Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποια αποψη για το waze; Μονο εγω το χρησιμοποιω; Παρατηρω οτι μπερδευεται αρκετες φορες. Επισης καθε τρεις και λιγο διορθωνει διαφορα bugs με updates.

Δεν είναι ίδιαιτερα δημοφιλές εδώ μέσα.

Εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρον πλέον παρότι έχω και άλλα στις συσκευές μου πληρωμένα και μη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τραγικό το here maps.

Δεν κατάφερε καν να βρει δορυφόρο.

Ευτυχώς έβαλα το Google maps και σώθηκα!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό το here maps.

Δεν κατάφερε καν να βρει δορυφόρο.

Ευτυχώς έβαλα το Google maps και σώθηκα!

 

Το here δεν εχει δουλεια να βρει το δορυφορο. To gps του κινητου σου κανει αυτη τη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό το here maps.

Δεν κατάφερε καν να βρει δορυφόρο.

Ευτυχώς έβαλα το Google maps και σώθηκα!

 

Ριξε μια ματια στις ρυθμισεις της τοποθεσιας.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Θα επιβεβαιώσω πως έχει θέματα το here τον τελευταίο καιρό. Συνήθως, αν κλείσεις και ξανά ανοίξεις την εφαρμογή δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο μενα!!

 

εχω ενα mls gps εδω και 10 χρονια το οποιο πνεει τα λοισθια.

 

θελω να παρω ενα καινουργιο που να ειναι χρηστικο, με καλο value for money και να μπορω να το ενημερωνω ευκολα και δωρεαν με τις εκαστοτε αλλαγες δρομων και επισης να μπορω να φορτωνω κ χαρτες εξωτερικου ευκολα. Ειμαι ευχαριστημενος απο την mls που ειναι κ ελληνικη.

 

Τί θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο μενα!!

 

εχω ενα mls gps εδω και 10 χρονια το οποιο πνεει τα λοισθια.

 

θελω να παρω ενα καινουργιο που να ειναι χρηστικο, με καλο value for money και να μπορω να το ενημερωνω ευκολα και δωρεαν με τις εκαστοτε αλλαγες δρομων και επισης να μπορω να φορτωνω κ χαρτες εξωτερικου ευκολα. Ειμαι ευχαριστημενος απο την mls που ειναι κ ελληνικη.

 

Τί θα προτεινατε?

Συσκευη ψαχνεις φιλε?

Η προγραμμα για το κινητο σου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic εχουν αφαιρεσει πλεον, τη δυνατοτητα να επιλεγεις πρωτα χωρα, πριν αρχισεις να γραφεις διευθυνση;

Γενικα, δεν βρισκω πλεον πουθενα επιλογη για αλλαγη χωρας.

Βεβαια απο οσες χωρες εχω κατεβασει, αν γραψεις καποια δ/νση απο αυτες τις χωρες, το εντοπιζει.

Αλλα μου αρεσε να εχω την επιλογη, να διαλεγω πρωτα την χωρα.

Γινεται ή το αφαιρεσαν;;;;

 

Ξερει κανεις τι ισχυει τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ισχυει τελικα;

 

Μετά από επικοινωνία με την εταιρία για άλλο, αλλά παρεμφερή, λόγο, έχουν προσπαθήσει να κάνουν το sygic όσο ποιο απλό στην χρήση γίνεται.

Φαντάζομαι πως για να χρησιμοποιεί κάποιος gps, το πρόγραμμα, τουλάχιστον, ξέρει που ακριβώς βρίσκεσαι, άρα δεν έχει νόημα να το γράψεις.

Τώρα, αν θελήσει κάποιος να βρει μια διεύθυνση σε άλλη χωρά, εφόσον έχει κατεβάσει τους χάρτες της χώρας, όταν γράψει την διεύθυνση θα την βρει αυτόματα. Το δοκίμασα με διεύθυνση στον Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο μενα!!

 

εχω ενα mls gps εδω και 10 χρονια το οποιο πνεει τα λοισθια.

 

θελω να παρω ενα καινουργιο που να ειναι χρηστικο, με καλο value for money και να μπορω να το ενημερωνω ευκολα και δωρεαν με τις εκαστοτε αλλαγες δρομων και επισης να μπορω να φορτωνω κ χαρτες εξωτερικου ευκολα. Ειμαι ευχαριστημενος απο την mls που ειναι κ ελληνικη.

 

Τί θα προτεινατε?

Εγώ χρησιμοποιώ πολλά χρόνια πολλές συσκευές TomTom. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Θα βρεις συσκευές με δωρεάν ενημέρωση για πάντα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στο gmaps και στο assistant να μου ερχονται ειδοπιησεις για το χρονο αφιξης στη δουλεια και στο σπιτι αντιστοιχα. Βγαζει τον προβλεπομενο χρονο την ωρα που το εχω προγραμματισει. Το προβλημα ομως ειναι πως ο χρονος αφιξης που μου λεει στα παραθυρα που πεταει παραμενει ο ιδιος ακομα και να απεχω 5 λεπτα. Υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει για να μου λεει τον υπολειποπομενο χρονο; ΠΡΟΣΧΗ δε μιλαω για πλοηγηση με το gmaps. Λεω για τις ειδοποιησεις που πεταει στην οθονη κλειδωματος, οπως πχ ειναι και για τον καιρο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στο gmaps και στο assistant να μου ερχονται ειδοπιησεις για το χρονο αφιξης στη δουλεια και στο σπιτι αντιστοιχα. Βγαζει τον προβλεπομενο χρονο την ωρα που το εχω προγραμματισει. Το προβλημα ομως ειναι πως ο χρονος αφιξης που μου λεει στα παραθυρα που πεταει παραμενει ο ιδιος ακομα και να απεχω 5 λεπτα. Υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει για να μου λεει τον υπολειποπομενο χρονο; ΠΡΟΣΧΗ δε μιλαω για πλοηγηση με το gmaps. Λεω για τις ειδοποιησεις που πεταει στην οθονη κλειδωματος, οπως πχ ειναι και για τον καιρο.
Κι εμένα έτσι δουλεύει

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να δουλέψει το igo με την oreo??επισης ούτε το sygic δουλεύει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να δουλέψει το igo με την oreo??επισης ούτε το sygic δουλεύει

Με Oreo δεν δουλεύει το iGO Primo εν αντιθέσει με το iGO NextGen.

Επίσης το Sygic μια χαρά δουλεύει με Oreo.

Link to comment
Share on other sites

Με Oreo δεν δουλεύει το iGO Primo εν αντιθέσει με το iGO NextGen.

Επίσης το Sygic μια χαρά δουλεύει με Oreo.

 

Εμένα ούτε το sygic δουλεύει. Ξεκινάει να κατεβάσει τους χάρτες και κολλάει στο 33%.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε το sygic δουλεύει. Ξεκινάει να κατεβάσει τους χάρτες και κολλάει στο 33%.

 

Έχω το Sygic στο Huawei Smart που φοράει το oreo. Μια χαρά δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι που καποιοι 'απορουσαν' οταν τους ελεγα οτι προτιμω να κατεβαζω 'χειροκινητα' τους χαρτες, και μετα να τους περνω μονος μου στην sd card...

'Μα γιατι το θες ετσι, πας και κατεβαζεις οτι χαρτη θες, μεσα απο την εφαρμογη....' ...αυτα, για τους εχοντες παρωπιδες.

Το αυτονομο download αρχειων, ακομη και σε υπολογιστες, ειναι παντα προτιμοτερο απο το καθε λογης update.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πάντα είχα απορία.

Υπάρχουν ακόμα συσκευές gps της TomTom, Garmin, navigon και άλλων γνωστών εταιρειών, οι οποίες ξεκινούν λίγο κάτω από τα 100€ και φτάνουν αρκετά ψηλά. Την ίδια στιγμή μπορείς να αγοράσεις τις ίδιες ή και άλλες εφαρμογές πλοήγησης με πολύ λιγότερα λεφτά.

Οπότε η ερώτηση μου είναι , γιατί υπάρχουν ακόμα συσκευές που η μόνη τους δουλειά είναι η πλοήγηση (πχ TomTom start 52); Τι παραπάνω προσφέρουν από την ίδια εφαρμογή πχ της TomTom που μπορείς να κατεβάσεις στο κινητό;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις το κινητό, πολύ απλά. Πέρα από κάποια πλεονεκτηματα πχ μεγαλύτερη οθόνη

 

Πχ αν έχεις κινητό με Amoled και είσαι επαγγελματιας οδηγός με gps, την κατεστρεψες την οθόνη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις το κινητό, πολύ απλά. Πέρα από κάποια πλεονεκτηματα πχ μεγαλύτερη οθόνη

 

Πχ αν έχεις κινητό με Amoled και είσαι επαγγελματιας οδηγός με gps, την κατεστρεψες την οθόνη

 

Γιατι; Ειναι τεχνολογια 'μη μου απτου';

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Ειναι τεχνολογια 'μη μου απτου';

Με την συνεχή κ σταθερη φωτεινότητα, καίγονται τα πιξελ.

Γιαυτο το λόγο, εαν εχεις βαλει ως Screensaver το ρολοι, παρατηρησε, πως δεν μενει ποτέ στην ιδια θέση, αλλα μετακινειται συνεχως

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κάποιος την εντολή στο sys που όταν μπαίνεις σε πλατεία περιστρέφεται και ο χάρτης; κάτι σαν roundaboutcam νομίζω ήταν
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα από τα παρακάτω?

[roundaboutcam]

enabled=0

[camera.roundabout]

enabled=0

τα βαζω σε καποια ενοτητα η σκετα οπως τα εχεις?

 

μιας και μου απαντησες εδω για αυτα που σου εστειλα με πμ?για να μαθαινουν και οι συμφορουμιτες πως να ΜΗΝ φαινεται το εικονιδιο της φωτογραφικης μηχανης κλπ ξερεις? :)

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...