Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άμα είχε αλλάξει ημερομηνία το ασημι θα το ήξεραν τα nokia care δεν μπορεί να περνώ εγώ σήμερα και να μου λένε αύριο παραλαμβάνουμε ασημι

 

Πήρες εκεί που σου είχα πεί;

 

brb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις μίλησα με Πλαίσιο και μου είπαν οτι διαθέσιμο είναι μόνο το μαύρο και αυτό εισαγωγή απο Αμερική!!!!!

 

Με τα κεντρικά μίλησες?

 

Το περίεργο είναι που είχαν συσκευές για Βαλκάνια για demo.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία...

Το πρόβλημα αυτό εμφανίστηκε για πρώτη φορά κάπου το 2006 με την έλευση του Series 60 3rd FP1.

Διόρθωση του έγινε στην 5th edition μετά από κάποιες αναβαθμίσεις στο 5800. Λογικά ακολούθησαν και τα υπόλοιπα μοντέλα 5th edition.

 

Τα 8 χρόνια που αναφέρθηκαν δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση.

 

Τα 8 χρόνια τα ανέφερα χαριτολογώντας (εξηγούμαι σε περίπτωση που πειράχτηκες!) Προφανώς έχεις δίκιο και δεν ισχύει, αλλά ο ενθουσιασμός είναι τόσο μεγάλος σαν να ίσχυε!

 

Και λίγο feedback: Οι εφαρμογές : εθνος και nova sport-fm δεν δουλεύουν στο τηλέφωνο μου. Σαν να μην τις υποστηρίζει καλά ακόμα μου φαίνεται (ανοίγει το widget ωστόσο δεν κατεβάζει τις ειδήσεις). Α, και είναι κατεβασμένες από ovi store. Δεν πήγα να βάλω κάτι unofficial.

 

Και μια απορία: Έχω handy safe desktop (όχι pro) και στο νέο τηλέφωνο handy safe pro. Δεν υπάρχει επιλογή στην εφαρμογή του τηλεφώνου για Import δεδομένων, ενώ όταν το συνδέω στο pc και πατάω συγχρονισμό ψάχνει για το παλιό μου τηλ. Βασικά θέλω να περάσω τους κωδικούς μου αυτόματα παρά έναν έναν. Έχετε καμιά ιδέα;;;

 

ΥΓ: Sorry που το τελευταίο είναι off topic, αλλά πήρα φόρα και το έγραψα εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία: Έχω handy safe desktop (όχι pro) και στο νέο τηλέφωνο handy safe pro. Δεν υπάρχει επιλογή στην εφαρμογή του τηλεφώνου για Import δεδομένων, ενώ όταν το συνδέω στο pc και πατάω συγχρονισμό ψάχνει για το παλιό μου τηλ. Βασικά θέλω να περάσω τους κωδικούς μου αυτόματα παρά έναν έναν. Έχετε καμιά ιδέα;;;

 

ΥΓ: Sorry που το τελευταίο είναι off topic, αλλά πήρα φόρα και το έγραψα εδώ!

 

Με έναν File manager θα πας και θα αντιγράψεις όλη τη βιβλιοθήκη από το ένα κινητό στο άλλο. Η εφαρμογή αποθηκεύει όλα τα δεδομένα της στη διαδρομή:

C:\Data\Others\Handy Safe

Εκεί μέσα θα βρεις τρία αρχεία:

Safe.dat

Safe.ind

Safe.tmp

Αντίγραψέ τα από το ένα κινητό στο άλλο. Και εννοείται ισχύει ο ίδιος κωδικός για την εφαρμογή. Εγώ τουλάχιστον μπόρεσα να περάσω τα δεδομένα μου από 2nd Edition (3230) σε 3rd Edition (N82). ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεεται με την tv μεσω hdmi τι ακριβως γινετε

Βλέπεις την οθόνη του κινητού σου στην οθόνη που το έχεις συνδέσει και όλοι οι ήχοι περνάνε σε αυτήν ή στο ηχοσύστημα. Όταν παίζεις κάποια ταινία, η οθόνη του κινητού είναι μαύρη και υπάρχουν μόνο τα χειριστήρια (μπάρα προόδου, φωνή, play, pause κτλ). Βλέπεις δηλαδή την μεγάλη οθόνη και την χειρίζεσαι από το κινητό.

 

Το εντυπωσιακό είναι ο ήχος που βγάζει μέσω hdmi και, γι'αυτό ακριβώς τον λόγο, είναι άκρως εντυπωσιακό να παίζεις παιχνίδια και να βλέπεις ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Με τα κεντρικά μίλησες?

 

Το περίεργο είναι που είχαν συσκευές για Βαλκάνια για demo.

 

Με τα κεντρικά φίλε. Και συγκεκριμένα επειδή η κοπελιά που με εξυπηρετούσε δεν το γνώριζε ακριβώς, μίλησε με την αποθήκη και της είπαν οτι είναι απο Αμερική. Έτσι και γω ακύρωσα την παραγγελία και θα το πάρω τελικά απο το τοπικό κατάστημα Vodafone γιατί ο άνθρωπος που το έχει είναι φίλος. Θα περιμένω να πάρω το ασημί καιι ελληνικό βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Με έναν File manager θα πας και θα αντιγράψεις όλη τη βιβλιοθήκη από το ένα κινητό στο άλλο. Η εφαρμογή αποθηκεύει όλα τα δεδομένα της στη διαδρομή:

C:\Data\Others\Handy Safe

Εκεί μέσα θα βρεις τρία αρχεία:

Safe.dat

Safe.ind

Safe.tmp

Αντίγραψέ τα από το ένα κινητό στο άλλο. Και εννοείται ισχύει ο ίδιος κωδικός για την εφαρμογή. Εγώ τουλάχιστον μπόρεσα να περάσω τα δεδομένα μου από 2nd Edition (3230) σε 3rd Edition (N82). ;)

 

Δουλεύει έτσι ακριβώς όπως το περιέγραψες! Με έφτιαξες τρελά, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με τα κεντρικά φίλε. Και συγκεκριμένα επειδή η κοπελιά που με εξυπηρετούσε δεν το γνώριζε ακριβώς, μίλησε με την αποθήκη και της είπαν οτι είναι απο Αμερική. Έτσι και γω ακύρωσα την παραγγελία και θα το πάρω τελικά απο το τοπικό κατάστημα Vodafone γιατί ο άνθρωπος που το έχει είναι φίλος. Θα περιμένω να πάρω το ασημί καιι ελληνικό βέβαια.

 

Δηλαδή πήρες στο 2102892000 και μίλησες με μια κοπέλλα από το Τ/Κ ή από το τμήμα κινητής κάποιου καταστήματος,η οποία αφού μίλησε με τις κεντρικές αποθήκες(δηλαδή Μαγούλα) σου είπε πως τα Ν8 Γκρι τα φέρνουν από Αμερική.....(τα άλλα χρώματα από την Κινα θάρθουν δηλαδή):wacko::wacko::lol:....καλά εντελώς ακυρο όλο αυτό,δεν έπρεπε να βασιστείς στα λόγια του ζ@ντόβ@λου,τώρα αν το πάρεις από αλλού(Vodafone) μια χαρά και αυτό αλλά το ΠΛΑΙΣΙΟ από Αμερική......δε κολλάει με τίποτα.....;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήρες στο 2102892000 και μίλησες με μια κοπέλλα από το Τ/Κ ή από το τμήμα κινητής κάποιου καταστήματος,η οποία αφού μίλησε με τις κεντρικές αποθήκες(δηλαδή Μαγούλα) σου είπε πως τα Ν8 Γκρι τα φέρνουν από Αμερική.....(τα άλλα χρώματα από την Κινα θάρθουν δηλαδή):wacko::wacko::lol:....καλά εντελώς ακυρο όλο αυτό,δεν έπρεπε να βασιστείς στα λόγια του ζ@ντόβ@λου,τώρα αν το πάρεις από αλλού(Vodafone) μια χαρά και αυτό αλλά το ΠΛΑΙΣΙΟ από Αμερική......δε κολλάει με τίποτα.....;)

 

 

 

Με το 2102892000 μίλησα, με συνέδεσαν με μια κοπέλλα από το Τ/Κ και μου είπε αυτά που έγραψα. Πάρε ένα τηλ και επιβεβαίωσέ το και συ αν θες. Και γω έπαθα πλάκα και γι αυτό ακύρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Με το 2102892000 μίλησα, με συνέδεσαν με μια κοπέλλα από το Τ/Κ και μου είπε αυτά που έγραψα. Πάρε ένα τηλ και επιβεβαίωσέ το και συ αν θες. Και γω έπαθα πλάκα και γι αυτό ακύρωσα.

 

Από βοντα που είπες το ασημένιο έμαθες μήπως και πότε περίπου το περιμένουν;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται κινητά που είναι τελείως διαφορετικά από Ευρώπη (βλέπε από Αμερική) να έρχονται στην Ελλάδα?

Μου φαίνεται για τρελή μούφα αυτό που ακούγεται για το Πλαίσιο, εκτός αν έχει αλλάξει κάτι με τα κινητά ΝΟΚΙΑ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με τα κεντρικά φίλε. Και συγκεκριμένα επειδή η κοπελιά που με εξυπηρετούσε δεν το γνώριζε ακριβώς, μίλησε με την αποθήκη και της είπαν οτι είναι απο Αμερική. Έτσι και γω ακύρωσα την παραγγελία και θα το πάρω τελικά απο το τοπικό κατάστημα Vodafone γιατί ο άνθρωπος που το έχει είναι φίλος. Θα περιμένω να πάρω το ασημί καιι ελληνικό βέβαια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3403441#post3403441

 

Η Vodafone, φέρνει μονο μαύρο και όσα δίνει προς το παρόν είναι χωρίς live για να μπορέσει να εξυπηρετήσει μέχρι να έρθουν τα vodafone branded.

Link to comment
Share on other sites

το "σύντομα" του Πλαισίου είναι καμμιά 20αρία μέρες, αν το είχαν σε λίγες μέρες θα έγραφαν "άμεσα"

 

παραλαμβανω αυριο οποτε ενταξει μην πεσουμε να τους φαμε:)

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Με το 2102892000 μίλησα, με συνέδεσαν με μια κοπέλλα από το Τ/Κ και μου είπε αυτά που έγραψα. Πάρε ένα τηλ και επιβεβαίωσέ το και συ αν θες. Και γω έπαθα πλάκα και γι αυτό ακύρωσα.

Ρε μην ακούτε ό,τι λαλακία λέει ο κάθε άσχετος. Προφανώς και η τελεφωνήτρια δεν ξέρει τι της γίνεται (ποιος ξέρει άλλωστε σ' αυτή τη χώρα, γενικώς, και απορούμε μετά που χρεοκοπήσαμε).

Το κινητό δεν γίνεται να έρθει από Αμερική, γιατί τα εργοστάσια της Nokia είναι στη Φινλανδία και στην Κίνα, από εκεί έρχεται (συγκεκριμένα από Φινλανδία τα ελληνικά). Κάνε μια δοκιμή και θα βεβαιωθείς, πάρε την ίδια τηλεφωνήτρια και ρώτα την από που έρχεται το iPhone. Σου βάζω στοίχημα ό,τι θέλεις ότι πάλι από Αμερική θα σου πει. Η αλήθεια όμως είναι ότι έρχεται από την Κίνα (ναι εκεί κατασκευάζεται η «πολυτελής» ποζεροσυσκευή :lol:)...

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Από βοντα που είπες το ασημένιο έμαθες μήπως και πότε περίπου το περιμένουν;

 

Όχι. Δεν έμαθα ακριβή ημερομηνία αλλά θα περιμένω όσο χρειαστεί για να πάρω αυτό που θέλω. Ξενέρωσα με το Πλαίσιο που περίμενα να το πάρω γρήγορα και ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Με το 2102892000 μίλησα, με συνέδεσαν με μια κοπέλλα από το Τ/Κ και μου είπε αυτά που έγραψα. Πάρε ένα τηλ και επιβεβαίωσέ το και συ αν θες. Και γω έπαθα πλάκα και γι αυτό ακύρωσα.

 

Χαλάρωσε φίλε μου! Δεν είναι δυνατόν η ΝΟΚΙΑ να οργανώνει ολόκληρη εκστρατεία διαφήμισης και επίδειξης του Ν8 σε όλα τα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟ και να μην είναι τα γνήσια από Φινλανδία. Ακου, Αμερική! Ωραίο ανέκδοτο! Και το πίστεψες!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην ακούτε ό,τι λαλακία λέει ο κάθε άσχετος. Προφανώς και η τελεφωνήτρια δεν ξέρει τι της γίνεται (ποιος ξέρει άλλωστε σ' αυτή τη χώρα, γενικώς, και απορούμε μετά που χρεοκοπήσαμε).

Το κινητό δεν γίνεται να έρθει από Αμερική, γιατί τα εργοστάσια της Nokia είναι στη Φινλανδία και στην Κίνα, από εκεί έρχεται (συγκεκριμένα από Φινλανδία τα ελληνικά). Κάνε μια δοκιμή και θα βεβαιωθείς, πάρε την ίδια τηλεφωνήτρια και ρώτα την από που έρχεται το iPhone. Σου βάζω στοίχημα ό,τι θέλεις ότι πάλι από Αμερική θα σου πει. Η αλήθεια όμως είναι ότι έρχεται από την Κίνα (ναι εκεί κατασκευάζεται η «πολυτελής» ποζεροσυσκευή :lol:)...

 

 

Έχεις δίκιο φίλε. Αλλά αν η τελεφωνήτρια δεν ξέρει τι της γίνεται δεν φταίμε εμείς. Αν δεν παίρνεις ξεκάθαρες απαντήσεις σε αυτά που ζητάς δεν αγοράζεις. Πολύ απλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση που ειχα κανει στο πλαισιο στον πωλητη τετ α τετ κ οχι μεσω τηλεφωνου την προηγουμενη βδομαδα (πεμπτη), μου ειπε οτι το μαυρο θα ειναι διαθεσιμο απο σημερα κ θα ειναι ελληνικοτατο! Για τα υπολοιπα χρωματα δεν ηξερε...
Link to comment
Share on other sites

τα κινητα του πλαισιου ειναι απο νοκια ελλαδος αγορασμενα με διαβεβαιωσαν!

 

Δεκτό. Αλλά.... Εμένα μου είπαν άλλα. Τεσπα καλή είναι και η Voda.

Link to comment
Share on other sites

... την προηγουμενη βδομαδα (πεμπτη), μου ειπε οτι το μαυρο θα ειναι διαθεσιμο απο σημερα κ θα ειναι ελληνικοτατο!

 

Και το φλασαρισμένο ελληνικότατο το λένε... :lol:

 

Στο πλαίσιο έχω κάνει προκράτηση.

Όταν με φωνάξουν με το καλό, αν έχει λευκή ταινία θα τους πω να το ανοίξουν.

Αν είναι άλλο product από το ελληνικό ή το βαλκανικό... θα το αφήσω και θα φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Και το φλασαρισμένο ελληνικότατο το λένε... :lol:

 

Στο πλαίσιο έχω κάνει προκράτηση.

Όταν με φωνάξουν με το καλό, αν έχει λευκή ταινία θα τους πω να το ανοίξουν.

Αν είναι άλλο product από το ελληνικό ή το βαλκανικό... θα το αφήσω και θα φύγω.

 

Ναι το φανταστικα κ ρωτησα αν θα ειναι κομπλε made in finland κ με την ταινια nokia sealed. Μου ειπε πως την ταινια θα την εχει 100%. Για το made in finland δεν μπορουσε να μου εγγυηθει λεει... Τωρα αν εχει το nokia sealed επανω παιζει να μην ειναι ελληνικο???

Link to comment
Share on other sites

απο αγγλια που κοιταξα καποια, αλλοι λενε οτι εχουν ταινια nokia πανω και αλλοι οχι.

τι ισχυει?

κανονικα δεν θα επρεπε ολα να εχουν ταινια?

Link to comment
Share on other sites

Το Ν97 μου το είχα πάρει από e-shop και είχε άσπρη ταινία. Μέχρι να το ανοίξω και να επιβεβαιώσω ότι ήταν ελληνικό (και product code και πληκτρολόγιο) είχε πάει η ψυχή μου για βρούβες.....

Ολα τα περιεχόμενα ήταν στη θέση τους άψογα συσκευασμένα, δαχτυλιές κλπ δεν υπήρχαν ούτε για δείγμα. Το κινητάκι, όσο μπόρεσα να βγάλω άκρη, ήταν αδούλευτο.

 

Οπότε αυτό για την ταινία μπορεί και να μην είναι απόλυτο....

 

(είναι made in Finland, χωρίς να ξέρω αν έπαιζε αυτό κάποιο ρόλο)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...