Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να βάλουμε κι εμείς κανέναν Darth Vader....

Το μόνο μου παράπονο από android σε σχέση με IOS :)

 

http://www.youtube.com/user/TomTomOfficial?feature=watch

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχει καμια εφαρμογη για να κανω backup τα τραγουδια και τις φωτογραφιες μου?
Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε λιγο..

περασα τον es file manager και θελω να βλεπω τα αρχεια του κινητου απο το pc αλλα και το αναποδο.εχω το ρουτερ ασυρματα συνδεδεμενο με το κινητο σε ςιφι.

Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε λιγο..

περασα τον es file manager και θελω να βλεπω τα αρχεια του κινητου απο το pc αλλα και το αναποδο.εχω το ρουτερ ασυρματα συνδεδεμενο με το κινητο σε ςιφι.

 

Για να βλέπεις τα αρχεία του pc στο τηλέφωνο, θα κάνεις μια σύνδεση smb κάνοντας μια χειρονομία στον es είτε αριστερά είτε δεξιά κάνοντας αναζήτηση.

Πρέπει να κάνεις share κάποιους φακέλους στο pc. Για το ανάποδο δεν νομίζω να γίνεται με τον es.

Δεν ξέρω βέβαια αλλά εγώ χρησιμοποιώ το wifi transfer pro.

Για να σε προλάβω, κάνε επιτέλους το τηλέφωνο root :D

Γειά σου Ηλία

Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπεις τα αρχεία του pc στο τηλέφωνο, θα κάνεις μια σύνδεση smb κάνοντας μια χειρονομία στον es είτε αριστερά είτε δεξιά κάνοντας αναζήτηση.

Πρέπει να κάνεις share κάποιους φακέλους στο pc. Για το ανάποδο δεν νομίζω να γίνεται με τον es.

Δεν ξέρω βέβαια αλλά εγώ χρησιμοποιώ το wifi transfer pro.

Για να σε προλάβω, κάνε επιτέλους το τηλέφωνο root :D

Γειά σου Ηλία

wifi file tranfer pro η wireless file tranfer pro?αυτα εχει στο μαρκετ!ποιο απο τα δυο? :)
Link to comment
Share on other sites

wifi file tranfer pro η wireless file tranfer pro?αυτα εχει στο μαρκετ!ποιο απο τα δυο? :)

 

Το airdroid το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

wifi file tranfer pro η wireless file tranfer pro?αυτα εχει στο μαρκετ!ποιο απο τα δυο? :)

 

Το πρώτο. Να ξέρεις πως δεν μεταφέρει ολόκληρο φάκελο αλλά μεμονωμένα αρχεία ή zip.

Δοκίμασε την δωρεάν έκδοση πρώτα που νομίζω έχει μόνο περιορισμό στο μέγεθος των αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο. Να ξέρεις πως δεν μεταφέρει ολόκληρο φάκελο αλλά μεμονωμένα αρχεία ή zip.

Δοκίμασε την δωρεάν έκδοση πρώτα που νομίζω έχει μόνο περιορισμό στο μέγεθος των αρχείων.

 

Το airdroid το δοκίμασες?
τελικα κατεληξα στο wifi file transfer pro. ευχαριστω πολυ both :)

 

γιατι οταν σβηνει η οθονη του κινητου πεφτει πολυ η ταχυτητα μεταφορας με το wifi file transfer pro?

 

 

θα ηθελα βεβαια αν καποιος ξερει με τον ES πως γινεται απο το pc να δω και να μεταφερω σε αυτο αρχεια απο και προς το κινητο!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , υπάρχει κάτι σε στυλ siri για sms στα ελληνικά , δηλαδή όταν είμαι στο αυτοκίνητο και θέλω να στειλω sms να μην σταματώ αλλα να μιλάω , να με ακούει και μετά απλά να επιβεβαιώνω και να το στέλνει... πολλά θέλω μάλλον ε? :P

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μπορω να βρω καταληλλο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω εχω κανει παραγγελια απο ebay μια microsd στης 25/8 και δεν εχει γινει παραλαβη ακομη ο πωλητης ειναι απο το hong-kong το feedback του ηταν 99% θα μου ερθει η καρτα ? τι γινεται σε αυτες της περιπτωσεις ? αργει τοσο πολυ ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εστω οτι εχω μια εφαρμογη, η οποια υποστηριζει μετακινηση sthn SD, αλλα δεν υπαρχει αρκετος εσωτερικος χωρος για να εγκατασταθει, ωστε να τη μεταφερω στη συνχεια στην SD. υπαρχει τροπος να εγκαασταθει απευθειας στην SD;
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο wifi file transfer pro. ευχαριστω πολυ both :)

 

γιατι οταν σβηνει η οθονη του κινητου πεφτει πολυ η ταχυτητα μεταφορας με το wifi file transfer pro?

 

 

θα ηθελα βεβαια αν καποιος ξερει με τον ES πως γινεται απο το pc να δω και να μεταφερω σε αυτο αρχεια απο και προς το κινητο!

 

Μήπως έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του wifi στην συσκευή. Το έχω ρυθμίσει με την εφαρμογή screen on να μην σβήνει στο wifi transer pro ,οπότε ποτέ δεν παρατήρησα κάτι. Αν δεν σου αρέσει δοκίμασε και κάποιο άλλο.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το wifi tr-pro οπότε το χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του wifi στην συσκευή. Το έχω ρυθμίσει με την εφαρμογή screen on να μην σβήνει στο wifi transer pro ,οπότε ποτέ δεν παρατήρησα κάτι. Αν δεν σου αρέσει δοκίμασε και κάποιο άλλο.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το wifi tr-pro οπότε το χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

 

κατέβασα από το κινητό στον υπολογιστή έναν φάκελο μεγάλο και κατέβηκε σαν. Zip πήγα να το κάνω extract αλλά κάποια αρχεία μου τα έβγαλε corrupt.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει 2 - 3 καλές εφαρμογές για το smartphone μου . p.x εφαρμογές ram - memory να ξελασκερνει λίγο το κινητό γιατί σέρνεται :) ευχαριστώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει 2 - 3 καλές εφαρμογές για το smartphone μου . p.x εφαρμογές ram - memory να ξελασκερνει λίγο το κινητό γιατί σέρνεται :) ευχαριστώ

 

καλο θα ηταν να μην σταματας την λειτουργια καμιας εφρμογης γιατι μπορει να προκαλεσεις προβλημα στην συσκευη σου,βαλε αλλες χρησιμες εφαρμογες ;)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο προγραμμα προτεινετε για huawei g300 ο φιλος που το θελει παει και εξωτερικο ταξιδια με μηχανη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το widget καιρού - ειδήσεων που έχει το ZTE ποιό είναι (sorry για την μη καθαρότητα της εικόνας) ?
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα από το κινητό στον υπολογιστή έναν φάκελο μεγάλο και κατέβηκε σαν. Zip πήγα να το κάνω extract αλλά κάποια αρχεία μου τα έβγαλε corrupt.

 

Έχω μεταφέρει απο και προς το pc άπειρα αρχεία ,rom, zip,mp3,jpeg και οτι θες. Ποτέ δεν είχα θέμα.

Όταν μεταφέρω zip στο τηλέφωνο ,τα ανοίγω με το zipper7. Στο pc με το 7z.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μπορω να βρω καταληλλο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω εχω κανει παραγγελια απο ebay μια microsd στης 25/8 και δεν εχει γινει παραλαβη ακομη ο πωλητης ειναι απο το hong-kong το feedback του ηταν 99% θα μου ερθει η καρτα ? τι γινεται σε αυτες της περιπτωσεις ? αργει τοσο πολυ ?

 

Θα σου έρθει αλλά μην βιάζεσαι. Θέλει πάνω από 20 εργάσιμες σχεδόν πάντα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το widget καιρού - ειδήσεων που έχει το ZTE ποιό είναι (sorry για την μη καθαρότητα της εικόνας) ?

 

Είναι το GenieWidget της Google, αν δεν κάνω λάθος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το widget καιρού - ειδήσεων που έχει το ZTE ποιό είναι (sorry για την μη καθαρότητα της εικόνας) ?

 

Άσχημο,ένα μαύρο πράγμα φάτσα στην οθόνη.

Σαν τα fancy Widgets τίποτα άλλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει 2 - 3 καλές εφαρμογές για το smartphone μου . p.x εφαρμογές ram - memory να ξελασκερνει λίγο το κινητό γιατί σέρνεται :) ευχαριστώ

 

καλο θα ηταν να μην σταματας την λειτουργια καμιας εφρμογης γιατι μπορει να προκαλεσεις προβλημα στην συσκευη σου,βαλε αλλες χρησιμες εφαρμογες ;)

 

Το καλύτερο θα ήταν να κάνεις ένα reboot την ημέρα, ή όταν το βλέπεις να αρχίσει να σέρνεται. Όπως είπε και ο Αναστάσης, καλό είναι να μην κάνεις force quit/kill εφαρμογές που τρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει 2 - 3 καλές εφαρμογές για το smartphone μου . p.x εφαρμογές ram - memory να ξελασκερνει λίγο το κινητό γιατί σέρνεται :) ευχαριστώ

 

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω.

Απλά θέλω να προσθέσω ότι αυτός είναι ένας από τους λόγους όπου κάποιος θα σκεφτεί να κάνει root τη συσκευή του.

Με αυτόν το τρόπο θα μπορέσεις να απεγκαταστησεις ή να παγώσεις εφαρμογές συστήματος που δε θα τις χρησιμοποιήσεις ποτέ, αλλά αυτές δε σταματάνε να ρουφάνε μνήμη στο παρασκήνιο.

Όλες αυτές οι εφαρμογές, τις περισσότερες φορές, κάνουν χειρότερα τα πράγματα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ok παιδιά . σας ευχαριστώ , θα προσπαθήσω να βρω αν μπορώ κανένα οδηγό ρουταρισματος αν γνωρίζει κανεις κανένα οδηγό για lg ρ350 ας μου στείλει ένα pm
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...