Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχε κάποιος λόγος που η Google δεν το προσφέρει στον default launcher της? (thanks :) )

 

Landscape mode... Εισαι σίγουρος πως δεν το υποστηρίζει ο launcher? Μήπως είναι απενεργοποιημένο; :confused:

Στην τελική άλλαξε launcher (apex / nova) ο μανίσιος είναι ΓΤΠ ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά διαβάζω στο τοπικ του SGIII ότι το Enhanced mail έχει push notification.

Που στο καλό είναι αυτή η ρύθμιση;

Έφαγα ολο τον τόπο και δεν μπόρεσα να την βρω

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχε κάποιος λόγος που η Google δεν το προσφέρει στον default launcher της? (thanks :) )

Δεν το προσφέρει ούτε η google αλλά ούτε και η samsung στο tw. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο αλλά δυστυχώς έτσι είναι.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Θέλω να καταργήσω την εφαρμογή desktop visualizer και δεν μου βγάζει εκκαθάριση δεδομένων αλλά διαχείριση χώρου.Να το επιλέξω και να κάνω μετά κατάργηση ή πρέπει να γίνει κάποια άλλη ενέργεια?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Θέλω να καταργήσω την εφαρμογή desktop visualizer και δεν μου βγάζει εκκαθάριση δεδομένων αλλά διαχείριση χώρου.Να το επιλέξω και να κάνω μετά κατάργηση ή πρέπει να γίνει κάποια άλλη ενέργεια?

 

Κατάργησε το όπως είναι...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Σε Samsung Galaxy SII έχω το iGO My way (8.4.3.179971) Feb 17 2011 με Skin Mariupol v3.3.1.110922

και χάρτη Ελλάδα 2011.Q2 , 2011 NAVTEQ (110822) .

Προχθές , σε γνωστή μου διαδρομή στο Παλαιό Φάληρο σε διπλή λεωφόρο (Αμφιθέας), μου είπε να στρίψω

αριστερά σε διασταύρωση που απαγορεύεται διά ροπάλου . Απαγοητεύτηκα .:what::what:

 

Υπάρχει κάποιος νεώτερος χάρτης ή λογισμικό ?

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Σε Samsung Galaxy SII έχω το iGO My way (8.4.3.179971) Feb 17 2011 με Skin Mariupol v3.3.1.110922

και χάρτη Ελλάδα 2011.Q2 , 2011 NAVTEQ (110822) .

Προχθές , σε γνωστή μου διαδρομή στο Παλαιό Φάληρο σε διπλή λεωφόρο (Αμφιθέας), μου είπε να στρίψω

αριστερά σε διασταύρωση που απαγορεύεται διά ροπάλου . Απαγοητεύτηκα .:what::what:

 

Υπάρχει κάποιος νεώτερος χάρτης ή λογισμικό ?

 

Ευχαριστώ .

Έχεις ΠΜ με νεώτερο χάρτη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επελεξε απο τις ρυθμισεις>εφαρμογες να μη σου βγαζει η συγκεκριμενη εφαρμογη notifications μηπως και λυθει.

Thanks Νίκο.

Μόλις εβγαλε update που επιλυει αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΠΜ με νεώτερο χάρτη.

 

οχι οτι καθε νεα εκδοση χαρτη προσφερει και καλυτερες διαδρομες.ξερω σημεια στον πειραια που ολοι οι χαρτες σε βγαζουν αλλα αντι αλλων εδω και χρονια και δεν διορθωνουν τιποτα...απλα οι ανανεωσεις προσθετουν περιοχες.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΠΜ με νεώτερο χάρτη.

 

Υποχρεωμένος . Θα κάνω αργότερα προσομοίωση την ίδια διαδρομή και θα ενημερώσω

 

το αρχείο fda που πάει ?

 

Λυπάμαι αλλά τελικά εξακολουθεί το ίδιο λάθος με τον νέο χάρτη . Πληροφοριακά το Dont Panic (αγοραμένο) που είναι ο βασικός

πλοηγός που χρησιμοποιώ όταν υπάρχει ανάγκη δείχνει τη σωστή δρομολόγηση .

Edited by geobas
ΥΓ
Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωμένος . Θα κάνω αργότερα προσομοίωση την ίδια διαδρομή και θα ενημερώσω

 

το αρχείο fda που πάει ?

 

Λυπάμαι αλλά τελικά εξακολουθεί το ίδιο λάθος με τον νέο χάρτη . Πληροφοριακά το Dont Panic (αγοραμένο) που είναι ο βασικός

πλοηγός που χρησιμοποιώ όταν υπάρχει ανάγκη δείχνει τη σωστή δρομολόγηση .

 

βαλε τον tom tom εαν θες αλλα το igo και ο κανουργιος navteq εινα ακριβεστα εγω δεν εχω κανενα προβλημα ουτε μου εχει τυχει να κανει τετοιο λαθος το igo με navteq η tom tom ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωμένος . Θα κάνω αργότερα προσομοίωση την ίδια διαδρομή και θα ενημερώσω

 

το αρχείο fda που πάει ?

 

Λυπάμαι αλλά τελικά εξακολουθεί το ίδιο λάθος με τον νέο χάρτη . Πληροφοριακά το Dont Panic (αγοραμένο) που είναι ο βασικός

πλοηγός που χρησιμοποιώ όταν υπάρχει ανάγκη δείχνει τη σωστή δρομολόγηση .

και ουτε προκειται να το διορθωσουν!ειμαι φαν του igo και αυτο χρησιμοποιω μονο αλλα καλα κανεις και εχεις το dont panic για ωρα αναγκης γιατι παροτι το ui του ειναι απλο μονο και μονο για τον χαρτη της ngi αξιζει!
Link to comment
Share on other sites

Το sygic καθε ποτε ανανεωνεται ρε παιδια? Τοσο αραια?

Εχω βαλει την 11.3 εδω και ενα χρονο περιπου. Η 11.6 δεν ειδα να μου προσφερει κατι ιδιαιτερο.

Η δε 12, 12.1, προβληματα μαθαινω.

Ελπιζα σε γρηγοροτερες και πιο αξιοπιστες αναβαθμισεις.

Και μιλαω και για το προγραμμα και για τους χαρτες.

Αργα, πολυ αργαααα....

Link to comment
Share on other sites

θελω ο βιντεο πλαιιερ να μην βλεπει καποια αρχεια βιντεο στην προεπισκοπιση πως θα το κανω (ενας φιλος εδω παλιότερα ειχε γραψει οτι βαζουμε ενα αρχειακι στον φακελο ) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από t300

Χρειάζομαι κάποια εφαρμογή-μετρητή να μου λέει το χρόνο κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες). Περίεργο πάντως που το android δεν έχει by default τέτοια δυνατότητα.

Τι μου προτείνετε;

Radioopt. Κλήσεις, μηνύματα, δεδομένα, όλα και σε widget.

 

 

Το δοκίμασα αλλά μάλλον δε μου είναι χρήσιμο για τον εξής λόγο. Το πρόγραμμά μου στη vodafone μηδενίζει στις 12 κάθε μήνα. Πως μπορώ εγώ να βλέπω από 12 έως 11 του επόμενου μήνα πόσες κλήσεις κάνω;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

θελω ο βιντεο πλαιιερ να μην βλεπει καποια αρχεια βιντεο στην προεπισκοπιση πως θα το κανω (ενας φιλος εδω παλιότερα ειχε γραψει οτι βαζουμε ενα αρχειακι στον φακελο ) ευχαριστω

στο φακελο που ειναι το βιντεο βαλε ενα αρχειο .nomedia

ακριβως ετσι χωρις καταληξη με την τελεια.

Link to comment
Share on other sites

το είχα δοκιμάσει κι εγώ αυτό στο παρελθόν αλλά δεν πέτυχε. Έπρεπε να δώσω και όνομα στο αρχείο; π.χ.: "name.nomedia" ή αν γράψω απλά ".nomedia" αρκεί;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

το είχα δοκιμάσει κι εγώ αυτό στο παρελθόν αλλά δεν πέτυχε. Έπρεπε να δώσω και όνομα στο αρχείο; π.χ.: "name.nomedia" ή αν γράψω απλά ".nomedia" αρκεί;

οχι, σκετο .nomedia ..πρεπει η καρτα μνημης να κανει ενα rescan για να δεις αν δουλεψε..λογικα δηλαδη την ιδια στιγμη θα τα βγαζει στην εκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος του Titanium pro υπαρχει καμια δωρεαν εφαρμογη να κανει froze σε αλλες apps ? (Δοκιμασμενη ?)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή που να αλλοιώνει την φωνή και να την κάνει να μοιάζει πχ με γυναικεία ή με παιδική? Να κάνουμε καμιά πλάκα...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από t300

Χρειάζομαι κάποια εφαρμογή-μετρητή να μου λέει το χρόνο κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες). Περίεργο πάντως που το android δεν έχει by default τέτοια δυνατότητα.

Τι μου προτείνετε;

 

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολύ πολύ καιρό αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsbeyond.android.callhistoryplus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcHBzYmV5b25kLmFuZHJvaWQuY2FsbGhpc3RvcnlwbHVzIl0.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εκτος του Titanium pro υπαρχει καμια δωρεαν εφαρμογη να κανει froze σε αλλες apps ? (Δοκιμασμενη ?)

γα δες αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SystemCleanup.Inteks.org&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από t300

Χρειάζομαι κάποια εφαρμογή-μετρητή να μου λέει το χρόνο κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες). Περίεργο πάντως που το android δεν έχει by default τέτοια δυνατότητα.

Τι μου προτείνετε;

 

 

 

Το δοκίμασα αλλά μάλλον δε μου είναι χρήσιμο για τον εξής λόγο. Το πρόγραμμά μου στη vodafone μηδενίζει στις 12 κάθε μήνα. Πως μπορώ εγώ να βλέπω από 12 έως 11 του επόμενου μήνα πόσες κλήσεις κάνω;

 

 

δες το phonalyzr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΠΜ με νεώτερο χάρτη.

Αφού έχει πμ το οποίο και θα δει γιατί θα πρέπει να ανακοινώνεται και δημόσια στο forum; Πόσες φορές θα πρέπει να πούμε ότι στο παρόν forum δεν ενθαρρύνονται τέτοιου είδους διακινήσεις;

 

Post που ζητούσε χάρτες διαγράφηκε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...