Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά δε βρισκω πουθενά το ndrive greece σαν trial. Μόνο με αγορα στα 15 ευρω το βρίσκω....

 

Όχι NDrive, αυτό είναι το παλιό. Το καινούργιο είναι το NLife.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκιμάζω κι εγώ το Nlife αλλά πως σβήνουμε το ιστορικό των διαδρομών μας δεν έχω βρει.

Και οδηγίες χρήσης του προγράμματος υπάρχουν εδώ http://www.ndrive.com/support/user-guides

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη ειμαι χιλιοευχαριστημενος εδω κ χρονια με το navigon. Παντα με παει εκει που θελω. Απο την αλλη λατρευω τον σχεδιασμο του sygic στιυς χαρτες.Τα χρωματα,τα 3d βουνα κ κτιρια,το frame rate του κ γενικα τα γραφικα του απλα σκιζουν.Αλλα δυστυχως μας τα χαλάει στις δρομολογησεις.Εκει που το navigon μου δεινει 3 διαφορετικες επιλογες για μια διαδρομη, το sygic μου δεινει μονο μια.Πολυ καλο και απλο επισης το route66.Παω για δοκιμη το nlife....

 

Και το igo το κάνει αυτό. Δεν είμαι σίγουρος αν το έχει απο default ή θέλει κάποιο skin (χρησιμοποιώ dimka). Σου δίνει μάλιστα και περισσότερες απο 3 με διαφορετικά κριτήρια. Κάποιο skin είχε και scenic που σε πήγαινε απο μεγάλο υψόμετρο για να έχεις καλή θέα. :p

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη λατρευω τον σχεδιασμο του sygic στιυς χαρτες.Τα χρωματα,τα 3d βουνα κ κτιρια,το frame rate του κ γενικα τα γραφικα του απλα σκιζουν.Αλλα δυστυχως μας τα χαλάει στις δρομολογησεις.Εκει που το navigon μου δεινει 3 διαφορετικες επιλογες για μια διαδρομη, το sygic μου δεινει μονο μια

Το sygic πλεον δινει και αυτο 3 δρομολογια. Οσοι δεν βαριεστε βαλτε το TTS της loquendo και δεν θα χρειαστει να ξανακοιταξετε την οθονη, αλλαζει εντυπωσιακα την χρηστικοτητα του προγραμματος. Αλλα ειναι γεγονος οτι τη δρομολογηση του route66 δεν την φτανει δυστυχως. 3 προτασεις μου εβγαλε το sygic αλλα οχι αυτη του route66, την οποια δεν ηξερα αλλα την ακολουθησα και οντως ηταν η πιο αμεση. Διαφορα μισου λεπτου το πολυ βεβαια, αλλα οι μικρολεπτομερειες αυτες κανουν τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το sygic πλεον δινει και αυτο 3 δρομολογια. Οσοι δεν βαριεστε βαλτε το TTS της loquendo και δεν θα χρειαστει να ξανακοιταξετε την οθονη, αλλαζει εντυπωσιακα την χρηστικοτητα του προγραμματος. Αλλα ειναι γεγονος οτι τη δρομολογηση του route66 δεν την φτανει δυστυχως. 3 προτασεις μου εβγαλε το sygic αλλα οχι αυτη του route66, την οποια δεν ηξερα αλλα την ακολουθησα και οντως ηταν η πιο αμεση. Διαφορα μισου λεπτου το πολυ βεβαια, αλλα οι μικρολεπτομερειες αυτες κανουν τη διαφορα.

 

Αν θυμάμαι καλά, εδώ και 3-4 εκδόσεις υποστηρίζει το Sygic τις 3 εναλλακτικές διαδρομές.

Όμως στάνταρ η πρώτη είναι πάντα η καλύτερη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη ειμαι χιλιοευχαριστημενος εδω κ χρονια με το navigon. Παντα με παει εκει που θελω. Απο την αλλη λατρευω τον σχεδιασμο του sygic στιυς χαρτες.Τα χρωματα,τα 3d βουνα κ κτιρια,το frame rate του κ γενικα τα γραφικα του απλα σκιζουν.Αλλα δυστυχως μας τα χαλάει στις δρομολογησεις.Εκει που το navigon μου δεινει 3 διαφορετικες επιλογες για μια διαδρομη, το sygic μου δεινει μονο μια.Πολυ καλο και απλο επισης το route66.Παω για δοκιμη το nlife....

Το navigon είναι με διαφορά το καλυτερο που έχω δοκιμάσει. Αυτές τις μέρες δοκιμαζω τα Sygic και nlife. Ειδικα για υο nlife να οω οτι σε διαδρομή που κάνω κάθε μέρα Βύρωνα Παιανία απο αττική οδο δεν μου δείχνει τις 3 κάμερες στην αττική προς αεροδρόμιο ενω είναι επιλεγμένη η εμφάνιση. Για εμένα αυτό είναι πολύ φάουλ. Ρα copilot, sygic,Navigon τις δείχνουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες,εχουμε μπατσορανταρ στο sygic?

Συν ότι μπορείς να περάσεις ότι έξτρα POI θες πχ μπλόκα, κάμερες λεωφορειολωρηδων κλπ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς να στείλω στο Sygic το στίγμα ενός μέρους (πχ. ξωκλήσι), σε κάποιον που έχει επίσης Sygic έτσι ώστε να το βάλει ως προορισμό και να μπορέσει να πάει εκεί;

 

Ps. Δεν βρίσκομαι στο συγκεκριμένο μέρος για να κάνω share το στίγμα. Θέλω να το βρω στο χάρτη, να το σημειώσω, και να το στείλω.

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς να στείλω στο Sygic το στίγμα ενός μέρους (πχ. ξωκλήσι), σε κάποιον που έχει επίσης Sygic έτσι ώστε να το βάλει ως προορισμό και να μπορέσει να πάει εκεί;

 

Ps. Δεν βρίσκομαι στο συγκεκριμένο μέρος για να κάνω share το στίγμα. Θέλω να το βρω στο χάρτη, να το σημειώσω, και να το στείλω.

 

Ευχαριστώ.

για δοκίμασε το map to sygic

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς να στείλω στο Sygic το στίγμα ενός μέρους (πχ. ξωκλήσι), σε κάποιον που έχει επίσης Sygic έτσι ώστε να το βάλει ως προορισμό και να μπορέσει να πάει εκεί;

 

Ps. Δεν βρίσκομαι στο συγκεκριμένο μέρος για να κάνω share το στίγμα. Θέλω να το βρω στο χάρτη, να το σημειώσω, και να το στείλω.

 

Ευχαριστώ.

Που υπαρχουν οδηγιες για το πως μπορει να παει καποιος,που εχει GPS, σε ενα μερος που δεν εχει ξαναπαει,με το να του στειλει αλλος,που εχει κι αυτος GPS,αλλα αλλης μαρκας απο τον πρωτο,στοιχεια;

Θελω να παω στο Δηλεση,σε καποιο σπιτι που εχει εκει η αδελφη μου,αλλα δεν ειναι στην πολη.

Και κατ αρχας,γινεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Που υπαρχουν οδηγιες για το πως μπορει να παει καποιος,που εχει GPS, σε ενα μερος που δεν εχει ξαναπαει,με το να του στειλει αλλος,που εχει κι αυτος GPS,αλλα αλλης μαρκας απο τον πρωτο,στοιχεια;

Θελω να παω στο Δηλεση,σε καποιο σπιτι που εχει εκει η αδελφη μου,αλλα δεν ειναι στην πολη.

Και κατ αρχας,γινεται;

 

Απλά ζήτα της να σου στείλει τις συντεταγμένες, μετά τις περνάς στο δικό σου πρόγραμμα και σε πάει. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από δωρεάν προγράμματα πλοήγησης από το google play, ποιο θα προτείνατε να βάλω; Αν είναι offline ή όχι δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Υποθέτω τα offline θα είναι πιο γρήγορα, αφού δε χρειάζεται να κατεβάζουν δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

σε route 66 και nlife GREECE μπορείς μετά την αγορά της Ελλάδας με "άλλον"τρόπο να περάσεις χάρτες άλλων χωρών εάν χρειαστεί; με copy/ paste στον φάκελο των χαρτών ίσως;
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εκδόσεις Sygic είχαν/έχουν Ελληνικά.

Αν δεν είναι εγκατεστημένη, θέλει κατέβασμα μέσα από το πρόγραμμα.

Δεν την βλέπω διαθέσιμη...

Σαν μενού ΟΚ, σαν Χάρτης ΟΚ αλλά φωνή στα ελληνικα(Δεσποινα) όπως γράφει και ο φίλος στο επόμενο μήνα δεν μου εμφανίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλέπω διαθέσιμη...

Σαν μενού ΟΚ, σαν Χάρτης ΟΚ αλλά φωνή στα ελληνικα(Δεσποινα) όπως γράφει και ο φίλος στο επόμενο μήνα δεν μου εμφανίζεται...

 

Φαντάζομαι το πρόγραμμα το έχεις από τον "θείο".

Link to comment
Share on other sites

Από δωρεάν προγράμματα πλοήγησης από το google play, ποιο θα προτείνατε να βάλω; Αν είναι offline ή όχι δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Υποθέτω τα offline θα είναι πιο γρήγορα, αφού δε χρειάζεται να κατεβάζουν δεδομένα.

 

Εγω χθες, το βραδυ μαλιστα, περασα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navfree.android.OSM.ALL

Με μια πρωτη ματια φαινεται καλο,και με offline λειτουργια. Δεν το εχω δουλεψει ομως ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες, το βραδυ μαλιστα, περασα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navfree.android.OSM.ALL

Με μια πρωτη ματια φαινεται καλο,και με offline λειτουργια. Δεν το εχω δουλεψει ομως ακομα!

 

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω και αυτό. Προς το παρόν είχα βάλει το MapFactor: GPS Navigation για να δοκιμάσω. Κάτσε να λύσω το θέμα του GPS του κινητού μου πρώτα και θα τα δω :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

...μια χαρα :) ( και μετά πόσο ? )

Και εγώ στη δοκιμή είμαι ακόμα (10η μέρα). Δεν γνωρίζω πόσο έχει η κανονική.

Αν κάποιος γνωρίζει, ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...