Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

 

Έχω βάλει στο κινητό μου το AURA της Sync .

Μια χαρά όλα, αλλά θέλω να περάσω ένα αρχείο με τα POIS των πρατηρίων υγραερίου (απο την ιστοσελίδα http://index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=143 )

 

Περνάω λοιπόν το αρχείο upi χύμα μέσα στον φάκελο maps και το αρχείο bmp στον φάκελο icons....

και δεν δουλεύουν. πρέπει να κάνω κάτι άλλο? στο κινητό θέλει καμιά άλλη ρυθμιση ? ή δεν τα έβαλα σωστά? (γράφει στις οδηγείες να περάσω και κάτι ogg αρχεια αλλά δεν τα πέρασα γιατι έιναι wav και θέλλουν μετατροπή, λέτε να φταίει αυτό ? φαντάζομαί αυτά είναι μόνο για τον ήχο που θα κάνει το κινητό όταν πλησιάζει σε ένα τέτοιο POI...)

 

βοήθεια κανείς?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστω για την απαντηση!

γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα γνωριζει κανεις?

και γενικα ανανεώνονται οι χαρτες στο συγκεκριμενο προγραμμα η "αργουν"?

παντως λιγο που το δοκιμασα μου φανηκε παρα πολυ καλο..

 

νομίζω πως παίρνει 3 αναβαθμίσεις χαρτών το χρόνο...

δεν το έχω δουλέψει και εγώ, καλό μου φάνηκε και εμένα στην αρχή (για την έκδοση win ce μιλάω και όχι του android) αλλά

παρατήρησα κάποια σοβαρά λάθη στις δρομολογήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το 3G Watchdog για μέτρηση Data και είμαι ευχαριστημένος από τις μετρήσεις του. Ωστόσο, δε με βολεύει που έχει ένα counter. Δηλαδή είτε θα το βάλεις ανά μέρα είτε ανά βδομάδα είτε ανά μήνα. Και επειδή θέλω limit και τη μέρα π.χ. (10ΜΒ) αλλά και ένα συνολικό το μήνα (π.χ. 100 ΜΒ), το 3G Watchdog Pro κάνει κάτι τέτοιο? Αν είναι να το αγοράσω..

Αν όχι, κάποια άλλη εφαρμογή με 2 limits plan? Και το Traffic Counter Pro δε το κάνει.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ο pulse φαίνεται να μας αφήνει χρόνους, ξέρει κανείς κανέναν καλό rss reader που να υποστηρίζει Google reader και να δείχνει όμορφα τις ειδήσεις (με καμιά φωτογραφία και λίγο κειμενο) και να έχει scroll δεξιά - αριστερά για αλλαγή των ειδήσεων ;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το 3G Watchdog για μέτρηση Data και είμαι ευχαριστημένος από τις μετρήσεις του. Ωστόσο, δε με βολεύει που έχει ένα counter. Δηλαδή είτε θα το βάλεις ανά μέρα είτε ανά βδομάδα είτε ανά μήνα. Και επειδή θέλω limit και τη μέρα π.χ. (10ΜΒ) αλλά και ένα συνολικό το μήνα (π.χ. 100 ΜΒ), το 3G Watchdog Pro κάνει κάτι τέτοιο? Αν είναι να το αγοράσω..

Αν όχι, κάποια άλλη εφαρμογή με 2 limits plan? Και το Traffic Counter Pro δε το κάνει.

Thanks!

 

Πάντως το 3g watchdog σου δείχνει data, σημερινά, εβδομαδιαία και μηνιαία....

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον μετρητή παρόμοιο για "honey" έχουμε υπόψιν γιατί στο 7άρι plus δε δουλεύει το εν λόγο....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

Έχω βάλει στο κινητό μου το AURA της Sync .

Μια χαρά όλα, αλλά θέλω να περάσω ένα αρχείο με τα POIS των πρατηρίων υγραερίου (απο την ιστοσελίδα http://index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=143 )

 

Περνάω λοιπόν το αρχείο upi χύμα μέσα στον φάκελο maps και το αρχείο bmp στον φάκελο icons....

και δεν δουλεύουν. πρέπει να κάνω κάτι άλλο? στο κινητό θέλει καμιά άλλη ρυθμιση ? ή δεν τα έβαλα σωστά? (γράφει στις οδηγείες να περάσω και κάτι ogg αρχεια αλλά δεν τα πέρασα γιατι έιναι wav και θέλλουν μετατροπή, λέτε να φταίει αυτό ? φαντάζομαί αυτά είναι μόνο για τον ήχο που θα κάνει το κινητό όταν πλησιάζει σε ένα τέτοιο POI...)

 

βοήθεια κανείς?

Διάβασε εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το 3g watchdog σου δείχνει data, σημερινά, εβδομαδιαία και μηνιαία....

 

Δείχνει αλλά σαν Plan μπορείς να ορίσεις μόνο ένα και άρα όταν είσαι internet, στη notification bar θα σου βγάλει αυτό το ένα plan. Αν γινόταν να βλέπω και limit/day και limit/month στις ειδοποιήσεις??

Link to comment
Share on other sites

Έλεος.

 

Προσπαθώ εδω και μια ώρα να αγοράσω το don't panic από το site της ngi, κάθε φορά που καταχωρώ την παραγγελία μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

"Εαν έχει λήξει ο χρόνος αναμονής σας, τότε πατήστε εδώ για να προχωρήσετε σε ανανέωση της σελίδας καθώς αυτή είναι απαραίτητη σε αυτή την περίπτωση"

 

Ότι και να κάνω, όταν πατάω εκεί που μου λέει, με ξαναβγάζει στην αρχική παραγγελία, όπου προσπαθώ να την ξανακάνω και τα ίδια... τα χρήματα υπάρχουν στην κάρτα, σε Visa Electron της Alpha Bank... έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ξερεισ κανεισ αν μπορουμε να περασουμε δικα μασ forum στο Tapatalk Forum App v1.13.5 και αν ναι πως γινεται?

Δεν γίνεται νομίζω. Πρέπει να υποστήριζει το ίδιο το forum το Tapatalk.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κάποιος να μου πει πως θα κάνω το radardroid να βγάλει τον σκασμό;;;;; Το έχω απεγκαταστήσει κι αυτό εξακολουθεί να μου λέει τι κάνω. :rocket: Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται νομίζω. Πρέπει να υποστήριζει το ίδιο το forum το Tapatalk.

 

ναι δεν γινεται.Στειλε ενα μηνυμα σε καποιο διαχειριστη του φορουμ και ρωτα αν μπορει να το βαλει .ειναι δωρεαν .http://www.tapatalk.com/

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βάλει κανείς το Sync Aura στο κινητό του;

πολλές φορές δεν μπορώ να βγώ απο την εφαρμογή (δεν πατιέται το "έξοδος") μια στις δυο φορές το κάνει

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έλεος.

 

Προσπαθώ εδω και μια ώρα να αγοράσω το don't panic από το site της ngi, κάθε φορά που καταχωρώ την παραγγελία μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

"Εαν έχει λήξει ο χρόνος αναμονής σας, τότε πατήστε εδώ για να προχωρήσετε σε ανανέωση της σελίδας καθώς αυτή είναι απαραίτητη σε αυτή την περίπτωση"

 

Ότι και να κάνω, όταν πατάω εκεί που μου λέει, με ξαναβγάζει στην αρχική παραγγελία, όπου προσπαθώ να την ξανακάνω και τα ίδια... τα χρήματα υπάρχουν στην κάρτα, σε Visa Electron της Alpha Bank... έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Μήπως έχεις κλειστά τα cookies στο browser;

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτά είναι όλα, δοκίμασα μάλιστα σε δυο τρείς browser (firefox/pale moon, opera, chrome), και στους τρείς τα ίδια... παίζει απλά να μην δέχονται electron; :/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος όταν μια πρόταση είναι μεγάλη σε μήκος να την βλέπουμε ολόκληρη; Δείτε ένα παράδειγμα παρακάτω από το Titanium για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη λύση είναι να αλλάξεις το μενού στα αγγλικά (σε σχέση με το titanium συγκεκριμένα)
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ο pulse φαίνεται να μας αφήνει χρόνους, ξέρει κανείς κανέναν καλό rss reader που να υποστηρίζει Google reader και να δείχνει όμορφα τις ειδήσεις (με καμιά φωτογραφία και λίγο κειμενο) και να έχει scroll δεξιά - αριστερά για αλλαγή των ειδήσεων ;

 

Greader pro

https://market.android.com/details?id=com.noinnion.android.greader.readerpro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Mobilevoip για να καλώ σταθερά + κινητά σε όλο τον κόσμο μέσω προγράμματος VOIP που έχω.

Το πρόβλημα είναι ότι τις μισές φορές κόβεται στο άσχετο η κλήση.Σαν να πατάω τερματισμό.

Έχετε να προτείνετε καμιά καλύτερη εφαρμογή?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω δει σε διάφορα post να μιλάνε για το market-enabler. Το κατέβασα και εγώ, αλλά πως δουλεύει; Το ανοίγω και μου δείχνει διάφορες χώρες. Πατώ μια από αυτές και λέει ¨working, we are faking και από κάτω βγάζει μια μπάρα για να φορτώσει και δε φορτώνει; Πως ακριβώς δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος όταν μια πρόταση είναι μεγάλη σε μήκος να την βλέπουμε ολόκληρη; Δείτε ένα παράδειγμα παρακάτω από το Titanium για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ.

 

Αν γυρίσεις το κινητό οριζόντια δεν αλλάζει προσανατολισμό η οθόνη σου;; Λογικά έτσι θα μπορέσεις να την διαβάσεις ολόκληρη....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Mobilevoip για να καλώ σταθερά + κινητά σε όλο τον κόσμο μέσω προγράμματος VOIP που έχω.

Το πρόβλημα είναι ότι τις μισές φορές κόβεται στο άσχετο η κλήση.Σαν να πατάω τερματισμό.

Έχετε να προτείνετε καμιά καλύτερη εφαρμογή?

 

CSipSimple - Είναι το καλύτερο κατά την δική μου γνώμη για voip

https://market.android.com/details?id=com.csipsimple&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jc2lwc2ltcGxlIl0.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...