Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

You can say that again :mad::mad:

Ανέβηκα γιά 2-3 μέρες Αθήνα και έλεγα πως θα λυθεί το πρόβλημα , αλλά δεν βοηθάει και κανείς ή μήπως λείπουνε όλοι ?

Οχι βέβαια ότι μου χρειάζεται το iGo στη παντόφλα το Note 10.1 , αλλά , να , είναι το ****το .

Δεν υπάρχει περίπτωση να φταίνε οι ρυθμίσεις γιατί ακόμα και που σβύνω τα δεδομένα και το ανοίγω οι ρυθμίσεις που έχω

κάνει , χάρτες , φωνές , γλώσσα υπάρχουν . Ακόμα και μετά το σβύσιμο , αν μπώ και απλά πατήσω "εξοδος" χωρίς να κάνω

τίποτα το πρόγραμμα νεκρώνει . Οσο γιά την ανάλυση είναι η σωστή , όπως και η διεύθυνση στα folders .

Αφού δεν απαντάει και μάλλον δεν ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται , λέω να καταφύγω στη τελευταία λύση της απελπισίας ,

να φωνάξω κανένα παπά να κάνει ένα ευχέλαιο :lol::lol::lol: αλλά κι' αυτοί είνει δυσεύρετοι τέτοια εποχή .

Καλό αυτό με τον παπά!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τίποτα δεν αλλάζει στο φλασάρισμα. Οι ρομ είναι από nandroid backup κατά βάση (install zip from sd, κατάλαβες...).

Δύσκολο να ακουστεί κάτι, από τη στιγμή που οι περισσότεροι αλλάζουν κινητό κάθε χρόνο κι αν ...

 

Εγώ, μετά από αυτό, το ξαναγόρασα (πριν απο λίγους μήνες). Τώρα όμως που πήγα να το περάσω στο LG, πάλι μου λέει να το αγοράσω.

Έ, σόρρυ, αλλά 10 συσκευές από πέρσι, σίγουρα δεν έχω αλλάξει...είπαμε, δεν είμαι και ο Ταξιδιώτης 22 :p:p

Γιάννη και σε μένα αρχικά είχε λήξει γιατι ήταν το όριο στις 5 συσκευές αλλά πλέον αναβαθμίστηκε στις 10 και τώρα ειμαι στην 7η ενεργοποίηση.Σιγουρα μπορούν να δουν στο σύστημα τους,σε πόσες συσκευές και με ποια imei ενεργοποίησες συγκεκριμένη άδεια του προγράμματος.

Αν τους ελεγες οτι αλλαζεις ρομ συχνα, θα σου προτειναν να μην το παρεις.

Καμμία σχέση.Θα είχε νόημα αν για κάποιο λόγο σε αλλαγή ρομ άλλαζε και το imei της συσκευής.Κάτι που δε συμβαίνει στην πλειοψηφία των android συσκευών.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καπου οδηγιες για να εγκαταστησω το sygic?

Ευχαριστω

Και κατι ακομη

Ξεκινησα κανοντας απεγκατασταση την δοκιμαστικη εκδοση των 7 ημερων που ειχα περασει.Ειδα ομως στην μνημη του τηλεφωνου πως υπηρχε ακομη ο φακελος.Εσβησα ενα ενα τα αρχεια γιατι δεν μπορουσα διαφορετικα

Ο φακελος εχει 0 mb αλλα εξακολουθω να μην μπορω τον σβησω λεγοντας μου πως ισως υπαρχουν κρυμμενα αρχεια.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει?

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καπου οδηγιες για να εγκαταστησω το sygic?

Ευχαριστω

Και κατι ακομη

Ξεκινησα κανοντας απεγκατασταση την δοκιμαστικη εκδοση των 7 ημερων που ειχα περασει.Ειδα ομως στην μνημη του τηλεφωνου πως υπηρχε ακομη ο φακελος.Εσβησα ενα ενα τα αρχεια γιατι δεν μπορουσα διαφορετικα

Ο φακελος εχει 0 mb αλλα εξακολουθω να μην μπορω τον σβησω λεγοντας μου πως ισως υπαρχουν κρυμμενα αρχεια.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Δε χρειαζόταν απεγκατάσταση ή δοκιμαστική έκδοση. Απλά το αγοράζεις και το ενεργοποιείς με το κωδικό που σου έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολλοί χρήστες που την ψάχνουν τώρα με GPS για Android

(όπως κι εγώ), ρωτούν σε αυτό το θέμα, ποια εφαρμογή είναι καλή και παίρνουν ως απάντηση να κοιτάξουν τα προηγούμενα post. Αυτό το θέμα έχει 1037 σελίδες και άρχισε το 2010 οπότε από πού να αρχίσει να κοιτάει κάποιος;

 

Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει μαζεμένες 4εις 5 εφαρμογές που θεωρούνται καλές;

 

Θα βοηθούσε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολλοί χρήστες που την ψάχνουν τώρα με GPS για Android

(όπως κι εγώ), ρωτούν σε αυτό το θέμα, ποια εφαρμογή είναι καλή και παίρνουν ως απάντηση να κοιτάξουν τα προηγούμενα post. Αυτό το θέμα έχει 1037 σελίδες και άρχισε το 2010 οπότε από πού να αρχίσει να κοιτάει κάποιος;

 

Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει μαζεμένες 4εις 5 εφαρμογές που θεωρούνται καλές;

 

Θα βοηθούσε πάρα πολύ.

 

15.556 καταχωρησεις με τη δικια σου.

Γιατι ομως;. Γιατι καποιος προτεινει κατι και μετα καποιος το βγαζε μουφα και προτεινει κατι αλλο και αρχιζει μια κοντρα οπου ολοι θεωρουν το δικο τους καλυτερο.

Εγω ειμαι ενας απ αυτους που λεω ριχτε μια ματια σε προηγουμενες σελιδες.

Να βοηθησω θελω, γιαυτο το λεω.

Φαντασου αν εσυ θεωρεις βαρετο το να διαβασεις, τι να πουν αυτοι που γραφουν, οταν θα πρεπει να γραφουν τα ιδια και τα ιδια καμποσες φορες καθε μερα.

Ολες οι εφαρμογες εχουν δοκιμαστικες εκδοσεις και ειναι ολες καλες αντικειμενικα, ασχετα αν καποιος δεν του αρεσει κατι.

Κατεβασε τες κι αν σ αρεσουν τις πληρωνεις. Ετσι εσυ θ αποφασισεις τι σου αρεσει.

 

ΥΓ.

Οι μοντς θα μπορουσαν να φτιαξουν μερικα υπομνηματα σε καθε τοπικ με copy/paste απο ηδη υπαρχοντα ποστς, αλλα αυτο επρεπε να ειχε γινει απ την αρχη και απο μελη που κατεχουν το αθλημα.

Επισης να υπαρχει ενα κουμπι thanks σε καθε μελος, ωστε να μπορει να ξεχωρισει καποιος ποιος βοηθαει και ποιος ζηταει βοηθεια.

Και να υπαρχει και μια ''επιβραβευση'' σε καποιον που προσφερει. Ευκολο να γινει αυτο.

Οχι ολοι στο ιδιο τσουκαλι.

 

ΥΓ2

Φιλικα παντα να μην παρεξηγηθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολλοί χρήστες που την ψάχνουν τώρα με GPS για Android

(όπως κι εγώ), ρωτούν σε αυτό το θέμα, ποια εφαρμογή είναι καλή και παίρνουν ως απάντηση να κοιτάξουν τα προηγούμενα post. Αυτό το θέμα έχει 1037 σελίδες και άρχισε το 2010 οπότε από πού να αρχίσει να κοιτάει κάποιος;

 

Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει μαζεμένες 4εις 5 εφαρμογές που θεωρούνται καλές;

 

Θα βοηθούσε πάρα πολύ.

Aρκει να διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες και να δεις ποια αναφέρονται.

Sygic, Navigon, iGo, Dont Panic κλπ

Τα δοκιμάζεις ολα, κι αγοράζεις αυτό που σ αρεσει εσένα περισσότερο. Τα περισσότερα νομίζω έχουν δοκιμαστική έκδοση, trial.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολλοί χρήστες που την ψάχνουν τώρα με GPS για Android

(όπως κι εγώ), ρωτούν σε αυτό το θέμα, ποια εφαρμογή είναι καλή και παίρνουν ως απάντηση να κοιτάξουν τα προηγούμενα post. Αυτό το θέμα έχει 1037 σελίδες και άρχισε το 2010 οπότε από πού να αρχίσει να κοιτάει κάποιος;

 

Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει μαζεμένες 4εις 5 εφαρμογές που θεωρούνται καλές;

 

Θα βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Δεν χρειαζόταν να διαβάσεις όλες τις σελίδες . Το ποιές εφαρμογές θεωρούνται καλές είναι μιά πονεμένη ιστορία που έχει αρχίσει από

την πρώτη σελίδα . Αν πήγαινες 20-30 σελίδες πίσω θα έβλεπες να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια , με τον καθένα να υποστηρίζει

αυτό που έχει επιλέξει και προσωπικά τον βολεύει , χρωματίζοντας κατά κάποιο τρόπο τις υπόλοιπες "αχρηστες" .

Φαντάζομαι πως θα μπερδευόσουν περισσότερο από τις αντιδικίες και ίσως το καλύτερο θα ήταν να κάνεις αυτό που συνέστησαν κάποιοι

φίλοι σε προηγούμενα ποστς . Υπάρχουν δοκιμαστικά σχεδόν γιά όλες τι πιό δημοφιλείς εφαρμογές . Διαλέγεις ποιό εξυπηρετεί αυτό που

θέλεις , το αγοράζεις , και μπαίνεις κι' εσύ στο χορό "το δικό μου είναι το καλύτερο " :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Samsung S3 και JB έχω το navigon και τρέχει άψογα.... γρήγορος εντοπισμός, και γενικά απροβλημάτιστη λειτουργία ;)

 

Πιστεύω είναι ελάχιστα απο την κορυφή!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή που έβαλα είναι σίγουρα η καλύτερη... :) πλάκα κάνω, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Με τις free να μην ασχοληθώ; Είδα στο google play τις OsmAnd Και CoPilot gps και διάβασα φιλοκαλά σχόλια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θέλω να αγοράσω το sygic για όλη την Ευρώπη.Στο sygic.com το δίνει με 35 ευρώ αλλά νομίζω χωρίς live traffic.μπήκα και στο sygic.gr και δίνει με 59 ευρω όλη την Ευρώπη και traffic live και εχει και καποιες χωρες που θα περάσω (Σκόπια,Σερβία,Μαυροβούνιο) αναλυτικά όπως λέει,ενώ στο com τις δίνει σαν transit roads only.Ξερει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή που έβαλα είναι σίγουρα η καλύτερη... :) πλάκα κάνω, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Με τις free να μην ασχοληθώ; Είδα στο google play τις OsmAnd Και CoPilot gps και διάβασα φιλοκαλά σχόλια...

 

Ο OSM ειναι ερασιτεχνικη δουλεια, αλλα σε μερικες περιοχες (Κως) ειναι μακραν τελειος, γιατι βασιζεται στο μερακι ανθρωπων που ζουν στις περιοχες και χαρτογραφουν. Νομιζω οτι αξιζει μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αναφορά σε οτιδήποτε αφορά "σπασμένο" ή "πειρατικό" software απαγορεύεται ρητά από τους Ο.Π.Χ. του myphone :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θέλω να αγοράσω το sygic για όλη την Ευρώπη.Στο sygic.com το δίνει με 35 ευρώ αλλά νομίζω χωρίς live traffic.μπήκα και στο sygic.gr και δίνει με 59 ευρω όλη την Ευρώπη και traffic live και εχει και καποιες χωρες που θα περάσω (Σκόπια,Σερβία,Μαυροβούνιο) αναλυτικά όπως λέει,ενώ στο com τις δίνει σαν transit roads only.Ξερει κανείς τι παίζει;

 

Στα transit road παίρνεις τους βασικούς δρόμους μόνο. Μην περιμένεις όλα τα στενά περασμένα ή πολλά POI.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με έναν συνδυασμό Navigon - Google Maps/Navigation πιστεύω όλοι οι χρήστες είναι καλυμμένοι, μιας και θα έχουν χάρτες από τις 2 μεγάλες εταιρείες, Navteq/Nokia Maps και Google. Αν υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να βρεις στο Navigon το googlάρεις και πλοηγείσαι με το Google Navigation.

Για τα ελάχιστα δεδομένα που καταναλώνει το Google Navigation δεν τίθεται θέμα. Ούτως ή άλλως δεν θα το χρησιμοποιείς κάθε μέρα όλη μέρα και ποιος δεν έχει έστω και 100ΜΒ πλέον data plan?

Επίσης, αν και πάλι δεν σας καλύπτουν αυτά και δεν θέλετε τις χρεώσεις data, με 80-90 ευρώ παίρνετε ένα φθηνό PNA Garmin πχ και τέλος. :cool:

Από τις εφαρμογές πλοήγησης του κινητού καλύτερο θα είναι.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.

Οι μοντς θα μπορουσαν να φτιαξουν μερικα υπομνηματα σε καθε τοπικ με copy/paste απο ηδη υπαρχοντα ποστς, αλλα αυτο επρεπε να ειχε γινει απ την αρχη και απο μελη που κατεχουν το αθλημα.

Επισης να υπαρχει ενα κουμπι thanks σε καθε μελος, ωστε να μπορει να ξεχωρισει καποιος ποιος βοηθαει και ποιος ζηταει βοηθεια.

Και να υπαρχει και μια ''επιβραβευση'' σε καποιον που προσφερει. Ευκολο να γινει αυτο.

Οχι ολοι στο ιδιο τσουκαλι.

Συμφωνώ και γω με αυτή την πρόταση. Παρακολουθώ τα gps topics από το 2009. Σαν πρώτο βήμα, θα μπορούσε να υπάρχει ένα κλειδωμένο/επισημασμένο θέμα, όπου θα παρουσιάζονται οι λύσεις GPS που είναι διαθέσιμες μέσω Google Play ή μέσω των developers, ώστε να έχουμε μια πλήρη εικόνα σχετικά με το τι κυκλοφορεί.

Εκτός του thanks, ωραία προσθήκη θα ήταν να είχαμε και αξιολόγηση / poll σχετικά με το πιο θεωρούμε καλύτερο. Δεδομένου ότι οι εφαρμογές αλλάζουν, καλό θα ήταν να παρέμενε σταθερό.

 

Είδα ότι έκαναν μετά από πολλούς μήνες update στο NDrive (στο Google Play). Έχει κανένας άποψη; Γενικά μου άρεσε πολύ ως εφαρμογή (στον τρόπο αναζήτησης των POIs + η σύνδεση με το Google Maps), οπότε θα με ενδιέφερε να το χρησιμοποιήσω ξανά, αν έχει βελτιωθεί.

Edited by Butters
Link to comment
Share on other sites

Στα transit road παίρνεις τους βασικούς δρόμους μόνο. Μην περιμένεις όλα τα στενά περασμένα ή πολλά POI.

 

ναι οκ αλλά άλλους χάρτες δίνει το gr και άλλους το com; από που να αγοράσω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ένα poll υπάρχει εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

 

Δοκίμασα λίγο το OSM και δεν είχε αρκετούς δρόμους.

 

Το copilot κόλαγε στο άνοιγμα κι έπαιζε μόνο με restart του κινητού, θα του δώσω κι άλλες ευκαιρίες.

 

Τώρα δοκιμάζοντας το sygic, το δρόμο που μένω τον έχει με αντίθετη κατεύθυνση από ότι είναι. Η κατεύθυνση του έχει αλλάξει πάνω από ένα χρόνο. Το χάρτη τον κατέβασα μέσω της εφαρμογής μόλις χθες. Υπάρχει πιο ανανεωμένος χάρτης;

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να αποκτησεις το mls talk and drive σε κινητο περα απο αυτα τις μλσ ;

Αν δεν γινεται θα σας παρακαλουσα να μου προτεινεται το καλυτερο gps για κερκυρα ,ιωαννινα .

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοείς εφαρμογές, δεν επιτρέπεται να συζητάτε.. ;)

 

Ακριβώς! Αναφορά σε οτιδήποτε αφορά "σπασμένο" ή "πειρατικό" software απαγορεύεται ρητά από τους Ο.Π.Χ. του myphone :)

 

Ουπς ...:O Sorry ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...