαίνει και τώρα σε όσες συσκευές Nokia πουλάει η Cosmote.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν μερικους μηνες παντως το ξαδερφακι μου πηρε απο εκει ενα n97 mini και ηταν αυτο που λες...:)

παντως δεν παιζονται τα ατομα....ακομη και ετσι...

το κινητο ηταν προβληματικο(δεν δουλευε η οθονη αφης) και σε 7 μερες μεσα του το αλλάξανε...:)

 

παραεισαγωγη εννοεις? καμμια απαντηση για τα υπολοιπα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί αναγκαστικά να έχει μενού της cosmote (οι μόνες επεμβάσεις της cosmote στα κινητά είναι το cosmote myview). Πιθανότατα θα έχει product code της Cosmote όπως συμβαίνει και τώρα σε όσες συσκευές Nokia πουλάει η Cosmote.

 

Πολύ σωστά. Απλά έχει έτοιμες περασμένες τις ρυθμίσεις για mms και internet, καθώς και ήχο κλήσης και ταπετσαρία.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί αναγκαστικά να έχει μενού της cosmote (οι μόνες επεμβάσεις της cosmote στα κινητά είναι το cosmote myview). Πιθανότατα θα έχει product code της Cosmote όπως συμβαίνει και τώρα σε όσες συσκευές Nokia πουλάει η Cosmote.

 

 

 

Τα OTA ή μέσω ovi updates από Νοκια (firmware-εφαρμογες) για τις συσκευές με product code της cosmote, δίνονται ταυτόχρονα με αυτά των άλλων συσκευών με τα κοινά διεθνώς product codes;

Link to comment
Share on other sites

Τα OTA ή μέσω ovi updates από Νοκια (firmware-εφαρμογες) για τις συσκευές με product code της cosmote, δίνονται ταυτόχρονα με αυτά των άλλων συσκευών με τα κοινά διεθνώς product codes;

Όχι δεν δίνονται ταυτόχρονα. Κυκλοφορούν πρώτα οι αναβαθμίσεις για τα product code της nokia και μετά κυκλοφορούν (ή όχι) για τα product code των Cosmote, Wind και Vodafone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το φανταζόμουνα γι' αυτο και ρώτησα. Δηλαδή ο Γερμανός ακόμα και αν πάρεις συσκευή χωρίς σύνδεση, θα σου δώσει υποχρεωτικά συσκευή με product code της cosmote?

 

Το ρωτάω γιατί έχω κάποια έκπτωση από εκεί, αλλά μέχρι και αν βρεθεί τρόπος αλλαγής product code η αγορά από Γερμανό για μένα απορρίπτεται αν είναι με product code cosmote.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχεδον εβαλα ελληνικα, κατεβασα το firmware BALKANS GR(0599850).

ολα τα εκανα σωστα αλλα μολις πατησα το Refurbish εβγαζε οτι κατι error και με ρωταγε αν ηθελα να συνεχισω αλλα πατησα οχι για να σας ρωτησω πρωτα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχεδον εβαλα ελληνικα, κατεβασα το firmware BALKANS GR(0599850).

ολα τα εκανα σωστα αλλα μολις πατησα το Refurbish εβγαζε οτι κατι error και με ρωταγε αν ηθελα να συνεχισω αλλα πατησα οχι για να σας ρωτησω πρωτα:wacko:

 

τι error? ψαξε και στο google για το συγκεκριμμενο σφαλμα

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το φανταζόμουνα γι' αυτο και ρώτησα. Δηλαδή ο Γερμανός ακόμα και αν πάρεις συσκευή χωρίς σύνδεση, θα σου δώσει υποχρεωτικά συσκευή με product code της cosmote?

 

Το ρωτάω γιατί έχω κάποια έκπτωση από εκεί, αλλά μέχρι και αν βρεθεί τρόπος αλλαγής product code η αγορά από Γερμανό για μένα απορρίπτεται αν είναι με product code cosmote.

Από την στιγμή που ο Γερμανός είναι μέλος της Cosmote τότε και τα κινητά που δίνει θα έχουν product cοde της Cosmote. Δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά όμως, γιατί δεν έχω αγοράσει τώρα τελευταία κινητό από τον Γερμανό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχεδον εβαλα ελληνικα, κατεβασα το firmware BALKANS GR(0599850).

ολα τα εκανα σωστα αλλα μολις πατησα το Refurbish εβγαζε οτι κατι error και με ρωταγε αν ηθελα να συνεχισω αλλα πατησα οχι για να σας ρωτησω πρωτα:wacko:

 

Φιλε και μενα μου βγαλε μυν για error αλλα συνεχισα κανονικα...δες λιγο στην τεταρτη η τριτη σελιδα του λινκ που σου δωσαμε υπαρχουν καποια αλλα παιδια που κανουν αναφορα για μυνημα λαθους πριν το φλασαρισμα αλλα πατανε οκ και ολα πανε ρολοι..δες λιγο αν ειναι το ιδιο μυν....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και μενα μου βγαλε μυν για error αλλα συνεχισα κανονικα...δες λιγο στην τεταρτη η τριτη σελιδα του λινκ που σου δωσαμε υπαρχουν καποια αλλα παιδια που κανουν αναφορα για μυνημα λαθους πριν το φλασαρισμα αλλα πατανε οκ και ολα πανε ρολοι..δες λιγο αν ειναι το ιδιο μυν....

μου ξαναγραφεις σε παρακαλω το link γιατι δεν το βρισκω!!!!

 

μου γραφει το εξης : An optional file is missing.The file is : RM596_029_000M011_16G.fpsx

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μου γραφει το εξης : An optional file is missing.The file is : RM596_029_000M011_16G.fpsx

 

φιλε και σε μενα το ιδιο εβγαλε πατησα οκ και φλασαρε την συσκευη κανονικα...σιγουρεψε το ομως..το λινκ στο δωσα χθες ειναι μια η δυο σελιδες πισω...επισης δεν ξερω αν κατεβασαμε το ιδιο φιρμ...το δικο μου ηταν διαφορετικο...τεσπα....

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στο ιντερνετ τωρα

 

ρε παιδια αλλαξε γλωσσα κανονικα , παω να κανω την κινηση που λεει για το ovi store για την εγκατασταση του στα αγγλικα αλλα δεν συνδεετε στο δικτιο με τπτ ενω τα βλεπει τα δικτια

:cry:

 

 

φιλε freddara μπορεις να δεις ποιο firmware κατεβασες?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

sorry για to off topic αλλα πια η διαφορα acn stores με nokia care?

acn stores(ενα κακό ανέκδοτο του πρόσφατου παρελθόντος:lol::lol:).....αν διατήρησαν αυτήν την επωνυμία κάποιοι είναι γιατί νοσταλγούν.....http://www.alphacopy.gr/viewshopstaticpage2.aspx?valueid=1540

Πλέον η ΝΟΚΙΑ Φινλανδιας συνεργαζεται με την Logicom http://www.lgcom.net/nqcontent.cfm?a_id=2441&tt=graphic&lang=l1

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα! Είχα σκοπό να περιμένω να το φέρουν εδώ, αλλά από το πουθενά μου το πήρε δώρο ο αδερφός (από Αγγλία) κ μου'ρθε σήμερα το μεσημέρι. Δεν έχω δοκιμάσει κ πολλά ακόμα. 2-3 φωτογραφίες, 1-2 βίντεο κ γενικά κοίταξα λίγο τα βασικά.

 

Δεν έχει Ελληνικά, αλλά τις επαφές που πέρασα από το 5800 μου τις εμφανίζει κανονικά. Βέβαια δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά κ επίσης όταν πάω να κάνω κλήση κ αρχίζω να γράφω τον αριθμό, μου εμφανίζει μόνο τις επαφές που είναι στα Αγγλικά.

 

Γίνεται να το πάω στη Nokia να μου περάσουν Ελληνικά ή θα πρέπει να το κάνω μόνος μου? Έχω διαβάσει πως γίνεται, απλά θα'θελα να ξέρω αν μπορούν να μου το κάνουν κ στη Nokia. Μόνο να μπορώ να γράφω θέλω. Το μενού (κ στο 5800) πάντα στα Αγγλικά το'χω.

 

Ό,τι θέλετε ρωτάτε. Αν κ το'χουμε δει όλοι τόσες φορές το κινητό που πλέον δεν έχει μείνει να μάθουμε κ τίποτα. :p

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα! Είχα σκοπό να περιμένω να το φέρουν εδώ, αλλά από το πουθενά μου το πήρε δώρο ο αδερφός (από Αγγλία) κ μου'ρθε σήμερα το μεσημέρι. Δεν έχω δοκιμάσει κ πολλά ακόμα. 2-3 φωτογραφίες, 1-2 βίντεο κ γενικά κοίταξα λίγο τα βασικά.

 

Δεν έχει Ελληνικά, αλλά τις επαφές που πέρασα από το 5800 μου τις εμφανίζει κανονικά. Βέβαια δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά κ επίσης όταν πάω να κάνω κλήση κ αρχίζω να γράφω τον αριθμό, μου εμφανίζει μόνο τις επαφές που είναι στα Αγγλικά.

 

Γίνεται να το πάω στη Nokia να μου περάσουν Ελληνικά ή θα πρέπει να το κάνω μόνος μου? Έχω διαβάσει πως γίνεται, απλά θα'θελα να ξέρω αν μπορούν να μου το κάνουν κ στη Nokia. Μόνο να μπορώ να γράφω θέλω. Το μενού (κ στο 5800) πάντα στα Αγγλικά το'χω.

 

Ό,τι θέλετε ρωτάτε. Αν κ το'χουμε δει όλοι τόσες φορές το κινητό που πλέον δεν έχει μείνει να μάθουμε κ τίποτα. :p

 

Καλορίζικο! :)

Δεν έχεις και άδικο, έχουμε δει τα πάντα πλέον, που το μόνο που λείπει είναι να το πάρουμε επιτέλους στα χέρια μας και οι υπόλοιποι που δεν το έχουμε ακόμα.

Όσο για την ελληνική γλώσσα, αν πας σε Nokia Care σου την περνούν με ένα ποσό της τάξης των 15-20 Ευρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει γραφτει απο κανεναν σε προηγουμενα μνμ για το ποτε θα ειναι στα καταστηματα στην ελλαδα,αλλα ο αδερφος μου δουλευει στον γερμανο και τους ηρθε ειδοποιηση οτι σε μαυρο χρωμα θα ειναι στον γερμανο στις 23-30 νοεμβρη και το ασημι απο 1-10 δεκεμβριου με customization cosmote ομως.και τιμη 519
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! :)

Δεν έχεις και άδικο, έχουμε δει τα πάντα πλέον, που το μόνο που λείπει είναι να το πάρουμε επιτέλους στα χέρια μας και οι υπόλοιποι που δεν το έχουμε ακόμα.

Όσο για την ελληνική γλώσσα, αν πας σε Nokia Care σου την περνούν με ένα ποσό της τάξης των 15-20 Ευρώ.

 

Ευχαριστώ. Να υποθέσω ότι αν το πάω σε Nokia Care θα μπορώ να κάνω firmware updates κανονικά και OTA κ από το PC χωρίς να χάνει τα Ελληνικά, ε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Να υποθέσω ότι αν το πάω σε Nokia Care θα μπορώ να κάνω firmware updates κανονικά και OTA κ από το PC χωρίς να χάνει τα Ελληνικά, ε?

 

Όχι, ακόμα και αν σου περάσουν τα ελληνικά σε Nokia Care, αν μετά κάνεις αναβάθμιση μέσω υπολογιστή (Nokia Software Update), χάνεις τα ελληνικά, ενώ μέσω OTA δεν χάνεις τίποτα. Κι αυτό γιατί συνήθως απλά σου περνούν το ελληνικό language pack, ενώ για να μην χάνεις ποτέ τα ελληνικά θα πρέπει να καταφύγεις σε άλλους τρόπους, π.χ. να αλλάξεις product code. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ακόμα και αν σου περάσουν τα ελληνικά σε Nokia Care, αν μετά κάνεις αναβάθμιση μέσω υπολογιστή (Nokia Software Update), χάνεις τα ελληνικά, ενώ μέσω OTA δεν χάνεις τίποτα. Κι αυτό γιατί συνήθως απλά σου περνούν το ελληνικό language pack, ενώ για να μην χάνεις ποτέ τα ελληνικά θα πρέπει να καταφύγεις σε άλλους τρόπους, π.χ. να αλλάξεις product code. ;)

 

Hmm...Οπότε δεν έχει νόημα να το πάω εκεί. Καλύτερα να το κάνω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ακόμα και αν σου περάσουν τα ελληνικά σε Nokia Care, αν μετά κάνεις αναβάθμιση μέσω υπολογιστή (Nokia Software Update), χάνεις τα ελληνικά, ενώ μέσω OTA δεν χάνεις τίποτα. Κι αυτό γιατί συνήθως απλά σου περνούν το ελληνικό language pack, ενώ για να μην χάνεις ποτέ τα ελληνικά θα πρέπει να καταφύγεις σε άλλους τρόπους, π.χ. να αλλάξεις product code. ;)

πως γινετε η αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει γραφτει απο κανεναν σε προηγουμενα μνμ για το ποτε θα ειναι στα καταστηματα στην ελλαδα,αλλα ο αδερφος μου δουλευει στον γερμανο και τους ηρθε ειδοποιηση οτι σε μαυρο χρωμα θα ειναι στον γερμανο στις 23-30 νοεμβρη και το ασημι απο 1-10 δεκεμβριου με customization cosmote ομως.και τιμη 519

 

 

το θέμα είναι να μπορεί κάποιος να παίρνει άμεσα και σίγουρα όλα τα updates από Nokia...

 

 

Ας ξεκολλήσουν λοιπόν επιτέλους από αυτή τη βιόλα με τα customizations :!:

 

ΕΛΕΟΣ! Τις ίδιες αηδίες κάνουν οι κατασκευαστές και με το android και τώρα προσπαθεί η Google να μαζέψει τα ασυμμάζευτα.

 

Οι πάροχοι (vodafone,cosmote,wind) ας ξεκολλήσουν το μυαλό τους...

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε η αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ?

 

Settings, Phone, Phone Management, Device Updates. Μπορείς επίσης να πατήσεις το Call (που πατάς όταν είναι να πάρεις τηλ) κ να γράψεις *#0000# κ μετά σου βγάζει στις επιλογές να κάνεις Check for Updates.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να μπορεί κάποιος να παίρνει άμεσα και σίγουρα όλα τα updates από Nokia...

 

 

Ας ξεκολλήσουν λοιπόν επιτέλους από αυτή τη βιόλα με τα customizations :!:

 

ΕΛΕΟΣ! Τις ίδιες αηδίες κάνουν οι κατασκευαστές και με το android και τώρα προσπαθεί η Google να μαζέψει τα ασυμμάζευτα.

 

Οι πάροχοι (vodafone,cosmote,wind) ας ξεκολλήσουν το μυαλό τους...

 

Δεν υπαρχει μεγαλυτερο σπασιμο νευρων οταν εχεις πληρωσει ενα μεγαλο ποσο για την αγορα της συσκευης και μετα περιμενεις τον καθε παροχο ποτε θα θυμηθει να δωσει το update!! Βεβαια να το σταματησουν μου φαινεται λιγο δυσκολο, το αντιθετο βλεπω να γινεται οσο περναει ο καιρος γιατι με το custom firmware εχουν μεγαλυτερα εσοδα απο τα διαφορα apps οι παροχοι πχ vodafone 360 κτλ . . .

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...