Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα.

Χρησιμοποιω το go sms pro εδω και καποιες μερες, αλλα δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω ετσι ωστε να δεχεται μονο αυτο τα μυνηματα.

Εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις απο την εργοστασιακη εφαρμογη μυνηματων, αλλα παλι τα ιδια.

Εχω το galaxy s2 αν αυτο βοηθαει στη περιπτωση που ειναι κατι αλλο.

 

Τα μυνηματα τα δεχεται το τηλεφωνο, οσα προγραμματα μυνηματων βαλεις θα στα διχνουν ολα

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα μυνηματα τα δεχεται το τηλεφωνο, οσα προγραμματα μυνηματων βαλεις θα στα διχνουν ολα

 

Με ενα Ideos x5 που ειχα πριν δεν τα δεχοταν τα μυνηματα στην εργοστασιακη εφαρμογη αφοτου εκλεισα τις ειδοποιησεις της.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με ενα Ideos x5 που ειχα πριν δεν τα δεχοταν τα μυνηματα στην εργοστασιακη εφαρμογη αφοτου εκλεισα τις ειδοποιησεις της.

μηπως δε θυμασαι καλα ή μηπως συνεβαινε κατι αλλο; γιατι δε γινεται αυτο που λες..οι ειδοποιησεις ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο την αποθηκευση του μηνυματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποια ειναι η τελευταία έκδοση του Sygic; Και ποια η διαφορά μεταξυ της έκδοσης Sygic Mobile Maps 10 και 11.2.6 ; Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποια ειναι η τελευταία έκδοση του Sygic; Και ποια η διαφορά μεταξυ της έκδοσης Sygic Mobile Maps 10 και 11.2.6 ;

Υπάρχει το Sygic Mobile Maps και το Sygic Aura.Είναι 2 διαφορετικά προγράμματα.

Το Aura έχει φτάσει την 11.2.6 ενώ το Mobile Maps νομίζω σταμάτησε στην 8 κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά δωρεάν εφαρμογή που να συγχρονίζει outlook tasks με google tasks ξέρει κάνεις;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μηπως δε θυμασαι καλα ή μηπως συνεβαινε κατι αλλο; γιατι δε γινεται αυτο που λες..οι ειδοποιησεις ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο την αποθηκευση του μηνυματος.

 

Οταν απενεργοποιησα τις ειδοποιησεις της εργοστασιακης εφαρμογης, τα μυνηματα τα λαμβανε μονο το go sms pro και δεν αποθηκευοντουσαν στην εργοστασιακη παρα μονο στην αλλη.

Οτι συνομιλια εκανα δηλαδη, γινοταν αποκλειστικα απο το go sms.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Χρησιμοποιω το go sms pro εδω και καποιες μερες, αλλα δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω ετσι ωστε να δεχεται μονο αυτο τα μυνηματα.

Εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις απο την εργοστασιακη εφαρμογη μυνηματων, αλλα παλι τα ιδια.

Εχω το galaxy s2 αν αυτο βοηθαει στη περιπτωση που ειναι κατι αλλο.

 

Μαλλον ειναι θεμα συσκευης....Στο Χ10 με το GOSMS και απενεργοποιημενη την εργοστασικη δουλευει κανονικα...Δεν περνω ειδοποιησεις στην εργοστασιακη...

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι εκτος μαρκετ. Καλυτερα!!:p

 

Πατά tubemate στο google, μπαίνεις στο επίσημο site, τη κατεβάζεις και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πατά tubemate στο google, μπαίνεις στο επίσημο site, τη κατεβάζεις και είσαι οκ.

 

Το βρήκα φίλε Χρήστο!:)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Sygic Mobile Maps και το Sygic Aura.Είναι 2 διαφορετικά προγράμματα.

Το Aura έχει φτάσει την 11.2.6 ενώ το Mobile Maps νομίζω σταμάτησε στην 8 κάτι.

 

Κατάλαβα. Εχω την 11.2.6 αλλα δεν εχει χαρτη της Κυπρου και ψαχνοντας βρηκα μια εκδοση του Mobile Maps. Ελπιζω να μπορω να εχω και τα δυο εγκατεστημένα ταυτόχρονα, ε;

Link to comment
Share on other sites

Με σπαμάρει κάποια εφαρμογή λογικά και βρίσκω στην notification bar ειδοποίηση για κάποια διαφήμιση. Πως μπορώ να τα κόψω αυτά εκτός από το να κλείσω το ιντερνετ;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με σπαμάρει κάποια εφαρμογή λογικά και βρίσκω στην notification bar ειδοποίηση για κάποια διαφήμιση. Πως μπορώ να τα κόψω αυτά εκτός από το να κλείσω το ιντερνετ;

 

για να σταματησεις τις διαφημισεις υπαρχει και το AdFree Android αλλα πρεπει να εισαι root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω/ανανεωσω τα pois στο navigon? η ναβαλω ενα φακελο με δικα μου pois που θα κατεβασω απο αλλο site?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το lookout ad detector για να δεις πια εφαρμογη είναι.

 

καταπληκτική εφαρμογή!:D

 

την βρήκε και την έστειλα στον διαολ... :cool:

 

ευχαριστώ πολύ!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες tom tom teleatlas ειναι οι παλιοι σκετοι teleatlas?

οι topmap ποιοι ειναι?

 

Ναι αυτοι ειναι.οι topmap ειναι μονο για ανατολικη ευρωπη και ειναι απο μικροτερες εταιριες κατι σαν τις δικες μας cit και gi

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα παιδιά.

Υπάρχει προειδοποίηση. Δεν ευθύνονται λέει για την τύχη του λογαριασμού σου στο google. Το έχει δοκιμάσει κανείς για τυχόν επιπτώσεις (κλειδώματα λογαριασμού και τέτοια);

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχει ξαναειπωθει.Το υπενθυμιζω πως γιαυτους που εχουν καποιο data plan,το καλυτερο παραμενει το google maps.

 

*δεν εχω δουλεψει την επιλογη cached map Γιαυτο και μιλησα για data plan

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχει ξαναειπωθει.Το υπενθυμιζω πως γιαυτους που εχουν καποιο data plan,το καλυτερο παραμενει το google maps.

 

*δεν εχω δουλεψει την επιλογη cached map Γιαυτο και μιλησα για data plan

Τι περίπου σου καταναλώνει; Θα ήθελα να ρωτήσω. Πηγαίνω κάπου, κατεβάζει τους χάρτες στη διαδρομή κανονικά. Όταν επιστρέψω χρειάζεται να κατεβάσει κάτι επιπλέον;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τι περίπου σου καταναλώνει;...Όταν επιστρέψω χρειάζεται να κατεβάσει κάτι επιπλέον;

 

Οχι βεβαια.Τους αποθηκευει στην cache του.Ενδεικτικα,μια διαδρομη 9Km που εκανα για δοκιμη καταναλωσης,μου'φαγε γυρω στα 45kb.Φυσικα ο χαρτης ηταν pre-cached απο το σπιτι που χαζευα μεσω wifi.Γενικα εδω και κανα διμηνο που χρησιμοποιω αυστηρα και μονο google maps,εχω καταναλωσει γυρω στα 15Mb απο το data plan μου.(εννοειται download+upload)

*Σιγουρα στους pre-cached χαρτες,δεν μπορεις να κανεις αναζητηση.Ουτε poi ουτε διεθυνσεων.Τιποτα.Επιλεγεις σημειο στο χαρτη και του λες να σε καθοδηγησει.

*Στην Ψαροκωσταινα δεν υποστηριζεται η "out of the box" πλοηγηση μεσω google maps.Rootαρεις το κινητο(πλεον η διαδικασια ειναι γελοια) και περνας την τελευταια εκδοση με ενεργοποιημενο το worlwide navigation(απο XDA).Για ελληνικα κατα την πλοηγηση επειδη και παλι δεν υπαρχουν(μιλαω για tts ΜΟΝΟ),αγοραζεις με 3γιουρια τα ελληνικα απο το svox και εισαι κομπλε.Περισσοτερο μπλα-μπλα εχει η διαδικασια παρα πραγματικο χρονο υλοποιησης της.

*Για να αποθηκευονται στην cache με χρηση 3g,υπαρχει επιλογη που κλικαρεις στις ρυθμισεις.H προεπιλογη ειναι μεσω wifi.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Αν κατανάλωσες 15mb σε ένα δίμηνο, μιλάμε για ελάχιστη κατανάλωση και στη δική μου περίπτωση που έχω 500mb αλλά επειδή συνήθως συνδέομαι με wifi, το πολύ να καταναλώνω το μήνα 60-70mb σίγουρα είναι μια πολύ καλή επιλογή. Για το root δε με απασχολεί γιατί και ρουταρισμένο το έχω αλλά και με custom rom. Μάλλον το είχα, γιατί τώρα είναι στο service και περιμένω να το παραλάβω. Όταν θα το πάρω, θα ασχοληθώ περισσότερο με το google maps γιατί μέχρι τώρα είχα igo και σαν δεύτερο πρόγραμμα το don't panic.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...