Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχεις υπ οψιν καποια εφαρμογη;

Για το pc εχω, απλα οταν ειμαι εκτος σπιτιου θα ηθελα να το εκανα απο το κινητο, σε περιπτωση λαθους

 

χθες εψαχνα κατι τετοιο και βρηκα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImZhaHJib3QuYXBwcy51bmRlbGV0ZSJd το κακο ειναι οτι πρέπει να εισαι root και αυτη την στιγμη δεν ειμαι για να το δοκιμασω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αψογος! Ευχαριστω!

Αλλα βλεπω θελω uninstall με titanium κλπ

Την τελευταια φορα που εκανα uninstall με titanium μια εφαρμογη, δεν μπουταρε μετα το τηλεφωνο, και εχω παρει με φοβο αυτη τη διαδικασια...

 

Θα εσβησες σιγουρα καποια λαθος εφαρμογη...;)

Μη φοβασαι τη διαδικασια λοιπον...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα εσβησες σιγουρα καποια λαθος εφαρμογη...;)

Μη φοβασαι τη διαδικασια λοιπον...

 

Ειχες δικιο...

Και μαλιστα το πειραμα της μεταφορας του maps στην sd, πετυχε! Απελευθερωντας φυσικα, πολυτιμο χωρο απο την εσωτερικη μνημη! :)

 

Να υποθεσω οτι υπαρχει αυτονομη εφαρμογη apk και για το market/play της google?

Αν ναι, υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω κανενα προβλημα στο κατεβασμα εφαρμογων απο τους servers της google? Επισης να υποθεσω οτι δεν θα αναβαθμιζεται αυτοματα?

Αν διωξω και το market/play μετα κατι ψιλοπρογραμματακια παραμενουν στην internal memory και θα ειμαι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο...

Και μαλιστα το πειραμα της μεταφορας του maps στην sd, πετυχε! Απελευθερωντας φυσικα, πολυτιμο χωρο απο την εσωτερικη μνημη! :)

 

Να υποθεσω οτι υπαρχει αυτονομη εφαρμογη apk και για το market/play της google?

Αν ναι, υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω κανενα προβλημα στο κατεβασμα εφαρμογων απο τους servers της google? Επισης να υποθεσω οτι δεν θα αναβαθμιζεται αυτοματα?

Αν διωξω και το market/play μετα κατι ψιλοπρογραμματακια παραμενουν στην internal memory και θα ειμαι μια χαρα!

 

Εδώ και η νέα έκδοση google play που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα...;)

Κάνετε εγκατάσταση το apk κανονικά, σαν μια εφαρμογή..:)

 

https://dl.dropbox.com/0/view/pfxmt0vtcbh6fle/com.android.vending-3.5.15.apk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και η νέα έκδοση google play που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα...;)

Κάνετε εγκατάσταση το apk κανονικά, σαν μια εφαρμογή..:)

 

https://dl.dropbox.com/0/view/pfxmt0vtcbh6fle/com.android.vending-3.5.15.apk

 

Ευχαριστω!

Υπαρχει ενδεχομενο να εχω τυχον προβληματα αν το google play το εχω εγκαταστησει εγω, αντι γι' αυτο που ειχε μεσα η rom?

To λεω γιατι θα συνδεεται στην google, και αναρωτιεμαι αν θα αναβαθμιζεται μονο του στο μελλον, ή πρεπει να το αναβαθμιζω εγω με ενα νεο apk που θα βρισκω.

(φυσικα αναμενω οτι κι αυτο θα μετακινηθει στην sd-που ειναι και το ζητουμενο για μενα-αλλα θελω να ξερω για τυχον προβληματα πριν παρω την αποφαση και το κανω).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Υπαρχει ενδεχομενο να εχω τυχον προβληματα αν το google play το εχω εγκαταστησει εγω, αντι γι' αυτο που ειχε μεσα η rom?

 

Όχι, δε νομίζω να έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Βέβαια, καλού κακού, κάνε ένα backup το market που έχεις στο /system/apps, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα σου χρειαστεί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω κατεβασει την CyanogenMod 7.2.0-RC0 μεσω της rom manager και πηγα να τη κανω εγκατασταση

πατησα να κανει reboot και instal και εχει κολησει στο λογοτυπο της LG και δεν ανοιγει το κινητο

εβγαλα τη μπαταρια αλλα κ παλι τα ιδια

ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??

 

μια τελευταια προσπαθεια πριν το παω στην LG ρε παιδια :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδεια μια βοοηθεια επειδη ειμαι καινουργιος ακουω συνεχεια για καποιους file manager ειναι σημντικο να το κατεβασει καποιος ειναι απαραιτητο

σας ευχαριστω παραπολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδεια μια βοοηθεια επειδη ειμαι καινουργιος ακουω συνεχεια για καποιους file manager ειναι σημντικο να το κατεβασει καποιος ειναι απαραιτητο

σας ευχαριστω παραπολυ

 

Αν και δεν έχεις ερωτηματικό (;) Θα υποθέσω ότι ρωτάς..:)

Είναι σημαντική εφαρμογή λοιπόν ένας file manager, αφού μπορείς να δεις, να τροποποιήσεις κτλ, όλα τα αρχεία της κάρτας σου ή της internal memory, αλλά και του /system αν είσαι root.

ES explorer the best..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχεις ερωτηματικό (;) Θα υποθέσω ότι ρωτάς..:)

Είναι σημαντική εφαρμογή λοιπόν ένας file manager, αφού μπορείς να δεις, να τροποποιήσεις κτλ, όλα τα αρχεία της κάρτας σου ή της internal memory, αλλά και του /system αν είσαι root.

ES explorer the best..;)

 

εχεις δικιο ρωταω:O οταν λες να τροποποιησω τι ενοεις?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ρωταω:O οταν λες να τροποποιησω τι ενοεις?

 

Να διαγραψεις, να προσθέσεις, να αντιγραψεις/επικολλήσεις διάφορα αρχεία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια προσπαθεια πριν το παω στην LG ρε παιδια :(

Καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου, που είναι και το αρμόδιο για τέτοιου είδους προβλήματα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε νομίζω να έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Βέβαια, καλού κακού, κάνε ένα backup το market που έχεις στο /system/apps, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα σου χρειαστεί.

 

Θελω να βαλω το google play ως εγκατασταση απο apk, αλλα κολάω λιγο γιατι ειναι κατι χωρις το οποιο δυσκολα μπορει να ζησει χρηστης android, αν 'παθει' κατι, μετα αποκλειεσαι απο την νο1 πηγη εφαρμογων.

Να το κανω το βημα; (θελω να το κανω για να μπορω να το μεταφερω στην sd και να απελευθερωσω χωρο στην internal memory)

Τι λετε κι οι αλλοι;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις κανενα καλο προγραμμα gps να το κατεβασω δωρεαν και για λιγες μερες αλλα να εχει ελληνικη πλοηγηση και να μην με χρεωνει οσο το λειτουργω

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις κανενα καλο προγραμμα gps να το κατεβασω δωρεαν και για λιγες μερες αλλα να εχει ελληνικη πλοηγηση και να μην με χρεωνει οσο το λειτουργω

σας ευχαριστω

Φίλε για GPS καλύτερα να απευθυνθείς στο σχετικό θέμα.

Πάντως αν δεις στο market υπάρχουν δοκιμαστικά προγράμματα για λίγες μέρες όπως θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει Huawei U8650 και θελει να βαλει συστημα πλοηγησης.τωρα εχει το IGO

ποιο θεωρειτε ποιο ελαφρυ και καλυτερο?? επισης υπαρχει τιποτα με χαρτες επαρχιακους και κυριως χωματοδρομους..ευχαριστω.

 

δεν τα έχω δοκιμάσει όλα και για πολύ καιρό αλλά έχω ξεχωρίσει το sygic λόγω γραφικών και το mls destinator λόγω χάρτη.

το mls αν θέλεις επαρχία και γενικά ελλάδα τότε θα ικανοποιήσει πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το Handcent sms και εχω το εξης προβλημα, οταν μου ερχεται μηνυμα αντι να μου εμφανισει 1 μηνυμα εληφθη εμφανιζει το περιεχομενο του μηνυματος. Πηγαινω στις ρυθμισεις ειδοποιησης και μετα εχει μια επιλογη ρυθμισεις ιδωτικου απορρητου το εχω τσεκαρη και ξετσεκαρη αλλα παλι εμφανιζει το περιεχομενου του μηνυματος στην αρχικη οθονη, τι μπορω να κανω για να το αλλαξω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω ένα απλό και εύχρηστο προγραμματάκι για σημειώσεις, ξέρει κάποιος?:)

 

πολυ καλο ειναι το evernote εμενα επισης μου αρεσει το ColorNote Notepad Notes

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω ένα απλό και εύχρηστο προγραμματάκι για σημειώσεις, ξέρει κάποιος?:)

 

Εγω προτεινω το Evernote..

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι Xperia™ smartphones θα μπορούν να διαβάζουν τα κόμικ του Αρκά, προσαρμοσμένα στις διαστάσεις οθόνης των κινητών τους.

 

Αγαπημένοι ήρωες όπως ο Καστράτο, η Λουκρητία, τα Σπουργίτια και ο Μοντεχρήστος θα σας συντροφεύουν με τις ατάκες τους, δίνοντας μια πιο διασκεδαστική νότα στην καθημερινότητά σας.

 

Η εφαρμογή διατίθεται δωρεάν στο Android market :):)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niobiumlabs.arkasbyxperia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το Handcent sms και εχω το εξης προβλημα, οταν μου ερχεται μηνυμα αντι να μου εμφανισει 1 μηνυμα εληφθη εμφανιζει το περιεχομενο του μηνυματος. Πηγαινω στις ρυθμισεις ειδοποιησης και μετα εχει μια επιλογη ρυθμισεις ιδωτικου απορρητου το εχω τσεκαρη και ξετσεκαρη αλλα παλι εμφανιζει το περιεχομενου του μηνυματος στην αρχικη οθονη, τι μπορω να κανω για να το αλλαξω αυτο?

 

Να το τσεκαρης και να κάνεις επανεκίνηση του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι Xperia™ smartphones θα μπορούν να διαβάζουν τα κόμικ του Αρκά, προσαρμοσμένα στις διαστάσεις οθόνης των κινητών τους.

 

Αγαπημένοι ήρωες όπως ο Καστράτο, η Λουκρητία, τα Σπουργίτια και ο Μοντεχρήστος θα σας συντροφεύουν με τις ατάκες τους, δίνοντας μια πιο διασκεδαστική νότα στην καθημερινότητά σας.

 

Η εφαρμογή διατίθεται δωρεάν στο Android market :):)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niobiumlabs.arkasbyxperia

 

πάμε να πάρουμε Xperia για να διαβάσουμε Αρκα..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...