Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το αφήσω απλά στην κάρτα μνήμης. δεν θα έχω θέμα με τον συγχρονισμό τον εφαρμογών έτσι ?

Ευχαριστώ για την βοήθεια .

 

Δεν έχει καμία σχέση με τον συγχρονισμό επαφών. Το apk`το μεταφέρεις στην sdcard του τηλεφώνου σου. Μετά, με έναν file manager όπως ο ES File explorer το τρέχεις και κάνει εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το sygic σας κανει πλοηγηση σε poi???

Εμενα ενω την εχει την επιλογη ειναι γκρι κ δεν μπορω να την επιλεξω.....:(

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω καποιο πληκτρολογιο που να εχει 2 η και 3 γραμματα σε καθε πληκτρο ωστε να ειναι μεγαλυτερα τα πληκτρα,εχετε να προτεινετε καποιο?

 

Υπάρχει ήδη στη συσκευή σου (αν έχεις αυτήν του avatar).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη στη συσκευή σου (αν έχεις αυτήν του avatar).

 

για μας που έχουμε άλλη συσκευή?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

για μας που έχουμε άλλη συσκευή?

 

HTC_ime mod

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη στη συσκευή σου (αν έχεις αυτήν του avatar).

 

 

εχεις δικιο αυτο είχα, ΑΛΛΑ είχε γιατι τωρα φοραει 2.3 σε cm7 και δεν το βρίσκω,οπωτε πρεπει να βρω εναλλακτικο.

το προβλημα ειναι οτι τωρα το HTC_ime mod δεν συμπεριφερεται σωστα,δηλ οταν το επιλεγω σαν input method δεν ανοιγει καν πληκτρολογιο οταν πατησω στο text area για να γραψω και οταν παω να ανοιξω τις ρυθμισεις του κλεινει αμεσως.

 

εβαλα και την νεοτερη εκδοση αλλα τα ιδια,καμια ιδεα???

Edited by nasos38
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχεις δικιο αυτο είχα, ΑΛΛΑ είχε γιατι τωρα φοραει 2.3 σε cm7 και δεν το βρίσκω,οπωτε πρεπει να βρω εναλλακτικο.

το προβλημα ειναι οτι τωρα το HTC_ime mod δεν συμπεριφερεται σωστα,δηλ οταν το επιλεγω σαν input method δεν ανοιγει καν πληκτρολογιο οταν πατησω στο text area για να γραψω και οταν παω να ανοιξω τις ρυθμισεις του κλεινει αμεσως.

 

εβαλα και την νεοτερη εκδοση αλλα τα ιδια,καμια ιδεα???

 

To έχεις ξαναβάλει το HTC_ime στη συσκευή σου; Παλαιότερα έτρεχε κανονικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To έχεις ξαναβάλει το HTC_ime στη συσκευή σου; Παλαιότερα έτρεχε κανονικά;

 

ναι πριν που ημουν με μαμα 2.2 ετρεχε κανονικοτατα ,τωρα με το ροοτ και τη 2.3 δε μου δουλευει.

την αντικατεστησα και με την αλλη εκδοση που δινει ο δημιουργος πουνε για cyanogen alla δεν βλεπω προκοπη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον στο market το dontpanic trial για 7 ημέρες με ελληνικό χάρτη για όποιον θέλει να το δοκιμάσει

https://market.android.com/details?id=hr.mireo.dp&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το sygic σας κανει πλοηγηση σε poi???

Εμενα ενω την εχει την επιλογη ειναι γκρι κ δεν μπορω να την επιλεξω.....:(

 

Το βρηκα! Αυτο που πρωτα πρεπει να κανεις ειναι να επιλεξεις πρωτα την πολη και μετα το poi

Ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το alarm clock Xtreme free και όταν χτυπάει δεν μπορώ να το κλείσω.

Πατάω dismiss αλλά τίποτα. Τι παίζει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αυτο είχα, ΑΛΛΑ είχε γιατι τωρα φοραει 2.3 σε cm7 και δεν το βρίσκω,οπωτε πρεπει να βρω εναλλακτικο.

το προβλημα ειναι οτι τωρα το HTC_ime mod δεν συμπεριφερεται σωστα,δηλ οταν το επιλεγω σαν input method δεν ανοιγει καν πληκτρολογιο οταν πατησω στο text area για να γραψω και οταν παω να ανοιξω τις ρυθμισεις του κλεινει αμεσως.

 

εβαλα και την νεοτερη εκδοση αλλα τα ιδια,καμια ιδεα???

Xρησιμοποίείς αυτό; Γιατί κι εγώ αυτό με cm7 έχω και παίζει κανονικότατα!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς αρχείων μέσω wifi μεταξύ 2 android συσκευών (χωρίς router);

2) Κάποια αξιόλογη εφαρμογή αποθήκευσης κωδικών;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το alarm clock Xtreme free και όταν χτυπάει δεν μπορώ να το κλείσω.

Πατάω dismiss αλλά τίποτα. Τι παίζει?

 

Τι να σου πω, εγώ δουλεύω κανα 6μηνο το αγορασμένο, και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποίείς αυτό; Γιατί κι εγώ αυτό με cm7 έχω και παίζει κανονικότατα!

 

ε τωρα δουλεψε!!!!αλλο εβαζα γιαυτο δεν επαιζε,αρε billy σε ολα δινεις λυσεις!!!

τωρα μου πεταει μηνυμα το αλλο οτι εκλεισε απροσδοκητα,να το ξηλωσω τελειως η χρειαζετε?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ δουλεύω κανα 6μηνο το αγορασμένο, και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα...

 

Το αγορασμένο τι περισσότερο υποτίθεται πως προσφέρει απ το free?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ε τωρα δουλεψε!!!!αλλο εβαζα γιαυτο δεν επαιζε,αρε billy σε ολα δινεις λυσεις!!!

τωρα μου πεταει μηνυμα το αλλο οτι εκλεισε απροσδοκητα,να το ξηλωσω τελειως η χρειαζετε?

Δε νομίζω να χρειάζεται και κάτι αλλά αν έχεις αυτό για default δε θα'χεις πρόβλημα μιας και θα σταματήσουν τα fc και απ'το άλλο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για φωνητική κλήση που να υποστηρίζει τα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για φωνητική κλήση που να υποστηρίζει τα ελληνικά;

 

Εγω εχω αγοράσει τη δευτερη εφαρμογη απο τα link που σου εδωσε ο φιλος και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Στην πρωτη εφαρμογη πρεπει εσυ να ηχογραφησεις τα ονοματα, ενω στη δευτερη τα αναγνωριζει μονο του

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...μηπως κανενας φιλος ξερει αν υπαρχει εφαρμογη στο android για ελληνικο chat οπως εχουμε το mirc στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως δουλεύει το μαραφέτι...!!!????? https://market.android.com/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&feature=search_result#?purchaseButton=DOn9pdq-OJ6TXDBQ36WIjITI0_s%3D ο.κ. το βρήκα...! καλό πρόγραμμα όταν οδηγείς βοηθά πολύ..!! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καποια εφαρμογη για ιδιαιτερα μαθηματα (να εισαγω τους μαθητες και να γραφω καθε ποτε τους κανω μαθημα, ποτε πληρωνομαι κλπ) εχει πετυχει κανεις τιποτα στο μαρκετ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...μηπως κανενας φιλος ξερει αν υπαρχει εφαρμογη στο android για ελληνικο chat οπως εχουμε το mirc στον υπολογιστη?

 

Υπαρχει το android IRC το οποιο κανει αυτο που θελεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...