Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αξιόπιστο που να κάνει αποκλεισμό σε κλήσης και μηνύματα γιατί με περνούν και με ενοχλούν αλλα να μπορώ να κάνω αποκλεισμό και σε απόκρυψη γιατί με περνούν με απόκρυψη ευχαριστώ

 

Mr. Number: Text, Call & Block ..!!!! :rolleyes:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων η βγαλτο και ξαναπερασε το

 

μπορω στα μυνηματα τον deafult να τον απενεργοποιησω τελειως γιατι τα εισερχομενα ερχονται και εκει και ειναι διπλα:!::!::X:X

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

μπορω στα μυνηματα τον deafult να τον απενεργοποιησω τελειως γιατι τα εισερχομενα ερχονται και εκει και ειναι διπλα:!::!::X:X

 

Υποτιθεται οτι αυτο γινεται, αν απενεργοποιησεις τις ειδοποιησεις απο τις ρυθμισεις της εργοστασιακης εφαρμογης μυνηματων.

Σε παλιοτερο κινητο που ειχα (huawei ideos x5), δουλευε αυτος ο τροπος, αλλα στο samsung galaxy s2 που εχω, δεν αλλαζει κατι

και ερχονται και στις δυο εφαρμογες τα μυνηματα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρη έχεις δίκιο. Στο google play δεν έχει ελληνικό χάρτη. Παραδόξως το έχω κατεβάσει απ' το Samsung store που έχει ελληνικό χάρτη κανονικά. Φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο αφού η υποστήριξη των ελληνικών δεν είναι 100% σωστή, αλλά δεν παύει να είναι δωρεάν. Όποιος έχει Samsung ας το δοκιμάσει. Edited by Gringo
εικονες
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρη έχεις δίκιο. Στο google play δεν έχει ελληνικό χάρτη. Παραδόξως το έχω κατεβάσει απ' το Samsung store που έχει ελληνικό χάρτη κανονικά. Φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο αφού η υποστήριξη των ελληνικών δεν είναι 100% σωστή, αλλά δεν παύει να είναι δωρεάν. Όποιος έχει Samsung ας το δοκιμάσει.

 

Nice...;)

Δε το γνωριζα...

Ας εχουμε λοιπον ενα 2ο πλοηγο just in case!

 

Εχθες λοιπον αγορασα το citiesNAV και εκανα τη πρωτη μου πλοηγη στην Αθηνα...

 

Χμ...Να σας πω την αληθεια δε τρελαθηκα.Αντιθετως....:(

Καταρχην αργησε να κλειδωσει σε σχεση με τα αντιστοιχα προγραμματα.Επιπλεον, στην αρχη, μου εδειχνε αλλα αντι αλλων!Σε αλλο δρομο ημουν, στον παρακατω με εδειχνε!!lol

Στη συνεχεια, και ενω ημουν στην εθνικη οδο, εστρωσε.Με το που βγηκα σε κατοικημενη περιοχη, ναι μεν με πηγε στον προορισμο μου, αλλα καταλαβα οτι εκανα κυκλο!Ενω μπορουσα να παω απο κεντρικο δρομο, αυτο με πηγε αρχικα απο τον κεντρικο, μετα με εστριψε απο κατι χωραφια και τελος με εβγαλε παλι στον κεντρικο!:confused:

 

Θα το δοκιμασω παλι, μηπως ετυχε, αλλα δε νομιζω να εχει σχεση με το sigic που χρησιμοποιω εδω και καιρο...:(...κριμα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα περίεργη πλοήγηση από το Sygic.

Σε διαδρομή 75 χλμ μέσα από χωριά και ενώ υπήρχαν όλα με λεπτομέρειες στον χάρτη, με έβαζε να περνάω μέσα από κάτι κατσικόδρομους για να βγω στον κεντρικό δρόμο.

Αντίθετα το Dont Panic στην επιστροφή έβγαζε κανονικά την διαδρομή.

Για αυτό πιστεύω ότι είναι χρήσιμο να έχεις εναλλακτικά προγράμματα πλοήγησης για σιγουριά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα κ εγώ έτσι με το sygic μια φορά.. κ να πεις ότι ήμουν σε χωριό άντε το καταλαβαίνω.. αλλά ήμουν σε μεγάλη πόλη κ με πήγε απ'όλους τους χωματόδρομους

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή του footprints που έχει η HTC σε μερικά κινητά της.Να διευκρινήσω σε περίπτωση που κάποιος δεν την γνωρίζει, ότι ουσιαστικά είναι μια εφαρμογή με την οποία μπορείς να καταγράψεις (με την βοήθεια του gps) τις συντεταγμένες ενός μέρους που έχεις επισκεφτεί, ώστε την επόμενη φορά που θα θέλεις να το επισκεφτείς και δεν θα θυμάσαι πως να πας, να σε οδηγήσει κατευθείαν εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή του footprints που έχει η HTC σε μερικά κινητά της.Να διευκρινήσω σε περίπτωση που κάποιος δεν την γνωρίζει, ότι ουσιαστικά είναι μια εφαρμογή με την οποία μπορείς να καταγράψεις (με την βοήθεια του gps) τις συντεταγμένες ενός μέρους που έχεις επισκεφτεί, ώστε την επόμενη φορά που θα θέλεις να το επισκεφτείς και δεν θα θυμάσαι πως να πας, να σε οδηγήσει κατευθείαν εκεί.

Υπάρχει το My Tracks που είναι πολύ καλό. Το footprints δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

play.google.com

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εκδόσεις του Dont Panic είχαν προβλήματα ασυμβατότητας με το galaxy s2.

Γνωρίζει κανείς αν με την τελευταία (4.46) έκδοση του προγράμματος έχουν λυθεί τα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Mε την 4.45 με κωδικό ενεργοποίησης από gi που το είχα δοκιμάσει πριν το πουλήσω δε μου έκανε κάποιο από τα κρασαρίσματα που μου έκαναν οι προηγούμενες εκδόσεις.Αλλά είχα το πρόβλημα με τη φόρτιση.Η μπαταρία αντί να φορτίζει,ξεφόρτιζε.
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα χριστος ανεστη.Μια βοηθεια ρε παιδια ξαφνικα το GO SMS PRO σταματησε να στελνει μηνυματα και μου βγαζει συνεχεια σφαλμα το μηνυμα δεν αποσταλθηκε με κιτρινο τριγωνακι.Μπορω να λαμβανω κανονικα sms.Μπορω να στειλω μονο απο τον deafult.Ξερει κανεις τι επαθε η μ@μ@κι@??

 

εχω κανει απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση πανω απο 10 φορες και το προβλημα παραμενει.Εχει αντιμετωπησει καποιος το ιδιο προβλημα:!:καμια ιδεα:dash:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση πανω απο 10 φορες και το προβλημα παραμενει.Εχει αντιμετωπησει καποιος το ιδιο προβλημα:!:καμια ιδεα:dash:

 

Ρε συ, μπας και δεν εχεις καρτα?:lol:

 

Κατι θα φταιει δε μπορει.

Εγω το χρησιμοποιω ενα χρονο τωρα, απροβληματιστα.

Μηπως εχεις πειραξει κατι στις ρυθμισεις του, η στις ρυθμισεις της μαμισιας εφαρμογης (αν παιζει ρολο βεβαια).

 

Για να ειμαι ειλικρινης, σημερα που αναβαθμιστηκε η εφαρμογη δεν την χρησιμοποιησα, αν το κανει και σε εμενα

ισως να ειναι προβλημα του developer της.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδάκια ομορφα και χρονια πολλα!μια ερώτηση!

Στον player pro είχα βαλει την επιλογή με κλειδωμένη οθόνη οταν πατάς το on/off να μου βγάζει τα πλήκτρα πλοήγησης και το stop/play.

Με το go locker δεν γινεται αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το gmail εχει και επιλογή για εργασίες – tasks. Για την διαχείριση τους από το κινητό υπάρχει πρόγραμμα? Εχω το HTC sensation
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά παιδιά. Έχω το Samsung galaxy sii και έχω πρόβλημα με τα pop 3 mail. Ούτε η στοκ εφαρμογή δέχεται τον λογαριασμό μου ούτε το mail droid ούτε το k-9. Ο λογαριασμός είναι otenet. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό το πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά παιδιά. Έχω το Samsung galaxy sii και έχω πρόβλημα με τα pop 3 mail. Ούτε η στοκ εφαρμογή δέχεται τον λογαριασμό μου ούτε το mail droid ούτε το k-9. Ο λογαριασμός είναι otenet. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό το πρόβλημα ;

 

Κάποια λάθος ρύθμιση κάνεις. Δες εάν τα ports είναι σωστά, εάν ο pop/imap/smtp σου υποστηρίζει encrypted passwords και (ξε)τσέκαρε το αντίστοιχα, εάν χρειάζεται να βάλεις SSL/TLS οπωσδήποτε ή εάν το username σου πρέπει να είναι του τύπου @otenet.gr ή παρόμοιο. Πάντος σίγουρα δεν έχει να κάνει με τις εφαρμογές που προανέφερες, είναι θέμα ρύθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, μπας και δεν εχεις καρτα?:lol:

 

Κατι θα φταιει δε μπορει.

Εγω το χρησιμοποιω ενα χρονο τωρα, απροβληματιστα.

Μηπως εχεις πειραξει κατι στις ρυθμισεις του, η στις ρυθμισεις της μαμισιας εφαρμογης (αν παιζει ρολο βεβαια).

 

Για να ειμαι ειλικρινης, σημερα που αναβαθμιστηκε η εφαρμογη δεν την χρησιμοποιησα, αν το κανει και σε εμενα

ισως να ειναι προβλημα του developer της.

 

εχω συνδεση αλλα καλη η παρατηρηση σου:p :p τελικα ειχε διαγραφει ο αριθμος κεντρου μηνυματων

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδάκια ομορφα και χρονια πολλα!μια ερώτηση!

Στον player pro είχα βαλει την επιλογή με κλειδωμένη οθόνη οταν πατάς το on/off να μου βγάζει τα πλήκτρα πλοήγησης και το stop/play.

Με το go locker δεν γινεται αυτό?

 

Μαλλον δεν γινεται. Εγω εχω το power amp που εχει και αυτο επιλογη κλειδωμενης οθονης και για ενα φεγγαρι ειχα και το go locker αλλα το εστειλα γι' αυτον ακριβως τι λογο. Δεν μου εμφανιζε τα χειριστηρια του power amp στην κλειδωμενη οθονη. Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για τον player pro!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το droidsheep το έχει κανεις;

Κι αν ναι, με τι τροπο εχετε περασει τα cookies για να δειτε τις σελιδες στο desktop pc?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν γινεται. Εγω εχω το power amp που εχει και αυτο επιλογη κλειδωμενης οθονης και για ενα φεγγαρι ειχα και το go locker αλλα το εστειλα γι' αυτον ακριβως τι λογο. Δεν μου εμφανιζε τα χειριστηρια του power amp στην κλειδωμενη οθονη. Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για τον player pro!

 

Μιλαμε για το πιο πρακτικό πράγμα που εχει το android!!δεν γινεται να μην το χουνε σκεφτεί οι devs του go. Ή αν θες οι devs των προγραμμάτων αναπαραγωγής..κρίμα.και το χα κανει κουκλι το κινητό.αλλά ακούω μουσική πολλές ώρες και δεν βολεύει καθολου..

Thanks φίλτατε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για το πιο πρακτικό πράγμα που εχει το android!!δεν γινεται να μην το χουνε σκεφτεί οι devs του go. Ή αν θες οι devs των προγραμμάτων αναπαραγωγής..κρίμα.και το χα κανει κουκλι το κινητό.αλλά ακούω μουσική πολλές ώρες και δεν βολεύει καθολου..

Thanks φίλτατε!

 

Άν θυμάμαι καλά στο widget locker , μπορείς να βάλεις το widget του poweramp άς πούμε και να το χειρίζεσαι από κει. Το έχω βγάλει τώρα και δεν έχω σπιτι wifi για να το ξαναδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άν θυμάμαι καλά στο widget locker , μπορείς να βάλεις το widget του poweramp άς πούμε και να το χειρίζεσαι από κει. Το έχω βγάλει τώρα και δεν έχω σπιτι wifi για να το ξαναδώ.

 

Ειχα και γω το widget locker που τα πηγαινε μια χαρα αλλα το εσβησα γιατι στο go locker βρηκα κατι ωραια θεματακια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το gmail εχει και επιλογή για εργασίες – tasks. Για την διαχείριση τους από το κινητό υπάρχει πρόγραμμα? Εχω το HTC sensation

 

Υπάρχουν αρκετά πρόγραμματα στο play store που κανουν ακριβώς αυτη τη δουλεία. Αμα κανεις μια αναζητηση "google tasks" για παραδειγμα θα βρεις πολλα. Προσωπικα χρησιμοποιω το any.do, μου αρεσει πολυ το εξαιρετικα λιτο ui του.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...