Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έχει βγει κάλυμμα-εξωτερική μπαταρία 2σε1 ?

και να ρωτήσω αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι τέτοιο χωρίς να καταστρέψουμε την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επισκέφθηκα και τα δύο Πλαίσια που έχουμε εδώ στη Θεσσαλονίκη, ελπίζοντας να δω επιτέλους το ασημί. Τελικά και στα δύο είχαν το ανθρακί που έχω ξαναδεί. Τσίπησα όμως δυο δωράκια. ;)

 

Σχετικά με την προωθητική ενέργεια, μπράβο στη ελληνική Nokia που δείχνει επιτέλους να ξυπνάει (σίγουρα έπαιξε ρόλο και η απομάκρυνση της Alpha Copy). Μπορείς να δεις το κινητό απ' όλες τις απόψες, ακόμη και να το συνδέσεις με την τηλεόραση. Αν είχαν κι ένα Home Cinema για να δείχνουν το Dolby Surround, θα ήταν τέλεια. Από την άλλη, τα παιδάκια που το έδειχναν δεν ήταν και τα πιο ενημερωμένα, ιδίως τα κοριτσάκια (που μάλλον τα είχαν για ντεκόρ). Η μία μου είπε με σιγουριά ότι η τιμή του θα είναι 470€ (τη στιγμή που ο κατάλογος του Πλαισίου έλεγε 519€) και η άλλη επέμενε για 420€. Όταν μάλιστα το έπιασε στα χέρια της, χτυπούσε την οθόνη με βία. Προφανώς δεν την ενημέρωσαν ότι είναι capacitive και λειτουργεί απλά με το άγγιγμα... :lol:

 

Θα το ξαναπώ πάντως, κι ας γίνομαι κουραστικός. Προσωπικά, αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο απ' όλα δεν ήταν η ταχύτητα (ήμουν άλλωστε προετοιμασμένος από τα τόσα βιντεάκια που είδα), αλλά η αίσθηση της απτικής ανάδρασης. Μπορεί η Nokia να μην υλοποίησε τελικά το Haptikos (εξάλλου ήταν ένα ερευνητικό πρόγραμμα που αφορούσε μόνο τις resistive touchscreens, όχι τις capacitive), αλλά το πλησίασε πολύ σε αίσθηση. Πληκτρολογείς και πραγματικά νομίζεις ότι πατάς κανονικά πλήκτρα, τα νιώθεις να υποχωρούν κάτω από τα δάχτυλά σου. :clap:

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει κάλυμμα-εξωτερική μπαταρία 2σε1 ?

και να ρωτήσω αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι τέτοιο χωρίς να καταστρέψουμε την μπαταρία

Δεν παίρνει καλύμματα το Ν8 καθώς ολόκληρο το σώμα της συσκευής είναι ένα σώμα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα δηλαδή για κάτι τέτοιο στο Ν8.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο δεν γυρναει και ειναι λιγο σπαστικο αυτο οταν οδηγας και θελεις να το εχεις σε landscape οπως σπαστικο(εως πολυ σπαστικο) ειναι και το θεμα του FM transmitter(που δεν γυρναει ο ηχος στο bluetooth οταν σε παιρνουν τηλ χαος οταν οδηγας με το θεμα)...ελπιζω να τα διορθώσουν αυτα συντομα......

 

 

Nα ρωτήσω και γω κάτι; Περιμένοντας και εγω το Ν8, έχω τώρα το Ν96 παραεισαγωγής ενώ ειχα το Ν95( μη με ρωτήσετε γιατί έκανα αυτή την λαλακία, μου το έδωσαν δώρο και πασαρα το Ν95 στην γυναίκα μου) όταν εχω το Ν96 στο στην βάση με την βεντούζα του αυτοκινήτου και λειτουργώ το garmin ή ακουω μουσική(συνδεδεμενο με το ραδιοcd του αυτοκινήτου με απλό καλωδιο) όταν με παίρνουν τηλέφωνο απαντώ και ο ήχος του καλούντος περνάει στα ηχεία του αυτοκινήτου διακόπτοντας την όποια εργασία. ο ήχος και του καλούντος και το μικρόφωνο του κινητού είναι άκρως ικανοποιητικά. και λόγω αποστασης δεν υπάρχει ούτε μικροφονισμός. Λειτουργει και ο fm transmitter με τον ίδιο τροπο; Γιατι εμένα με ικανοποιεί έτσι.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι το Ν8 εχει επαναδραστηριοποιησει πολλα ανενεργα μελη συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου

αλλα και απειρα καινουργια

μαλλον θα εκπλαγουν καποιοι οταν ανακοινωθουν τα αποτελεσματα του 4 τριμηνου του 2010 της νοκια

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια για να καταλαβω. Οταν βαζεις τον FM transmiter και χτυπησει τηλεφωνο ακους απο τα ηχεια του αυτοκινητου; Αυτο ειναι πολυ καλο! Εγω εχω παρει radiocd με bluetooth για να το κανω αυτο! Κ το Ν86 που εχω τωρα εχει πομπο FM αλλα δεν ακουγετε απο τα ηχεια!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Ο freddaras[/member] που το έχει δοκιμάσει στο αυτοκίνητό του (εγώ το έχω παρατημένο και κυκλοφορώ με δίκυκλο - άρα δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω και στην δική μου συσκευή) λέει ότι όλοι οι ήχοι περνάνε στα ηχεία του αυτοκινήτου και η ποιότητα του ήχου είναι πάρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια για να καταλαβω. Οταν βαζεις τον FM transmiter και χτυπησει τηλεφωνο ακους απο τα ηχεια του αυτοκινητου; Αυτο ειναι πολυ καλο! Εγω εχω παρει radiocd με bluetooth για να το κανω αυτο! Κ το Ν86 που εχω τωρα εχει πομπο FM αλλα δεν ακουγετε απο τα ηχεια!

 

θα το ξαναδοκιμασω αυριο και και θα σου πω αλλα νομιζω οτι αυτο γινεται.....δεν ειναι και τοσο καλο παντως γιατι πολλες φορες θες να μιλησεις στο τηλεφωνο χωρις να ακουν οι υπολοιποι τι λες..καλο θα ηταν να υπηρχε επιλογη στο ολο θεμα...θα το ξαναδω ομως αυριο γιατι οσες φορες το δοκιμασα ειχα το κινητο συνδεμενο με το bluetooth...θα το δω χωρις καμια συνδεση και θα σας πω

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναδοκιμασω αυριο και και θα σου πω αλλα νομιζω οτι αυτο γινεται.....δεν ειναι και τοσο καλο παντως γιατι πολλες φορες θες να μιλησεις στο τηλεφωνο χωρις να ακουν οι υπολοιποι τι λες..καλο θα ηταν να υπηρχε επιλογη στο ολο θεμα...θα το ξαναδω ομως αυριο γιατι οσες φορες το δοκιμασα ειχα το κινητο συνδεμενο με το bluetooth...θα το δω χωρις καμια συνδεση και θα σας πω

 

Νομίζω ότι η αναγνώριση καλούντος λύνει το θέμα.;)

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια τρυπα διπλα απο την υποδοχη usb ειναι δευτερο μικροφωνο για ακυρωση θορυβου η κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια να σας πω τι συμβαινει....το δοκιμασα πριν απο λιγο....

αν εχεις ενεργοποιημένο τον fm transmitter και ακους μουσικη οταν σε παιρνουν τηλ ο ηχος φευγει απο τα ηχεια παει στο κινητο και μπορεις να μιλήσεις κανονικα...

αν το συνδεσεις ομως με το bluetooth σου συμβαινουν τα εξής περίεργα(τουλάχιστον στο δικο μου το κινητο....).....

με συνδεση λοιπον στο bluetooth ο ηχος παει στα ηχεια...του αυτοκίνητου....

αν σηκωσεις το τηλ ακους την φωνη σου απο τα ηχεια ακους γενικα την συνομιλία ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ(η πηρες εσυ....:blink:)...

μιλας εσυ φωναζει αυτος ναι ποιος ειναι ...? δεν ακουω....?:lol::p γενικα χαος....

με τον ιδιο τροπο αν ανοιξεις το garmin και βαλεις πλοήγηση ο ηχος ακουγεται απο τα ηχεια (του αυτοκίνητου) δυνατα και καθαρα...(το ξανατονιζω μονο οταν εχω το κινητο σε συνδεση με bluetooth...)...

λιγο περιεργα ολα αυτα ετσι....?:p

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007256

 

Αλλαξαν την ημερομηνια παραλαβης σε 30/9

 

30/11 !!! οχι 30/9!!!

Εχουμε λαλησει ομαδικα απο την συγκινηση!

 

Δεν παίρνει καλύμματα το Ν8 καθώς ολόκληρο το σώμα της συσκευής είναι ένα σώμα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα δηλαδή για κάτι τέτοιο στο Ν8.

 

http://www.zagg.com ;)

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση ο ήχος στην βιντεοσκόπηση με ότι ξέρεις. Ηχογραφεί στερεοφωνικά και η ποιότητα είναι απίστευτα καθαρή, θα έλεγα κρυστάλλινη.

Εξαιρετικά!:)

Το θέλω τώρα!:p

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά!:)

Το θέλω τώρα!:p

 

Αφού είπες ότι δεν υπάρχει σάλιο! Μήπως να πάρεις κανένα δάνειο; :tease: :p

 

Έννοια σου, κι εγώ οικονομίες έκανα για να αποφασίσω να το πάρω. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει καλύμματα το Ν8 καθώς ολόκληρο το σώμα της συσκευής είναι ένα σώμα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα δηλαδή για κάτι τέτοιο στο Ν8.

δεν το είπα καλά

..κάτι σαν αυτά εννοούσα

http://www.iphonebatterypack.com/product_info.php?products_id=79

http://www.mophie.com/product-p/1059_jpa-ip3g-blk.htm

http://nexus404.com/Blog/2010/10/07/energizer-ap1201-rechargeable-iphone-4-battery-case-now-available-priced-at-69-99-energizer-rolls-out-the-a1201-iphone-4-battery-case-with-1200mah-battery-up-to-5-hours-of-extra-talk-tim/

και πολλά άλλα ακόμα που κυκλοφορούν για iphone

Δεν χαλάνε την μπαταρία αυτά?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί αυτά τα καλύμματα:

 

http://www.nokia.gr/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/C/CC-1005/CC-1005_240x240.png

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να πάρω αντίγραφο ασφαλείας χωρίς την κάρτα μνήμης και, όπως είναι φυσικό, δεν με άφησε να ολοκληρώσω την διαδικασία. Όπως και σε όλα τα προηγούμενα 60άρια, πρέπει να υπάρχει οπωσδήποτε κάρτα μνήμης για να πάρεις αντίγραφο (το Ν900 σου επιτέπει να το αποθηκεύσεις όπου θέλεις - ακόμα και χωρίς την κάρτα μνήμης).
Link to comment
Share on other sites

30/11 !!! οχι 30/9!!!

Εχουμε λαλησει ομαδικα απο την συγκινηση!

 

 

Αστα να πανε.....χαχαχα πως μου ρθε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που ρώτησα το e-shop μου είπαν οτι είναι από την Ελληνική Αντιπροσωπεία, αλλά δεν μου επιβεβαίωσαν τον κωδικό. Τέλος πάντων ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι ότι έχουν DOA 7 ημερών, κάτι που τα nokia care δεν είμαι σίγουρος οτι έχουνε... Εσείς τι λέτε???
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το ειδα και εγω στο Πλαισιο.Επιτελους ενα τηλ που θυμιζει τις καλες εποχες της ΝΟΚΙΑ.Παραδοση 1/12-τιμη 500
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που ρώτησα το e-shop μου είπαν οτι είναι από την Ελληνική Αντιπροσωπεία, αλλά δεν μου επιβεβαίωσαν τον κωδικό. Τέλος πάντων ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι ότι έχουν DOA 7 ημερών, κάτι που τα nokia care δεν είμαι σίγουρος οτι έχουνε... Εσείς τι λέτε???

Η διαδικασια doa δηλαδη επιστροφη της συσκευης μεσα σε 7 μερες εαν παρουσιασει προβλημα, ισχυει για ολους, ειτε το παρεις απο το eshop η nokia care η καταστημα vodafone cosmote wind.

Ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν,το μονο που εχεις να κανεις εσυ ειναι να εχεις την αποδειξη και τη πληρη συσκευασια(κουτι και παρελκομενα)

συγνωμμη για το off topic

 

EDIT:To κομματι με τη μια ωρα ομιλια εχει σταματησει να ισχυει.....(συγκεκριμενα παλια η νοκια εβαζε οριο τη μιση ωρα αλλα εδω και περιπου εναμιση χρονο δεν ισχυει αυτος ο περιορισμος)

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...