Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το don't panic εγκαταλείφθηκε; Οι χάρτες έχουν να ανανεωθούν από το 2015. Να το σβήσω να μην πιάνει και χώρο;

 

To 2015, έγινε αντικατάσταση του με το genius maps

 

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Δοκίμασα να κατεβάσω το dont panic apo store,το έχω αγορασμενο και αχρησιμοποιητο(αν θυμάμαι από store) αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

 

γράψε genius maps στο play store και ακολούθησε τις οδηγίες του mail..

 

μια χαρά λειτούργησε σε μένα.. μετά από χρόνια μας έδωσαν τελικά δωρεάν την πλοήγηση για Ελλάδα (αν και για μία μόνο συσκευή)

 

πολύ ακριβή η πλοήγηση αν θέλεις να αγοράσεις για Ευρώπη ή μόνο για Ανατολική Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

Το SYGIC εβγαινε νομίζω στα 35€ για όλη την Ευρώπη όταν ήταν σε προσφορά και έχει αναβαθμίσεις χαρτών κάθε 3 μήνες εφόρου ζωής.

Η κίνηση είναι έξτρα.

Παντού στην Ευρώπη όπου το έχω δουλέψει, γραφικά και πλοήγηση πολύ καλό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Οχι ρε παιδια Ευρωπη Lifetime 12.99 και αν θες κινηση κτλ κτλ παει εξτρα μετα... αλλα 4,99 αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει.

χθες το αγορασα στο mate και στο μηλο στην ιδια τιμη ειχα παρει προσφορα και το traffic πριν 2 χρονια.

https://prnt.sc/ih2ga8

Link to comment
Share on other sites

Το SYGIC εβγαινε νομίζω στα 35€ για όλη την Ευρώπη όταν ήταν σε προσφορά και έχει αναβαθμίσεις χαρτών κάθε 3 μήνες εφόρου ζωής.

Η κίνηση είναι έξτρα.

Παντού στην Ευρώπη όπου το έχω δουλέψει, γραφικά και πλοήγηση πολύ καλό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τοσο εκανε σε προσφορα η παγκοσμια αδεια. Την ειχα τσιμπησει στα 36€ και εξτρα η κινηση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τοσο εκανε σε προσφορα η παγκοσμια αδεια. Την ειχα τσιμπησει στα 36€ και εξτρα η κινηση.
Ακόμα καλύτερα!

Μπέρδεψα τις 2 άδειες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το magic earth (πρώην route 66 αν δεν κάνω λάθος ) τι γνώμη έχετε ? Το παλιό θυμάμαι ήταν πολύ καλό αλλά ακριβό σε σχέση με άλλα.

 

Εξαιρετικοτατο, το αγαπημενο μου προγραμμα αυτη τη στιγμη. Για χαρη του εχω κατσει και εχω γεμισει με αριθμους ενα καρο δρομους κοντα μου στο OpenStreetMaps :lol: Εχει και καμερες, και λωριδες και απ'ολα τα καλουδια και κορυφαια πλοηγηση

 

Gmaps,.Here maps για τσάμπα.

Sygic, Igo, Navigon για offline και πολλά περισσότερα χαρακτηριστικά, όπως όρια ταχύτητας, ραντάρ, επικίνδυνες στροφές κλπ

Ποιο δωρεαν δεν εχει ορια ταχυτητας; :confused:

Ρανταρ εχει και το Magic Earth παντως και στροφες δε ξερω αν εχει προσθεσει το Here Μιας και εχω καιρο να το χρησιμοποιησω εκτος αθηνων

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

-20€ κοστίζει το TomTom συνδρομή τον χρόνο. Δεν ξέρω τι κάνει με τη κίνηση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Είναι μαζί με την κίνηση πακέτο (σε εμένα τουλάχιστον έτσι λειτουργεί).

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικοτατο, το αγαπημενο μου προγραμμα αυτη τη στιγμη. Για χαρη του εχω κατσει και εχω γεμισει με αριθμους ενα καρο δρομους κοντα μου στο OpenStreetMaps :lol: Εχει και καμερες, και λωριδες και απ'ολα τα καλουδια και κορυφαια πλοηγηση

 

 

Ποιο δωρεαν δεν εχει ορια ταχυτητας; :confused:

Ρανταρ εχει και το Magic Earth παντως και στροφες δε ξερω αν εχει προσθεσει το Here Μιας και εχω καιρο να το χρησιμοποιησω εκτος αθηνων

 

Γιατί ποιο δωρεάν έχει όρια ταχύτητας;

Και για σήμανση στροφών, μιλάω στο στυλ του SYGIC που εκτός από την οπτική ειδοποίηση, σου λέει και με πόσα χλμ να μπεις.

Λες και έχεις προσωπικό βοηθό που σου δίνει ακριβώς οδηγίες στα δύσκολα σημεία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γράψε genius maps στο play store και ακολούθησε τις οδηγίες του mail..

 

μια χαρά λειτούργησε σε μένα.. μετά από χρόνια μας έδωσαν τελικά δωρεάν την πλοήγηση για Ελλάδα (αν και για μία μόνο συσκευή)

 

πολύ ακριβή η πλοήγηση αν θέλεις να αγοράσεις για Ευρώπη ή μόνο για Ανατολική Ευρώπη

Δυστυχώς δεν μου έχει έρθει email, εμένα.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ήρθε εδώ και λίγες μέρες αλλά σήμερα έκατσα και το ενεργοποίησα

σαν πρώτη μάτια τα πάει πολύ καλά θα δω και σε καμία διαδρομή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιο δωρεάν έχει όρια ταχύτητας;

Ξερω γω, ολα οσα εχω χρησιμοποιησει;

 

Εχεις ανοιξει ποτε Magic Earth και Here Maps και δεν ειχαν ορια ταχυτητας; Και τις ρυθμισεις για το ποσα χιλιομετρα πανω απο το οριο θα σε ειδοποιουν τι τις εχουν, διακοσμητικες; Γιατι εμενα κανονικοτατα μου χτυπαει καμπανακι και στην Ποσειδωνος και στην Κορινθου-Επιδαυρου, και στην Θεσσαλονικης-Μουδανιων ετσι και περασω 10 χιλιομετρα το οριο...

 

Ξερω τη λειτουργια του Sygic, το ειχα χρονια. Οπως ειπα δε ξερω αν το εχουν βαλει επειδη αναφερθηκε.

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω, ολα οσα εχω χρησιμοποιησει;

 

Εχεις ανοιξει ποτε Magic Earth και Here Maps και δεν ειχαν ορια ταχυτητας; Και τις ρυθμισεις για το ποσα χιλιομετρα πανω απο το οριο θα σε ειδοποιουν τι τις εχουν, διακοσμητικες; Γιατι εμενα κανονικοτατα μου χτυπαει καμπανακι και στην Ποσειδωνος και στην Κορινθου-Επιδαυρου, και στην Θεσσαλονικης-Μουδανιων ετσι και περασω 10 χιλιομετρα το οριο...

 

Ξερω τη λειτουργια του Sygic, το ειχα χρονια. Οπως ειπα δε ξερω αν το εχουν βαλει επειδη αναφερθηκε.

Δεν μιλάω απλά για μια ειδΟποίηση.

Μόνιμη ένδειξη του ορίου του δρόμου που κινείσαι έχουν;

Ή να δείχνουν σταθερά την παρούσα ταχύτητα του οχήματος;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω απλά για μια ειδΟποίηση.

Μόνιμη ένδειξη του ορίου του δρόμου που κινείσαι έχουν;

Ή να δείχνουν σταθερά την παρούσα ταχύτητα του οχήματος;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το igo έχει τα πάντα...! ;) και όταν ξεπερνάς (κοκκινίζει η υπάρχουσα ταχύτητα που κινείσαι) , έχει και ηχητική ειδοποίησε, ''προαιρετικό''...!

 

20180221_164955.jpg 20180221_165028.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω απλά για μια ειδΟποίηση.

Μόνιμη ένδειξη του ορίου του δρόμου που κινείσαι έχουν;

Ή να δείχνουν σταθερά την παρούσα ταχύτητα του οχήματος;

 

Την ταχυτητα ειδικα την ειχα μεχρι και στο Ovi Maps στο Nokia N78, προφανως και την εχουν. Μπορεις απλως να ανοιξεις οποιο απο τα 2 προγραμματα αναφερω στην επομενη διαδρομη σου και να δεις τι εχουν και τι δεν εχουν εφοσον δε φαινεται να με πιστευεις :p

 

Και τουλαχιστον το Magic Earth (ξαναλεω το Here εχω να το χρησιμοποιησω κανονικα κανονικα πανω απο χρονο) ναι σου γραφει το οριο, και στη γωνιτσα κατω αριστερα γραφει το με ποσα κινεισαι πχ 93/90 αν πηγαινεις με 93 σε δρομο για 90

 

Οταν ξαναοδηγησω γιατι αυτη τη στιγμη δε μπορω θα σου βγαλω και screenshots

 

(αν και η ειδοποιηση απο μονη της ειναι αρκετη για να υποδειξει οτι τα προγραμματα εχουν τα ορια ταχυτητας μεσα)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

To here εχει και μονιμα την τρέχουσα ταχυτητα στην οθονη και το οριο ταχυτητας του δρομου επισης μονιμα. Και το igo αγαπητε φιλε ειναι εντελως αλλη κατηγορια. Μα εντελως αλλη . Και επιπλεον για καποιους απο μας εντελως δυσχρηστο ( δυο φορες το εγκατεστησα , το δουλεψα και το ξηλωσα.
Link to comment
Share on other sites

To here εχει και μονιμα την τρέχουσα ταχυτητα στην οθονη και το οριο ταχυτητας του δρομου επισης μονιμα. Και το igo αγαπητε φιλε ειναι εντελως αλλη κατηγορια. Μα εντελως αλλη . Και επιπλεον για καποιους απο μας εντελως δυσχρηστο ( δυο φορες το εγκατεστησα , το δουλεψα και το ξηλωσα.

 

Τι θέλει να πει ο ''ποιητής'' το iGO ειναι εντελώς άλλη κατηγορία ....??? :secret:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει να πει ο ''ποιητής'' το iGO ειναι εντελώς άλλη κατηγορία ....??? :secret:
Για να λέει δύσχρηστο θα αναφέρεται στον τρόπο εγκατάστασης του Primo με τα sys κλπ.

Αλλά το Nextgen.καμία δυσκολία στην εγκατάσταση και φυσικά καμία δυσκολία στην χρήση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλεις το igo δυσκολα το βγαζεις μετα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το Μάρτιο θα πάω Βέλγιο για μερικές μέρες. Έχω ήδη κατεβάσει το χάρτη της περιοχής. Επειδή θέλω να πάω από σταθμούς τραίνων σε κάποια καταστήματα ποδηλάτων, θα χρειαστώ την πλοήγηση. Επειδή δεν έχω τα "άπειρα...." δεδομένα στο πρόγραμμά μου, θα κάνω λέτε τη δουλιεά μου με το off-line navigation?

 

Επίσης, με το οff-line, θα βρίσκω τα δρομολόγιο λεωφορείων και τραίνων ...? Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σας παρακαλώ? Μήπως να κατεβάσω κάποια άλλη εφαρμογή? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δρομολογια οχι. Εκτος αν υπαρχει τοπικη εφαρμογη τυπου Λεωφορειο

Here maps δε θα εχεις θεμα με πλοηγηση, ουτε με Magic Earth

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

To Magic Earth Pro εγκαταλείφθηκε απ' ότι απαντάει ο δημιουργός εδώ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.generalmagic.magicearth&hl=el

 

Πήρα πρόσφατα ένα Lenovo και το είχε προεγκατεστημένο, το πέταξα και έβαλα αυτό από το Store.

 

Ελπίζω να έπραξα σωστά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

To Pro, που ειχε χαρτες TomTom, εχει σταματησει υποστηριξη κανα 4μηνο τωρα. Το Free με τους OpenStreetMaps συνεχιζει κανονικα

 

Καλα εκανες γιατι δε θα ειχες νεους χαρτες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

To here εχει και μονιμα την τρέχουσα ταχυτητα στην οθονη και το οριο ταχυτητας του δρομου επισης μονιμα. Και το igo αγαπητε φιλε ειναι εντελως αλλη κατηγορια. Μα εντελως αλλη . Και επιπλεον για καποιους απο μας εντελως δυσχρηστο ( δυο φορες το εγκατεστησα , το δουλεψα και το ξηλωσα.

 

Μια απο τα ιδια... εχω το Here το οποιο για δωρεαν το βρισκω μια χαρα.... αλλα κυριως χρησιμοποιω το Sygic EUROPE+Traffic εχω δοκιμασει και αλλα αλλα μονο αυτο με βολευει απολυτα.Το οτι εχει λιγο μεγαλυτερους χαρτες απο τα αλλα δεν με απασχολει δεν εχω προβλημα χωρου.Για καποιους ειναι και αυτο σημαντικος λογος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...