Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το route 66 δουλεύει με την οθόνη κλειστή και να συνεχίζει να δίνει φωνητικές οδηγίες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ορίστε, 3 σελίδες πριν περιγράφεται ο τρόπος αγοράς και download του Navigon http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530&page=1317

Ευχαριστώ πολύ. Το κατάφερα τελικά αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Το είχα και παλιοτερα και νομίζω ότι ήταν καλύτερο. Οι ταμπέλες δείχνει το πρόγραμμα στις στις διασταρώσεις μου εμφανίζονται πολύ μικρές και δεν φαίνονται. Επίσης ξενερωνω πολύ που πρέπει κάθε φορά να αλλάζω γλώσσα για ελληνική πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή μου έκανε νερά το SYGIC με λάθος οδηγίες μέσα σε μεγάλες πόλεις του εξωτερικού, έτρεξα λίγο ακόμα το NAVIGON (μια που στο κορυφαίο IGO δεν είχα περασμένους τους σχετικούς χάρτες).

 

Οφείλω να πω ότι δουλεύει καλά η ενημέρωση του LIVE traffic και έβγαζε ωραία εικονακια για έξοδο από highways.

 

Αν του έβαζαν και καλά γραφικά με 3D κτίρια, θα πλησίαζε πολύ στο SYGIC.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή μου έκανε νερά το SYGIC με λάθος οδηγίες μέσα σε μεγάλες πόλεις του εξωτερικού, έτρεξα λίγο ακόμα το NAVIGON (μια που στο κορυφαίο IGO δεν είχα περασμένους τους σχετικούς χάρτες).

 

Οφείλω να πω ότι δουλεύει καλά η ενημέρωση του LIVE traffic και έβγαζε ωραία εικονακια για έξοδο από highways.

 

Αν του έβαζαν και καλά γραφικά με 3D κτίρια, θα πλησίαζε πολύ στο SYGIC.

 

Ακομα εισαι λατρης του IGO? Παρολο που το προτειμουσα για το μπατσορανταρ,μου την εσπαγε που ηθελε πολυ κοπο να το φτιαξεις και δεν ειχε σε ολες τις πολεις buildings.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ακομα εισαι λατρης του IGO? Παρολο που το προτειμουσα για το μπατσορανταρ,μου την εσπαγε που ηθελε πολυ κοπο να το φτιαξεις και δεν ειχε σε ολες τις πολεις buildings.

Ραντάρ έχουν σχεδόν όλα τα offline.

Μόνο το στήσιμο θέλει χρόνο.

Αλλά έχει άριστη πλοήγηση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ραντάρ έχουν σχεδόν όλα τα offline.

Μόνο το στήσιμο θέλει χρόνο.

Αλλά έχει άριστη πλοήγηση.

Ξέρουμε εάν έχει το Garmin της Honda radar?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή μου έκανε νερά το SYGIC με λάθος οδηγίες μέσα σε μεγάλες πόλεις του εξωτερικού, έτρεξα λίγο ακόμα το NAVIGON (μια που στο κορυφαίο IGO δεν είχα περασμένους τους σχετικούς χάρτες).

 

Οφείλω να πω ότι δουλεύει καλά η ενημέρωση του LIVE traffic και έβγαζε ωραία εικονακια για έξοδο από highways.

 

Αν του έβαζαν και καλά γραφικά με 3D κτίρια, θα πλησίαζε πολύ στο SYGIC.

ποιά έκδοση navigon έχεις; το live traffic το έχεις αγοράσει;

Link to comment
Share on other sites

ποιά έκδοση navigon έχεις; το live traffic το έχεις αγοράσει;

Το NAVIGON Traffic Live Europe είναι μια υπηρεσία για την κίνηση στους δρόμους που την αγοράζεις εντός της εφαρμογής (έχει 19,95€) αλλά σύμφωνα με αυτό το link (http://www.navigon.com/portal/uk/karten_services/live_services/index.html) δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι ας ενημερώσει κάποιος αν την χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Το NAVIGON Traffic Live Europe είναι μια υπηρεσία για την κίνηση στους δρόμους που την αγοράζεις εντός της εφαρμογής (έχει 19,95€) αλλά σύμφωνα με αυτό το link (http://www.navigon.com/portal/uk/karten_services/live_services/index.html) δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι ας ενημερώσει κάποιος αν την χρησιμοποιεί.

Στο Navigon του Αμαζον μου έδειχνε προβλήματα με έργα κλπ κανονικά.

Αυτό δεν είναι το LIVE TRAFFIC?

 

Και δεν το δουλευα Ελλάδα, αλλά Βερολίνο.

 

Δεν πλήρωσα κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παντός προσωπικά το live traffic εδώ στην Γερμανία είναι εντελώς άκυρο. Γιατί όταν πας να βγεις από την Autobahn για να γλυτώσεις την κίνηση συναντάς άλλη κίνηση γιατί πολλοί άλλοι πάνε από την παράκαμψη για τον ίδιο λόγο. Οπότε πλέον σταμάτησα να το δουλεύω.
Link to comment
Share on other sites

Παντός προσωπικά το live traffic εδώ στην Γερμανία είναι εντελώς άκυρο. Γιατί όταν πας να βγεις από την Autobahn για να γλυτώσεις την κίνηση συναντάς άλλη κίνηση γιατί πολλοί άλλοι πάνε από την παράκαμψη για τον ίδιο λόγο. Οπότε πλέον σταμάτησα να το δουλεύω.

καταλαβαίνεις πιστεύω ότι δεν έχει νόημα αυτό που λες.

Δεν φταίει το πρόγραμμα αν οι χρήστες δημιουργούν κίνηση.

Το πρόγραμμα απλά ενημερώνει. Δεν μπορεί να προβλέψει την κίνηση που θα δημιουργηθεί κάπου αλλού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς δουλεύει το live traffic ακριβώς; Από που συλλέγει δεδομένα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εδώ εδώ και μια μέρα ενώ η εφαρμογή gps test δείχνει 18-23 δορυφόρους(το κινητό έχει και glonass) και οι 5 εφαρμογές πλοήγησης δείχνουν μόνο τους 12.

προηγουμένως έδειχναν ότι και το GPS test!

καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εδώ εδώ και μια μέρα ενώ η εφαρμογή gps test δείχνει 18-23 δορυφόρους(το κινητό έχει και glonass) και οι 5 εφαρμογές πλοήγησης δείχνουν μόνο τους 12.

προηγουμένως έδειχναν ότι και το GPS test!

καμία ιδέα;

 

Μηπως το GPS test σου δείχνει πόσους δορυφόρους "βλέπει" συνολικά, ενω τα προγράμματα πλοήγησης σου δείχνουν με πόσους ακριβώς είναι συνδεδεμένα ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το GPS test σου δείχνει πόσους δορυφόρους "βλέπει" συνολικά, ενω τα προγράμματα πλοήγησης σου δείχνουν με πόσους ακριβώς είναι συνδεδεμένα ?

εντάξει μια επανεκκίνηση ήθελε και όλα οκ!

Όχι έβλεπα και από την εφαρμογή cool tool το κλάσμα των δορυφόρων που βλέπει/ κλειδώνει!

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνεις πιστεύω ότι δεν έχει νόημα αυτό που λες.

Δεν φταίει το πρόγραμμα αν οι χρήστες δημιουργούν κίνηση.

Το πρόγραμμα απλά ενημερώνει. Δεν μπορεί να προβλέψει την κίνηση που θα δημιουργηθεί κάπου αλλού.

Εγώ δεν είπα φταίει το πρόγραμμα. Αλλά δεν βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Τι λιγοτερο εχει το Here Maps, απο τα υπολοιπα που χρησιμοποιειτε;

Τί εννοείς λέγοντας λιγότερο; Κάθε πρόγραμμα είναι διαφορετικό...

Σίγουρα είναι δωρεάν πάντως. Πολλά από τα άλλα είναι θέματα προσωπικού γούστου. Σε επιλογές δε νομίζω ότι υπολείπεται ιδιαίτερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Μάλιστα σε πολλά είναι αρκετά μπροστά, μιας και για παράδειγμα έχει και δωρεάν δεδομένα κίνησης για τους δρόμους και υποστηρίζει και ελλάδα ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά από ενημέρωση σκίζει.... (ειρωνικό). Το έβαλα να με πάει σε μία διαδρομή και με πήγαινε από δρόμο που δεν υπάρχει πλέον εδώ και 15 χρόνια!!!!!! Θέλει δουλειά το here maps.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλέ Lux εώς τώρα είμαι ευχαριστημένος μόνο από το navigon. Μετά μου αρέσει πολύ και το sygic.
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς λέγοντας λιγότερο; Κάθε πρόγραμμα είναι διαφορετικό...

Σίγουρα είναι δωρεάν πάντως. Πολλά από τα άλλα είναι θέματα προσωπικού γούστου. Σε επιλογές δε νομίζω ότι υπολείπεται ιδιαίτερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Μάλιστα σε πολλά είναι αρκετά μπροστά, μιας και για παράδειγμα έχει και δωρεάν δεδομένα κίνησης για τους δρόμους και υποστηρίζει και ελλάδα ;)

Μπροστά δεν είναι σε τίποτα σε σχέση με πληρωμένα προγράμματα.

 

Ούτε τα γραφικά τους έχει, ούτε ειδοποιήσεις για επικίνδυνα σημεία, ούτε σημάνσεις για εξόδους από αυτοκινητόδρομους, ούτε πολλά άλλα χαρακτηριστικά που διαχωρίζουν ένα απλό πρόγραμμα όπως το HERE από έναν πλήρες πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Μην βάζουμε στο ίδιο καλάθι ανόμοια πράγματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα θα ήθελα περισσότερο που μόνο το osmand+ το έχει σε κάθε διασταύρωση, και το route 66 το έχει αρκετά συχνά σε σχέση με άλλα. Αυτό είναι οι λωρίδες που πρέπει να ακολουθήσεις. Σε μεγάλους δρόμους, σε μεγάλες πόλεις, με 5-6 λωρίδες μέσα στην πόλη, αν δεν σου δείχνει τις λωρίδες και απλά λέει συνέχισε ευθεία ή μείνει δεξιά, χάνεις την μπάλα. Δεν ξέρω αν ρυθμιζεται το iGO να βγάζει σε κάθε διασταύρωση τα βελάκια των λωριδων.. Σε κεντρικους μεγάλους δρόμους πάντως εκτός πολεων το iGO δείχνει και τις πινακίδες εκτός από τα βελακια για τις λωρίδες!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...