Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ :)

 

Να υποθέσω οτι ειναι με πληρωμή έτσι;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ :)

 

Να υποθέσω οτι ειναι με πληρωμή έτσι;

 

Δεν υπάρχει με πληρωμή για Ελλάδα το Igo.

Χρειάζεται άλλη μέθοδο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Google map χθες σε γνωστή για μένα διαδρομή..Τραγικό..

Σε φανάρι που απαγορεύεται εδώ κ χρόνια πολλά:p αυτό ήθελε να στριψω..

Μετά με πήγε ταξίδι ολόκληρο για να φτάσω εκεί που θελα.

Αντε να δεχτώ τη διαδρομή αλλά το φανάρι που απαγορεύεται εδώ κ 10+ χρόνια δε πάει κάτω!

Navigon 4ever!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει με πληρωμή για Ελλάδα το Igo.

Χρειάζεται άλλη μέθοδο.

 

Ευχαριστω και πάλι!

 

Κάτι άλλο δοκιμασμένο απο κάποιον συντοπιτη ευπρόσδεκτο θα είναι! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περασα το CoPilot στη συσκευη μου και γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλά μερικες φορες θα ελεγα οτι θελει δουλιτσα ακομη (για δωρεαν ειναι τελειο). Σε πληρωμενο προγραμμα πλοηγησης ποιο ειναι πιο καλο αυτη τη στιγμη? Ειναι λιγο μεγαλο το thread για διαβασμα :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περασα το CoPilot στη συσκευη μου και γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλά μερικες φορες θα ελεγα οτι θελει δουλιτσα ακομη (για δωρεαν ειναι τελειο). Σε πληρωμενο προγραμμα πλοηγησης ποιο ειναι πιο καλο αυτη τη στιγμη? Ειναι λιγο μεγαλο το thread για διαβασμα :O

 

Δεν είναι μεγάλο...τα ιδια και τα ιδια επαναλαμβάνονται ανα 10 σελίδες.

Ξεκίνα απ το ποστ 15046 και προχώρα προς τα δω. Και αν πας προς τα πίσω πάλι το ίδιο είναι. Εχουν απαντηθει όλα, μα όλα τα ερωτήματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μεγάλο...τα ιδια και τα ιδια επαναλαμβάνονται ανα 10 σελίδες.

Ξεκίνα απ το ποστ 15046 και προχώρα προς τα δω. Και αν πας προς τα πίσω πάλι το ίδιο είναι. Εχουν απαντηθει όλα, μα όλα τα ερωτήματα.:)

 

Εφοσον μου ειπες απο που να αρχισω τοτε θα μελετησω το θεμα :)

 

 

Εκανα καφεδακι και διαβασα...και συμπερασμα ξεκαθαρο δεν βγηκε (επισης πολλα απο τα posts ειχαν φιλοσοφικο ενδιαφερον περι γνωσης και διαδοσης της. Καταλαβαινω απο τη μια το σκεπτικο με το οποιο προταθηκε να τα διαβασω και συμφωνω εν μερη αλλά αν δεν ειχα πολυ ελευθερο χρονο διαθεσιμο δεν υπαρχει περιπτωση να καθομουν να διαβασω τα αρκετα off topic ποστς).

Καταλαβα οτι δεν παιζει να παω σε igo επειδη εχει παρα πολλα αχρειαστα για μενα πραγματα, οτι το don't panic εχει τους πιο καλους χαρτες αλλά δεν λεει σαν προγραμμα, το navigon μου ακουστηκε συμπαθητικο αλλά το sygic μαλλον ειναι η χρυση τομη και σε καλη τιμη. Μπερδεμα :)

Θα ηταν ιδιαιτερα χρησιμο να μπει ενας οδηγος στο 1ο ποστ οπου θα γραφει τα διαθεσιμα προγραμματα και 2-3 λογια για το καθενα ετσι ωστε να παιρνουμε μια γενικη ιδεα.

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον μου ειπες απο που να αρχισω τοτε θα μελετησω το θεμα :)

 

 

Εκανα καφεδακι και διαβασα...και συμπερασμα ξεκαθαρο δεν βγηκε (επισης πολλα απο τα posts ειχαν φιλοσοφικο ενδιαφερον περι γνωσης και διαδοσης της. Καταλαβαινω απο τη μια το σκεπτικο με το οποιο προταθηκε να τα διαβασω και συμφωνω εν μερη αλλά αν δεν ειχα πολυ ελευθερο χρονο διαθεσιμο δεν υπαρχει περιπτωση να καθομουν να διαβασω τα αρκετα off topic ποστς).

Καταλαβα οτι δεν παιζει να παω σε igo επειδη εχει παρα πολλα αχρειαστα για μενα πραγματα, οτι το don't panic εχει τους πιο καλους χαρτες αλλά δεν λεει σαν προγραμμα, το navigon μου ακουστηκε συμπαθητικο αλλά το sygic μαλλον ειναι η χρυση τομη και σε καλη τιμη. Μπερδεμα :)

Θα ηταν ιδιαιτερα χρησιμο να μπει ενας οδηγος στο 1ο ποστ οπου θα γραφει τα διαθεσιμα προγραμματα και 2-3 λογια για το καθενα ετσι ωστε να παιρνουμε μια γενικη ιδεα.

 

Ο λόγος που δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση είναι η υποκειμενικότητα του ερωτήματος.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να δοκιμάσεις και ίδιος κάποια από αυτά - ειδικά όσα έχουν δοκιμαστικές εκδόσεις. Εάν έχεις πιο συγκεκριμένες απορίες, σίγουρα θα πάρεις συγκεκριμένες απαντήσεις. Εγώ παρακολουθώ το θέμα ολόκληρους μήνες και πάλι δε μπορώ να σου απαντήσω "ποιο είναι καλύτερο" :).

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον μου ειπες απο που να αρχισω τοτε θα μελετησω το θεμα :)

Εκανα καφεδακι και διαβασα...και συμπερασμα ξεκαθαρο δεν βγηκε (επισης πολλα απο τα posts ειχαν φιλοσοφικο ενδιαφερον περι γνωσης και διαδοσης της. Καταλαβαινω απο τη μια το σκεπτικο με το οποιο προταθηκε να τα διαβασω και συμφωνω εν μερη αλλά αν δεν ειχα πολυ ελευθερο χρονο διαθεσιμο δεν υπαρχει περιπτωση να καθομουν να διαβασω τα αρκετα off topic ποστς).

Καταλαβα οτι δεν παιζει να παω σε igo επειδη εχει παρα πολλα αχρειαστα για μενα πραγματα, οτι το don't panic εχει τους πιο καλους χαρτες αλλά δεν λεει σαν προγραμμα, το navigon μου ακουστηκε συμπαθητικο αλλά το sygic μαλλον ειναι η χρυση τομη και σε καλη τιμη. Μπερδεμα :)

Θα ηταν ιδιαιτερα χρησιμο να μπει ενας οδηγος στο 1ο ποστ οπου θα γραφει τα διαθεσιμα προγραμματα και 2-3 λογια για το καθενα ετσι ωστε να παιρνουμε μια γενικη ιδεα.

 

Ξεκίνα με το ναβιγκον....είναι ελαφρύ χωρίς πολλά φρουφρου με τισ καλύτερες φωνητικές οδηγίες και το κυριώτερο χωρίς σκάλισμα.

Απλώς το βάζεις και παίζει. Δοκιμή μόνο στην πράξη γιατί στον καναπέ η προσωμοίωσή του έχει λιγο θέμα. Προτείνω την έκδοση 4.7.1

Τα 3δ κτίρια δεν έχουν χρησιμότητα παρά μόνο στην πλοήγηση καναπέ.

Κατέβασε και βάλε την εφαρμογή Vrisko (11880) για να βρίσκεις τα πάντα για Ελλάδα και να μην μπλέκεσαι με τα ΡΟΙς αν λείπει κάτι, γιατί όλα χάνουν.

Αν δεν σ αρέσει δοκίμασε τα ενα ενα τα άλλα κι όποιο σου κάτσει.

Αν βλέπεις οφ τόπικ...προσπέρασέ το.

Καλή τύχη.:)

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με το ναβιγκον....είναι ελαφρύ χωρίς πολλά φρουφρου με τισ καλύτερες φωνητικές οδηγίες και το κυριώτερο χωρίς σκάλισμα.

Απλώς το βάζεις και παίζει.

Τα 3δ κτίρια δεν έχουν χρησιμότητα παρά μόνο στην πλοήγηση καναπέ.

Κατέβασε και βάλε την εφαρμογή Vrisko (11880) για να βρίσκεις τα πάντα για Ελλάδα και να μην μπλέκεσαι με τα ΡΟΙς αν λείπει κάτι, γιατί όλα χάνουν.

Αν δεν σ αρέσει δοκίμασε τα ενα ενα τα άλλα κι όποιο σου κάτσει.

Αν βλέπεις οφ τόπικ...προσπέρασέ το.

Καλή τύχη.:)

 

+1000

Δεν υπαρχει like να σου κανω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς περάσει POIS από το POIS.gr ?

Πως τα βρίσκεις μετά?

πχ περνάς τα MAX PERRY πως μετά μπορείς να πας να βρεις τα σημεία να τα επιλέξεις για πλοήγηση, γιατί εμένα δεν μου τα βγάζει κάπου..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς περάσει POIS από το POIS.gr ?

Πως τα βρίσκεις μετά?

πχ περνάς τα MAX PERRY πως μετά μπορείς να πας να βρεις τα σημεία να τα επιλέξεις για πλοήγηση, γιατί εμένα δεν μου τα βγάζει κάπου..

 

Αν γίνεις πιο συγκεκριμένος ισως κάποιος μπορέσει να σε βοηθήσει.

Εννοείς index.pois.gr?

Σε ποιόν πλοηγό τα βάζεις? Μήπως να ρωτήσεις στο τόπικ του?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς περάσει POIS από το POIS.gr ?

Πως τα βρίσκεις μετά?

πχ περνάς τα MAX PERRY πως μετά μπορείς να πας να βρεις τα σημεία να τα επιλέξεις για πλοήγηση, γιατί εμένα δεν μου τα βγάζει κάπου..

 

Το κάθε πρόγραμμα έχει τον δικό του τρόπο να τα περάσεις και να εμφανίσεις τα Poi.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά έχετε δίκιο από το index.pois.gr εννοούσα στο sygic. Το πρόβλημα τελικά είναι οτι δεν δέχεται τα ελληνικά. Έβαλα για παράδειγμα τον Σκλαβενίτη και μου βγάζει ένα περίεργο k επίσης δεν μπορώ να το βάλω σε υποκατηγορία (Αγορά -> Supermarket) . Το έχει δουλέψει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά έχετε δίκιο από το index.pois.gr εννοούσα στο sygic. Το πρόβλημα τελικά είναι οτι δεν δέχεται τα ελληνικά. Έβαλα για παράδειγμα τον Σκλαβενίτη και μου βγάζει ένα περίεργο k επίσης δεν μπορώ να το βάλω σε υποκατηγορία (Αγορά -> Supermarket) . Το έχει δουλέψει κανείς?

Αν εννοείς να περάσεις Σκλαβενίτη Poi στο Sygic, το έχω κάνει μια χαρά και με τα εικονίδιά του μάλιστα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς γράψε περιληπτικά πως:)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να περάσεις Σκλαβενίτη Poi στο Sygic, το έχω κάνει μια χαρά και με τα εικονίδιά του μάλιστα.

 

Ναι, δωσε μας αναλυτικα τη διαδικασια παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα όπως ακριβώς λέει το site της sygic http://www.sygic.com/en/poi αλλά δεν μου αναγνωρίζει τα ελληνικά και επίσης δεν είναι βολικό να τα βρεις. Πρέπει να πας πλησίον poi -> ομάδες κλπ

Γενικά δεν με ικανοποίησε αν δεν κάνω κάτι λάθος..

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζοντας τον χαρτη της ελλαδος που ειναι τα 150000 σημεια ενδιαφεροντος??ουτε τα βασικα δεν εχει?μιλαω για το sygic Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα όπως ακριβώς λέει το site της sygic http://www.sygic.com/en/poi αλλά δεν μου αναγνωρίζει τα ελληνικά και επίσης δεν είναι βολικό να τα βρεις. Πρέπει να πας πλησίον poi -> ομάδες κλπ

Γενικά δεν με ικανοποίησε αν δεν κάνω κάτι λάθος..

 

Δηλαδή δεν στα βγάζει έτσι;

Τα 5 πρώτα είναι αυτά που έχω προσθέσει εγώ.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/22/munu5ajy.jpg

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν καπου ετοιμα poi για ελλαδα?οχι ανα κατηγορια οπως στο index.poi γιατι εκει τα εικονιδια δεν κανουν για αναλυση 1920/1080.καπου αλλου που να ειναι ετοιμα για sygic αλλα για μεγαλες αναλυσεις?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, επειγον!!!!!

φευγω σε λιγες ωρες για εξωτερικο και ηθελα να ρωτησω για το navigon Πουχω στο κινητο...

 

θα ειμαι σε ενα σημειο που δεν εχει ουτε οδους ουτε τιποτα. πως μπορω να αποθηκευσω αυτο το σημειο στο Navigon ωστε να μπορεσω να ξαναπαω εκει;;; παρακαλω για αμεση και αναλυτικη βοηθεια,σε λιγες ωρες πεταω και καιγομαι!!!

ευχαριστω!!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, επειγον!!!!!

φευγω σε λιγες ωρες για εξωτερικο και ηθελα να ρωτησω για το navigon Πουχω στο κινητο...

 

θα ειμαι σε ενα σημειο που δεν εχει ουτε οδους ουτε τιποτα. πως μπορω να αποθηκευσω αυτο το σημειο στο Navigon ωστε να μπορεσω να ξαναπαω εκει;;; παρακαλω για αμεση και αναλυτικη βοηθεια,σε λιγες ωρες πεταω και καιγομαι!!!

ευχαριστω!!

 

Έχεις δοκιμάσει μήπως μπορείς να φτιάξεις POI;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...