Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιον weather provider χρησιμοποιει;

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι χρησιμοποιεί τους ίδιους providers με accuweather και αυτό ίσως δικαιολογεί τις αρκετά ακριβείς προγνώσεις του. Θα ήτανε ακόμα καλύτερο αν έδειχνε και ωριαία πρόγνωση. Προς το παρόν μένω με αυτά που παρέχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια

υπαρχει τροπος να βαλουμε custom icons στο μενου?

για τη homescreen εχω βρει, στο μενου μπορει να γινει κατι?

 

Μπορείς με κάποιο θέμα απο το play store το οποίο να ειναι συμβατό με τον launcher που εχεις .

Όπως και αν είσαι root να βρεις επίσης κάποιο θέμα απο το xda και να το φλασαρεις .

 

Τώρα αν εχεις όρεξη και χρονο τραβάς μια -μια την καθε εφαρμογη στο pc και αλλάζεις το εικονίδιο ,αν και πολλές φορές με αυτό το τρόπο οταν η εφαρμογη κάνει κάποια αναβαθμισει επανέρχεται το παλιό icon.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια εφαρμογη για να βλεπω τις εικονες οπως την εκθεση-γκαλερι μιας στοκ ρομ..? Αυτη που εχω κρασαρει συνεχεια και δεν φτιαχνει ουτε με εκαθαριση.. Προσοχη δεν εννοω κανα file manager... Ετσι ναι, τις βλεπω...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Quickpic το καλύτερο

εχει πλεον holo theme; μοιαζει με τη στοκ gallery; απο οταν πηρα το nexus, ηταν γρηγορη η εκθεση και δεν το ξαναεβαλα αλλα δε λεω οχι..:grin:

Link to comment
Share on other sites

Quickpic το καλύτερο

 

Του προτείνω και εγώ, το καλύτερο στο είδος του με πολλές επιλογές, ελαφρύ και γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να σου πει κάποιος δεν θα είναι 100% σιγουρο. Σε γενικές γραμμές μένουμε μακριά από αυτά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα widget για νέα από Ελλάδα όπως είχε το zte(blade) και τώρα έχει το HTC ποιό είναι? Έχω Siii. Ποιό άλλο καλό μπορώ να βάλω?
Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεση δεν γίνεται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό, αν δε θες να έρχονται τα μαιλ πχ.

Σ'ευχαριστω φιλε μου....

 

Δεν το βλεπω για καλο παντως το να μενουν ανοιχτοι 2-3 λογαριασμοι ας πουμε......

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε μου....

 

Δεν το βλεπω για καλο παντως το να μενουν ανοιχτοι 2-3 λογαριασμοι ας πουμε......

 

Γιατί;

Εχεις πχ ένα λογαρισμό προσωπικό και έναν απο την δουλειά... Γιατί να μην λαμβάνουν emails και οι 2;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ρωτώ παντού και δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Έχω αγοράσει το Enhanced mail από το μάρκετ και δεν μπορώ να το βάλω push settings με τίποτα.

Μπαίνουν οι ρυθμίσεις και μετά το πρόγραμμα κολλάει.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι πρόβλημα της εφαρμογής η της ρομ που φοράει τώρα το κινητό μου.

Το έχει κανείς στο κινητό του να βοηθήσει;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Ερωτηση,υπαρχει προγραμματακι για Top Contacts ; Δοκιμασα κανα 2 αλλα μουφα. Το ενα ηταν της Sony. Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ρωτώ παντού και δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Έχω αγοράσει το Enhanced mail από το μάρκετ και δεν μπορώ να το βάλω push settings με τίποτα.

Μπαίνουν οι ρυθμίσεις και μετά το πρόγραμμα κολλάει.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι πρόβλημα της εφαρμογής η της ρομ που φοράει τώρα το κινητό μου.

Το έχει κανείς στο κινητό του να βοηθήσει;

Sent from my note

 

Δώσε μου 5 λεπτά να το κατεβάσω και να το δοκιμάσω. Θα κάνω edit σε αυτό το ποστ.

Τι ρομ φοράς?

 

Edit: απάντησε μου παρακάτω!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου 5 λεπτά να το κατεβάσω και να το δοκιμάσω. Θα κάνω edit σε αυτό το ποστ.

Τι ρομ φοράς?

 

την τελευταια γερμανικη στο note..σε custom..δεν δουλευει ουτε με στοκ ομως!

μαλλον ειναι θεμα της εφαρμογης και οχι της ρομ αυτο καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια γερμανικη στο note..σε custom..δεν δουλευει ουτε με στοκ ομως!

μαλλον ειναι θεμα της εφαρμογης και οχι της ρομ αυτο καταλαβα!

μηπως φταιει και το τι email εχουμε?εγω με yahoo push δεν εχω δει με καμια εφαρμογη πλην της μανισιας yahoo mail απο το play store δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια γερμανικη στο note..σε custom..δεν δουλευει ουτε με στοκ ομως!

μαλλον ειναι θεμα της εφαρμογης και οχι της ρομ αυτο καταλαβα!

 

Τι account hotmail/gmail/Yahoo?

 

(Σε όλα τα account γίνεται γιαυτό ρωταω)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις φωνές TTS πρέπει να κάνεις το εξής :

Κατεβαζεις το δωρεάν πρόγραμμα SVOX από το Μάρκετ και το εγκαθιστάς.

Μέσα από εκεί βρίσκεις την ελληνική φωνή Αριάδνη και την εγκαθιστάς ως trial.

Μετά πας στις ρυθμίσεις της φωνής του κινητού και στο Text to Speach επιλέγεις ως default το SVOX και την ελληνική γλώσσα στα άλλα μενού.

Τέλος πρέπει να βάλεις τα ελληνικά αρχεία φωνής TTS στον φάκελο Voice του IGO.

Αν είναι όλα οκ, μέσα από τις ρυθμίσεις του IGO θα μπορείς στον ήχο να ενεργοποιήσεις το TTS.

 

Μια παρέμβαση, το navigon έχει δικό του tts και δε χρειάζεται καμιά άλλη αγορά φωνής..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι account hotmail/gmail/Yahoo?

 

(Σε όλα τα account γίνεται γιαυτό ρωταω)

 

Για δοκίμασε λίγο Gmail να δούμε;

Σε μένα τίποτα δεν δουλεύει..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε λίγο Gmail να δούμε;

Σε μένα τίποτα δεν δουλεύει..

Sent from my note

 

Βάζεις Username και Password και επιλέγεις Manual Setup και Exchange.

Στο μενού που σου βγάζει τα αφήνεις όλα ως έχουν και στο Server γράφεις m.google.com:443

 

Έτοιμος.

 

Αν και πάλι δεν δουλέψει, πηγαίνεις στο inbox, Accounts, παρατεταμένη πίεση στο λογαριασμό σου, Settings, Server Settings, Incoming Settings, βεβαιώσου και ότι όλα είναι όπως πρίν, next και λογικά πρέπει να σου έρθουν όλα και να δουλεύει και το Push.

 

Αν μία στο εκατομμύριο και πάλι υπάρχει θέμα :

 

Domain\User name: aspmx.l.google.com\το id σου@gmail .com

Password: το password σου

Exchange server: m.google.com:443

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις Username και Password και επιλέγεις Manual Setup και Exchange.

Στο μενού που σου βγάζει τα αφήνεις όλα ως έχουν και στο Server γράφεις m.google.com:443

 

Έτοιμος.

 

Αν και πάλι δεν δουλέψει, πηγαίνεις στο inbox, Accounts, παρατεταμένη πίεση στο λογαριασμό σου, Settings, Server Settings, Incoming Settings, βεβαιώσου και ότι όλα είναι όπως πρίν, next και λογικά πρέπει να σου έρθουν όλα και να δουλεύει και το Push.

 

Αν μία στο εκατομμύριο και πάλι υπάρχει θέμα :

 

Domain\User name: aspmx.l.google.com\το id σου@gmail .com

Password: το password σου

Exchange server: m.google.com:443

 

Για otenet ξέρουμε τι ρυθμίσεις μπαίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις Username και Password και επιλέγεις Manual Setup και Exchange.

Στο μενού που σου βγάζει τα αφήνεις όλα ως έχουν και στο Server γράφεις m.google.com:443

 

Έτοιμος.

 

Αν και πάλι δεν δουλέψει, πηγαίνεις στο inbox, Accounts, παρατεταμένη πίεση στο λογαριασμό σου, Settings, Server Settings, Incoming Settings, βεβαιώσου και ότι όλα είναι όπως πρίν, next και λογικά πρέπει να σου έρθουν όλα και να δουλεύει και το Push.

 

Αν μία στο εκατομμύριο και πάλι υπάρχει θέμα :

 

Domain\User name: aspmx.l.google.com\το id σου@gmail .com

Password: το password σου

Exchange server: m.google.com:443

 

φιλε εισαι θεος!!

επιτελους δουλεουν ολα κανονικα!!! να εισαι καλα! χιλια ευχαριστώ!:):):):)

ξερεις αν αυτο γινεται και σε yahoo mail?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,θα ηθελα μια βοηθεια σε κατι που δεν εχω δουλεψει ακομα.

λοιπον,ξερω οτι υπαρχει εφαρμογη που βγαζει το μερος που ειναι καποιος φιλος η γνωστος την στιγμη που θα μπει ειτε απο υπολογιστη ειτε απο κινητο.

λοιπον,τι με ενδιαφερει.

υπαρχει κατι που να με ενημερωνει καποιος φιλος απο την λιστα του fb μου που ακριβως ειναι την στιγμη που εχει μπει online?και δεν εννοω την υπηρεσια τοποθεσιας που δειχνει το fb,αλλα κατι σε στυλ gps που να με βγαζει ακριβως στο μερος που ειναι.

επισης,εκτος απο fb.καποια αλλη λειτουργια που να ξερω συμφωνα με το κινητο του που βρισκεται????

υπαρχει το latitude αλλα δε μπορω να καταλαβω πως το χρησιμοποιω,κι επισης θελω να μην ειναι στη λιστα των φιλων στο google+ αλλα ανωνυμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,θα ηθελα μια βοηθεια σε κατι που δεν εχω δουλεψει ακομα.

λοιπον,ξερω οτι υπαρχει εφαρμογη που βγαζει το μερος που ειναι καποιος φιλος η γνωστος την στιγμη που θα μπει ειτε απο υπολογιστη ειτε απο κινητο.

λοιπον,τι με ενδιαφερει.

υπαρχει κατι που να με ενημερωνει καποιος φιλος απο την λιστα του fb μου που ακριβως ειναι την στιγμη που εχει μπει online?και δεν εννοω την υπηρεσια τοποθεσιας που δειχνει το fb,αλλα κατι σε στυλ gps που να με βγαζει ακριβως στο μερος που ειναι.

επισης,εκτος απο fb.καποια αλλη λειτουργια που να ξερω συμφωνα με το κινητο του που βρισκεται????

υπαρχει το latitude αλλα δε μπορω να καταλαβω πως το χρησιμοποιω,κι επισης θελω να μην ειναι στη λιστα των φιλων στο google+ αλλα ανωνυμα.

 

νομιζω ρε φιλε κατι τετοιο δεν γινεται...

γινεται μονο αν το επιτρέψει ο αλλος!

πχ στο facebook messenger αν το θελω ΕΓΩ θα δει και ο αλλος που ακριβως ειμαι..!

διαφορετικα ειναι αδυνατο! ετσι νομιζω δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ρε φιλε κατι τετοιο δεν γινεται...

γινεται μονο αν το επιτρέψει ο αλλος!

πχ στο facebook messenger αν το θελω ΕΓΩ θα δει και ο αλλος που ακριβως ειμαι..!

διαφορετικα ειναι αδυνατο! ετσι νομιζω δηλαδη...

 

ειμαι σιγουρος πως υπαρχει κατι αλλα νομιζω οτι πρεπει πρωτα να χω κανει root το τηλεφωνο μου...οπως επισης νομιζω οτι ειναι και παρανομο,οποτε για να μην εχουμε θεμα με τους ορους ασφαλειας οποιος γνωριζει ας μου στειλει ενα pm.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχει κάποιος να μου προτείνει μία καλά εφαρμογή για ιστορικό κλήσεων και μηνυμάτων? Και τέλος εάν υπάρχει δυνατότητα να μην σβήνεται κάποια κλήση μεμονομένα παρά μόνο όλο το ιστορικό μαζί..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...