Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι και πιο δίνει σωστά αποτελέσματα. Σε εμένα το watchdog ήταν το χειρότερο, ότι να΄ναι.

Στο τέλος γλύτωσα με το My Data Manager

Τώρα φυσικά με την ICS δεν χρειάζεται τίποτα.

 

το καλυτερο απο ολα και με διαφορα!!!:)

το εχω εδω και μισο χρονο σε cosmote και δεν εχω πεσει ουτε μισο mb εξω...

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη καλή λύση είναι να το κάνεις zip, να το κρυπτογραφήσεις με κωδικό και να σβήσεις τον αρχικό φάκελο. Έτσι θα έχεις έναν κλειδωμένο φάκελο με ότι αρχεία θέλεις. Δεν ξέρω αν ο es κάνει αυτή τη δουλειά όμως. Να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει zip φακέλους. Η καλύτερη δωρεάν εφαρμογή για zip, με τις περισσότερες επιλογές, είναι η zarchiver.

 

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο σε ευχαριστω! απλα το λατρεψα! ειναι το 1ο προγραμμα που μου ανοιγει τα κλειδωμενα με κωδικο .rar! απλα τελειος, thanks :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια και το θεμα εδω μας το κλειδωσανε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341679&page=2

εχει κανεις το zumocast στο κινητο του και στο pc του..?

το εβαλα χθες αλλα δεν καταλαβα πως μπορω να συνδεθω με το pc μου οταν ειμαι "μακρια"..

συνδέεται μονο οταν ειμαι σπιτι μου στο ιδιο wifi...

 

Sorry για την παράθεση ξέρω ότι είναι σπαστικό (ναι ναι το ξέρω) απλά θέλω να δουν το θέμα τα παιδιά που κάναμε την κουβέντα πριν...

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογη μπορω να βλεπω online παιχνιδια μεσω live streaming;

Παλιοτερα υπηρχε μια(online sports νομιζω λεγοταν) αλλα απο οτι ειδα την αφαιρεσανε απο το μαρκετ.

 

2 που κατεβασα(ustream και sport live streaming) δεν δουλευουνε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα το GR Called Id πριν βάλω ICS και δούλευε κανονικά.

Τώρα τίποτα.

Καμιά ιδεά ή άλλο πρόγραμμα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή τύπου voice commands που να αναγνωρίζει φωνή και να κάνει κλήσεις ή να ανοίγει εφαρμογές κτλ.;υπάρχει και για την ελληνική γλώσσα;
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά εφαρμογή για τον καιρό και με κανα widget της προκοπής που να δουλεύει σωστά το my location, πέραν του go weather υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά εφαρμογή για τον καιρό και με κανα widget της προκοπής που να δουλεύει σωστά το my location, πέραν του go weather υπάρχει;

 

Beautiful widgets και 3d flip clock & world weather πολυ καλα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή τύπου voice commands που να αναγνωρίζει φωνή και να κάνει κλήσεις ή να ανοίγει εφαρμογές κτλ.;υπάρχει και για την ελληνική γλώσσα;

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχει εξαιρετική αξιολόγηση και reviews,

επι πληρωμη...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&feature=search_result&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κοιτάζω για πρόγραμμα πλοήγησης για το Android της κοπέλας μου.

Έχω δει τα Navigon Cosmote Edition, Don't Panic, NDrive Greece & CitisNAV.

Το Navigon στοιχίζει 15€, όμως δεν είναι σαφές αν οι αναβαθμίσεις χαρτών (Navteq) για 24 μήνες, ισχύουν σαν extra πακέτο με επιπλέον χρέωση.

Για το Don't Panic δεν αναγράφεται, πόσο κοστίζει ο ελληνικός χάρτης (GeoInteligence) & αν οι αναβαθμίσεις διαρκούν για πάντα.

Το NDrive αναφέρει ότι στοιχίζει 15€, αλλά δεν λέει αν & για πόσο καιρό αναβαθμίζονται οι χάρτες (TomTom).

Το CitisNAV κοστίζει 10€, αλλά & αυτό δεν αναφέρει κάτι για τις αναβαθμίσεις των χαρτών (CIT).

Μπορεί να με βοηθήσεις κάποιος, για το τι ισχύει στην κάθε περίπτωση & τι να επιλέξω?

Ευχαριστώ.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καποια εφαρμογη η ρυθμισει που να αλλαζει το χρωμα του δεικτη της ματαριας επανω δεξια οπως και το ρολοι απο το stock του android σε οτι χρωμα θελουμε ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καποια εφαρμογη η ρυθμισει που να αλλαζει το χρωμα του δεικτη της ματαριας επανω δεξια οπως και το ρολοι απο το stock του android σε οτι χρωμα θελουμε ?

 

Μόνο σε μερικές custom rom μπορείς να τα αλλάξεις, η με themes (πάλι σε custom roms). Υπάρχουν μερικές εφαρμογές όπως το super status bar και το statusbar+ αλλά δεν με ενθουσίασαν όσες δοκίμασα.

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι εδω, δεν ξερω αν ειναι εφαρμογή ή λειτουργία του android επίσης δεν ξερω αν υπάρχει τετοια δυνατότητα.

 

Θέλω εκει που εμφανίζετε ή μπαταριά, η ώρα κλπ του τηλεφώνου να εμφανίζετε και η ημερομηνία γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι εδω, δεν ξερω αν ειναι εφαρμογή ή λειτουργία του android επίσης δεν ξερω αν υπάρχει τετοια δυνατότητα.

 

Θέλω εκει που εμφανίζετε ή μπαταριά, η ώρα κλπ του τηλεφώνου να εμφανίζετε και η ημερομηνία γίνεται?

 

Δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη αλλα διαφορετικα πρεπει να μονταρεις το systemui.apk αλλα θελει δουλιτσα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Στον exdialer γινεται να φαινονται οι κλησεις που εχουν απορριφθει; Ο stock της samsung σου δειχνει ποιους εχει απορριψει η συσκευη σου.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι εδω, δεν ξερω αν ειναι εφαρμογή ή λειτουργία του android επίσης δεν ξερω αν υπάρχει τετοια δυνατότητα.

 

Θέλω εκει που εμφανίζετε ή μπαταριά, η ώρα κλπ του τηλεφώνου να εμφανίζετε και η ημερομηνία γίνεται?

 

+1 .

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή τύπου voice commands που να αναγνωρίζει φωνή και να κάνει κλήσεις ή να ανοίγει εφαρμογές κτλ.;υπάρχει και για την ελληνική γλώσσα;

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχει εξαιρετική αξιολόγηση και reviews,

επι πληρωμη...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&feature=search_result&hl=en

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvsd&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmN5YmVyb24uY3ZzZCJd

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή που κατά την διάρκεια της συνομιλίας ενεργοποιεί διάφορους θορύβους , πχ αυτοκίνητα που περνάνε , δίνοντας την εντύπωση ότι είμαστε αλλού.

Την έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ,

υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για νεα/rss (google news κυριως) με δυνατοτητα widget?

Εψαξα στο market , αυτη που μ αρεσε περισσοτερο ηταν η news-widget , αλλα τρωει κατι κολληματακια..

Καποια αλλη; Scrollable θα ηθελα να μην ειναι , αλλα αν ξερετε καποια καλη πειτε μου.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή που κατά την διάρκεια της συνομιλίας ενεργοποιεί διάφορους θορύβους , πχ αυτοκίνητα που περνάνε , δίνοντας την εντύπωση ότι είμαστε αλλού.

Την έχει κανείς;

 

Με ενδιαφέρει κι εμένα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι εδω, δεν ξερω αν ειναι εφαρμογή ή λειτουργία του android επίσης δεν ξερω αν υπάρχει τετοια δυνατότητα.

 

Θέλω εκει που εμφανίζετε ή μπαταριά, η ώρα κλπ του τηλεφώνου να εμφανίζετε και η ημερομηνία γίνεται?

 

+1 .

 

Το ειδα απο νωριτερα το post αλλα ημουν τοσο κουρασμενος που λεω θα ξαπλωσω καμια ωριτσα και αν δεν εχει απαντησει καποιος θα του πω! :p

cool tool, Εχει επιλογη να εμφανισεις εκει πανω οτιδηποτε απο ταχυτητα επεξεργαστη, μπαταρια, θερμοκρασια, δορυφορους, και διαφορα αλλα. εχει επιλογη και για ημερομηνια και ωρα.

αν θελετε μονο ημερομηνια tickαρετε μονο αυτο.

πρεπει να παιξετε λιγο με το προγραμμα για να το φερεται στα μετρα σας. για να δειχνει μονο ημερομηνια και οχι ωρα, πατε advanced tuning -time and date στο 1ο prefix σβηνετε οτι γραφει και στο 2ο E d.mm.yy

το Ε ειναι η μερα πχ thu(thursday)

παρτε ιδεες για τη μορφη ημερομηνιας:

Specific formats for the basic components

yyyy – Four-digit year, e.g. 1996

yy – Two-digit year, e.g. 96

mm – Two-digit month, e.g. 04

m – one-digit month for months below 10, e.g. 4

mmm - three-letter abbreviation for month

mmmm - month spelled out in full

dd – two-digit day, e.g. 02

d – one-digit day for days below 10, e.g. 2

Separators of the components

"/" – Slash

"." – Dots or full stops

"-" – Hyphens or dashes

" " – Spaces

 

Δεν ξερω αν δουλευουν ολα, αυτα παντως ισχυουν κατα κανονα.

edit: Στο month ισχουν αλλα τα θελει σε κεφαλαια πχ MMMM-->augoust

 

Και μιας και μιλαμε για status bar και εικονιδια, υπαρχει καποια μοντα που να προσθετει ποσοστο στην μπαταρια γιατι στην ICS το αφαιρεσαν?

αν δεν τροποιησεις μονος σου το systemui, τοτε μονο το ποσοστο στην υπαρχουσα μπαταρια οχι.

μπορεις να προσθεσεις καποιο προγραμμα μπαταριας που τα περισσοτερα βγαζουν στη μπαρα πανω 2ο εικονιδιο με τη μπαταρια η φυσικα μπορεις και με το προγραμμα που αναφερω απο πανω

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και μιλαμε για status bar και εικονιδια, υπαρχει καποια μοντα που να προσθετει ποσοστο στην μπαταρια γιατι στην ICS το αφαιρεσαν?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και μιλαμε για status bar και εικονιδια, υπαρχει καποια μοντα που να προσθετει ποσοστο στην μπαταρια γιατι στην ICS το αφαιρεσαν?

 

Δεν το αφαιρεσαν. Στο siii π.χ. το εχει εκει που λεει Εμφανιση , κατω κατω , τικαρεις το κουτακι και το εμφανιζει.

Και στο one s εκει το ειχε νομιζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αφαιρεσαν. Στο siii π.χ. το εχει εκει που λεει Εμφανιση , κατω κατω , τικαρεις το κουτακι και το εμφανιζει.

Και στο one s εκει το ειχε νομιζω.

 

Που βρισκεται αυτη η εμφανιση?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...