Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει καινουργιο marκet? και αν ναι πως το κανεις update? η συσκευη δεν ειναι ρουτ

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Επίσημα δεν έχει βγει ακόμα αλλά μπορείς να κατεβάσεις το apk Από εδώ

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχει widget που να δειχνει random φωτος απο το gallery?

 

Έχεις το τηλέφωνο που δείχνεις στο avatar σου; Αν ναι, έχει widget της samsung που κάνει αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το τηλέφωνο που δείχνεις στο avatar σου; Αν ναι, έχει widget της samsung που κάνει αυτό που θες

 

το ξερω αλλα δε μπορω να το βρω.....

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για προγραμμα να δειχνει τον καιρο στο background για συγκεκριμενη πολη /Πυργος Ηλειας.Δε με ενδιαφερει να δειχνει και ωρα και να καλυπτει μερος της οθονης οπως τα widgets. Επισης να ειναι ακριβες για προγνωση καιρου και ελαφρυ...Πολλα ζηταω;

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως λειτουργει η παρακατω εφαρμογη;

https://market.android.com/details?id=com.emulator.fpse&feature=apps_topselling_paid

την εγκαθιστω και μετα εχω προσβαση σε παιχνιδια playstation;

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως λειτουργει η παρακατω εφαρμογη;

https://market.android.com/details?id=com.emulator.fpse&feature=apps_topselling_paid

την εγκαθιστω και μετα εχω προσβαση σε παιχνιδια playstation;

 

Αυτό απλά σου δίνει τη δυνατότητα να πάιζεις ps1 παιχνίδια στο κινητό. Αλλά θα πρέπει να βρεις τα παιχνίδια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό απλά σου δίνει τη δυνατότητα να πάιζεις ps1 παιχνίδια στο κινητό. Αλλά θα πρέπει να βρεις τα παιχνίδια...

 

προφανως σε ειδικη μορφη που να ανταποκρινεται στον προσομοιωτη και οχι σε οποιαδηποτε;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για προγραμμα να δειχνει τον καιρο στο background για συγκεκριμενη πολη /Πυργος Ηλειας.Δε με ενδιαφερει να δειχνει και ωρα και να καλυπτει μερος της οθονης οπως τα widgets. Επισης να ειναι ακριβες για προγνωση καιρου και ελαφρυ...Πολλα ζηταω;

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

 

Fancy Widget

https://market.android.com/details?id=com.anddoes.fancywidget&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για προγραμμα να δειχνει τον καιρο στο background για συγκεκριμενη πολη /Πυργος Ηλειας.Δε με ενδιαφερει να δειχνει και ωρα και να καλυπτει μερος της οθονης οπως τα widgets. Επισης να ειναι ακριβες για προγνωση καιρου και ελαφρυ...Πολλα ζηταω;

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

 

beautiful widget lite

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα της προκοπής για X8, που να μπορώ να κλειδώνω το κινητό χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιώ συνέχεια το κουμπί on/off; Βρήκα μερικά προγράμματα στο market αλλά λένε πως δεν είναι συμβατά με το τηλέφωνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα της προκοπής για X8, που να μπορώ να κλειδώνω το κινητό χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιώ συνέχεια το κουμπί on/off; Βρήκα μερικά προγράμματα στο market αλλά λένε πως δεν είναι συμβατά με το τηλέφωνο μου...

 

Αυτά τα δοκίμασες no lock no lock screen lock screen widget.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δοκίμασες no lock no lock screen lock screen widget.

 

τα πρώτα δύο αυτό που κάνουν είναι να σου δίνουν την επιλογή του να μην έχεις καθόλου κλείδωμα. Το τρίτο, ενώ είναι αυτό που θέλω (να κλειδώνει από εικονίδιο στην οθόνη και όχι από το on/off), από την άλλη, δεν είναι συμβατό με το κινητό... :(

Link to comment
Share on other sites

τα πρώτα δύο αυτό που κάνουν είναι να σου δίνουν την επιλογή του να μην έχεις καθόλου κλείδωμα. Το τρίτο, ενώ είναι αυτό που θέλω (να κλειδώνει από εικονίδιο στην οθόνη και όχι από το on/off), από την άλλη, δεν είναι συμβατό με το κινητό... :(

 

Δεν ξέρω αν κάνει για το κινητό σου αλλά δοκίμασε και το screen off and lock.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνει για το κινητό σου αλλά δοκίμασε και το screen off and lock.

 

Sent from my GT-I9000

 

δυστυχώς, ούτε αυτό δεν είναι συμβατό με το X8. Ένα περίεργο πράγμα, να μην υπάρχει μία εφαρμογή για το συγκεκριμένο κινητό.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα της προκοπής για X8, που να μπορώ να κλειδώνω το κινητό χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιώ συνέχεια το κουμπί on/off; Βρήκα μερικά προγράμματα στο market αλλά λένε πως δεν είναι συμβατά με το τηλέφωνο μου...

 

 

Το παρακάτω θα σου κάνει μια χαρά....

https://market.android.com/details?id=jp.co.kixx.tool.offwidget&feature=search_result

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε γιατί το handcent sms σταμάτησε να έχει στην νέα έκδοση το μπλε led? Η κανένα άλλο πρόγραμμα για μηνύματα που να έχει την επιλογή να διαλέξεις πιο χρώμα θα ανάβει?

 

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε γιατί το handcent sms σταμάτησε να έχει στην νέα έκδοση το μπλε led? Η κανένα άλλο πρόγραμμα για μηνύματα που να έχει την επιλογή να διαλέξεις πιο χρώμα θα ανάβει?

 

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

 

Χμμμ...με HTC Desire και Handcent 3.9.7 δεν έχω τέτοιο θέμα. Ανάβει κανονικά το led.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κ εγώ την δική μου εμπειρία με μερικά προγράμματα πλοήγησης.

Το Sygic aura, το οποίο θεωρώ κ ως το καλύτερο από θέμα χαρτών, χρηστικότητας, επιλογών, εμφάνιση. Στον σχεδιασμό διαδρομής δεν είδα μεγάλες διαφορές σε σχέση με το igo των WM.

Είναι συμβατό με αρκετές συσκευές, αλλά δείχνει να έχει πρόβλημα ειδικά με το Galaxy S2. Πολλές φορές δεν ανοίγει καν, κ άλλες τόσες δεν βρίσκει δορυφόρους. Σαν να κολλάει κάπου το gps. Μετά κλείσιμο κ άνοιγμα, (αν ανοίξει αμέσως) κάτω αριστερά δείχνει ένα κουτάκι με γραμμές. Αν εκείνο το κουτάκι δεν δείχνει τίποτα για πάνω από δύο λεπτά το πολύ, τότε είναι κολλημένο το gps.

Αυτό δεν έχει να κάνει αν είναι αγορασμενο κανονικά. Πολλοί αγοραστές κάνουν παράπονα στη σελίδα της sygic για το galaxy 2.

Έδωσαν απάντηση ότι θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Να πω έδω ακόμη ότι δεν ζεσταίνει καθόλου το galaxy s2 και σε όσες συσκευές το δοκίμασα δουλεύει τέλεια με την τελευταία έκδοση!

Το don't panic της mireo, αγορασμενο από Forthnet, πολύ καλό πρόγραμα με λίγες επιλογές όμως. Φτωχό μου δείχνει. Γρήγορη δρομολόγηση, από εμφάνιση δεν λέει κ πολλά έως τίποτα, αλλά υποτίθεται ότι έχει τους πιο ενημερωμένους χάρτες. Δεν το δοκίμασα εκτός, αλλά έδω στην κατερίνη τα άλλα προγράμματα μου φάνηκαν πιο ενημερωμένα. Κ το κακό είναι ότι για να αγοράσεις όλη την ευρώπη βγαίνει πιο ακριβά από τις άλλες προτάσεις. Βασικα μετάνιωσα που το αγόρασα.

Το τελευταίο που χρησιμοποιώ Είναι το Copilot live premium v.9, το οποίο είναι κ αυτό αγορασμενο, πολύ καλό στο να σχεδιάσεις μια διαδρομή, ειδικά με το τράβηγμα διαδρομής που έχει κ του λες Κατευθείαν πάνω στον χάρτη από που θέλεις να σε πάει, αλλά σε μερικά σημεία πολύ δύσχρηστο.

Σε γενικές γραμμές καλό είναι, αλλά έχει ένα μεγάλο bug, το οποίο το ανέφερα στην copilot και ελπίζω να το διορθώσουν. Για να λειτουργήσει κανονικά πάρεις να είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο. Αν δεν είσαι, τότε ο επεξεργαστής δουλεύει στα κόκκινα με το desire s, και γίνεται πάρα πολύ αργό, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το δουλέψεις.

Στο Galaxy s2 δουλεύει ο επεξεργαστής στα 50% με 60% και σε δέκα λεπτά ανεβάζει θερμοκρασία πάνω Από 40C.

Το αποτέλεσμα είναι ότι κανένα πρόγραμα πλοήγησης δεν με ικανοποιεί 100% όπως το igo των WM.

Αν διορθωθούν τα προβλήματα που ανέφερα, τότε πρώτα βάζω το Sygic, και μετά το Copilot.

Το Navigon δεν μου άρεσε καθόλου, όπως κ το Ndrive.

Αυτα τα ολίγα κ ελπίζω να μην σας κούρασα!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...με HTC Desire και Handcent 3.9.7 δεν έχω τέτοιο θέμα. Ανάβει κανονικά το led.

 

Πλάκα μου κανείς... Έχει επιλογή που να σου λέει να αλλάξεις χρώμα στο led δηλαδή..? Κ μετά από κάτω να ρυθμίσεις την συχνότητα...? Εμένα στην τελευταία έκδοση που το είχε αυτό ήταν στην 3.9

 

Send from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κ εγώ την δική μου εμπειρία με μερικά προγράμματα πλοήγησης.

Το Sygic aura, το οποίο θεωρώ κ ως το καλύτερο από θέμα χαρτών, χρηστικότητας, επιλογών, εμφάνιση. Στον σχεδιασμό διαδρομής δεν είδα μεγάλες διαφορές σε σχέση με το igo των WM.

Είναι συμβατό με αρκετές συσκευές, αλλά δείχνει να έχει πρόβλημα ειδικά με το Galaxy S2. Πολλές φορές δεν ανοίγει καν, κ άλλες τόσες δεν βρίσκει δορυφόρους. Σαν να κολλάει κάπου το gps. Μετά κλείσιμο κ άνοιγμα, (αν ανοίξει αμέσως) κάτω αριστερά δείχνει ένα κουτάκι με γραμμές. Αν εκείνο το κουτάκι δεν δείχνει τίποτα για πάνω από δύο λεπτά το πολύ, τότε είναι κολλημένο το gps.

Αυτό δεν έχει να κάνει αν είναι αγορασμενο κανονικά. Πολλοί αγοραστές κάνουν παράπονα στη σελίδα της sygic για το galaxy 2.

Έδωσαν απάντηση ότι θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Να πω έδω ακόμη ότι δεν ζεσταίνει καθόλου το galaxy s2 και σε όσες συσκευές το δοκίμασα δουλεύει τέλεια με την τελευταία έκδοση!

Το don't panic της mireo, αγορασμενο από Forthnet, πολύ καλό πρόγραμα με λίγες επιλογές όμως. Φτωχό μου δείχνει. Γρήγορη δρομολόγηση, από εμφάνιση δεν λέει κ πολλά έως τίποτα, αλλά υποτίθεται ότι έχει τους πιο ενημερωμένους χάρτες. Δεν το δοκίμασα εκτός, αλλά έδω στην κατερίνη τα άλλα προγράμματα μου φάνηκαν πιο ενημερωμένα. Κ το κακό είναι ότι για να αγοράσεις όλη την ευρώπη βγαίνει πιο ακριβά από τις άλλες προτάσεις. Βασικα μετάνιωσα που το αγόρασα.

Το τελευταίο που χρησιμοποιώ Είναι το Copilot live premium v.9, το οποίο είναι κ αυτό αγορασμενο, πολύ καλό στο να σχεδιάσεις μια διαδρομή, ειδικά με το τράβηγμα διαδρομής που έχει κ του λες Κατευθείαν πάνω στον χάρτη από που θέλεις να σε πάει, αλλά σε μερικά σημεία πολύ δύσχρηστο.

Σε γενικές γραμμές καλό είναι, αλλά έχει ένα μεγάλο bug, το οποίο το ανέφερα στην copilot και ελπίζω να το διορθώσουν. Για να λειτουργήσει κανονικά πάρεις να είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο. Αν δεν είσαι, τότε ο επεξεργαστής δουλεύει στα κόκκινα με το desire s, και γίνεται πάρα πολύ αργό, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το δουλέψεις.

Στο Galaxy s2 δουλεύει ο επεξεργαστής στα 50% με 60% και σε δέκα λεπτά ανεβάζει θερμοκρασία πάνω Από 40C.

Το αποτέλεσμα είναι ότι κανένα πρόγραμα πλοήγησης δεν με ικανοποιεί 100% όπως το igo των WM.

Αν διορθωθούν τα προβλήματα που ανέφερα, τότε πρώτα βάζω το Sygic, και μετά το Copilot.

Το Navigon δεν μου άρεσε καθόλου, όπως κ το Ndrive.

Αυτα τα ολίγα κ ελπίζω να μην σας κούρασα!

 

Μωρε ενα καλο σκιν να βγει για το igo δεν θα κοιταμε αλλα προγραμματα

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν θα αργησει να βγει τομτομ για android οποτε θα ληξουν και τα βασανα μας στο ζητημα πλοηγηση σε android

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κ εγώ την δική μου εμπειρία με μερικά προγράμματα πλοήγησης.

Το Sygic aura, το οποίο θεωρώ κ ως το καλύτερο από θέμα χαρτών, χρηστικότητας, επιλογών, εμφάνιση. Στον σχεδιασμό διαδρομής δεν είδα μεγάλες διαφορές σε σχέση με το igo των WM.

Είναι συμβατό με αρκετές συσκευές, αλλά δείχνει να έχει πρόβλημα ειδικά με το Galaxy S2. Πολλές φορές δεν ανοίγει καν, κ άλλες τόσες δεν βρίσκει δορυφόρους. Σαν να κολλάει κάπου το gps. Μετά κλείσιμο κ άνοιγμα, (αν ανοίξει αμέσως) κάτω αριστερά δείχνει ένα κουτάκι με γραμμές. Αν εκείνο το κουτάκι δεν δείχνει τίποτα για πάνω από δύο λεπτά το πολύ, τότε είναι κολλημένο το gps.

Αυτό δεν έχει να κάνει αν είναι αγορασμενο κανονικά. Πολλοί αγοραστές κάνουν παράπονα στη σελίδα της sygic για το galaxy 2.

Έδωσαν απάντηση ότι θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Να πω έδω ακόμη ότι δεν ζεσταίνει καθόλου το galaxy s2 και σε όσες συσκευές το δοκίμασα δουλεύει τέλεια με την τελευταία έκδοση!

Το don't panic της mireo, αγορασμενο από Forthnet, πολύ καλό πρόγραμα με λίγες επιλογές όμως. Φτωχό μου δείχνει. Γρήγορη δρομολόγηση, από εμφάνιση δεν λέει κ πολλά έως τίποτα, αλλά υποτίθεται ότι έχει τους πιο ενημερωμένους χάρτες. Δεν το δοκίμασα εκτός, αλλά έδω στην κατερίνη τα άλλα προγράμματα μου φάνηκαν πιο ενημερωμένα. Κ το κακό είναι ότι για να αγοράσεις όλη την ευρώπη βγαίνει πιο ακριβά από τις άλλες προτάσεις. Βασικα μετάνιωσα που το αγόρασα.

Το τελευταίο που χρησιμοποιώ Είναι το Copilot live premium v.9, το οποίο είναι κ αυτό αγορασμενο, πολύ καλό στο να σχεδιάσεις μια διαδρομή, ειδικά με το τράβηγμα διαδρομής που έχει κ του λες Κατευθείαν πάνω στον χάρτη από που θέλεις να σε πάει, αλλά σε μερικά σημεία πολύ δύσχρηστο.

Σε γενικές γραμμές καλό είναι, αλλά έχει ένα μεγάλο bug, το οποίο το ανέφερα στην copilot και ελπίζω να το διορθώσουν. Για να λειτουργήσει κανονικά πάρεις να είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο. Αν δεν είσαι, τότε ο επεξεργαστής δουλεύει στα κόκκινα με το desire s, και γίνεται πάρα πολύ αργό, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το δουλέψεις.

Στο Galaxy s2 δουλεύει ο επεξεργαστής στα 50% με 60% και σε δέκα λεπτά ανεβάζει θερμοκρασία πάνω Από 40C.

Το αποτέλεσμα είναι ότι κανένα πρόγραμα πλοήγησης δεν με ικανοποιεί 100% όπως το igo των WM.

Αν διορθωθούν τα προβλήματα που ανέφερα, τότε πρώτα βάζω το Sygic, και μετά το Copilot.

Το Navigon δεν μου άρεσε καθόλου, όπως κ το Ndrive.

Αυτα τα ολίγα κ ελπίζω να μην σας κούρασα!

 

Με κάλυψες 200%. Πάντως αν το igo εξελιχτεί θα είναι ότι καλύτερο.Πιο άμεσο βλέπω μια αναβάθμιση του sygic γιατί και σε εμενα κάνει χαζά με το gps και μερικές φορες δεν ανοίγει(βλέπε sgs2)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ποτε δεν καταλαβα την προτίμηση στο igo.

Το ειχα σε wm για αρκετο καιρο πιστευοντας και εγω με οσα άκουγα πως προκειται για το καλύτερο και τελικα το χρησιμοποίησα ελαχιστα εν αντιθεση με το destinator.

Απο χαρτες δεν ειδα διαφορά και το μονο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν τα γραφικα του.

Κατα τα αλλα ηταν υπερβολικά βαρυ σε σημειο που αν δουλευα και αλλα προγράμματα απο κατω ( πχ μουσικη) ειχα συχνα διακοπες στη ροη του κομματιού.

Αργουσε να δωσει τις εντολες οπως και αργα τις εμφανιζε στο Χαρτη.

Δηλαδη πλησίαζα πολυ κοντα στο σημεο στροφής ενω αυτο εδειχνε πως βρισκομαι πιο πισω και τελος δεν μπορουσα να δημιουργήσω δικους μου πολλους φακελους για καθε πολη( πχ για 15 νομούς) με τα σημεία ενδιαφέροντος μου.

Στην Android version του, στο μισάωρο το παράτησα το βρηκα ακομα πιο μπελαλίδικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...