Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα ειναι εύκολο να μου πείτε τον τρόπο για να έχω ελληνική γλώσσα στην πλοήγηση στο here maps beta ;

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

θελει log in ..

 

νομιζω καποιο παιδι το ειχε ποσταρει εδω μεσα ..

 

EDIT ΤΟ ΒΡΗΚΑ ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5708511#post5708511

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα τελευταια βλεπω εκδοσεις sygic και με teleatlas χαρτες και με navteq η ερωτηση μου ειναι εαν γινεται να εχουμε και των δυο εταιρειων μεσα στο προγραμμα και να τους εναλασσουμε οπως στο igo primo?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα πολλές σελίδες του συγκεκριμένου θέματος και είμαι μεταξύ δύο πλοηγών για το g3. Μέχρι πρότινος είχα navigon σε pna και στο παλιό κινητό μου. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τη χρήση του navigon στο κινητό (σε Ελλάδα και κεντρική Ευρώπη)γιατί το pna της ίδιας της navigon είχε αρκετά κολλήματα - καθυστερήσεις. Τώρα είμαι μεταξύ sygic και navigon. Η αλήθεια είναι ότι η γραφική απεικόνιση πινακίδων στις ΕΟ και σε εξόδους είναι εξαιρετική στη navigon, κάτι που όπως είδα δεν έχει στο ίδιο επίπεδο το sygic. Έχω την εντύπωση όμως ότι η sygic προσέχει πιο πολύ την υποστήριξη με διαρκείς ανανεώσεις, κάτι που με οδηγεί στο να το σκεφτώ σοβαρά. Αν δεν σας κάνει κόπος κάποια πρόταση στο δίλημμα?

Να υποθέσω ότι και τα δύο μπορούν να εγκατασταθούν στην sd card ώστε να μην ''τρώω'' εσωτερικό χώρο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link ?

Εάν είναι εύκολο.

 

????:rolleyes::rolleyes:

http://here.com/beta/android/?lang=en-GB

 

πριν ήταν η .175

χτες βγήκε η .220 έτσι λέγονται στα τελευταία νούμερα τους.

Link to comment
Share on other sites

το HERE έχει ελλείψεις.

πχ δεν βρίσκω το σπίτι μου. Βρίσκει την οδό, βρίσκει τον αριθμό ένα τετράγωνο πιο πάνω ή δύο τετράγωνα πιο κάτω, αλλά δεν βρίσκει εμένα.

 

 

πήγα να ανοίξω το don't panic, το είχα πάρει δώρο απο Πλαίσιο πριν καμία 2ετια, και δεν μου βρίσκει τους χάρτες Ελλάδας κλπ.

anyway ποτέ δεν το συμπάθησα, οπότε είπα να το ξυλώσω. Αλλά μάλλον άφησε πίσω τους χάρτες. Ξέρει κανείς που είναι να πάω να τους αφαιρέσω χειροκίνητα?

Ένα φάκελο don't panic με φωνές βρήκα στην sd αλλά ήταν μόνο 2,κάτι ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η .220 σας βλέπει εσάς το αρχείο της ελληνικής φωνητικής πλοήγησης; Εμένα μου βλέπει μόνο αγγλικά. :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η .220 σας βλέπει εσάς το αρχείο της ελληνικής φωνητικής πλοήγησης; Εμένα μου βλέπει μόνο αγγλικά. :what:

θα πρεπει να ξαναπερασεις το αρχειο με τα ελληνικα manually γιατι για καποιο λογο το σβηνει τον φακελο κατα την εγκατασταση. Το ιδο εκανα και εγω και την εμφανιζει την ελληνικη ''φωνη''

 

edit ακυρο, ενω με αφηνει να την επιλεξω αν γλωσσα δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις και το γυρνα απο μονο του στα αγγλικα ξανα

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να ξαναπερασεις το αρχειο με τα ελληνικα manually γιατι για καποιο λογο το σβηνει τον φακελο κατα την εγκατασταση. Το ιδο εκανα και εγω και την εμφανιζει την ελληνικη ''φωνη''

 

edit ακυρο, ενω με αφηνει να την επιλεξω αν γλωσσα δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις και το γυρνα απο μονο του στα αγγλικα ξανα

Εμένα δεν την βλέπει καν...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οκ, το έλυσα. Άλλαξαν πάλι τη διαδρομή στην οποία αποθηκεύονται οι φωνές.

Μετά από δοκιμές, κατέληξα ότι τα εγκαθιστά στη διαδρομή:

 

sdcard0(εσωτερική μνήμη) > Android > data > com.here.app.maps > voices-download

 

Όταν κάνετε copy+paste εκεί μέσα το φάκελο με την ελληνική πλοήγηση, κάντε overwrite το αρχείο voice_catalog.ENG

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οκ, το έλυσα. Άλλαξαν πάλι τη διαδρομή στην οποία αποθηκεύονται οι φωνές.

Μετά από δοκιμές, κατέληξα ότι τα εγκαθιστά στη διαδρομή:

 

sdcard0(εσωτερική μνήμη) > Android > data > com.here.app.maps > voices-download

 

Όταν κάνετε copy+paste εκεί μέσα το φάκελο με την ελληνική πλοήγηση, κάντε overwrite το αρχείο voice_catalog.ENG

Ωραίος δουλεύει μια χαρά... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτη η 220 μπαινει σε ολα τα αντροιντ?....εχω ενα ΑLCATEL JB 4.2 και δεν μπορω να κανω εγκατασταση. Δεν βρισκω το apk file.

Υπαρχει κανενασ οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω τα πάντα όπως λέτε παραπάνω αλλά δε μου εμφανίζει την επιλογή για ελληνικά με καμία δύναμη.

 

Edit:

είχα λάθος αρχείο voice catalog (0 bytes). Όλα ok τώρα. :X

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνω τα πάντα όπως λέτε παραπάνω αλλά δε μου εμφανίζει την επιλογή για ελληνικά με καμία δύναμη.

 

Edit:

είχα λάθος αρχείο voice catalog (0 bytes). Όλα ok τώρα. :X

 

Θα πρέπει να βάλεις το αρχείο voice_catalog.ENG που περιέχεται στο πακέτο της ελληνικής πλοήγησης, άρα θα αντικατασταθεί το ήδη υπάρχον. Κάνεις overwrite του αρχείου αυτού κατά την αντιγραφή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το HERE έχει ελλείψεις.

πχ δεν βρίσκω το σπίτι μου. Βρίσκει την οδό, βρίσκει τον αριθμό ένα τετράγωνο πιο πάνω ή δύο τετράγωνα πιο κάτω, αλλά δεν βρίσκει εμένα.

 

 

πήγα να ανοίξω το don't panic, το είχα πάρει δώρο απο Πλαίσιο πριν καμία 2ετια, και δεν μου βρίσκει τους χάρτες Ελλάδας κλπ.

anyway ποτέ δεν το συμπάθησα, οπότε είπα να το ξυλώσω. Αλλά μάλλον άφησε πίσω τους χάρτες. Ξέρει κανείς που είναι να πάω να τους αφαιρέσω χειροκίνητα?

Ένα φάκελο don't panic με φωνές βρήκα στην sd αλλά ήταν μόνο 2,κάτι ΜΒ.

Έχει πολλά λάθη δυστυχώς.

Σε ξένη χώρα, ένα από τα πιο γνωστά παραθαλάσσια ξενοδοχεία το βγάζει 5 τετράγωνα πιο πάνω, μέσα στα στενά! :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

.........

πήγα να ανοίξω το don't panic, το είχα πάρει δώρο απο Πλαίσιο πριν καμία 2ετια, και δεν μου βρίσκει τους χάρτες Ελλάδας κλπ.

anyway ποτέ δεν το συμπάθησα, οπότε είπα να το ξυλώσω. Αλλά μάλλον άφησε πίσω τους χάρτες. Ξέρει κανείς που είναι να πάω να τους αφαιρέσω χειροκίνητα?

Ένα φάκελο don't panic με φωνές βρήκα στην sd αλλά ήταν μόνο 2,κάτι ΜΒ.

Αφού δεν το συμπάθησες τι το ψάχνεις τώρα :D. Δεν μπορω να ξέρω πως είναι η δομή στο αγορασμένο από το Πλαίσιο(λάθος) , αλλά στο δικό μου

που το συμπαθώ , αγορασμένο ηλεκτρονικά από Geointelligence , υπάρχει ένας φάκελος DontPanic με ένα σωρό χάρτες , και στο root της συσκευής

ένα DontPanic.zip το οποίο έχει μέσα και το DontPanic.apk .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Είχα εγκαταστήσει την 7ήμερη δοκιμαστική έκδοση του sygic στο κινητό. Αφού έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό ξαναεγκατέστησα την έκδοση με σκοπό να την αγοράσω μέσα από το play store. Παρόλο που προσπαθώ να το αγοράσω (πάντα από το playstore) δεν μπορώ αφού μου εμφανίζει την εφαρμογή εγκατεστημένη, χωρίς ωστόσο να εμφανίζεται μείωση του ποσού της κάρτας google gift card. Όταν ανοίγω την εφαρμογή στο κινητό μου λέει ότι τελείωσαν οι 7 ημέρες της premium έκδοσης και όταν πάω να αναβαθμίσω σε Premium με κατευθύνει στην sygic και όχι το play store.

Συγγνώμη αν σας ζαλίζω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Είχα εγκαταστήσει την 7ήμερη δοκιμαστική έκδοση του sygic στο κινητό. Αφού έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό ξαναεγκατέστησα την έκδοση με σκοπό να την αγοράσω μέσα από το play store. Παρόλο που προσπαθώ να το αγοράσω (πάντα από το playstore) δεν μπορώ αφού μου εμφανίζει την εφαρμογή εγκατεστημένη, χωρίς ωστόσο να εμφανίζεται μείωση του ποσού της κάρτας google gift card. Όταν ανοίγω την εφαρμογή στο κινητό μου λέει ότι τελείωσαν οι 7 ημέρες της premium έκδοσης και όταν πάω να αναβαθμίσω σε Premium με κατευθύνει στην sygic και όχι το play store.

Συγγνώμη αν σας ζαλίζω..

Πήγαινε στο επίσημο site και αγόρασε το από εκεί.

Έχει και έκπτωση 50%.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως μου είπες το αγόρασα από εκεί. Απλά ήθελα να το πάρω από το play store γιατί έχω υπόλοιπο στο λογαριασμό. Με ενημέρωσαν από τη sygic πως μέσω play store είναι δυνατό να αγοραστεί μόνο η έκδοση για Β. Αμερική. Όλες οι λοιπές εκδόσεις αγοράζονται μόνο από το site της sygic. 50% έκπτωση έως 28 Δεκεμβρίου. 24,99 ευρώ για την Ευρώπη.

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :)

Edited by Above_beyond
Link to comment
Share on other sites

Μετα το Note 3 πήγα στο Oneplus One αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι με το Sygic που ενω το εγκατεστησα στο Oneplus με το που πάω να ψαξω μια διεύθυνση κλείνει αποτομα! Κάποια λύση;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...