Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ δεν χωράει αμφισβήτηση πιο είναι πιο γρήγορο....

 

Εμενα μου μοιαζει να ειναι σχεδιασμενο να πηγαινει με αυτην την ταχυτητα το iPhone παρα το οτι δεν μπορει να το παει τοσο γρηγορα.

 

Ειμαι πολυ επιφυλακτικος στο ποσα μπορει να κανει το symbian χωρις να σου κανει και ενα ωραιο restart ή μια ωραια λευκη οθονη!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

διαβαζω καποια review για το Ν8 και για ακομη μια φορα φτανω στο ιδιο συμπερασμα.

οσοι κανουν τα reviews δεν εχουν ιδεα απο symbian!

τι να κανουμε τα nokia ειναι φορητοι υπολογιστες και οχι απλα smartphones

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω καποια review για το Ν8 και για ακομη μια φορα φτανω στο ιδιο συμπερασμα.

οσοι κανουν τα reviews δεν εχουν ιδεα απο symbian!

τι να κανουμε τα nokia ειναι φορητοι υπολογιστες και οχι απλα smartphones

 

Εγω πιστευω πως τα καλα και high-end Nokia ειναι smartPHONES πανω απ'ολα και οχι υπολογιστες. Γι αυτο και ειναι τοσο καλα και πετυχημενα.

 

Οταν ακουω για κινητο -υπολογιστη μου ερχονται στο νου κατι δυσχρηστα Win Mobile και σχηματιζεται γκριματσα στο προσωπο μου

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως τα καλα και high-end Nokia ειναι smartPHONES πανω απ'ολα και οχι υπολογιστες. Γι αυτο και ειναι τοσο καλα και πετυχημενα.

 

Οταν ακουω για κινητο -υπολογιστη μου ερχονται στο νου κατι δυσχρηστα Win Mobile και σχηματιζεται γκριματσα στο προσωπο μου

 

το ιδιο λεμε με διαφορετικη προσεγγιση

 

μα καλα οι ****** reviewers θεωρουν οτι το κινητο δεν ειναι καλο επειδη δεν εχουν συνηθισει το πληκτρολογιο του?ελεος ας πανε να παρουν κινητο με λειτουργικο για *******!

αν τα αρνητικα του Ν8 ειναι το πληκτρολογιο οι fake φωτο και το οτι δεν βρισκονται ολες οι εφαρμογες στο ovi τοτε τι να πω απλα οι τυποι εχουν IQ ραδικιου

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Aπλα πραγματα ,το Symbian δεν ειναι "cool" πλεον.. Καλως η κακως δεν ειναι γι αυτο και σε καποια site θάβεται...

 

Πρεπει η Νοκια καποια στιγμη να του αλλαξει ονομα. Εδω εχει γραφτει σχεδον απο την αρχη το S^3 και το S^4 λενε πως θα ειναι φτιαγμενο απο την αρχη...ομως ο αλλος ο προκατειλημμενος βλεπει το ονομα (Symbian) και νομιζει πως μιλαμε για το λειτουργικο που ειχε το 7650...........

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου μοιαζει να ειναι σχεδιασμενο να πηγαινει με αυτην την ταχυτητα το iPhone παρα το οτι δεν μπορει να το παει τοσο γρηγορα.

 

Ειμαι πολυ επιφυλακτικος στο ποσα μπορει να κανει το symbian χωρις να σου κανει και ενα ωραιο restart ή μια ωραια λευκη οθονη!

 

Σταμάτη δεν λέω ότι το Ν8 είναι κινητάρα και καλύτερο απο το Iphone ούτε ποσοστά παίρνω ούτε φανατικός είμαι.

 

Απλά σε πράγματα που θα βόλευε η ταχύτητα για ποιόν λόγο να μην υπάρχει?Εγώ και πολλοί θέλουμε ένα ολοκληρωμένο ΚΙΝΗΤΟ που σε πρώτο λόγο να είναι εύχρηστο.

 

Όσο για τα restart και τις άσπρες οθόνες φυσικά και τα περιμένω ελπίζοντας σε μικρότερο βαθμό απο τα προηγούμενα symbian.

 

ΥΓ Το κινητό αν το αποκτήσω θα είναι τα χριστούγεννα παρακολουθώντας μέχρι τότε την λειτουργικότητα του σε όλους τους τομείς;)

Link to comment
Share on other sites

Tολη, σε αυτην την οθονη δεν παιζει να ευχαριστηθεις σερφαρισμα.

 

Στο λεω σαν ταλαιπωρημενος χρηστης 5800, που ουτε με wifi δεν σερφαρεις.

 

Δες τα meego,

τα ANDROID,

και τελος το iPhone με αναλυσεις 480χ800 και πανω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Fonearena-com - Exclusive: 89 Live Pictures from the Nokia N8 Camera

 

http://www.fonearena.com/blog/24118/exclusive-89-live-pictures-from-the-nokia-n8-camera.html

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε εδω ενα ενδιαφερον αρθρο του gsmarena για το Ν8.

Με λιγα λογια λεει πως πολλοι reviewers σε διαφορα site ειναι προκατειλημενοι (αδικως) αρνητικα με το Ν8.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_n8_gets_lots_of_stick_in_early_reviews_we_wonder_why-news-1973.php

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε εδω ενα ενδιαφερον αρθρο του gsmarena για το Ν8.

Με λιγα λογια λεει πως πολλοι reviewers σε διαφορα site ειναι προκατειλημενοι (αδικως) αρνητικα με το Ν8.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_n8_gets_lots_of_stick_in_early_reviews_we_wonder_why-news-1973.php

 

Τα βέλη του gsmarena κατευθύνονται κυρίως προς το gizmodo, του οποίου το συγκριτικό video review μεταξύ του Ν8, του iPhone και του BlackBerry Bold ήταν όλως επιεικώς για κλάμματα, και φυσικά άκρως προκατειλημμένο. Ευτυχώς κάποιοι άρχισαν να απαντούν στην παραπληροφόρηση :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το Video πεθανα στα γελια. Γεια σας ειμαι η ταδε και ειμαι χρηστης του iphone 4(εδω και μερικους μηνες]. Γεια σας ειμαι ο ταδε και μολις μου δωσανε ενα Ν8. Γεια σας ειμαι ο ταδε και ειμαι χρονια χρηστης blackberry...Ελεος.

 

Η απαντηση ομως απο χρηστη... http://www.youtube.com/watch?v=0bJ018LZjLc&feature=player_embedded

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και ένα τηλέφωνο με πλήρες qwerty να έχεις, ή ακόμα και με T9, αν δεν το έχεις συνηθίσει (αποστάσεις μεταξύ πλήκτρων, πίεση που απαιτείται κλπ), δεν πρόκειται να μπορέσεις να γράψεις έστω και με μέτρια ταχύτητα. Πόσο μάλλον με κινητό με οθόνη αφής, το οποίο το βλέπεις και το χρησιμοποιείς για πρώτη φορά.

 

Να τα χαίρονται τα αξιόπιστα άρθρα τους εκεί στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα βέλη του gsmarena κατευθύνονται κυρίως προς το gizmodo, του οποίου το συγκριτικό video review μεταξύ του Ν8, του iPhone και του BlackBerry Bold ήταν όλως επιεικώς για κλάμματα, και φυσικά άκρως προκατειλημμένο. Ευτυχώς κάποιοι άρχισαν να απαντούν στην παραπληροφόρηση :rolleyes:

 

άκρως προκατειλημμένο ή επιτηδες παραπλανητικο...???

Link to comment
Share on other sites

άκρως προκατειλημμένο ή επιτηδες παραπλανητικο...???

 

Το ένα συμπληρώνει και συνεπάγεται το άλλο. Όπως και να έχει, το κινητό θα έρθει στην αγορά και κανένας δεν θα μπορεί να αρνηθεί όσα καλά ή κακά θα φέρει. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε.

Το δυσάρεστο όμως είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι πιστεύουν με το φτωχό τους το μυαλό ότι μπορούν να δημιουργήσουν κλίμα κατά της μιας και υπέρ της άλλης συσκευής. Ναι, αυτό μπορεί να συμβαίνει για ανθρώπους που δεν ξέρουν και πολλά από κινητά τηλέφωνα. Στους υπόλοιπους απλά γίνονται γελοίοι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό μπορεί να συμβαίνει για ανθρώπους που δεν ξέρουν και πολλά από κινητά τηλέφωνα.

 

Τετοιοι ειναι παρα πολλοι εδω μεσα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και ένα τηλέφωνο με πλήρες qwerty να έχεις, ή ακόμα και με T9, αν δεν το έχεις συνηθίσει (αποστάσεις μεταξύ πλήκτρων, πίεση που απαιτείται κλπ), δεν πρόκειται να μπορέσεις να γράψεις έστω και με μέτρια ταχύτητα. Πόσο μάλλον με κινητό με οθόνη αφής, το οποίο το βλέπεις και το χρησιμοποιείς για πρώτη φορά.

 

Να τα χαίρονται τα αξιόπιστα άρθρα τους εκεί στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. :rolleyes:

 

Everything is marketing! (βλ. Ρουβάς και semi-skirt wear!)

Τι να λέμε τώρα... Και από λαπτοπ σε λαπτοπ κάνεις λίγο χρόνο να συνηθίσεις το πληκτρολόγιο!

 

Ερώτηση: θα υποστηρίζει βιντεοκλήση μέσω skype άραγε?

 

(p.s. Έχω μια πρόταση για το προσωπικό του site. Να δημιουργήσουν ένα thread για την εκτόνωσή μας... Ένα χώρο ελεύθερης έκφρασης... Να βγάζουμε το άχτι μας για τον κάθε κακομοίρη που δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα :Ρ)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'οτι λεει ο HyperX, Ο γερμανός που κάνει modding στο i8910, δεν έχει και τεράστια διαφορά ποιότητας στις φωτογραφίες το i8910 με το Ν8, αντιθέτως σε κάποιες περιπτώσεις το Samsung HD τα καταφέρνει αρκετά καλύτερα, το Ν8 παρουσιάζει μεγάλα ποσοστα θορύβου και συμπιέζει πάρα πολύ τα αρχεία των φωτογραφιών, φωτογραφία 12 mp και να έχει μέγεθος μόνο 1.4 mb, είναι απαράδεκτο!

Στο ι8910 οι φωτογραφίες είχαν μέγεθος 3-4 mb στα 8mp.

παρ'τε μερικά δείγματα.

http://hyperx.garrettcullum.com/1/compare.rar

 

Η κάμερα του 8910 δεν ήταν πάντα έτσι, μετά απο πολλούς μήνες modding έφτασε σε αυτά τα επίπεδα.

Πάντως αν υπάρξει τρόπος να μειωθεί η συμπίεση των φωτογραφιών στο Ν8 σίγουρα θα έχει πολύ πιο εντυπωσιακά αποτελέσματα απ'οτι τώρα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως έχει ένα καλό review, με πάρα πολλές φωτογραφίες.

http://www.mobile-review.com/review/nokia-n8-camera-en.shtml

 

 

Difficulties facing the company cover all areas and the lack of R&D investment in cameras is a prime example of the trend. I hope that my samples are obvious enough to prove that the camera in Nokia N8 offers nothing extraordinary despite the soundbite from Nokia, its marketing and PR departments. This camera nay be a breakthrough for Nokia, but for the market in general it is not a pace setter and offers nothing new. It is painful to hear if you believe that you have the top photo solution. Pictures cannot lie and reveal the truth. N8 fans will defend until the end and they have such a right.

Link to comment
Share on other sites

Kαι τι δειχνει και λεει το παραπανω review οτι η καμερα του Ν8 δεν ειναι αυτο που περιμεναμε αρα οτι αναφερουν διαφορα σελιδες με τα review τους δεν απεχουν απο την αληθεια και δεν το κανουν επειδη για να θαψουν το Ν8 υπαρχει προβλημα κριμα για αλλα μια φορα στην νοκια οπου εχει μεινει πισω σε πολλα
Link to comment
Share on other sites

Kαι τι δειχνει και λεει το παραπανω review οτι η καμερα του Ν8 δεν ειναι αυτο που περιμεναμε αρα οτι αναφερουν διαφορα σελιδες με τα review τους δεν απεχουν απο την αληθεια και δεν το κανουν επειδη για να θαψουν το Ν8 υπαρχει προβλημα κριμα για αλλα μια φορα στην νοκια οπου εχει μεινει πισω σε πολλα

 

Σε σχεση με το Ν8, που ακριβως εχει μεινει πισω η Νοκια?

Σε ποιον τομεα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει σε μας; Θα το φέρει η όχι και τόσο φιλική στα Nokia vodafone?

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

@Nosferatu:

 

Check this out my friend

 

Η irovοudοu είναι αλλοδαπή? Από google φαίνεται να είναι περασμένο το κείμενό της! Μπορεί να μην καταλαβαίνει καλά όσα γράφουμε...!!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'οτι λεει ο HyperX, Ο γερμανός που κάνει modding στο i8910, δεν έχει και τεράστια διαφορά ποιότητας στις φωτογραφίες το i8910 με το Ν8, αντιθέτως σε κάποιες περιπτώσεις το Samsung HD τα καταφέρνει αρκετά καλύτερα, το Ν8 παρουσιάζει μεγάλα ποσοστα θορύβου και συμπιέζει πάρα πολύ τα αρχεία των φωτογραφιών, φωτογραφία 12 mp και να έχει μέγεθος μόνο 1.4 mb, είναι απαράδεκτο!

Στο ι8910 οι φωτογραφίες είχαν μέγεθος 3-4 mb στα 8mp.

παρ'τε μερικά δείγματα.

http://hyperx.garrettcullum.com/1/compare.rar

 

Η κάμερα του 8910 δεν ήταν πάντα έτσι, μετά απο πολλούς μήνες modding έφτασε σε αυτά τα επίπεδα.

Πάντως αν υπάρξει τρόπος να μειωθεί η συμπίεση των φωτογραφιών στο Ν8 σίγουρα θα έχει πολύ πιο εντυπωσιακά αποτελέσματα απ'οτι τώρα.

Φιλε μου εχω το αρχειο φωτογραφιων του engadget και σε αναλυση 9mp ο μεσος ορος μεγεθους ειναι περιπου 1.5 Mb . Οταν μια φωτογραφια εχει λιγες χρωματικες διακυμάνσεις τοτε εχει λιγοτερη πληροφορια ,δεν ειναι μονο θεμα συμπιεσης. Σε 9mp το N8 εβγαλε ενα γκρι αγαλμα και ενα γκρι βρετανικο ουρανο σε μεγεθος 1 mb και μετα ενα παρτερι στην ιδια αναλυση σε 2mp. Βαλε ενα 25% παραπανω σε μεγεθος αν ηταν 12 mp...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

[..]Ερώτηση: θα υποστηρίζει βιντεοκλήση μέσω skype άραγε?[..]

Απευθείας από Skype νομίζω όχι - για περισσότερα δες εδώ.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...