Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα κι εγώ την έκδοση που ανέβασε ο eftihiss και λίγο που το έτρεξα φαίνεται να παίζει καλά.

Έτσι όπως το "ψαχούλεψα" για λίγο στα γρήγορα, δύο πράγματα μου έκαναν εντύπωση:

1. Ενώ στον χάρτη οι δρόμοι είναι γραμμένοι με ελληνικούς χαρακτήρες, η αναζήτηση των δρόμων γίνεται με λατινικούς; Γιατί αυτό; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν πρόσεξα;

2. Η καθοδήγηση στην πλοήγηση γίνεται μόνο με την αντρική φωνή; Γυναικεία δεν υπάρχει;

 

1. Κάνε αναζήτηση στα ελληνικά και θα σου βγάλει αποτέλεσμα κανονικά.

2. Η απλή φωνή είναι γυναικεία και η TTS αντρική.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο και στα δύο! :up:

Μου έκανε εντύπωση που είχε τους δρόμους και με λατινικούς χαρακτήρες...

Κατά τ' άλλα, φαίνεται πλήρες ως προς τα POIS και αρκετά καλό στην πλοήγηση.

Το κακό είναι ότι είναι τεράστιο στο μέγεθος σε σχέση με τα υπόλοιπα προγράμματα και δεν ξέρω αν αξίζει να το κρατήσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και στα δύο! :up:

Μου έκανε εντύπωση που είχε τους δρόμους και με λατινικούς χαρακτήρες...

Κατά τ' άλλα, φαίνεται πλήρες ως προς τα POIS και αρκετά καλό στην πλοήγηση.

Το κακό είναι ότι είναι τεράστιο στο μέγεθος σε σχέση με τα υπόλοιπα προγράμματα και δεν ξέρω αν αξίζει να το κρατήσω...

Αν εχει sd το κινητο σου το μεταφέρεις εκεί

Link to comment
Share on other sites

Καλά τζάμπα τα λεφτά για την αγορά της άδειας χρήσης του sygic.στην Αθήνα η κίνηση πάντα λέει ότι δεν έχει.έλεος.τζάμπα αγορά.Καλά το είχαμε σπασμένο τόσα χρόνια.απλά είπα να το αγοράσω για την κίνηση

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα για οποιοδηποτε προγραμμα gps δεν ειναι τσαμπα. Ειναι οι μονες εφαρμογες με πραγματικα και μεγαλα κοστη αναπτυξης.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τζάμπα τα λεφτά για την αγορά της άδειας χρήσης του sygic.στην Αθήνα η κίνηση πάντα λέει ότι δεν έχει.έλεος.τζάμπα αγορά.Καλά το είχαμε σπασμένο τόσα χρόνια.απλά είπα να το αγοράσω για την κίνηση

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσεις για την κίνηση. Τα λεφτά του τα αξίζει για άλλους λόγους, που δεν σε καλύπτουν τα δωρεάν προγράμματα.

Για την κίνηση, έχεις και το δωρεάν gmaps.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει κάτι στην κίνηση είναι όχι στην προβολή αλλά αν βάλεις δρομολόγηση, και εκεί υπολογίζει τις καθυστερήσεις, και αν έχει κάπου πολύ κίνηση επιλέγει διαφορετικούς δρόμους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω ένα πρόγραμμα, να μου βγάζει στο Gmaps, τη διαδρομή που κάνω. Με λίγα λόγια αν ξεκινήσω από ένα σημείο Α, και περασω από κάποια σημεία να καταγράφονται με κάποιο τρόπο και να μου εμφανίζει τη γραμμή στο maps. Υπάρχει κάτι?

Συγκεκριμένα, θέλω να βρω κάποια σύνορα σε χωράφια, και ο μόνος τρόπος να γίνει είναι περπατώντας στα σύνορα τους..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω, θα τα κοιταξω :)

 

Επειδή ενδέχεται να χρειαστώ κάτι τέτοιο το καλοκαίρι, γράψε τις παρατηρήσεις σου όταν τα δοκιμάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσωπικά που το χρησιμοποιώ είμαι ευχαριστημένος overall. Πολύ πιο ευχαριστημένος από ότι με το waze που το σύγκρινα πριν κανα δυο μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε (ακομα) το don't panic, μην το πεταξετε!!

Λιγο μετα το Πασχα ερχεται αναβαθμιση!

Μετα απ αυτο, πιστευω πλεον πως και το νοτε4 θα παρει την Ν. :):)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 1,5 μήνα είχα στο κινητό μου το IGO Version 9.18.27.693527 το οποίο το είχα το αγοράσει τον Αύγουστο του 2016 . Το κινητό αυτό το είχα πουλήσει και σήμερα το εγκατέστησα σε ένα άλλο κινητό . Βλέπω όμως τώρα οτι μου το έχει trial version . Πηγαίνω στο μενού αγορασμένα στοιχεία μέσα απο την συσκευή μου αλλά μου έχει μόνο την trial version. Ti έγινε τώρα ? Θα ξαναδώσω πάλι άλλα 30ευρώ ?.......

 

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 1,5 μήνα είχα στο κινητό μου το IGO Version 9.18.27.693527 το οποίο το είχα το αγοράσει τον Αύγουστο του 2016 . Το κινητό αυτό το είχα πουλήσει και σήμερα το εγκατέστησα σε ένα άλλο κινητό . Βλέπω όμως τώρα οτι μου το έχει trial version . Πηγαίνω στο μενού αγορασμένα στοιχεία μέσα απο την συσκευή μου αλλά μου έχει μόνο την trial version. Ti έγινε τώρα ? Θα ξαναδώσω πάλι άλλα 30ευρώ ?.......

 

 

 

 

 

Καλό βράδυ

 

Πώς ακριβώς το είχες αγοράσει;

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 1,5 μήνα είχα στο κινητό μου το IGO Version 9.18.27.693527 το οποίο το είχα το αγοράσει τον Αύγουστο του 2016 . Το κινητό αυτό το είχα πουλήσει και σήμερα το εγκατέστησα σε ένα άλλο κινητό . Βλέπω όμως τώρα οτι μου το έχει trial version . Πηγαίνω στο μενού αγορασμένα στοιχεία μέσα απο την συσκευή μου αλλά μου έχει μόνο την trial version. Ti έγινε τώρα ? Θα ξαναδώσω πάλι άλλα 30ευρώ ?.......

 

 

Καλό βράδυ

Στείλε email στον προγραμματιστη, μου έχει τύχει σε άλλο πρόγραμμα το ίδιο και το έλυσα έτσι σε 48 ώρες

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς το είχες αγοράσει;

 

Sent from mTalk

 

Το έχω αγοράσει κανονικά απο το Googleplay . Μάλιστα είναι μέσα και στο ισορικό των παραγγελιων μου.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε email στον προγραμματιστη, μου έχει τύχει σε άλλο πρόγραμμα το ίδιο και το έλυσα έτσι σε 48 ώρες

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω κάνει ήδη φίλε μου

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν 1,5 μήνα είχα στο κινητό μου το IGO Version 9.18.27.693527 το οποίο το είχα το αγοράσει τον Αύγουστο του 2016 . Το κινητό αυτό το είχα πουλήσει και σήμερα το εγκατέστησα σε ένα άλλο κινητό . Βλέπω όμως τώρα οτι μου το έχει trial version . Πηγαίνω στο μενού αγορασμένα στοιχεία μέσα απο την συσκευή μου αλλά μου έχει μόνο την trial version. Ti έγινε τώρα ? Θα ξαναδώσω πάλι άλλα 30ευρώ ?.......

 

 

Καλό βράδυ

 

Εξετασε το ενεχομενο η αγορασμενη αδεια να μην μπορει να εγκατασταθει σε παραπανω απο ενα αριθμο συσκευων. Στην περιπτωση αυτη δες απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης να αποσυνδεσεις συσκευες απο την αγορασμενη αδεια. Αυτο που σου γραφω ειναι πολυ γενικο αλλα το εχω δει σε καποιες αγορασμενες εφαρμογες. π.χ. manga rock definitive, adguard......

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει κανονικά απο το Googleplay . Μάλιστα είναι μέσα και στο ισορικό των παραγγελιων μου.

 

Εξετασε το ενεχομενο η αγορασμενη αδεια να μην μπορει να εγκατασταθει σε παραπανω απο ενα αριθμο συσκευων. Στην περιπτωση αυτη δες απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης να αποσυνδεσεις συσκευες απο την αγορασμενη αδεια. Αυτο που σου γραφω ειναι πολυ γενικο αλλα το εχω δει σε καποιες αγορασμενες εφαρμογες. π.χ. manga rock definitive, adguard......

 

λίγο που κοίταξα στην σελίδα τους στις οδηγίες γράφει αυτό :

 

μετά την δοκιμαστική περίοδο τον 7 ημερών θα κανεις επαναφορά αγορών

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω το Sygic θα μπορώ να το εγκαταστήσω σε άλλη συσκευή αν αλλάξω; Η άδεια του δηλαδή είναι δεμένη με το Gmail account;

Εχω ένα Asus Zenfone τώρα και ίσως αλλάξω κάποια στιγμή.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω το Sygic θα μπορώ να το εγκαταστήσω σε άλλη συσκευή αν αλλάξω; Η άδεια του δηλαδή είναι δεμένη με το Gmail account;

Εχω ένα Asus Zenfone τώρα και ίσως αλλάξω κάποια στιγμή.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω και στο κινητό και στο τάμπλετ αν σε βοηθάει αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω το Sygic θα μπορώ να το εγκαταστήσω σε άλλη συσκευή αν αλλάξω; Η άδεια του δηλαδή είναι δεμένη με το Gmail account;

Εχω ένα Asus Zenfone τώρα και ίσως αλλάξω κάποια στιγμή.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, άλλαξα κινητό, και το εγκατέστησα στο καινούργιο, και ισχύουν όλα, ακόμα και το live trafic.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...