Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικα εχεις δικιο σε αυτο που λες ομως οταν ειχα την minicm 2.3 εκανα κανονικα εγκατασταση οποιες εφαρμογες ειχαν 2.3 +

 

οποτε η μονη λυση πιστευεις οτι ειναι καποιο παρανομο μαρκετ ή να την βρω σαν .apk αρχειο και να την κανω εγκατασταση?

 

Αν θες το apk του τελευταιου Chrome beta, πες μου να στο ανεβάσω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειμαι σιγουρος πως υπαρχει κατι αλλα νομιζω οτι πρεπει πρωτα να χω κανει root το τηλεφωνο μου...οπως επισης νομιζω οτι ειναι και παρανομο,οποτε για να μην εχουμε θεμα με τους ορους ασφαλειας οποιος γνωριζει ας μου στειλει ενα pm.

 

Κοίτα, πέραν του ότι όπως λες θα είναι παράνομο, λογικά θα πρέπει να βάλεις και κάποιο πρόγραμμα στο κινητό αυτού που θες να παρακολουθεις.. Γιατι πως αλλιώς θα στέλνει σήμα; εκτός αν μιλάμε για υπηρεσίες κυβερνητικής εμβέλειας, στα πλαίσια του γενικότερου φακελωματος :-P

Link to comment
Share on other sites

Για otenet ξέρουμε τι ρυθμίσεις μπαίνουν;

 

Στο domain/name συμπλήρωσε το mail ολόκληρο δηλαδή με @otenet.gr και στο server βάζεις mailgate.otenet.gr

 

Αν δεν πιάσει δοκίμασε τους τρόπους που έγραψα στη προηγούμενη σελίδα αλλά με τα δικά σου στοιχεία.

 

@ταξιδιωτης22 Χρειάζεται να περαστεί όπως πολύ σωστά ειπώθηκε εφαρμογή στο τηλέφωνο που σ'ενδιαφερει για να γίνει αυτό που θες.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο παρεακι. αγορασα το navigon europe και με μεγαλη απογοητευση βλεπω οτι τα ονοματα σχεδον ολων των οδων τα κοβει.... για παραδειγμα την Αριστοτελους την γραφει Αριστοτελου και καποιες ακομα χειροτερα. Τι σοι προβλημα ειναι αυτο. Λυνεται με καποιο τροπο για να εχω σωστα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Στο domain/name συμπλήρωσε το mail ολόκληρο δηλαδή με @otenet.gr και στο server βάζεις mailgate.otenet.gr

 

Αν δεν πιάσει δοκίμασε τους τρόπους που έγραψα στη προηγούμενη σελίδα αλλά με τα δικά σου στοιχεία.

 

@ταξιδιωτης22 Χρειάζεται να περαστεί όπως πολύ σωστά ειπώθηκε εφαρμογή στο τηλέφωνο που σ'ενδιαφερει για να γίνει αυτό που θες.

για yahoo εγω που εχω email του στυλ @ymail.com ξερεις τι βαζω για push?
Link to comment
Share on other sites

για yahoo εγω που εχω email του στυλ @ymail.com ξερεις τι βαζω για push?

 

Για Yahoo πραγματικά δεν βρήκα κάτι, νομίζω είναι κλειδωμένο για push ενημερώσεις μέσω exchange αλλά θα του ρίξω μια ματιά μόλις γυρίσω σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Για Yahoo πραγματικά δεν βρήκα κάτι, νομίζω είναι κλειδωμένο για push ενημερώσεις μέσω exchange αλλά θα του ρίξω μια ματιά μόλις γυρίσω σπίτι.

οκ ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Στο domain/name συμπλήρωσε το mail ολόκληρο δηλαδή με @otenet.gr και στο server βάζεις mailgate.otenet.gr

 

Αν δεν πιάσει δοκίμασε τους τρόπους που έγραψα στη προηγούμενη σελίδα αλλά με τα δικά σου στοιχεία.

 

@ταξιδιωτης22 Χρειάζεται να περαστεί όπως πολύ σωστά ειπώθηκε εφαρμογή στο τηλέφωνο που σ'ενδιαφερει για να γίνει αυτό που θες.

 

Οκ σε ευχαριστώ Sofos_5!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

Εχεις πχ ένα λογαρισμό προσωπικό και έναν απο την δουλειά... Γιατί να μην λαμβάνουν emails και οι 2;

Αυτο ακριβως θελω να κανω φιλε μου αλλα φοβαμαι λιγο να ειναι ανοιχτος ο προσωπικος....

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν βαζουν επιλογη αποσυνδεσης οπως πχ σε αλλες εφαρμογες...

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

για yahoo εγω που εχω email του στυλ @ymail.com ξερεις τι βαζω για push?

 

Για Push η Yahoo δεν επιτρέπει! Κουφό αλλά μάλλον είναι paid feautre!

 

Έχεις 4 επιλογές..

1. Μπορείς να το βάλεις με POP/SMTP σε άλλη εφαρμογή και να παίρνεις τα mail σου είτε χειροκίνητα όποτε κάνεις ανανέωση, είτε ανά 1,3,5,10 λεπτά, 1,3,5 ώρες, 1 μέρα κτλ, το έπιασες το νόημα :) Όχι Push με το που σου έρχονται.

Για να το κάνεις αυτό πρέπει πρώτα να πας από τον υπολογιστή σου στο Mailbox του Yahoo - Επιλογές - PoP και Μεταβίβαση - τικάρεις τη πρώτη επιλογή -> Πρόσβαση στο Ταχυδρομείο Yahoo! μέσω POP και διαλέγεις από κάτω τι θέλεις..

 

Μετά πηγαίνεις στην εφαρμογή του κινητού !

 

Βάζεις Username/Password και διαλέγεις Manual -> Επιλέγεις POP3

 

Στις ρυθμίσεις POP3 (Incoming - Εισερχόμενα) : Domain/Username -> όπως είναι ή αν θες βάζεις και το @yahoo.com στο τέλος

Server POP3: pop.mail.yahoo.com

Χρησιμοποιείς "SSL" Security Type

Port: 995

 

Στις ρυθμίσεις SMTP (Outcoming - Εξερχόμενα) :

Διακομιστής εξερχόμενης αλληλογραφίας (SMTP):

SMTP Server : smtp.mail.yahoo.com

Χρησιμοποιείς πάλι "SSL"

Port: 465

Τίκαρε το Require Sign in αν στο έχει σαν επιλογή

 

Username και Password κανονικά.

 

2. Στις Επιλογές - POP και Μεταβίβαση επιλέγεις τη δεύτερη επιλογή "Προώθηση Ταχυδρομείο Yahoo! σε μια άλλη διεύθυνση email"

Δηλώνεις το άλλο Email που έχεις στην εφαρμογή σου και σου έρχονται εκεί τα email του Yahoo.

 

3. Κατεβάζεις την εφαρμογή του Yahoo mail από το Market.

 

4. Πέτα το συγκεκριμένο mail και μην ασχοληθείς ξανά με Yahoo!! Best solution EVER. Οι χειρότερες και πιο bugged ρυθμίσεις που έχω δει ποτέ σε θέμα exchange και δεν έχει PUSH, με έχει spammarei το enchanced απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχει κάποιος να μου προτείνει μία καλά εφαρμογή για ιστορικό κλήσεων και μηνυμάτων? Και τέλος εάν υπάρχει δυνατότητα να μην σβήνεται κάποια κλήση μεμονομένα παρά μόνο όλο το ιστορικό μαζί..

 

Κάποιος ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί με την στοκ email εφαρμογή μου έρχονται έτσι κάποια email

Έξω πχ με άλλη εφαρμογή την maildroid μου έρχονται με όλα τα γραφικά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισε το στις ρυθμίσεις να στα δείχνει σε html μορφή.
Link to comment
Share on other sites

Απ' οσο εχω καταλαβει καθε λογισμικο πλοηγησης χρησιμοποιει διαφορετικης εταιρειας χαρτες. Υπαρχει η δυνατοτητα ενας συγκεκριμενος χαρτης να χρησιμοποιηθει απο ολα τα προγραμματα πλοηγησης;

 

Επισης,μπορει να γινει μια αναφορα ποιας εταιρειας χαρτες χρησιμοποιει καθε πλοηγος;

Link to comment
Share on other sites

Πω...

Η winbank της πειραιώς δεν δουλεύει με jb έτσι?

Σε μένα δεν δουλεύει πάντως.

 

Ναι δυστυχώς δεν δουλεύει. Εγώ αναγκάστηκα και μπαίνω από τον browser.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς?

 

Edit: τώρα είδα πως είπες stock εφαρμογή.. Δυστυχώς φίλε μου είμαι σε cm10 και δεν θυμάμαι καθόλου ρυθμίσεις από stock, δεν μπορεί να μην έχει τέτοια ρύθμιση πάντως.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Να σου κανω μια ερωτηση φιλε Sofos_5...??

 

Στις ρυθμισεις που εδωσες για το gmail, το 443 δεν μπορω να το βαλω (δεν το δεχεται) γιατι μου κλεινει την επιλογη "επομενο"....

 

Την εκανα την διαδικασια αλλα χωρις το 443...Κανω κατι λαθος...??

 

@@@ Χρονια σου πολλα κιολας, οτι επιθυμεις...

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Να σου κανω μια ερωτηση φιλε Sofos_5...??

 

Στις ρυθμισεις που εδωσες για το gmail, το 443 δεν μπορω να το βαλω (δεν το δεχεται) γιατι μου κλεινει την επιλογη "επομενο"....

 

Την εκανα την διαδικασια αλλα χωρις το 443...Κανω κατι λαθος...??

 

@@@ Χρονια σου πολλα κιολας, οτι επιθυμεις...

 

Να'σαι καλά σε ευχαριστώ :-)

 

Αν στο δέχτηκε και δουλεύει σωστά το mail όχι, φυσικά και δεν έκανες κάτι λάθος. Αυτές οι ρυθμίσεις είναι για την εφαρμογη Enhanced Mail και είχα από πιο παλιά τα βασικά για κάθε email exchange server λόγω δουλειάς.

Μπορεί να δουλεύει και σε άλλα ports η απλά δεν επέλεξες χειροκίνητες ρυθμίσεις exchange?

Κάτι τέτοιο φαντάζομαι.

Αν δεν σου δουλεύει πες μου σε ποιο πρόγραμμα και θα σου στείλω φωτογραφία ακριβώς πως πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι υποκειμενικο, αλλα μπορει κανεις να μου πει το tom tom πως ειναι σε σχεση με το sygic?

Διαβασα οτι τον επομενο μηνα θα βγει εκδοση android του tom tom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχετε να μου προτινεται κανενα καλο widget καιρου; (κατα προτιμηση να ναι δωρεαν)

 

fancy widgets, sense analog clock, transparent clock & weather...Δες και άλλα από τους devs αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...