Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,γινετε με καποιον τροπο να παρω backup ολων των εφαρμογων και να το περασω σε αλλη ιδια συσκευη για να γλυτωσω την διαδικασια να τις περναω 1-1??

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κανένας το Smart Stay του Samsung Galaxy SIII

είναι η εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα στο μπροστινό

μέρος για να ανιχνεύσει κατά πόσο ή όχι ο χρήστης διαβάζει κάτι

ώστε να απενεργοποιήσει η όχι τον φωτισμό της οθόνης.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elnware.smartStay10&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmVsbndhcmUuc21hcnRTdGF5MTAiXQ..

 

πάντος το δικό μου τηλέφωνο δεν είναι συμβατό μέχρι τώρά

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AipvJS5dHYPrdE1sUDF5LUs4NVFnd1lVXzZGQnEyRmc&output=html

Link to comment
Share on other sites

ειναι,πως μπορω να το κανω φιλε μου?

Καταρχήν θα πάρεις απο την πρώτη συσκευή ένα backup των εφαρμογών από την επιλογή μενού--->μαζική λειτουργία--->αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών χρήστη.Στη συνέχεια στην κάρτα μνήμης θα βρεις ένα φάκελο titaniumbackup.Το φάκελο αυτόν θα τον βάλεις στη κάρτα μνήμης της δεύτερης συσκευής και από την επιλογή "επαναφορά απώντων εφαρμογών" θα τις επαναφέρεις στη δεύτερη συσκευή.Υπόψιν όμως ότι αυτόματη επαναφορά των εφαρμογών (χωρίς να πατάς σε κάθε μία "εγκατάσταση") κάνει η donate έκδοση του titanium

Aλλη λύση θα ήταν ένα nandroid backup της πρώτης συσκευής από το clockwork recovery και επαναφορά στην άλλη συσκευή αλλά κάτι τέτοιο προϋποθέτει εκτός από root να έχεις περάσει και recovery.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας το Smart Stay του Samsung Galaxy SIII

είναι η εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα στο μπροστινό

μέρος για να ανιχνεύσει κατά πόσο ή όχι ο χρήστης διαβάζει κάτι

ώστε να απενεργοποιήσει η όχι τον φωτισμό της οθόνης.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elnware.smartStay10&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmVsbndhcmUuc21hcnRTdGF5MTAiXQ..

 

πάντος το δικό μου τηλέφωνο δεν είναι συμβατό μέχρι τώρά

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AipvJS5dHYPrdE1sUDF5LUs4NVFnd1lVXzZGQnEyRmc&output=html

 

Για να δουμε τι λεει.. Ενδιαφερον φαινεται..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, δεν ήξερα ότι υπήρχε και για άλλα κινητά. Φανταστική εφαρμογή. Ήταν σπαστικό να αγγίζεις συνέχεια την οθόνη για να μην σβήνει. Δουλεύει άριστα στο s2.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει δουλέψει κάμποσο το Smart Stay, ας γράψει καμιά κριτική για αποτελεσματικότητα / κατανάλωση μπαταρίας κλπ. Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το viber τις τελευταίες μέρες; Προσπαθώ να στείλω μήνυμα και δεν το στέλνει.

Και σε έναν φίλο μου με iPhone βγάζει πρόβλημα σύνδεσης.

Και οι δύο έχουμε Vodafone αν παίζει κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το viber τις τελευταίες μέρες; Προσπαθώ να στείλω μήνυμα και δεν το στέλνει.

Και σε έναν φίλο μου με iPhone βγάζει πρόβλημα σύνδεσης.

Και οι δύο έχουμε Vodafone αν παίζει κάποιο ρόλο.

Νομιζω οτι η Vodafone μπλοκαρε το Viber...

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η Vodafone μπλοκαρε το Viber...

 

Δηλαδή για να καταλάβω: Έχουμε απεριόριστα (ούτε καν) δεδομένα τον Αύγουστο, αλλά όχι για VoIP? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η Vodafone μπλοκαρε το Viber...

 

τι ρεζιλια ειναι αυτα ρε παιδια???:rolleyes::rolleyes:

αν ειναι δυνατον..

αν κανανε τετοιο πραγμα ειναι Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι ....

σε μενα με cosmote δουλευει μια χαρα παντως...

Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4225594" class="internal">Αρχικό μήνυμα από ilka71</a><br />

βέβαια μέσω opera Mobile "θυμάται" username και password και στα έχει έτοιμα έξω μέσω της εφαρμογής η του opera mini πρέπει ξανά μανά να τα πληκτρολογεις.

<br />

<br />

Φίλε, δεν είναι καλό αυτό... Ακόμα και χωρίς τον κλειδάριθμο μπορεί κάποιος να δει πράγματα που δεν πρέπει...

Συμφωνω και επαυξανω!! Εχω την εφαρμογη αυτη αρκετες μερες και ειναι πολυ βολικη, το πρωτο πραγμα που με ειχε προβληματισει ηταν το μηπως κρατησει τους κωδικους αποθηκευμενους. Ευτυχως ομως δεν!!!Εξαλου και με το pc που μπαινουμε στην σελιδα τους οι κωδικοι δεν απομνημονευονται και αυτο ειναι το λογικο, πανω απ ολα θεμα ασφαλειας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το viber τις τελευταίες μέρες; Προσπαθώ να στείλω μήνυμα και δεν το στέλνει.

Και σε έναν φίλο μου με iPhone βγάζει πρόβλημα σύνδεσης.

Και οι δύο έχουμε Vodafone αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Νομιζω οτι η Vodafone μπλοκαρε το Viber...

 

Δηλαδή για να καταλάβω: Έχουμε απεριόριστα (ούτε καν) δεδομένα τον Αύγουστο, αλλά όχι για VoIP? :lol:

 

τι ρεζιλια ειναι αυτα ρε παιδια???:rolleyes::rolleyes:

αν ειναι δυνατον..

αν κανανε τετοιο πραγμα ειναι Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι ....

σε μενα με cosmote δουλευει μια χαρα παντως...

H Vodafone το εχει μπλοκαρει στα καρτοσυμβολαια στη καρτα και στα προγραμματα μικροτερα του 40 νομιζω αν δεν κανω λαθος.Απ οτι μου ειπαν ομως αμα τους κραξεις στο ενεργοποιουν.Εγω με Cosmote προγραμμα και δουλευει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Alpha Bank είναι πολλή καλη. Ξέρετε αν έχει αντίστοιχη και η Εθνική;

Δυστυχως δεν εχει η εθνικη!!!!! Κοιμουνται τα ζωα εκει!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο tweak or something για να κανω skip tracks απο τα volume buttoms σε galaxy s3 ?

 

Αν και εδώ δεν είναι το σωστό μέρος για την ερώτηση σου, παρακάτω θα βρεις αυτό που θες:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1770564

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει η εθνικη!!!!! Κοιμουνται τα ζωα εκει!!!!!!!!!!!!!!

Και μετα απο χιλια παραπονα εφτιαξαν το σαιτ τους να ειναι συμβατο με ολους τους browsers!δημοσιοι υπαλληλοι ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!αυτα με το μνημονιο να κοπουν επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει η εθνικη!!!!! Κοιμουνται τα ζωα εκει!!!!!!!!!!!!!!

 

η εθνικη κυπρου εχει παντως

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο χιλια παραπονα εφτιαξαν το σαιτ τους να ειναι συμβατο με ολους τους browsers!δημοσιοι υπαλληλοι ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!αυτα με το μνημονιο να κοπουν επιτελους!

 

Κι ακομη εχει προβληματα, οτι του'ρθει του τρελοστεφανη ειναι!! Σιγα μην εβγαζαν και εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

η εθνικη κυπρου εχει παντως

 

Πως κανεις online λογαριασμο ομως? Επειτα απο συνεννοηση με τη τραπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην κόρη μου ένα κινητό android και συγκεκριμένα το samsung Galaxy Pocket που έδωσε η wind.

 

Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει εφαρμογή η οποία να τρέχει αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού, δίχως να φαίνεται ότι τρέχει, και με κάποιο τρόπο (πχ μετά από μήνυμα από συγκεκριμένο αριθμό) να στέλνει την θέση (συντεταγμένες) του κινητού.

 

Διότι φίλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.

 

Ευχαριστώ.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις online λογαριασμο ομως? Επειτα απο συνεννοηση με τη τραπεζα?

 

Τι εννοεις? Να μπορεις να βλεπεις τους λογαριασμους σου και να κανεις συναλαγες online? Αν εννοεις αυτο, ναι πρεπει να πας στην τραπεζα και να κανεις αιτηση για web banking

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα το διάβασμα εδώ και θα ξέρεις τι να κάνεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...