Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει ποιες εφαρμογές από πληρωμή έγιναν δωρεάν ή έχουν έκπτωση(free app of the day,app deals)?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή για κάποιο λόγο το DaemonController σταμάτησε να μου δουλεύει για underclock και ρύθμιση governor, και το fauxclock δεν τα κρατάει μετά από reboot, αποφάσισα να δοκιμάσω το SetCPU. Προς το παρόν έχω ρυθμίσει μόνο clock και governor.

 

Αξίζει να ασχοληθώ με profiles; Θα δω καμιά διαφορά στη μπαταρία ή ίσως καταντήσει να τρώει περισσότερη;

 

Αν σε ενδιαφέρει να το ψάξεις δες αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1369817

Link to comment
Share on other sites

thanks psybill..;)

επιπλέον, υπάρχει κανείς με galaxy nexus και viber, να μας πει εαν στο settings-->accounts and sync του βγάζει το viber και εαν τελικά συγχρονίζει στις επαφές.?? με λίγα λόγια αν μπείτε σε μια επαφή, σας βγάζει το viber της όπως το whatsapp ή όχι..?

 

εγω ειχα αλλα ειδα οτι δεν δουλευε και την εβγαλα.δεν το εψαξα ομως παραπανω να σου πω την αληθεια

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μπορειτε να με βοηθησετε με καμια εφαρμογη για καιρο γιατι εγω εχω το 3d digital weather και δεν εχω τρελαθει

Accuweather με σωστά στοιχεία, δωρεάν στο play store.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Accuweather με σωστά στοιχεία, δωρεάν στο play store.

 

Αν και έχω δοκιμάσει αρκετά, έχω καταλήξει στο animated weather και στο meteo.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο go sms τώρα τελευταία μου έρχεται ένα sms ,απαντάω και η απάντηση μου στην συζήτησή είναι ΠΙΟ ΠΆΝΩ από το πρώτο sms στο οποίο απάντησα!γιατί γίνεται αυτό ξέρει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπος γνωριζη καποιος πως δουλευει το missed call στο sansetion XE

 

Δώσε περισσότερα στοιχεία... τη ακριβώς θέλεις να κάνεις και δεν το έχεις καταφέρει ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μπορειτε να με βοηθησετε με καμια εφαρμογη για καιρο γιατι εγω εχω το 3d digital weather και δεν εχω τρελαθει

 

accu weather θα σου πω εγω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Eχω το Dolphin browser hd μπορω να ''παρω'' τους σελιδοδεικτες και να τους κανω restore σε αλλο τηλεφωνο?

Στην sd μου στη διαδρομη sdcard/TonnyBrowser υπαρχουν αρχεια backup και bookmarks μηπως μπορω απο αυτο το φακελλο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι χάνεις το κινητό

Κάποιος που ξέρει 2 πράγματα (όχι 5 γιατί τότε αποκλείεται να το ξαναβρείς το τηλέφωνο) το πρώτο πράγμα που θα κάνει είναι :

1) Να προσπαθήσει να του κάνει ένα reset επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

2) Να αντικαταστήσει την κάρτα sim.

Ποιο πρόγραμμα σε προστατεύει από κάτι τέτοιο και που να έχει και την δυνατότητα να σε ενημερώσει που είναι το κινητό σου με κάποιον τρόπο? Πχ να ενεργοποιήσει το gps και να σου σταλεί το στίγμα ανά ένα λεπτό ή να μπαίνεις σε κάποιο site και να βλέπεις που είναι ή να τραβά φωτογραφεία από την μπροστινή κάμερα και δεν ξέρω τι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

androidlost, Cerberus και αρκετά αλλα κανουν τη δουλειά που θέλεις.

βέβαια δε γνωρίζω αν συνεχίζουν να λειτουργουν μετά από επαναφορα ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

androidlost, Cerberus και αρκετά αλλα κανουν τη δουλειά που θέλεις.

βέβαια δε γνωρίζω αν συνεχίζουν να λειτουργουν μετά από επαναφορα ρυθμισεων.

 

Αυτό είναι από τα ποιο βασικά το να μην σε αφήσει να κάνεις επαναφορά ή να λειτουργεί και μετά την επαναφορά (πράγμα απίθανο).

Αν βρείς ένα τηλέφωνο και δεν εχεις ιδέα από τηλέφωνα android κτλ οκ τότε συμφωνώ αλλά ενας ποιο έξυπνος το πρώτο που θα κάνει είναι επαναφορά ρυθμίσεων οπότε πάει το τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σε προστατεύει από κάτι τέτοιο? Πχ είχα διαβάσει αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι το eset smart δεν σε άφηνε να κάνεις καμία τέτοια κίνηση χωρίς κωδικό (αλλά δεν είμαι και σίγουρος.) Οπότε ρωτάω για να δω αν κάποιος έχει κάποιο πρόγραμμα που να σε προστατεύει αρκετά καλά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί αυτό...

 

Άλλαξα την ρύθμιση στο μενού important tips εκεί πού λέει πως θα αναγράφονται τα μηνύματα .το είχα να τα δείχνει βάσει ώρας πού έρχονται και το άλλαξα να τα δείχνει κατά σειρά πού έρχονται και τώρα τα δείχνει σωστά.βέβαια δίπλα στο κάθε μήνυμα της συνομιλίας η ώρα παλι είναι μπερδεμένη αλλά τουλάχιστον η απάντηση είναι μετά την ερώτηση !και όχι το ανάποδο !εσύ σε ποια ρύθμιση το έχεις?και την ώρα του κινητού την έχεις στο αυτόματο?από το δίκτυο ?

Link to comment
Share on other sites

androidlost, Cerberus και αρκετά αλλα κανουν τη δουλειά που θέλεις.

βέβαια δε γνωρίζω αν συνεχίζουν να λειτουργουν μετά από επαναφορα ρυθμισεων.

 

Αυτό είναι από τα ποιο βασικά το να μην σε αφήσει να κάνεις επαναφορά ή να λειτουργεί και μετά την επαναφορά (πράγμα απίθανο).

Αν βρείς ένα τηλέφωνο και δεν εχεις ιδέα από τηλέφωνα android κτλ οκ τότε συμφωνώ αλλά ενας ποιο έξυπνος το πρώτο που θα κάνει είναι επαναφορά ρυθμίσεων οπότε πάει το τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σε προστατεύει από κάτι τέτοιο? Πχ είχα διαβάσει αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι το eset smart δεν σε άφηνε να κάνεις καμία τέτοια κίνηση χωρίς κωδικό (αλλά δεν είμαι και σίγουρος.) Οπότε ρωτάω για να δω αν κάποιος έχει κάποιο πρόγραμμα που να σε προστατεύει αρκετά καλά

 

Χρησιμοποιώ το phonelocator pro και κάνει αυτό το πράγμα περνώντας το στο φάκελο system/app (απαιτείται root). Βασικά φαντάζομαι ότι θα το κάνει κάθε παρόμοιο πρόγραμμα, αν το περάσετε μόνοι σας στον παραπάνω φάκελο. Διαφορετικά δε γίνεται κάτι νομίζω ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι χάνεις το κινητό

Κάποιος που ξέρει 2 πράγματα (όχι 5 γιατί τότε αποκλείεται να το ξαναβρείς το τηλέφωνο) το πρώτο πράγμα που θα κάνει είναι :

1) Να προσπαθήσει να του κάνει ένα reset επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

2) Να αντικαταστήσει την κάρτα sim.

Ποιο πρόγραμμα σε προστατεύει από κάτι τέτοιο και που να έχει και την δυνατότητα να σε ενημερώσει που είναι το κινητό σου με κάποιον τρόπο? Πχ να ενεργοποιήσει το gps και να σου σταλεί το στίγμα ανά ένα λεπτό ή να μπαίνεις σε κάποιο site και να βλέπεις που είναι ή να τραβά φωτογραφεία από την μπροστινή κάμερα και δεν ξέρω τι άλλο.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το avast που έχει εξαγοράσει το παλιό theftaware. Είναι εγκατεστημένο σαν εφαρμογή συστήματος. Κλειδώνω το κινητό μου πάντα με pattern, οπότε το μόνο που μπορεί να κάνει ο κλεφτής είναι να φλασαρει άλλη ρομ μέσω κάρτας μνήμης. Εκεί όμως σβήνονται και όλα από το κινητό, οπότε σε προφυλάσσει από διαρροή προσωπικών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μηπως θυμαται καποιος, πως κανουμε το GO SMS να στελνει μηνυματα 160 χαρακτηρων;:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μηπως θυμαται καποιος, πως κανουμε το GO SMS να στελνει μηνυματα 160 χαρακτηρων;:(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4027412#post4027412 :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το avast που έχει εξαγοράσει το παλιό theftaware. Είναι εγκατεστημένο σαν εφαρμογή συστήματος. Κλειδώνω το κινητό μου πάντα με pattern, οπότε το μόνο που μπορεί να κάνει ο κλεφτής είναι να φλασαρει άλλη ρομ μέσω κάρτας μνήμης. Εκεί όμως σβήνονται και όλα από το κινητό, οπότε σε προφυλάσσει από διαρροή προσωπικών δεδομένων.

 

Δηλαδή σε γενικές γραμμές όλες αυτές οι εφαρμογές κάνουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα, προσφέροντας μια, όχι και τόσο, ουσιώδες ασφάλεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

android weather...free στο play store...όμορφο και λιτό..;)

 

εβγαλα και εγω το 3d και εβαλα αυτο που λες.πολυ ωραιο και απλο χωρις πολλα πολλα.μεχρι στιγμης το προτιμώ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε γενικές γραμμές όλες αυτές οι εφαρμογές κάνουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα, προσφέροντας μια, όχι και τόσο, ουσιώδες ασφάλεια.

πάνω κάτω έτσι είναι τα πράγματα, αλλά από το να μην έχεις καμιά ελπίδα να βρεις το κινητό σου αν κλαπεί ή χαθεί τα antitheft apps προσφέρουν μια ευκαιρία. Με τόσα προσωπικά δεδομένα που έχουν μέσα τα κινητά μας σήμερα, ακόμα και ένα lock ή full wipe να προλάβεις να κάνεις, θα είναι μια ανακούφιση. μπορεί το κινητό να πέσει στα χέρια κάποιου καλοπροαίρετου, αντί να σκαλίζει όλα το κινητό, επαφές, mail κτλ για να σε εντοπίσει, γιατί να μην το κλειδώσεις και απλά να στείλεις ένα μήνυμα στην αρχική οθόνη με τα στοιχεία επικοινωνίας σου? τέλος ακόμα και στην χειρότερη στιγμή ελπίζεις ότι ο κλέφτης δεν θα παίζει το android στα δάκτυλα και θα κάνει το λάθος που θα σε βοηθήσει να τον εντοπίσεις.

δεν τα έχω δοκιμάσει όλα, αλλά με το androidlost είμαι ικανοποιημένος. προς το παρόν ο μόνος λόγος που το έχω χρειαστεί πραγματικά είναι όταν ξεχνάω το κινητό στο σπίτι, να μπαίνω στο web interface και να κάνω προώθηση των κλήσεων σε άλλο τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τελευταίο Nimbuzz.

Δεν εμφανίζει τα online contacts εκτός αν πάω στα settings και αλλάξω τον τρόπο εμφάνισης, πχ από αλφαβητικά σε community.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το cerberous client μου λέει ότι έχει λήξη η δοκιμαστική περίοδος, αφού δεν έχει κάπου που να λέει ότι είναι επί πληρωμή ή δεν το βρίσκω για να το αγοράσω και από την άλλη εχτές το έβαλα … δεν προλάβαινε να τελειώσει η δοκιμαστική περίοδος. Άρα τη παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...