Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιντερνετικό είναι. Δεν νομίζω όμως ότι υπάρχουν πολλοί σταθμοί που δεν εκπέμπουν και στο διαδίκτυο. Φυσικά εσύ ξέρεις καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Ενω υπάρχουν πολλές εφαρμογές για σημειώσεις κλπ εγω ψάνχω μία που να μπορώ οταν κάνω μία σημείωση να εμφανίζεται (να κρεμιέται) στην οθόνη της ταμπλέτας μου ετσι ωστε να την βλέπω. Με αυτό τον τρόπο δεν θα χρειαζεται να ανοίγω την εκάστοτε εφαρμογή για να βλεπω τις σημειώσεις που εχω να δουλέψω.

 

Ουσιαστικά θέλω να μπορώ οταν γράφω μια σημειωση να εμφανίζεται μια μικρογραφία με εικονίδιο στην οθονη μου. (επειτα οταν μαζευτονται πολλές θα μπορώ να τις συμαζευω κλπ)

 

ΕΛπίζω να έγινα κατανοητός! ευχαριστω!

 

Colornote

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χτες εβαλα μια εφαρμογη στο κινητο μου και θελησα να την μοιραστω μαζι σας γιατι πιστευω οτι αξιζει πραγματικα.

 

Πρωτου λιγο καιρο ειχα ζητησει εφαρμογη που να διαγραφει διπλους φακελους και αχρηστα αρχεια που πιαναν τζαμπα χωρο,εβαλα λοιπον ενα προγραμμα ονοματι sd maid. Η συγκεκριμενη εφαρμογη μου καθαρισε απο την συσκευη 1.5 mb. Βαζωντας λοιπον χτες την εφαρμογη 1 tap cleaner pro https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.acc.pro&hl=el σας πληροφορω οτι μου καθαρισε 17 mb αφερωντας ολα τα αχρειαστει coockies-cache και δυνοντας αλλον αερα στην σβελταδα της συσκευης :D

 

Σε ics δουλευει ομως?

Γιατι ειδα ενα σχολιο κατω απο το app στο google play, που γραφει ενας πως δεν του δουλευει στο κινητο του.

Στην free εκδοση του παλι, ενας με το ιδιο κινητο με εσενα λεει πως τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Ενω υπάρχουν πολλές εφαρμογές για σημειώσεις κλπ εγω ψάνχω μία που να μπορώ οταν κάνω μία σημείωση να εμφανίζεται (να κρεμιέται) στην οθόνη της ταμπλέτας μου ετσι ωστε να την βλέπω. Με αυτό τον τρόπο δεν θα χρειαζεται να ανοίγω την εκάστοτε εφαρμογή για να βλεπω τις σημειώσεις που εχω να δουλέψω.

 

Ουσιαστικά θέλω να μπορώ οταν γράφω μια σημειωση να εμφανίζεται μια μικρογραφία με εικονίδιο στην οθονη μου. (επειτα οταν μαζευτονται πολλές θα μπορώ να τις συμαζευω κλπ)

 

ΕΛπίζω να έγινα κατανοητός! ευχαριστω!

 

Το GNotes το θεωρώ εξαιρετικό για σημειώσεις. Μπορείς σε 1*1 widget να έχεις πάνω στην οθόνη τη σημείωση..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το GNotes το θεωρώ εξαιρετικό για σημειώσεις. Μπορείς σε 1*1 widget να έχεις πάνω στην οθόνη τη σημείωση..

Καλησπερα υπαρχη εφαρμογη που να ενισχυει το wifi γιατι οταν ειμαι μεσα στο σπιτι και φυγω απο το δοματιο που εχει wifi και παω αλλου ισα ισα που πιανη και καμια φορα κοβετε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχη εφαρμογη που να ενισχυει το wifi γιατι οταν ειμαι μεσα στο σπιτι και φυγω απο το δοματιο που εχει wifi και παω αλλου ισα ισα που πιανη και καμια φορα κοβετε

 

Όχι...

10 chars.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχη εφαρμογη που να ενισχυει το wifi γιατι οταν ειμαι μεσα στο σπιτι και φυγω απο το δοματιο που εχει wifi και παω αλλου ισα ισα που πιανη και καμια φορα κοβετε

wifi booster https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wifibooster&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53aWZpYm9vc3RlciJd

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μερικες ερωτηςεις

 

1. θελω μια εφαρμογη που να μπορει το κιν να διαβασει στικακι η εξωτερικο σκληρο για αναπαραγωγη αρχειων

και αντιγραφη

2.εχω το titanium backup εχω στησει το τηλ οπως θελω και εχω και καποια save παιχνιδιων

γινεται να παρω ενα backup πληρες ετσι ωστε αν χρειαστει να κανω πχ επαναφορα εργοστασιακων

με το backup αυτο να το επαναφερω το τηλ ακριβως ετσσι οπως το ειχα στησει?

αν ναι μπορειτε να μου πειτε ποια διαδρομη να ακολουθησω στο titanium για να γινει αυτο?

3. ειμαι πλεον ροοτ μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες που μενουν στη εσωτερικη μνημη να τις παω στην sd?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μερικες ερωτηςεις

 

1. θελω μια εφαρμογη που να μπορει το κιν να διαβασει στικακι η εξωτερικο σκληρο για αναπαραγωγη αρχειων

και αντιγραφη

2.εχω το titanium backup εχω στησει το τηλ οπως θελω και εχω και καποια save παιχνιδιων

γινεται να παρω ενα backup πληρες ετσι ωστε αν χρειαστει να κανω πχ επαναφορα εργοστασιακων

με το backup αυτο να το επαναφερω το τηλ ακριβως ετσσι οπως το ειχα στησει?

αν ναι μπορειτε να μου πειτε ποια διαδρομη να ακολουθησω στο titanium για να γινει αυτο?

3. ειμαι πλεον ροοτ μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες που μενουν στη εσωτερικη μνημη να τις παω στην sd?

 

1 αναλογα τη συσκευη θες custom kernel με otg support και otg usb cable, και κατα πασα πιθανοτητα θες και καποιο αυτοτροφοδοτουμενο usb hub

2. ναι, αν και τα saves των παιχνιδιων συνηθως ειναι στην sd card οποτε δε χανονται με factory reset.

3. ναι μπορεις οσες τουλαχιστον μπορουν να μεταφερθουν, αλλα εαν δεν εχεις προβλημα εσωτερικης μνημης δεν υπαρχει λογος.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

1 αναλογα τη συσκευη θες custom kernel με otg support και otg usb cable, και κατα πασα πιθανοτητα θες και καποιο αυτοτροφοδοτουμενο usb hub

2. ναι, αν και τα saves των παιχνιδιων συνηθως ειναι στην sd card οποτε δε χανονται με factory reset.

3. ναι μπορεις οσες τουλαχιστον μπορουν να μεταφερθουν, αλλα εαν δεν εχεις προβλημα εσωτερικης μνημης δεν υπαρχει λογος.

 

1.το neo v εχω με 2,3,4 με ποια εφαρμογη γινεται?

 

2. μπορεις να μου πεις τι ακριβως κανω γιατι ψιλο μπερδευτηκα

 

3.δηλ δεν υπαρχει κατι που να τις πηγαινει ολες και οχι μονο αυτο

που κανει πχ το app2sd?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Στης παρακάτω photo σας δείχνω πόσους φακέλους έχουν συσσωρεύσει η μνήμες, κυρίως η εσωτερική, απο προγραμματα που προφανος μπηκαν και βγήκαν. Τώρα ποια δεν ξέρω ποιος φάκελος ειναι χρήσιμος και ποιος όχι..! υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ''καθαρίσει την βρωμιά'' χωρείς να θέλει να υποδείξω εγώ ποιοι φάκελοι να σβηστούν.;)

 

http://s14.directupload.net/images/120730/jfxqkvuo.pnghttp://s7.directupload.net/images/120730/9jbew2n3.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στης παρακάτω photo σας δείχνω πόσους φακέλους έχουν συσσωρεύσει η μνήμες, κυρίως η εσωτερική, απο προγραμματα που προφανος μπηκαν και βγήκαν. Τώρα ποια δεν ξέρω ποιος φάκελος ειναι χρήσιμος και ποιος όχι..! υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ''καθαρίσει την βρωμιά'' χωρείς να θέλει να υποδείξω εγώ ποιοι φάκελοι να σβηστούν.;)

 

http://s14.directupload.net/images/120730/jfxqkvuo.pnghttp://s7.directupload.net/images/120730/9jbew2n3.png

 

δεν χρειαζεσαι απαραιτητα καποιο προγραμμα.για αρχη σβησε οποιο φακελο εχει ονομα αντιστοιχο καποιας εφαρμογης,δηλαδη τον φακελο camscanner που ειδα,αν εχεις απεγκατασρησει το προγραμμα σβηστον.αν καποιος φακελος δεν αντιστοιχει σε ονομα εφαρμογης μην τον πειραξεις.ο dcim για παραδειγμα ειναι ο φακελος που αποθηκευονται φωτογραφιες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στης παρακάτω photo σας δείχνω πόσους φακέλους έχουν συσσωρεύσει η μνήμες, κυρίως η εσωτερική, απο προγραμματα που προφανος μπηκαν και βγήκαν. Τώρα ποια δεν ξέρω ποιος φάκελος ειναι χρήσιμος και ποιος όχι..! υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ''καθαρίσει την βρωμιά'' χωρείς να θέλει να υποδείξω εγώ ποιοι φάκελοι να σβηστούν.;)

 

http://s14.directupload.net/images/120730/jfxqkvuo.pnghttp://s7.directupload.net/images/120730/9jbew2n3.png

 

Ο φάκελος του γάμου είναι σίγουρα άχρηστος :p

Link to comment
Share on other sites

Colornote

10 χαρακτήρες

 

το colornote το έχω αλλα δεν εχω βρει τρόπο να "καρφιτσώνω" στην επιφάνεια του ταμπλετ μου σημειώσεις. Μηπως μπορεις να με βοηθήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει εφαρμογή σαν call meter που να μετράει τι χρόνο καταναλώνω και να μπορώ να αποκλείω αριθμούς τους οποίους θα επιλέγω από ομάδα επαφών. Είδα ότι αριθμούς από επαφές μπορώ. Εγώ θέλω να εισαγω ολόκληρη ομάδα με επαφές. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

 

Καλησπέρα. Εδώ έχουμε καμιά απάντηση;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ έχουμε καμιά απάντηση;

 

Νομίζω ότι με το droidstats γίνεται.

Edit: Λάθος κατάλαβα. Δεν πρέπει να γίνεται αυτό

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος του γάμου είναι σίγουρα άχρηστος :p

 

Δεν άντεξα

 

+599

 

Δεν βοηθάτε..!!!!:mad: έγραψα ''μιας που δεν προσέξατε'':wacko: φακέλους από προγράμματα που έχω απεγκαταστηση..!!! ο φάκελος γάμος προφανές δεν ανήκει σε εφαρμογή.... αυτά για όσους δεν κατάλαβαν..!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το colornote το έχω αλλα δεν εχω βρει τρόπο να "καρφιτσώνω" στην επιφάνεια του ταμπλετ μου σημειώσεις. Μηπως μπορεις να με βοηθήσεις?

 

Γράψε τη σημείωση και σώσ'την. Μετά πήγαινε και βάλε widget του Colornote και επέλεξε τη σημείωση που θες. Α και όταν γράφεις τη σημείωση επέλεξε και το χρώμα του ποστ-ιτ.

edit: Μόλις δοκίμασα το GNote και φαίνεται να τα σπάει. Τα ποστ-ιτ του Colornote είναι καλύτερα νομίζω αλλά γενικά πολύ καλό και το GNote.

Edited by mandiom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποιο πιστεύεται ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης για τις Android συσκευές μας;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη και κοινά αποδεκτή απάντηση σε αυτό. Δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου αρέσει περισσότερο. Ίσως η δημοσκόπηση σε βοηθήσει κάπως να δεις τις τάσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τελικά ποιο πιστεύεται ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης για τις Android συσκευές μας;;;;

 

Ας μην επαναλαμβανόμαστε, διάβασε τις τελευταίες σελίδες και θα πάρεις την απάντηση που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ποιος ειναι ο καλυτερος Pdf book reader?

 

βασικα εχω κατι βιβλια σε pdf (game of thrones, harry potter, κτλ) και θα με ενδιεφερε να μπορω να τα διαβαζω σαν βιβλια. κι επισης βασικο να εχει text reflow. κι επι πληρωμη να ειναι, κανενα προβλημα. :)

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...