Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς δεν υπάρχει «σωστός» τρόπος. Και οι δυο σωστοί είναι, γι' αυτό σου έδωσε και τις δύο επιλογές η Nokia. Με τον φορτιστή του N97 θα το φορτίζεις πιο γρήγορα, γιατί δίνει 1200mA.

 

 

 

Εχω την εντυπωση οτι οσο πιο αργα φορτιζει η μπαταρια τοσο το καλυτερο αλλα δνε ειμαι και σιγουρος καπου το ειχα διαβασει

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα εκπλαγείς από την ταχύτητα κλειδώματος. Όσες φορές το χρειάστηκα για πλοήγηση, έκανε άψογα την δουλειά του.

To καλο gps των Νοκια ειναι ενας απο τους λογους που θελω να παρω το Ν8 και να ξαναερθω στα Νοκια, γενικα τα Νοκια σαν κινητα λειτουργουν αψογα δηλαδη σημα, ηχος, gps .

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν υπάρχει «σωστός» τρόπος. Και οι δυο σωστοί είναι, γι' αυτό σου έδωσε και τις δύο επιλογές η Nokia. Με τον φορτιστή του N97 θα το φορτίζεις πιο γρήγορα, γιατί δίνει 1200mA

Ωστόσο θυμάμαι τα μοντέλα που δεν φόρτιζαν μέσω usb ολοκλήρωναν πάντα πολύ πιο γρήγορα την φόρτιση(πχ. Ν95,96,Ε90)

Άλλο η φόρτιση μέσω USB από τον υπολογιστή (που δίνει 500mA) και άλλο από το φορτιστή (που δίνει 1200mA). Επίσης, άλλη μπαταρία είχε το N95 (950mAh) κι άλλη το N8 (1200mAh). Αν δεν με πιστεύεις, μπορείς να κάνεις μια δοκιμή.

 

Εχω την εντυπωση οτι οσο πιο αργα φορτιζει η μπαταρια τοσο το καλυτερο αλλα δνε ειμαι και σιγουρος καπου το ειχα διαβασει

Ναι, θα κρατήσει πιο πολύ, αλλά δεν μπορούμε να περιμένουμε αιώνες για να φορτίσει. Οπότε, αν βιάζεσαι το βάζεις σε ταχυφορτιστή (πολλά mA), ενώ αν έχεις σκοπό να το αφήσεις όλο το βράδυ, βαλ' το στον πιο αδύναμο που έχεις (λίγα mA). Πάντως και ο ταχυφορτιστής δεν πρόκειται να του κάνει ζημιά. Ούτως ή άλλως κάποια στιγμή η μπαταρία θα θέλει άλλαγμα, δεν είναι αθάνατη.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σκούρο γκρί είναι μακράν το χειρότερο "μαύρο" χρώμα σε αυτή την κατηγορία κινητών (iPhone 4, Desire), ειδικά στο φώς.

 

Δυστυχώς συμφωνώ...

 

Ναί ρε παιδί μου κάτι σαν ποντικί!Και δίνουν προτεραιότητα σε αυτό το χρώμα!!!

 

Αν το δειτε ζωντανο απο κοντα ισως αλλαξετε γνωμη!!!Το σκουρο γκρι ειναι πολυ ωραιο απο κοντα ειναι μαυρο ματ!!!Τα σπαει!!!Γουστα βεβαια!!!;););)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηγα κ το ξαναειδα στην παρουσιαση που κανει το πλαισιο! Ασχοληθηκα αρκετα μαζι του... Ειναι απιθανο... Ακομα κ το μαυρο χρωμα που δεν μ αρεσε τωρα που το ειδα απο κοντα μου φανηκε πολυ ομορφο! Δεν ξερω αν θα αντεξω να περιμενω να ερθει το μπλε...
Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηγα κ το ξαναειδα στην παρουσιαση που κανει το πλαισιο! Ασχοληθηκα αρκετα μαζι του... Ειναι απιθανο... Ακομα κ το μαυρο χρωμα που δεν μ αρεσε τωρα που το ειδα απο κοντα μου φανηκε πολυ ομορφο! Δεν ξερω αν θα αντεξω να περιμενω να ερθει το μπλε...

Δεν είναι σίγουρο ότι το μπλε θα έρθει στην Ελλάδα. Δεν θα κυκλοφορούσαν όλα τα χρώματα σε όλες τις χώρες. Μπορείς βέβαια να το παραγγείλεις από το εξωτερικό, με τα γνωστά μειονεκτήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι το μπλε θα έρθει στην Ελλάδα. Δεν θα κυκλοφορούσαν όλα τα χρώματα σε όλες τις χώρες. Μπορείς βέβαια να το παραγγείλεις από το εξωτερικό, με τα γνωστά μειονεκτήματα.

 

 

Προτιμω ελληνικο κ ας μην ειναι μπλε... Αλλωστε οπως ειπα κ το μαυρο ειναι πανεμορφο. Βιντεο κ φωτογραφιες το αδικουν... Απο κοντα ειναι πολυ πιο ωραιο... Σε αλλες χωρες αυτην την στιγμη εχει κυκλοφορησει σε μπλε?

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω ελληνικο κ ας μην ειναι μπλε... Αλλωστε οπως ειπα κ το μαυρο ειναι πανεμορφο. Βιντεο κ φωτογραφιες το αδικουν... Απο κοντα ειναι πολυ πιο ωραιο... Σε αλλες χωρες αυτην την στιγμη εχει κυκλοφορησει σε μπλε?

Ναι, αλλά μπορεί να λείπουν άλλα, πχ το πράσινο που κυκλοφορεί εδώ. Τα στάνταρ σε κάθε χώρα είναι γκρι και ασημί, και συνήθως ένα από τα χρωματιστά. Μπορείς να βρεις τα χρώματα που έχουν κυκλοφορήσει (ή που θα κυκλοφορήσουν στο σύντομο μέλλον) σε κάθε χώρα, βλέποντας τα product codes. Πχ στην Ελλάδα θα δεις ότι υπάρχει product code μόνο για γκρι, ασημί και πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητοί μου φίλοι.Επειδή δεν άντεχα άλλο έκανα τηλέφωνο σε Nokia Care της περιοχής (Γιαννιτσά) και τους ρώτησα πότε θα έρθει.Μου είπαν Τετάρτη 1η Δεκεμβρίου με Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου θα έχουν τα πρώτα κομμάτια.Τους ρώτησα αν θα είναι κομπλέ το πακέτο με τα Ελληνικά του και μου είπαν όλα κανονικότατα.Ξέχασα να ρωτήσω για την περίπτωση με το θεματάκι που κάποιες συσκευές πεθαίνουν αλλά θα τους ρωτήσω την Τετάρτη που θα πάω απο εκεί..ΑΑ!! μου είπαν για αρχή μόνο το σκούρο γκρι θα φέρουν.

 

Τι λέτε αξίζει να πάω την τετάρτη να πάρω από τα πρώτα κομμάτια που θα φέρουν?

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητοί μου φίλοι.Επειδή δεν άντεχα άλλο έκανα τηλέφωνο σε Nokia Care της περιοχής (Γιαννιτσά) και τους ρώτησα πότε θα έρθει.Μου είπαν Τετάρτη 1η Δεκεμβρίου με Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου θα έχουν τα πρώτα κομμάτια.Τους ρώτησα αν θα είναι κομπλέ το πακέτο με τα Ελληνικά του και μου είπαν όλα κανονικότατα.Ξέχασα να ρωτήσω για την περίπτωση με το θεματάκι που κάποιες συσκευές πεθαίνουν αλλά θα τους ρωτήσω την Τετάρτη που θα πάω απο εκεί..ΑΑ!! μου είπαν για αρχή μόνο το σκούρο γκρι θα φέρουν.

 

Τι λέτε αξίζει να πάω την τετάρτη να πάρω από τα πρώτα κομμάτια που θα φέρουν?

:)

 

 

Άντε με το καλό. Τόλμα το όπως και πολλοί από εμάς εδώ μέσα. Εγώ έχω προπαραγγείλει και από βδομάδα περιμένω ντριν-ντριν να πάω να παραλάβω... :rolleyes:

 

Τουλάχιστον αν πάρεις από Nokia Care, είσαι πιο εξασφαλισμένος (λογικά), δηλαδή στην περίπτωση του "ξαφνικού θανάτου" απαιτείς αντικατάσταση και ξενοιάζεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό. Τόλμα το όπως και πολλοί από εμάς εδώ μέσα. Εγώ έχω προπαραγγείλει και από βδομάδα περιμένω ντριν-ντριν να πάω να παραλάβω... :rolleyes:

 

Τουλάχιστον αν πάρεις από Nokia Care, είσαι πιο εξασφαλισμένος (λογικά), δηλαδή στην περίπτωση του "ξαφνικού θανάτου" απαιτείς αντικατάσταση και ξενοιάζεις.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Μακάρι όπως μου είπε ο φίλος μου η παρτίδα που ήρθε στην Ελλάδα να μην έχει πρόβλημα...Άντε με το καλό να το πάρουμε όλοι όσοι το θέλουμε και να μη μας βγάλει τίποτα :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο Μεταμόρφωσης και το είδα πάλι.

Το μηχανάκι πετάει. Ρώτησα πόση ώρα τους αντέχει με τη μπαταρία και η κοπελιά είπε ότι από χθες που ήταν δε το φόρτισαν καθόλου:!::!:

 

Το Product code ήταν και σε αυτό το balkans DG. Τα παιδιά του πλαισίου για το αν θα είναι το συγκεκριμένο pc, αυτό που θα δίνουν, δεν ήξεραν(???) ή δεν ήθελαν να απαντήσουν. Για διαθεσιμότητα είπαν 3/12.

Από μια κουβέντα που πήρε το αυτί μου, είναι ότι στο Πλαίσιο έχουν παραλάβει συσκευές ήδη, αλλά αυτό μπορεί να είναι "ράδιο αρβύλα".

 

Μια σκέψη μετά από όσα διαβάζω και εδώ είναι η εξής...

να παίζει το Π να έχει κάνει δικιά του εισαγωγή με Balkans product code.

Κάτι τέτοιο δε θα με πείραζε καθόλου μπορώ να πώ :p:p .

Link to comment
Share on other sites

Αν το δειτε ζωντανο απο κοντα ισως αλλαξετε γνωμη!!!Το σκουρο γκρι ειναι πολυ ωραιο απο κοντα ειναι μαυρο ματ!!!Τα σπαει!!!Γουστα βεβαια!!!;););)

 

Το έχω δει και είναι απλά συμπαθητικό, τρώγετε, με τίποτα δε μπορείς να πείς οτι "τα σπάει".

Link to comment
Share on other sites

Unboxing Nokia N8 @ pestaola.gr

 

 

Ο παρουσιαστής πάντως λες και έκανε αγγαρεία μου φάνηκε ... όλο ok και μμ ok ... στη ξεπέτα .

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

3 vodafone πηρα τηλεφωνο σημερα και ολες μου λεγανε οτι θα το εχουν απο 2/12!!!!

Πως το βρηκατε εσεις?!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

3 vodafone πηρα τηλεφωνο σημερα και ολες μου λεγανε οτι θα το εχουν απο 2/12!!!!

Πως το βρηκατε εσεις?!

 

αρχικα εχουν κατι λιγα για δειγμα. Ετσι ειχα παρει το N95 το καιρο εκεινο γιαυτο λεω οτι το ειχα απο τους πρωτους και ηταν ελληνικοτατο (ουτε καν Live).

 

Προτιμω ελληνικο κ ας μην ειναι μπλε... Αλλωστε οπως ειπα κ το μαυρο ειναι πανεμορφο. Βιντεο κ φωτογραφιες το αδικουν... Απο κοντα ειναι πολυ πιο ωραιο... Σε αλλες χωρες αυτην την στιγμη εχει κυκλοφορησει σε μπλε?

 

Συμφωνω. Ειχα βρει ακομα και το πορτοκαλι απο εξω με προσωπικη επαφη με τον πωλητη αλλα μετα τις ιστοριες ξαφνικου θανατου προτιμησα την εγγυηση απο το χρωμα (μπλε η πορτοκαλι)

 

Ο παρουσιαστής πάντως λες και έκανε αγγαρεία μου φάνηκε ... όλο ok και μμ ok ... στη ξεπέτα .

 

Συμφωνω. Το πεστα ολα δεν ειπε τπτ σχεδον ¨)

 

Δεν είναι σίγουρο ότι το μπλε θα έρθει στην Ελλάδα. Δεν θα κυκλοφορούσαν όλα τα χρώματα σε όλες τις χώρες. Μπορείς βέβαια να το παραγγείλεις από το εξωτερικό, με τα γνωστά μειονεκτήματα.

 

το βλεπω συχνα αυτο τελευταια να λεγεται στο thread. Παρολαυτα εχει ανακοινωθει product code για το ελληνικο μπλε οπως μπορω να δω απο το πρωτο Post.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μουσική πως τα πάει?? Έχω N82 εδώ k 2 χρονια k σκέφτομαι να πάω σε N8... Το ηχείο του είναι δυνατό-καθαρό? Από ακουστικά??? Το B82 σε ηχείο το θεωρώ μέτριο k σε ακουστικά ανεπαρκές... Επίσης στο gsmarena διάβασα για πιο αδύναμο xenon... Ισχύει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο όπερα μου κράσαρε 3 φορές...

Ελληνικό από καταστημα βόντα Γουδίου.

Και ευτυχός δεν είναι λαιβ.

Από αυτό ποστάρω τώρα.

Αν σου κράσαρε ο Opera είναι προφανώς πρόβλημα του Opera. Μην το μπερδεύεις με τα restarts που συνδέονται με τον «ξαφνικό θάνατο». Ακόμη και κανένα restart που και που δεν είναι πρόβλημα. Να ανησυχήσεις μόνο όταν αυξάνονται και κυρίως αν κάποια στιγμή το τηλέφωνο αρνείται να ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε δοκιμάσει να συνδέσετε το Ν8 με το καλώδιο USB όχι κατευθείαν αλλά σε hub που δεν δίνει ρεύμα; Συνδέεται κανονικά; Ανταλλάσσει δεδομένα με τον υπολογιστή; Μήπως αυτή είναι η λύση για να μην φορτίζει αναγκαστικά κάθε φορά που το συνδέουμε στον υπολογιστή;

 

(Αφορμή για την ερώτηση αυτή ήταν σήμερα που έτυχε να συνδέσω το Creative mp3 player μου το οποίο όταν το συνδέω κανονικά (σε δική του θύρα USB) φορτίζει κανονικά, ενώ όταν το βάζω σε ένα συγκεκριμένο Belkin USB hub που έχω, δεν φορτίζει, μόνο συνδέεται και ανταλλάσσει δεδομένα.)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σίγουρο ότι θα έρθει το ασημί τώρα και έχω πιο μετά γιατί ακόμα και στο πλαίσιο το μαύρο το έχει ετοιμοπαράδοτο το ασημι αναμένεται?????και γενικά παντού το μαύρο βλέπω στα site και στα nokia care που πήρα σε 2 μου είπαν ο ένας μονο το μαύρο ενώ ο άλλος και τα 3 χρώματα Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σίγουρο ότι θα έρθει το ασημένιο τώρα και έχω πιο μετά γιατί ακόμα και στο πλαίσιο το μαύρο το έχει ετοιμοπαράδοτο το ασημι αναμένεται?????

 

Εγω το παρειγελλα ο ασημι απο armaostelecom με αρχικη ημρομηνια παραλαβης 5/12 ενω τωρα εχει αλλαξει σε 27/11 και εχει προστεθει και τo μαυρο. Οσο περιεργο και αν σου φανει στην αρχη ειχε μονο το ασημι. Σε προσωπικη επικοινωνια που ειχα με τον υπευθυνο του καταστηματος με διαβεβαιωσε οτι οι συσκευες του δεν ειναι παραεισαγωγης. Φυσικα θα το ελεγξω και γω πριν το ανοιξω.Παντως εχω χασει την μπαλλα πραγματικα με τα χρωματα και με τα product codes του n8:worry::p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ο όπερα μου κράσαρε 3 φορές...

Ελληνικό από καταστημα βόντα Γουδίου.

Και ευτυχός δεν είναι λαιβ.

Από αυτό ποστάρω τώρα.

 

Opera -> Ρυθμίσεις -> Για προχωρημένους -> Πληκτρολόγιο Opera -> Πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά σου απάντησε,αυτά στο εμπόριο κινητών δεν γινόντουσαν ποτέ(άντε αν ήταν γνωστός ο ιδιοκτήτης του καταστήματος και πάλι δεν......),επειδή κάποιος εδώ το έγραψε δεν σημαίνει ότι έχει κάποια λογική αυτό

 

Πες τα ρε άνθρωπε, γιατί πιστεύουμε όποια λαλακία διαβάζουμε και καταλήγουμε να γινόμαστε υστερικοί.

 

 

Η ερώτηση πάει και στους δυο σας...

 

Δεν αναφέρομαι στο imei, ούτε να μάθει κάποιος το imei τηλεφωνικά, ούτε έχω αναφερθεί ποτέ σε κάτι σχετικά με το imei στο παρελθόν. Αλλά η ερώτηση είναι άλλη... το να ξεσφραγίσει ο πωλητής το κουτί μπροστά σου και να ανοίξεις τη συσκευή και να τσεκάρεις ότι το κινητό δουλεύει σωστά πριν το πληρώσεις και το πάρεις σπίτι σου, αυτό δε γίνεται πουθενά; Αυτό για να στο κάνει κάποιος πρέπει να είναι πρωτοξάδελφος ή κουμπάρος σου; Αν ζητήσεις σε ένα κατάστημα να γίνει η παραπάνω απλή διαδικασία (που κάποιες φορές την κάνουν οι πωλητές και από μόνοι τους) θα σας πει ο πωλητής "τι είναι αυτά που λες ρε, δε γίνονται αυτά τα πράγματα, φύγε αποδω ρε λαλάκα είσαι υστερικός";

 

Αν πάει κάποιος και πει ότι ορίστε τα λεφτά, αλλά θέλω να δω πρώτα ότι το κινητό δουλεύει πριν το πληρώσω, η παραπάνω διαδικασία δε γίνεται ποτέ στο εμπόριο κινητών;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...