Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Προσωπικη μου γνωμη, που εχω δοκιμασει αρκετες εφαρμογες για msn, η καλυτερη ειναι η mercury.

http://www.appbrain.com/app/msn-messenger%3A-mercury-free/im.mercury.android

Πληρως παραμετροποιησιμη σε εμφανιση, μπορεις να εχεις συγχρονως δυο λογαριασμους online, δεν σου αλλαζει το ονομα ή το status οταν μπαινεις (οπως το ebuddy), και βλεπεις και ποιοι ειναι offline! To μονο που θα ηθελα ακομα, να επελεγες πως να ειδοποιεισαι οταν εχεις μηνυμα και ειναι η εφαρμογη στο background.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nice βέβαια δεν καταλαβάινω ποιος ο λόγος να αγοράσεις μια εφαρμογή όταν μια αντίστοιχη κάνει τα ίδια δωρεάν

τόσο καλή είναι; :p

 

και αυτη ειναι δωρεαν. εχει και εκδοση επι πληρωμη αν θες :)

 

ειναι clean chat χωρις να χανεσαι. τι βρισκω πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

παιδια το open home full το εχει δοκιμασει κανεις?ειδα ενα βιντεακι και φαινεται εφετζιδικη.
Link to comment
Share on other sites

την 3.5.4 του Navigon την εχει εγκαταστησει κανεις;

εγω προσπαθησα να την περασω αλλα δεν τα καταφερα.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Εγώ μάλλον έκανα την βλακεία να το τρέξω πριν από την... πρέπουσα στιγμή και τώρα μου βγάζει ότι το Select είναι διαθέσιμο μόνο για μερικούς πελάτες. Έκανα τη διαδικασία από την αρχή αλλά τζίφος... :(

την εχω αρκετες μερες,απο τοτε που κυκλοφορησε και την εκανα update πανω απο την 3.5.3

Ειναι λιγο μπερδεμα με το navigon,αν εχετε αποτυχημενη εγκατασταση πρεπει πρωτα,να σβησετε το φακελο του απο το dbdata->databases (χρειαζεται ρουτ εννοειται),οποιοδηποτε φακελο εχει δημιουργησει στην sd καθως και καποια αρχεια ξεkαρφωτα,χυμα στην sd που δημιουργει το προγραμμα (θα τα καταλαβετε).την ειχα πατησει κι εγω και μου ειχε βγαλει την ψυχη μεχρι να το φιαξω.

 

ενω εχω κανονικά σύνδεση στο ίντερνετ μέσω wifi και εχω κατεβάσει το Ndrive απο το Market, όταν πάω να αγοράσω χάρτες (της ελλάδας προς 29.99) μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα :

 

Λυπούμαστε. Υπήρξε μή αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής NDrive (διαδικασία com.ndrive.npromo). Προσπαθήστε ξανά.

 

τι ειν τουτο ?

 

εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση της εφαρμογης, και το προβλημα παραμενει...

φιλε μου διαβασε αυτα που εγραψα πιο πανω και να ξερεις οτι το ndrive ειναι μια λαλακια και μιση,εχε το νου σου γιατι κανει flood πολλες φορες σε καποια αρχεια του gps και μετα θα θελεις hard reset
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου γνωμη, που εχω δοκιμασει αρκετες εφαρμογες για msn, η καλυτερη ειναι η mercury.

http://www.appbrain.com/app/msn-messenger%3A-mercury-free/im.mercury.android

Πληρως παραμετροποιησιμη σε εμφανιση, μπορεις να εχεις συγχρονως δυο λογαριασμους online, δεν σου αλλαζει το ονομα ή το status οταν μπαινεις (οπως το ebuddy), και βλεπεις και ποιοι ειναι offline! To μονο που θα ηθελα ακομα, να επελεγες πως να ειδοποιεισαι οταν εχεις μηνυμα και ειναι η εφαρμογη στο background.

Για μένα (αλλά και για πολλούς) η καλύτερη (όχι μόνο για msn αλλά και για όλα τα άλλα) είναι το

BeejiveIM. Όσοι έχετε iPhone κλπ. θα το ξέρετε. Κάνει 7.15 ευρώ αλλά τα αξίζει. Το IM+ Pro για Android είναι δυστυχώς πολύ προχειροφτιαγμένο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος, το ξέρω ότι δεν είναι android, αυτό το κινητό είχα πριν πάρω το blade... Απλά ρωτάω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει τις εφαρμογές σε παρόμοιο στυλ δλδ να επιλέγεις την κατηγορία από δεξιά (ή αριστερά ή πάνω ή κάτω) και να σου δείχνει τις εφαρμογές που έχεις βάλει εσύ σε κάθε κατηγορία... Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το All Apps Organizer αλλά δεν με βολεύει και τόσο...

 

Μπορείς να καταφερεις κάτι παρόμοιο με τον launcherpro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να καταφερεις κάτι παρόμοιο με τον launcherpro

 

ναι το ξερω... τον ειχα βάλει παλια...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω... τον ειχα βάλει παλια...

 

Κάτι τέτοιο ίσως σε ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ς ΜΕ ΤΗΝ 2.1 ΑΜΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ 2.2 ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ GPS MLS ΠΟΥ ΕΧΩ Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΑ SITES ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ FLASH PLAYER 10

 

Θα σε παρακαλέσω θερμά να αποφεύγεις να γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις και δεν επιτρέπεται από τος Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε περίπτωση που έχει κάποιος αυθεντικό το ndrive 10 μπορεί να κάνει δωρεα΄ν αναβάθμιση προγράμματος και χαρτών? περισσότερο ο χάρτης με κάιει. το έχει κάνει κανείς? έχω 6,2010 για ελλάδα. για να πάρω 12,2010 πρέπει να ξαναπληρώσω?
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ς ΜΕ ΤΗΝ 2.1 ΑΜΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ 2.2 ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ GPS MLS ΠΟΥ ΕΧΩ Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΑ SITES ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ FLASH PLAYER 10

 

Θα σε παρακαλέσω θερμά να αποφεύγεις να γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις και δεν επιτρέπεται από τος Ο.Π.Χ.

Αν εννοείς ότι έχεις το galaxy S, τότε καλύτερα να απευθυνθείς εδώ, που είναι το θέμα για τη συσκευή σου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H Ndrive δεν δίνει αναβαθμίσεις, πρέπει να ξεπληρώσεις.

 

Να ξεπληρώσεις ή να ξανα-πληρώσεις; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω κανονικά σύνδεση στο ίντερνετ μέσω wifi και εχω κατεβάσει το Ndrive απο το Market, όταν πάω να αγοράσω χάρτες (της ελλάδας προς 29.99) μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα :

 

Λυπούμαστε. Υπήρξε μή αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής NDrive (διαδικασία com.ndrive.npromo). Προσπαθήστε ξανά.

 

τι ειν τουτο ?

 

εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση της εφαρμογης, και το προβλημα παραμενει...

 

Έχουν βγάλει καινούργια έκδοση την 11. Εάν έχεις market enabler κατέβασε αυτήν με το χάρτη της Ελλάδας δεν έχει διαφορά στα χρήματα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ξαναπληρωσεις :-)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by mcde
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν βγάλει καινούργια έκδοση την 11. Εάν έχεις market enabler κατέβασε αυτήν με το χάρτη της Ελλάδας δεν έχει διαφορά στα χρήματα.

 

Υποστηρίζει η έκδοση 11 τον ελληνικό χάρτη; Το έχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε παρουσιαστεί το 11 είχαν βγάλει μια free έκδοση για την έκθεση που παρουσιαστηκε και την είχα κατεβάσει. Όλοι οι παλιοί χάρτες που είχα με την Ελλάδα (teleatlas & navteq) δούλευαν κανονικά. Τώρα αγοράζεις από το μαρκετ χάρτη και πρόγραμμα οπότε θα λειτουργεί αφού έχει και έκδοση με την Ελλάδα. Δεν αγοράζεις χάρτη από το πρόγραμμα όπως παλιά.

https://market.android.com/details?id=com.ndrive.androidgreece&feature=search_result

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για μένα (αλλά και για πολλούς) η καλύτερη (όχι μόνο για msn αλλά και για όλα τα άλλα) είναι το

BeejiveIM. Όσοι έχετε iPhone κλπ. θα το ξέρετε. Κάνει 7.15 ευρώ αλλά τα αξίζει. Το IM+ Pro για Android είναι δυστυχώς πολύ προχειροφτιαγμένο.

 

για αυτα που δινει μονο msn κανει. google talk εχω ενσωματωμενη εφαρμογη οπως και facebook για chat. yahoo δεν εχω, ουτε myspace :p

 

το πρωην msn talk πιστευω ειναι πιο simplified και ευχρηστο. αλλα αποψεις ειναι αυτες

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατήρήσει οτι από την έκδοση 2.2 και μετά του Android έχει αφαιρεθεί η ταυτόχρονη ύπαρξη της λειτουργίας Silent και VIbrate από την ρύθμιση έντασης. Ως εναλλακτική η google έχει βάλει να μπορεί να γίνει καρφωτή μια από τις δύο λειτουργίες. Η HTC επειδή σκέφτεται τους πελάτες της, δεν εφάρμοσε αυτήν την παράλογη αλλαγή, οπότε από ότι βλέπω, στο wildfire σε 2.2 δουλεύει μια χαρα. Η samsung φυσικά δεν έκανε κάτι πέρα από τις default ρυθμίσεις της google.

Υπάρχει τρόπος να επαναφερθεί η λειτουργικότητα όπως ήταν στην 2.1; Το ξέρω οτι υπάρχουν άπειρα widgets για αυτήν την δουλειά, αλλά δεν με βολεύουν όσο το κουμπί έντασης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ βασικά αγόρασα το BeejiveIM.. ελπίζω να μην χαραμιστούν τα λεφτά μου :ρ

Είναι αρκετά καλό και ήταν το πρώτο που επέτρεπε file transfers και για αυτό το προτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ! Λοιπον πριν απο περιπου 7 μηνες ειχα αγορασει το Galaxy S με το ΜLS Destinator Android Phone Edition αλλα εκανα κατα λαθος φορματ στην SD και σβηστηκε το προγραμμα απο μεσα! Hθελα να κανω αναβαθμιση για 2.2 αλλα δεν μπορουσα γιατι μου ελειπαν τα αρχεια. Επικοινωνησα με την MLS και μου ειπαν 25€ η επανεγκατασταση των αρχειων ! Αξιζει να τα δωσω μιας και η 2.3 αναμενεται συντομα η καλυτερα να παω σε αλλο προγραμμα πλοηγησης?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!

Edited by Orion20
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει επιτέλους αυτό το Don't Panic μπας και δούμε "άσπρη μέρα" γιατί όντως αυτά που υπάρχουν τώρα (όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω) δεν πλησιάζουν καν την χρηστικότητα των αντίστοιχων στα WM.

 

Τι ειναι αυτο παιδες;

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα ! Λοιπον πριν απο περιπου 7 μηνες ειχα αγορασει το Galaxy S με το ΜLS Destinator Android Phone Edition αλλα εκανα κατα λαθος φορματ στην SD και σβηστηκε το προγραμμα απο μεσα! Hθελα να κανω αναβαθμιση για 2.2 αλλα δεν μπορουσα γιατι μου ελειπαν τα αρχεια. Επικοινωνησα με την MLS και μου ειπαν 25€ η επανεγκαταση των αρχειων ! Αξιζει να τα δωσω μιας και η 2.3 αναμενεται συντομα η καλυτερα να παω σε αλλο προγραμμα πλοησης?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!

 

Πήγαινε καλύτερα στο Ndrive11 για το οποίο μιλάμε ακριβώς από πάνω.

 

(Άκου 25€ η επανεγκατάσταση! :wacko: )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτατε και το Trilian για msn? Αν και εχω καταληξει πως η επιλογη client ειναι εντελως υποκειμενικη, αξιζει να το δοκιμασετε (ειδικα αν βρειτε καποιο trial).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...