Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πληρωμή 15 ευρώ δουλεύω το ROUTE 66. Το καλοκαίρι γύρισα την μισή Πελοπόννησο, το δουλεύω Αθήνα περίπου 120-150 διαδρομές και δεν με έχει πουλήσει καθόλου. Μάλιστα το αγόρασα και για μια δεύτερη συσκευή.
Είμαι κι εγώ φαν του route66. Το θεωρώ το καλύτερο πρόγραμα πλοήγησης. Είναι ένα εξαιρετικός συνδυασμός εξαιρετικών δρομολογήσεων, απλότητας και οικονομίας.

 

Το Magic Earth είναι το δωρεάν του ROUTE 66 , ίδιος κατασκευαστείς.

Το προγραμμα μπορει να ειναι ιδιος κατασκευαστης αλλα στο δωρεαν, οι χαρτες ειναι openmaps με οτι αυτο συνεπαγεται, δλδ δεν εχει νουμερα σε οδους, λειπουν παρα πολλοι οδοι σε επαρχια κυριως, υπαρχουν αρκετα λαθη σε δρομους κτλ, αλλα ας μην ειμαστε παραπονιαρηδες οποιος θελει μπορει να γραφτει να κανει χαρτογραφηση οπως και να διορθωνει λαθη!

https://www.openstreetmap.org/user/new

για να μην το παμε καποιου του εχαριζανε εναν γαδαρο και τονε κοιταγε στα δοντια....:lol::lol::lol::lol:

αμα θελουμε σωστους χαρτες πληρωνουμε και εχουμε!

 

Το έχουμε ξαναπεί και το έχουμε τσεκάρει με πολλαπλές συγκρίσεις σε πολλά προγράμματα: Τις καλές δρομολογήσεις δεν τις κάνει ο καλός χάρτης αλλά το καλό πρόγραμμα. Μετράει φυσικά και ο σωστός χάρτης, αλλά...

Το route66 χρησιμοποιεί τους ίδιους χάρτες τομ-τομ που χρησιμοποιούν πλήθος άλλα προγράμμαατα. Αλλά οι δρομολογήσεις του είναι η μέρα με τη νύχτα.

Και αντίστοιχα το δωρεάν Offline maps & Navigation χρησιμοποιεί τους ίδιους open χάρτες που χρησιμοποιεί και το mapfactor. Και το μεν πρώτο κάνει κάποιες από τις καλύτερες δρομολογήσεις (ακόμη και από πολυδιαφημισμένα αγοραστά προγράμματα), ενώ το mapfactor κάνει δρομολογήσεις για τα μπάζα.

Μη θεοποιείτε τους χάρτες δηλαδή. Πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η ποιότητα του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφού το εψαξες τόσο, θεωρείς το Igo χειρότερο δηλαδή;

 

Αν και ελαφρώς αργοπορημένη απάντηση...

 

Για igo δεν έχω άποψη. Δεν ασχολήθηκα καθόλου εξαρχής μαζί του μιας και σε παλιότερες κριτικές εδώ μέσα δεν διάβασα και τόσο καλά σχόλια και είπα να το αποφύγω.

Επομένως έκρινα ότι τα πιο αξιόλογα για offline πλοήγηση είναι sygic και here. Τώρα δεν μπορώ να είμαι 100% απόλυτος σε αυτό μιας και αν δε δοκιμάσεις κάτι από πρωτο χέρι δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω το magic earth. Αυτό είναι δωρεάν για κάποιο χρόνο η είναι χωρίς όριο;
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω το magic earth. Αυτό είναι δωρεάν για κάποιο χρόνο η είναι χωρίς όριο;

 

Είναι δωρεάν χωρίς χρονικό όριο!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 5-6 προγράμματα, μπορώ να αναφέρω για ποιό λόγο δεν τα λειτούργησα. Μου αρέσει στο ROUTE 66 ή εύρεση των διευθύνσεων. Με το που αρχίσεις και γράφεις πχ ραι για το Ραιδεστού, εμφανίζονται ότι ξεκινάει από ραι και εάν βάλεις τον αριθμό δίπλα δηλαδή ραι 16 σου βγάζει όλες τις οδούς που ξεκινάνε με ραι και έχουν το 16 μέσα και δίπλα σε ποια πόλη, περιοχή είναι. Αφού την βρεις και την επιλέξεις σου εμφανίζει μία επιλογή για ταχύτερη-σύντομη– με τα πόδια επιλογή και αφού επιλέξεις τι θέλεις βγαίνει ο χάρτης. Εκεί σου έχει από 1 έως 3 επιλογές με τον χρόνο και τα χιλιόμετρα τις κάθε επιλογής. Εκεί επιλέγεις τι θέλεις και έφυγες. Το αυτόματο ζουμ in –out είναι απίστευτο. Αυτομάτως ανάλογα με την ταχύτητα γίνεται 2D, 3D για να βλέπεις μακριά. Edited by sotron
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω το magic earth. Αυτό είναι δωρεάν για κάποιο χρόνο η είναι χωρίς όριο;

 

Καλημερα δες τι εχω γραψει παραπανω.....

ειναι δωρεαν αλλα εχει OPENMAPS με οτι αυτο συνεπαγεται....αμα διαβασεις ποιο πανω θα δεις γιατι.

 

Είμαι κι εγώ φαν του route66. Το θεωρώ το καλύτερο πρόγραμα πλοήγησης. Είναι ένα εξαιρετικός συνδυασμός εξαιρετικών δρομολογήσεων, απλότητας και οικονομίας.

Το έχουμε ξαναπεί και το έχουμε τσεκάρει με πολλαπλές συγκρίσεις σε πολλά προγράμματα: Τις καλές δρομολογήσεις δεν τις κάνει ο καλός χάρτης αλλά το καλό πρόγραμμα. Μετράει φυσικά και ο σωστός χάρτης, αλλά...

Το route66 χρησιμοποιεί τους ίδιους χάρτες τομ-τομ που χρησιμοποιούν πλήθος άλλα προγράμμαατα. Αλλά οι δρομολογήσεις του είναι η μέρα με τη νύχτα.

Και αντίστοιχα το δωρεάν Offline maps & Navigation χρησιμοποιεί τους ίδιους open χάρτες που χρησιμοποιεί και το mapfactor. Και το μεν πρώτο κάνει κάποιες από τις καλύτερες δρομολογήσεις (ακόμη και από πολυδιαφημισμένα αγοραστά προγράμματα), ενώ το mapfactor κάνει δρομολογήσεις για τα μπάζα.

Μη θεοποιείτε τους χάρτες δηλαδή. Πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η ποιότητα του προγράμματος.

 

Σωστα αυτα που λες, αλλα τον μεγαλυτερο ρολο τον εχουν ομως οι χαρτες, αυτα που ειναι με openmaps, οι χαρτες οταν δεν εχουν οδους σε παρα πολλους δρομους ειδικα επαρχια και χωρις νουμερα στους οδους δεν θα αλλαξουν αυτα με ενα αλλο προγραμμα.

Εμενα ασχέτος οτι εδω μιλαμε για το android με ενδιαφερει το navigator γιατι μαζι με το navit που ειναι χαλια ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ προγραμμα FREE που εχω βρει για windows CE 6 που εχω σε πηγη 2din σε αμαξι. Πλεον δεν δουλευω με το κινητο, κανω δοκιμη τα προγραμματα αλλα δεν υπαρχει λογος να το δουλευω. Ενα google maps να εχω ειμαι 100% καλυμενος.

Nαι στο android εχει καλυτερα προγραμματα απο το navigator και οντως το magic earth ειναι καλυτερο, ισως και αλλα πχ το navmii για εμενα ειναι καλυτερο.

Επισης πολυ πολυ καιρο δουλευα το Sygic σε κινητα (android 2.3, iphone 3GS, android 4.4), ταμπλετοτηλεφωνο 7" κτλ και οι δρομολογησεις ολο χαλια, λαθη και λουπες....

Το Route 66 δεν ειναι δωρεαν δυστυχως! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.route66.maps5&hl=el 30 ημερες TRIAL δινει.

Θυμαμαι ηταν το 1ο μου προγραμμα GPS οταν ειχα το Siemens SX1 και ειχα βαλει εξωτερικο bluetooth gps receiver με εξωτερικη κεραια! τα εσπαγε τοτε, ολοι θαυμαζαν πως ειχα GPS σε αυτο το κινητο! δυστυχως εκανα την βλακεια να το πουλησω και μαζι με το GPS.....

ναι ειναι ισως απο τα κορυφαια προγραμματα GPS το Route66.

 

Για FREE μολις βρηκα αυτο με τους γνωστους OSM (openmaps) https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.aponia.bor3&hl=el

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Αν και ελαφρώς αργοπορημένη απάντηση...

 

Για igo δεν έχω άποψη. Δεν ασχολήθηκα καθόλου εξαρχής μαζί του μιας και σε παλιότερες κριτικές εδώ μέσα δεν διάβασα και τόσο καλά σχόλια και είπα να το αποφύγω.

Επομένως έκρινα ότι τα πιο αξιόλογα για offline πλοήγηση είναι sygic και here. Τώρα δεν μπορώ να είμαι 100% απόλυτος σε αυτό μιας και αν δε δοκιμάσεις κάτι από πρωτο χέρι δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος.

Δεν ξέρω πώς έβγαλες αυτή την γνώμη για το Igo, την στιγμή που από άτομα που ασχολούνται με το συγκεκριμένο πρόγραμμα και γενικά έχουν άποψη από το τι κυκλοφορεί, θα ακούσεις τα καλύτερα για την πλοήγηση του.

 

Το μόνο αρνητικό είναι η κάποια δυσκολία στησίματος του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή ασχολήθηκα και ασχολούμαι πολυ με τα προγράμματα πλοήγησης, το καλύτερο πρόγγραμμα με διαφορά από όλα τα άλλα είναι το igo primo. Το να ασχολήσε παραπάνω από τα άλλα, για το στήσιμο του, δεν είναι μειονέκτημα. Υπάρχουν άλλωστε τοσα site που σε βοηθάνε για αυτό το σκοπό. Τα γραφικά του, η πλοήγηση του, τα σημεία ενδιαφέροντος (poi), τα τρισδιάστατα κτίρια, το ανάγλυφο του εδάφους, οι online πληροφορίες και γενικά όλο το αποτέλεσμα είναι τέλειο.

Επίσης ένα πολύ καλό νέο πρόγραμμα είναι το igo primo nexgen. Είναι και αυτό ένα νέο πρόγραμμα με πάρα πολές δυνατότητες.

Τα δύο παραπάνω προγράμματα ειναι τα καλύτερα και κάθε μέρα αναβαθμιζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή ασχολήθηκα και ασχολούμαι πολυ με τα προγράμματα πλοήγησης, το καλύτερο πρόγγραμμα με διαφορά από όλα τα άλλα είναι το igo primo. Το να ασχολήσε παραπάνω από τα άλλα, για το στήσιμο του, δεν είναι μειονέκτημα. Υπάρχουν άλλωστε τοσα site που σε βοηθάνε για αυτό το σκοπό. Τα γραφικά του, η πλοήγηση του, τα σημεία ενδιαφέροντος (poi), τα τρισδιάστατα κτίρια, το ανάγλυφο του εδάφους, οι online πληροφορίες και γενικά όλο το αποτέλεσμα είναι τέλειο.

Επίσης ένα πολύ καλό νέο πρόγραμμα είναι το igo primo nexgen. Είναι και αυτό ένα νέο πρόγραμμα με πάρα πολές δυνατότητες.

Τα δύο παραπάνω προγράμματα ειναι τα καλύτερα και κάθε μέρα αναβαθμιζονται.

Καλά είναι ολα τα μπλιμπλικια που έχει, αλλά απο δρομολογήσεις δεν τα πάει και τόσο καλά! Αυτή είναι και η κύρια δουλεία ενός GPS! Να σε πηγαίνει σωστά και όχι μέσω μαλακάσας! Το μόνο πρόγραμμα που κάνει (για εμένα πάντα) σωστές δρομολογήσεις είναι το route 66. Τα υπόλοιπα που ανέφερες, είναι υποκειμενικά και στο γουστο του καθενός!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι ολα τα μπλιμπλικια που έχει, αλλά απο δρομολογήσεις δεν τα πάει και τόσο καλά! Αυτή είναι και η κύρια δουλεία ενός GPS! Να σε πηγαίνει σωστά και όχι μέσω μαλακάσας! Το μόνο πρόγραμμα που κάνει (για εμένα πάντα) σωστές δρομολογήσεις είναι το route 66. Τα υπόλοιπα που ανέφερες, είναι υποκειμενικά και στο γουστο του καθενός!

 

Εχω κάνει άπειρες δρομολογήσεις και δεν με πήγε ποτέ στο προορισμό μου (για μένα) , μέσω Μαλακάσας. Άλλωστε όλοι οι χάρτες ενημερώνονται συνέχεια και 2 και τρις φορές τον χρονο. Έχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα πλοήγησης , τα οποία είχα αγοράσει Σίγουρα η πλοήγηση για τον καθένα ειναι προσωπικό και υποκειμενικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει άπειρες δρομολογήσεις και δεν με πήγε ποτέ στο προορισμό μου (για μένα) , μέσω Μαλακάσας. Άλλωστε όλοι οι χάρτες ενημερώνονται συνέχεια και 2 και τρις φορές τον χρονο. Έχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα πλοήγησης , τα οποία είχα αγοράσει Σίγουρα η πλοήγηση για τον καθένα ειναι προσωπικό και υποκειμενικό θέμα.

Sorry, αλλά δεν συμφωνώ.

Η πλοήγηση δεν είναι υποκειμενική.

Τα γραφικά και το UI ναι.

 

Και το IGO θεωρείται κορυφή στον τρόπο υπολογισμό των διαδρομών.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια , κι οποιος ξερει απανταει. απο μεγεθος ποσο πανε τα route66 και το igo? εχω sygic που ειναι περιπου 250-300μβ , ενω το navigon πηγαινε κοντα στο 1 γβ. τα αλλα προγραμματα?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι ολα τα μπλιμπλικια που έχει, αλλά απο δρομολογήσεις δεν τα πάει και τόσο καλά! Αυτή είναι και η κύρια δουλεία ενός GPS! Να σε πηγαίνει σωστά και όχι μέσω μαλακάσας! Το μόνο πρόγραμμα που κάνει (για εμένα πάντα) σωστές δρομολογήσεις είναι το route 66. Τα υπόλοιπα που ανέφερες, είναι υποκειμενικά και στο γουστο του καθενός!

Θα μπορούσες να μας δώσεις δυο-τρία παραδείγματα (αφετηρία-προορισμό) που σε πηγαίνει μέσω Μαλακάσας;:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε επιτέλους κάποιοι θα καταλάβουν, ότι αυτό που θεωρούν αυτοί το καλύτερο, ίσως για αυτούς και για άλλο " 1% " να ισχύει. :-) :-)

Για το υπόλοιπο " 99% " όμως μπορεί και να ισχύει ακριβώς το αντίθετο.

Και εννοείται δεν μιλάω για φρου-φρου και αρώματα, μιας και έχω υπάρξει επαγγελματίας στους δρόμους για αρκετά χρόνια.

Δεν ξέρω με σιγουριά να πώ ποιο πρόγραμμα GPS θεωρώ καλύτερο, ίσως και να μην υπάρχει.

Απο όσα έχω δοκιμάσει πάντως και τα 4-5 πιο γνωστά, 2 τα θεωρώ απαράδεκτα.

sygic και igo.

Για τελείως διαφορετικούς λόγους το καθένα και εννοείται μεταξύ των 2, καλύτερο θεωρώ το igo.

Φιλικά και πάντα με την υποκειμενικότητα της προσωπικής μου γνώμης.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το Sygic ??? Shocked.

Να μην σου αρέσει η να μην σε βόλεψε να συμφωνήσω. Απαράδεκτο όμως ποτέ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε θέμα χάρτη θεωρώ καλύτερο το mireo dont panic και είναι το μόνο που εμπιστεύομαι 99,99% σε περιοχή που δεν γνωρίζω.Ιδανικά για μένα θα ήθελα τον gi χάρτη στο primo
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε θέμα χάρτη θεωρώ καλύτερο το mireo dont panic και είναι το μόνο που εμπιστεύομαι 99,99% σε περιοχή που δεν γνωρίζω.Ιδανικά για μένα θα ήθελα τον gi χάρτη στο primo

Ποιο θέμα χάρτη βρε παιδιά ;

2 εταιρείες είναι στους χάρτες όλες και όλες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Update στο HERE

 

http://i.prntscr.com/8795559ff3494758867f02d610f81a28.png

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε επιτέλους κάποιοι θα καταλάβουν, ότι αυτό που θεωρούν αυτοί το καλύτερο, ίσως για αυτούς και για άλλο " 1% " να ισχύει. :-) :-)

Για το υπόλοιπο " 99% " όμως μπορεί και να ισχύει ακριβώς το αντίθετο.

Και εννοείται δεν μιλάω για φρου-φρου και αρώματα, μιας και έχω υπάρξει επαγγελματίας στους δρόμους για αρκετά χρόνια.

Δεν ξέρω με σιγουριά να πώ ποιο πρόγραμμα GPS θεωρώ καλύτερο, ίσως και να μην υπάρχει.

Απο όσα έχω δοκιμάσει πάντως και τα 4-5 πιο γνωστά, 2 τα θεωρώ απαράδεκτα.

sygic και igo.

Για τελείως διαφορετικούς λόγους το καθένα και εννοείται μεταξύ των 2, καλύτερο θεωρώ το igo.

Φιλικά και πάντα με την υποκειμενικότητα της προσωπικής μου γνώμης.

Καλό θα ήτανε να έλεγες και 1 ή 2 λόγους, τους πιο σημαντικους, για το συμπέρασμα που έβγαλες. Για να ξέρουμε, μπορεί η υποκειμενική σου μάτια να καλύπτει και εμάς, ή να μας αφήνουν αδιάφορους.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θέμα χάρτη βρε παιδιά ;

2 εταιρείες είναι στους χάρτες όλες και όλες.

Για Ελλάδα δεν είναι 2.Yπάρχει και η geointelligence η παλιά εταιρεία του destinator και νυν giniusdriver και mireo dont panic.

Και φυσικά και η mls που βγάζει όοοοποτε θυμάμαι κανένα νέο χάρτη για το απλό για pna destinator και το talk n drive που έχει και στα android κινητά της.

Σωστός ! , αλλά δυστυχώς δεν γίνεται . Κρίμα γιατί έχουμε να πάρουμε αναβάθμιση εδώ και δεν ξέρω πόσο .

Βγάλανε εδώ και μια εβδομάδα νέα έκδοση http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31914

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα χθες να περασω σε Sygic 14.7.7 τον νεο χαρτη grc.nt.2015.06. Ο 2015.06 της HERE περασε κανονικα, της TOM TOM δεν λειτουργησε με την 14.7.7 .

Σε σημερινη δοκιμη στον δρομο μου δουλεψε κανονικα, ειχε πιο πολλα και ενημερωμενα Pois .

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το Sygic ??? Shocked.

Να μην σου αρέσει η να μην σε βόλεψε να συμφωνήσω. Απαράδεκτο όμως ποτέ.

 

Μα δεν είπα ότι δεν μου άρεσε. Το UI του

μου φάνηκε συμπαθέστατο.

Απλά οι δρομολογήσεις του ορισμένες φορές, ήταν επιεικώς αστείες.

 

 

 

 

 

Καλό θα ήτανε να έλεγες και 1 ή 2 λόγους, τους πιο σημαντικους, για το συμπέρασμα που έβγαλες. Για να ξέρουμε, μπορεί η υποκειμενική σου μάτια να καλύπτει και εμάς, ή να μας αφήνουν αδιάφορους.

 

Όσο για το igo ενώ οι δρομολογήσεις του ήταν σαφώς καλύτερες έκανε και αυτό κάποια λάθη. Μερικά από αυτά όμως δεν τα περίμενα, ίδίως από 1 πρόγραμμα για το οποίο είχα διαβάσει τόσα πολλά.

Όπως επίσης να χρειαστούμε σχεδόν ένα απόγευμα, για να το εγκαταστήσουμε με κολλητό, που το χρησιμοποιούσε ήδη 1-2

χρόνια

Το απαράδεκτο (για μένα) διαφορετικό πληκτρολόγιο.

Το ότι όταν το πρωτοδοκίμαζα προσπαθούσα επί 5 λεπτά να βρω κάτι απλό και σε άλλο πρόγραμμα το ίδιο πράγμα μου έπερνε 1".

Κυρίως όμως για την φιλοσοφία του.

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη, ένα καλό πρόγραμμα GPS εκτός από τις σωστές διαδρομές, οφείλει να είναι απλό και κατανοητό, από τους περισσότερους.

Όχι από τους λιγότερους.

Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούμε κυρίως στο αμάξι ή στην μηχανή

Αυτό προϋποθέτει να είναι έξυπνο.

Το igo λοιπόν για εμένα εκεί κυρίως αποτυγχάνει.

Τι να την κάνεις την ομολογουμένως καλή παραμετροποίηση, όταν οι περισσότεροι δυσκολεύονται να το χρησιμοποιήσουν ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...