Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (hard reset) και το προβλημα σου λυνεται. λυπαμαι δεν γινεται αλλιως. το ειχα παθει κι εγω. κανε back up στην καρτα σου τηλεφωνα κτλ.

να σαι καλα

 

Και επαναφορά που έκανα πάλι τα ίδια. Δε γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα εβαλα mx player αλλα δεν ακουγεται ο ηχος, σε dts μορφη ειναι:)

 

Σε κάποια από τις τελευταίες εκδόσεις αφαίρεσαν τον dts decoder.

Ψάξε και διάλεξε καμιά παλιότερη από εδώ. :P

https://sites.google.com/site/mxvpen/download/backup

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

O news rader που έχει το ZTE Blade (στην 2.2) από την μάνα του, ποιός είναι ρε παιδιά και αν κάνει για το SIII. (Δεν μπορώ να τον βρώ :cry::cry::cry:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα widget που να μου δειχνει πληροφοριες συστηματος (ελευθερη μνημη χρηση επεξεργαστη και θερμοκρασια μπαταριας αλλα θελω να τα δειχνει οριζοντια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα widget που να μου δειχνει πληροφοριες συστηματος (ελευθερη μνημη χρηση επεξεργαστη και θερμοκρασια μπαταριας αλλα θελω να τα δειχνει οριζοντια

 

system info widget και elixir

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα προγραμμα ενσωματωμενο,που λεγεται χαρτες,μου λεει οτι απαιτει συνδεση δεδομενων εργασιας.

 

βαλε ενα προγραμα gps που δουλευει αυτονομα εκτος internet π.χ igo - ndrive- navogon-sigic ολα εκτος απο το igo (για μενα το καλυτερο) ειναι στο market (google play) .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βαλε ενα προγραμα gps που δουλευει αυτονομα εκτος internet π.χ igo - ndrive- navogon-sigic ολα εκτος απο το igo (για μενα το καλυτερο) ειναι στο market (google play) .....

 

H τελευταία έκδοση του google maps λειτουργεί και χωρίς σύνδεση στο internet κανονικά αρκεί να έχεις κατεβάσει από πριν τους χάρτες που σε ενδιαφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμια δοκιμασμενη εφαρμογη να χαμηλωνω τα ρολογια του cpu(galaxy s ii)οταν ειναι idle?

 

Εκτος του set cpu που δεν ειναι free..

στο xda υπαρχει δωρεαν το set cpu.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...:)

 

Γνωριζετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει backup τον internal αποθηκευτικο χωρο στη SDcard?

 

Ευχαριστω...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω κάτι που σίγουρα έχει απαντηθεί, χάλασε το pc και είμαι μόνο με το τηλέφωνο....

Ελληνικό-Αγγλικό λεξικό -μετάφραση off line(χωρίς data) πιο προτείνεται?

Ας είναι και με πληρωμή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω κάτι που σίγουρα έχει απαντηθεί, χάλασε το pc και είμαι μόνο με το τηλέφωνο....

Ελληνικό-Αγγλικό λεξικό -μετάφραση off line(χωρίς data) πιο προτείνεται?

Ας είναι και με πληρωμή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Free, offline Greek English Dictionary πάρα πολύ καλό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προγράμματα που ψάχνω:

1) Κάποιο πρόγραμμα που να κάνει search σε ΟΛΑ τα πεδία των επαφών και να αναγνωρίζει τα Ελληνικά. Διότι πχ θέλω να βάζω Μαρούσι και να μου βγάζει όσες επαφές έχω από Μαρούσι ή σε όποια σημείωση επαφής έχω γράψει Μαρούσι. Βρήκα το Go Contacts EX, απλά αν ξέρετε κάποιο πιο καλό.

2) Ένα πρόγραμμα που να ελέγχει τις διπλοεγγραφές στα πεδία των επαφών μου. Πχ αν ένα νούμερο το έχω και στην μία και στην άλλη επαφή. Για να τα εντοπίζει και να τα αλλάζω. Βρήκα το contact analyzer 2, αλλά δεν είναι καλό. Διότι δεν τα βγάζει συγκεντρωμένα και λειτουργεί με NEXT.

3) Ένα πρόγραμμα που να κάνω Save τις επαφές μου και το Calendar , να τις αποθηκεύω ή να τις στέλνω μαιλ. Αλλά να σώζει τις επαφές και με τις φωτογραφίες που τις έχω βάλει. Επίσης να αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες και πολύ βασικό, να σώζει τις ομάδες που θέλω. Πχ αν έχω επαφές από google ή από άλλη εφαρμογή να σώζει μόνο αυτές που θέλω πχ από το κινητό (outlook) και όχι τα άλλα. Τέλος καλό θα ήταν να σώζει σε format outlook, google και excel!

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θελω ένα app που να μου λέει τι σύνδεση έχει ο καθένας.

Πχ εγω έχω cote σύνδεση αλλά voda αριθμό.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Ειχα κατεβασει πριν λιγο καιρο το sdmaid και αμεσως μετα, το κλειδι της πληρωμενης εκδοσης.

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι η πληρωμενη εκδοση και δε ξερω που μπορω να το δω αυτο.

Πως το καταλαβαινω λοιπον?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θελω ένα app που να μου λέει τι σύνδεση έχει ο καθένας.

Πχ εγω έχω cote σύνδεση αλλά voda αριθμό.

Δεν υπάρχει. Μόνο από τους πρώτους χαρακτήρες του τηλεφώνου, που δεν είναι σωστά. Δες 2-3 σελίδες πίσω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προγράμματα που ψάχνω:

1) Κάποιο πρόγραμμα που να κάνει search σε ΟΛΑ τα πεδία των επαφών και να αναγνωρίζει τα Ελληνικά. Διότι πχ θέλω να βάζω Μαρούσι και να μου βγάζει όσες επαφές έχω από Μαρούσι ή σε όποια σημείωση επαφής έχω γράψει Μαρούσι. Βρήκα το Go Contacts EX, απλά αν ξέρετε κάποιο πιο καλό.

 

Με το exdialer γίνεται. Έχει επιλογή που το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Ειχα κατεβασει πριν λιγο καιρο το sdmaid και αμεσως μετα, το κλειδι της πληρωμενης εκδοσης.

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι η πληρωμενη εκδοση και δε ξερω που μπορω να το δω αυτο.

Πως το καταλαβαινω λοιπον?

 

Παλιότερα το Market έγραφε ''Αγορασμένο'' τώρα απλά γράφει ''εγκαταστημένο'' και αν το έχεις αγοράσει απλά στην εγκατάσταση δεν ζητά χρήματα..!!!:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα το Market έγραφε ''Αγορασμένο'' τώρα απλά γράφει ''εγκαταστημένο'' και αν το έχεις αγοράσει απλά στην εγκατάσταση δεν ζητά χρήματα..!!!:)

 

Οντως!

Αλλα μου κανει εντυπωση, γιατι πουθενα δεν αανφερει η εφαρμογη αν ειναι full η trial.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα το Market έγραφε ''Αγορασμένο'' τώρα απλά γράφει ''εγκαταστημένο'' και αν το έχεις αγοράσει απλά στην εγκατάσταση δεν ζητά χρήματα..!!!:)

 

Εμένα πάντως παιδια το market στον υπολογιστή μου γραφει " Αγορασμένο " οσες εφαρμογές εχω αγοράσει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποια free εφαρμογη προτεινετε για χειρισμο του wi-fi, gps κτλ? Θα ηθελα να εχει ρυθμιση και για ανοιγμα/κλεισιμο data, να ειναι οκ με την χρηση της μπαταριας και να μπαινει και στην notification bar αν ειναι εφικτο
Link to comment
Share on other sites

Ποια free εφαρμογη προτεινετε για χειρισμο του wi-fi, gps κτλ? Θα ηθελα να εχει ρυθμιση και για ανοιγμα/κλεισιμο data, να ειναι οκ με την χρηση της μπαταριας και να μπαινει και στην notification bar αν ειναι εφικτο

 

Widgetoid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2

 

Το GPS δεν ανοίγει/κλείνει κατευθείαν αλλά σε πάει στις ρυθμίσεις. Πρέπει να είναι περιορισμός του λειτουργικού έχω την εντύπωση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω αρκετό καιρό έναν τρόπο να κάνω backup τα settings του κινητού μου(Galaxy S3) ώστε να τα περνάω μετά από full wipe κ εγκατάσταση νέας rom. Settings εννοώ πχ motion settings, security settings κτλ. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το titanium backup αλλά είτε κάνω restore missing apps+data είτε restore missing apps +data +system data τα settings δεν τα επαναφέρει. Έχει βρει κανείς λύσει σε αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...