Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαζεις το νεμεσις. Αλλαζεις το product code σε ελληνικο. Τελος μια για παντα. Το εκανε σε 5800 οχι γιατι ηταν παραεισαγωγης, αλλα για να αλλαξω το θεμα απο μαυρο που ειχε αρχικα, σε κοκκινο.

 

Το πηραααααα!!!!:up::up::dance::up::up:Σημερα το μεσημερι απο εδω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44089 Παιδια μια πρωτη γρηγορη ματια το κινητο ειναι σουπερ!!!Τα παιδια απο το e-click.gr ειναι πολυ εξυπηρετικα εχω ξαναπαρει κινητο απο αυτους και ειναι ενταξει!!!Το κινητο εχει ελληνικα κανονικα και product code 0599762 αν και μου ειπαν αν καταλαβα καλα οτι ειναι απο γερμανια αν καποιος ξερει να μου το επιβεβαιωσει ας μου πει!!!Προσωπικα δεν με νοιαζει αν ειναι παραεισαγωγη μιας και εχει 2 χρονια εγγυηση!!!Ειναι πολυ γρηγορο και στις 3 αρχικες οθονες και στην μουσικη και στις φωτο!!!Παω να το βαλω για φορτιση και το βραδυ τα ξαναλεμε!!!;)

 

Ειναι ομορφο ; Η καμερα εξεχει πολλη; Ενταση ηχου,σε σχεση με το 5800;

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο φιλε μου περιμενουμε εντυπωσεις καθως και τις απαντησεις στις ερωτησεις που σου εκαναν τα παιδια .

 

Παντως πραγματικα γελαω με την ερωτηση αν προεξεχρι πολυ η καμερα παιρνεται ενα πολυ αξιολογο τηλεφωνο και σας νοιαζει αν προεξεχει που η λιγο η καμερα δηλαδη lol xD

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Όσο περιμένετε το Ν8 (ή οι λίγοι που το έχουν πάρει) και θέλετε να πάρετε μερικές ωραίες ιδέες για θήκες, θα βρείτε ενδιαφέρον το σχετικό άρθρο του allaboutsymbian:

 

Review: Casing the Nokia N8

Link to comment
Share on other sites

2/12 λεει και μπορει να καθομαι εγω να περιμενω μεχρι τον Δεκεμβρη και μπορει ας οψεται η καλη η Νοκια με τα μαγαζακια της

 

 

Όσο περιμένετε το Ν8 (ή οι λίγοι που το έχουν πάρει) και θέλετε να πάρετε μερικές ωραίες ιδέες για θήκες, θα βρείτε ενδιαφέρον το σχετικό άρθρο του allaboutsymbian:

 

btw ολες οι θηκες ειναι αισχος θα φαω παλι το μισο διαδυκτιο μεχρι να βρω να μου αρεσει παλι XD

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Και η πλήρης παρουσίαση του thenokiablog (άρθρο που αξίζει να διαβάσετε):

 

http://thenokiablog.com/2010/11/01/nokia-n8-review/

Link to comment
Share on other sites

Και η πλήρης παρουσίαση του thenokiablog (άρθρο που αξίζει να διαβάσετε):

 

http://thenokiablog.com/2010/11/01/nokia-n8-review/

 

Ολα καλα σε γενικες γραμμες.Πολυ αντικειμενικος ο τυπος.

Και αυτος παραπονα με τον browser.αντε να δωσουν τον καινουριο γτ.....

 

Ειναι σιγουρο οτι θα δωθει στην αναβαθμιση του Δεκεμβριου οπως ακουγεται?

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα σε γενικες γραμμες.Πολυ αντικειμενικος ο τυπος.

Και αυτος παραπονα με τον browser.αντε να δωσουν τον καινουριο γτ.....

 

Ειναι σιγουρο οτι θα δωθει στην αναβαθμιση του Δεκεμβριου οπως ακουγεται?

 

αυτο το stylus θα το χει μεσα η ελληνικη συσκευασια? μπααα ε? εδω Ελλαντα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το stylus θα το χει μεσα η ελληνικη συσκευασια? μπααα ε? εδω Ελλαντα?

 

οχι απο οσο ξερω δεν θα το εχει εδω.Ειναι πολυ λιγες οι χωρες που θα το εχουν αλλα αν το θες τοσο πολυ νομιζω θα ειναι διαθεσιμο για αγορα

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 10-12 Ευρώ σε Nokia care κοστίζει το stylus (Nokia SU-36).
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το χα δει ποσο κανει. απλα ρωτουσα. φυσικα σαν εξτρα παντα. Η ιδια πολιτικη της Nokia παντα. μετα αναρωτιουνται για τα αρνητικα που τους βρηκαν
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανα μαγαζι ρε παιδια να το εχει εστω και dummy να το δω?νικαια πειραια κορυδαλλο πουθενα?

 

Το έχει στην Wind στον πεζόδρομο δίπλα από το δημαρχείο του Πειραιά

Link to comment
Share on other sites

Nokia N8 Review: First Impressions Three Weeks Later

 

http://farm5.static.flickr.com/4084/5095836316_70258b0a78.jpg

 

http://zomgitscj.com/2010/11/01/nokia-n8-review-first-impressions-three-weeks-later/

Link to comment
Share on other sites

Το χα δει ποσο κανει. απλα ρωτουσα. φυσικα σαν εξτρα παντα. Η ιδια πολιτικη της Nokia παντα. μετα αναρωτιουνται για τα αρνητικα που τους βρηκαν

Αριστοτέλη, δεν το βρίσκω τόσο αρνητικό το να μην υπάρχει το stylus. Προσωπικά βρίσκω το πακέτο πληρέστατο, ιδίως τους δύο αντάπτορες και το καλώδιο USB. Και αν κάποιος θέλει να το έχει ντε και καλά, δεν είναι ακριβό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι θα δωθει στην αναβαθμιση του Δεκεμβριου οπως ακουγεται?

 

αυτο παλι που το ακουσες ?

μπορεις σε παρακαλω να δωσεις το link?

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αριστοτέλη, δεν το βρίσκω τόσο αρνητικό το να μην υπάρχει το stylus. Προσωπικά βρίσκω το πακέτο πληρέστατο, ιδίως τους δύο αντάπτορες και το καλώδιο USB. Και αν κάποιος θέλει να το έχει ντε και καλά, δεν είναι ακριβό.

 

Δεν μιλησα για πληρεστατο πακετο ή οχι αλλα για τη λογικη του να το βαζουν μεσα σε αλλες χωρες και σε αλλες οχι. αντιπροσωπευτικο της ανισης αντιμετωπισης (για να μη πω για τις ημερομηνιες κυκλοφοριας που προ-αποφασιζουν) και κατι τετοια μου ανεβαζουν το αιμα στο κεφαλι. ακριβως επειδη δεν ειναι ακριβο επρεπε να το εχουν σε ενα τοσο ακριβο στο συνολο πακετο οι τσιφουτηδες. λιγο απο εδω λιγο απο εκει μαζευονται στα "εξτρα"

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μερικές εντυπώσεις και από μένα(πρόλαβα στο EBW ένα στα 489-Γερμανικό product code-με ελληνικά,βαρέθηκα το περίμενε).

1)Κατά την λήψη βίντεο ανάβει κόκκινη λυχνία.

2)Στην δεξιά πάνω γωνία touch περιοχή μπορούμε πλέον να βλέπουμε πληροφορίες μπαταρίας σε % ποσοστά,συνδέσεις κλπ.

3)Του έβαλά αρχείο .avi 1,37 GB και το έπαιξε μια χαρά.

4)Αυτόματη σάρωση συχνοτήτων(βρήκε 55 σταθμούς) και αποθηκεύτηκαν όλοι:)(σε αντίθεση με τους 20 στα S60v5)

5)Στα μηνύματα αρχικά όλα τα εισερχόμενα μηνύματα(SMS ή αρχεία Bluetooth) τα εμφανίζει σαν Συνομιλίες,αν θέλει κανείς να μην εμφανίζονται έτσι πάει επιλογές>Προβολή μηνύματος και επιλέγει Εισερχόμενα.

6)Στην κάμερα το viewfinder είναι fullscreen μόνο στα 9Μ,αν πάμε στα 12 έχει δεξιά αριστερά στενά μαύρα πλαίσια.

7) Αρχικά είναι ενεργοποιημένα τα εφέ θεμάτων,απενεργοποιήστε τα γιατί ψιλοαργεί.

8)Ηχος κλείστρου κάμερας επιτέλους απενεργοποιείται.

9)Ο χρόνος μετάβασης στο screensaver (ρολοϊ αναλογικό-ψηφιακό) μπορεί να ρυθμιστεί από 1-30 λεπτά,παράλληλα κλειδώνει και την οθόνη(οπότε δεν χρειάζεται συνέχεια να κλειδώνουμε/ξεκλειδώνουμε με το πλήκτρο κλειδώματος.

Για αρχή αυτά,το κινητό είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση τα S60v5.:),ποιότητα υποδειγματική,στιβαρό τέλειο.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για πληρεστατο πακετο ή οχι αλλα για τη λογικη του να το βαζουν μεσα σε αλλες χωρες και σε αλλες οχι. αντιπροσωπευτικο της ανισης αντιμετωπισης (για να μη πω για τις ημερομηνιες κυκλοφοριας που προ-αποφασιζουν) και κατι τετοια μου ανεβαζουν το αιμα στο κεφαλι. ακριβως επειδη δεν ειναι ακριβο επρεπε να το εχουν σε ενα τοσο ακριβο στο συνολο πακετο οι τσιφουτηδες. λιγο απο εδω λιγο απο εκει μαζευονται στα "εξτρα"

 

Και να δεις που μετα απο λιγο καιρο που θα εχουν πουλησει αρκετες συσκευες θα βγαλουν απο την συσκευασια πωλησης και τους ανταπτορες αλλα και θα μικρυνουν σε μηκος το καλωδιο usb!!:p:p (οπως ειχαν κανει και παλαιοτερα)

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για πληρεστατο πακετο ή οχι αλλα για τη λογικη του να το βαζουν μεσα σε αλλες χωρες και σε αλλες οχι. αντιπροσωπευτικο της ανισης αντιμετωπισης (για να μη πω για τις ημερομηνιες κυκλοφοριας που προ-αποφασιζουν) και κατι τετοια μου ανεβαζουν το αιμα στο κεφαλι. ακριβως επειδη δεν ειναι ακριβο επρεπε να το εχουν σε ενα τοσο ακριβο στο συνολο πακετο οι τσιφουτηδες. λιγο απο εδω λιγο απο εκει μαζευονται στα "εξτρα"

 

Και καλά βάζουν stylus σε χώρες βόρειες με κρύο που συνήθως φοράνε γάντια και δε μπορούν να λειτουργίσουν το κινητό με τα δάχτυλα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σορυ αλλα εστω και αργα τωρα βρισκω λιγο χρονο για να γραψω!!!

 

1)Λοιπον το κινητο ειναι μαυρο με την εκδοση λογισμικου 011.012 αν καταλαβα καλα δεν υπαρχει καμια νεοτερη ακομα σωστα η λαθος???Για αλλα χρωματα δεν ξερω αν ειχαν γιατι ηθελα μαυρο!!!Και ειναι και πολυ ωραιο!!!Στιβαρο και κομψο χωρις η καμερα να εξεχει πολλη!!!Βαρέθηκα το περιμενε γιαυτο και το πηρα.

 

2)Τα ελληνικα το τηλεφωνο τα ειχε εξαρχης δεν ξερω αν τα εβαλαν αυτοι η οχι αλλα τα ειχε παντως.Δεν ξερω αν εχει η αν δεν εχει εγγυηση software αυτο θα παω σε ενα nokia shop που εχω εναν γνωστο να δω τι θα μου πει περι εγγυησης ελληνικο product code κλπ γιατι εγω ειχα ξαναπαρει το 5530 της γυναικας μου ξανα απο το ιδιο μαγαζι ξανα απο γερμανια και οταν του εκανα αναβαθμιση μεσο wifi δεν εχασε τα ελληνικα του!!!Θα δειξει γιατι κατι νεμεσις NSS και Phoenix αν και το τελευταιο το εχω κατεβασει δεν τα σκαμπανεβαζω εκτος αν βοηθηση καποιος ασε μην κανω καμια βλακεια και τρεχω μετα.Κλασικα wifi!!!

 

3)Το product code ηταν πανω στη συσκευη σε διαφανες αυτοκολλητο στο πισω μερος μαζι με το imei αλλα αμα κανεις το γνωστο *#0000# το γραφει και εκει!!!Επισης ταινια ασφαλειας που λεει Nokia sealed δεν ειχε.

 

4)Γλωσσες εχει αγγλικα.ελληνικα.γερμανικα.και αλλες 3 που δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι!!!

 

5)Του περασα στα γρηγορα και καποια θεματα και παιχνιδια τοσο εδικα για symbian^3 αλλα και απο symbian v5 και τα παιζει ολα κανονικα.

 

6)Τα τραγουδια στο MP3 παιζουν δυνατα οποτε το ηχειο νομιζω με μια πρωτη ακουστικη ειναι καλυτερο και πιο δυνατο απο αυτο του 5800.Επισης δοκιμασα στο αμαξι τον fm transmitter (τον πομπο) και δουλευει κανονικα αρκετα καλα κιολας!!!Το multitouch λειτουργει μια χαρα και γενικα παει γρηγορα.

 

7)Κατι ακομη stylus εμενα στο πακετο δεν υπαρχει αλλα εχει ολα τα αλλα καλωδια συνδεσεις και αρκετα μακρια!!Επισης μου εδωσαν και βιβλιο χρησης στα ελληνικα σε φωτοτυπια!!!

 

Αυτα για πρωτη μερα ενα εχω να πω δεν εχει καμια σχεση με τα παλια touch sumbian v5 ειναι αλλο πραγμα αξιζει τα λεφτα του!!!;););)

Edited by zerv_5800
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακια πηρα το noki n8 απο τον λιβανο που βρισκομαι και δεν εχει μεσα την ελληνικη γλωσσα.ξερει κανεις πως μπορω να την εγκαταστησω?????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε μας λιγο εντυπώσεις απο το browser ειναι τοσο χαλια οσο λενε τελικα...?

:p

τον οπερα τον δοκιμασατε....?

η οθονη πως σας φανηκε στην απόκριση ειναι τοσο καλη οσο λενε....?

μήνυμα γραφεις ανετα η μπερδεύεσαι....?(ενας που εχει συνηθίσει σε κανονικο πληκτρολόγιο θα τα καταφερει εδω...?)

ο ηχος απο τα ηχεια ειναι τοσο δυνατός και καθαρος οσο λενε......?

gps δεκτης ολα καλα.....?πιανει γρηγορα σημα...?

FM transmitter δυνατος ....?

στικακια Usb η οτιδήποτε βάλατε πανω....?ολα καλα σε αυτο το θεμα...?

αντεεεε περιμενουμεεεεε:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

@zerv_5800 και @rostropol: Καλορίζικο και στους δύο παιδιά. Θα επαναλάβω την επιθυμία του φίλου freddara για τσεκάρισμα του GPS. Δεν ξέρω, θέλω να είμαι σίγουρος και σ' αυτόν τον τομέα - με τρομάζει το κακό προηγούμενο του Ν97. :worry:

 

Και κάτι άλλο. Πιστοποιητικό δοκιμάσατε να βγάλετε για να υπογράφετε ανυπόγραφες εφαρμογές ή εγκαταστήσατε μόνο κάποιες ήδη υπογεγραμμένες;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@rostropol : αργει αν εχεις τα εφε θεματος ενεργα;; Μην μας λες τετοια. Παλι καθηστερει το μενου;; Θελω να το δω απο κοντα. Αντε να βγει να το πιασουμε στα χερια μας!!!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...