Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποια η διαφορά του titanium back up με το my back up pro. Απλά το είδα εύχρηστο το my back up pro. Έχω το titanium back up pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη για call recorder θεωρειτε καλυτερη?

Και αν ειναι δυνατον να ειναι δωρεαν.

Εχω χρησιμοποιησει αυτη https://market.android.com/details?id=com.skvalex.callrecorder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5za3ZhbGV4LmNhbGxyZWNvcmRlciJd αλλα δεν εβρισκα πουθενα τα αρχεια ηχογραφησης κ τωρα εχω αυτη https://market.android.com/details?id=com.recorder.service&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmRlci5zZXJ2aWNlIl0. , καλη μεν αλλα δεν ακουγεται στην ηχογραφησει καλα ο συνομιλητης.

 

στο πρωτο προγραμα που λες CallRecorder σου φτιαχνει ενα φακελο με το ονομα voix στην μνημη του κινητου σου η την καρτα μνημης ψαξε να τον βρεις εκει μεσα ειναι οι ηχογραφησεις σου ;) ειναι το καλυτερο απο ολα εχω δοκιμασει............. κ πιστεψε με ταχω δοκιμασει ολα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θέλω λίγη βοήθεια

έχω το SetCPU

στο κινητό μου

έχει τις παρακάτω επιλογές -->

conservative

ondemand(αυτή την έχει σαν προεπιλογή)

userspace

powersave

performance

 

τι κάνει η κάθε μια ?

και πια προτείνεται εσείς ?

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη για call recorder θεωρειτε καλυτερη?

Και αν ειναι δυνατον να ειναι δωρεαν.

Εχω χρησιμοποιησει αυτη https://market.android.com/details?id=com.skvalex.callrecorder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5za3ZhbGV4LmNhbGxyZWNvcmRlciJd αλλα δεν εβρισκα πουθενα τα αρχεια ηχογραφησης κ τωρα εχω αυτη https://market.android.com/details?id=com.recorder.service&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmRlci5zZXJ2aWNlIl0. , καλη μεν αλλα δεν ακουγεται στην ηχογραφησει καλα ο συνομιλητης.

 

 

Εγώ έχω το Record My Call https://market.android.com/details?id=com.record.my.call&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmQubXkuY2FsbCJd και είμαι πολύ ευχαριστημένος..!!! ειναι και δωρεάν..!

Edited by kollatos

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα το Go contacts μια και μου άρεσε σε σχέση με τα υπόλοιπα και ας λείπει και η ελληνική μετάφραση. Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα. Μέσα από το Go contacts αν και σβήνω το call log επάνω στη notification bar εξακολουθεί να μετράει αναπάντητες κλήσεις. Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ξέρεις ότι είναι παράνομο να ηχογραφείς μια συνομιλία χωρίς να το ξέρει ο συνομιλητής σου.

Φιλικά, πάντα.

 

Το γνωριζω φιλε μου, αλλα το εχω για καποιον συγκεκριμενο λογο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, μηπω μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο dialer που να εχει και ελληνικα Τ9? δεν με εξυπηρετηει αυτος της samsung

 

Ex dialer.....

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η διαφορά του titanium back up με το my back up pro. Απλά το είδα εύχρηστο το my back up pro. Έχω το titanium back up pro

 

Εγώ χρησιμοποιώ το mybackup root και είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος.. όπως είπες είναι πιο εύχρηστο, η τουλάχιστον έτσι θεωρώ κ εγώ.. το titanium από την άλλη το έχω κ αυτό γιατί έχει περισσότερες επιλογές.. για παράδειγμα με το titanium μπορείς να σβήσεις και εφαρμογή του συστήματος...! Για τα καθημερινά μου όμως backup και restore έχω το myback up root

 

Send from my HTC with Sense 3.5

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο προγραμα που λες CallRecorder σου φτιαχνει ενα φακελο με το ονομα voix στην μνημη του κινητου σου η την καρτα μνημης ψαξε να τον βρεις εκει μεσα ειναι οι ηχογραφησεις σου ;) ειναι το καλυτερο απο ολα εχω δοκιμασει............. κ πιστεψε με ταχω δοκιμασει ολα!!!!!!

 

Συμφωνώ κι εγώ πως το call recorder του skvalex είναι μακράν το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ πως το call recorder του skvalex είναι μακράν το καλύτερο

 

Ρε παιδια, βοηθειστε να παραμετροποιησω οπως θελω ενα call recorder!

 

Δοκιμαζω και αυτο που λετε του skvalex, και το total recall(επισης πολυ γνωστο).

Και τα δυο προσφερουν επιλογη του στυλ 'ολα ή τιποτε'. Δηλαδη ή τσεκαρεις και καταγραφει τα παντα απο κλησεις(αντε πες οτι σε αφηνει να επιλεξεις μεταξυ εισερχομενων/εξερχομενων αλλα αυτο ειναι ολο), ή επιλεγεις και δεν καταγραφει καμια κληση, ουσιαστικα ανενεργο.

 

Εγω ομως θελω, καταγραφη κλησης ΚΑΤ'ΕΠΙΛΟΓΗ!

Δηλαδη, να επιλεγω εγω αν μια κληση θα καταγραφει ή οχι. Πως ειναι το call recorder στο skype στον υπολογιστη, βλεπεις το κοκκινο κουμπι διπλα, κι αν θες να καταγραψεις, το πατας και τελος.

 

Η λογικη 'ολα ή τιποτα', δεν με βολευει.

Η λογικη 'ολες οι κλησεις' μου ειναι αχρηστη.

Απο την αλλη το καμια κληση παλι ειναι αχρηστο, καθως αν θελω να καταγραψω μια συγκεκριμενη κληση, πρεπει να παω μες το μενου του προγραμματος εν ωρα κλησης, και παλι δεν ειδα δυνατοτητα live/on the go, να μπορω να καταγραψω κληση!

Δηλαδη πρεπει να ειναι προ-αποφασισμενο αν θα καταγραφη μια κληση ή οχι, μεσα απο μενου?

Δεν μπορω, εστω, αν πρεπει αυτο να δηλωθει απο πριν, να επιλεγω καταγραφη, πριν απαντησω μια κληση?

 

Εψαξα και το service στο notification area, αλλα ουσιαστικα σε βαζει μες στο προγραμμα, δεν ειναι οτι πατας και ξεκινα και γραφει.

 

Υπαρχει λυση;

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή όταν κάνεις εσύ μια κλήση να μπορείς να διαλέξεις αν θα την γράψεις ή όχι. Επίσης υπάρχει και επιλογή να μπορείς κατά τη διάρκεια της κλήσης να διαλέξεις αν θα ξεκινήσει ή θα τερματιστεί η εγγραφή. Ακόμα υπάρχει υπάρχει η επιλογή μετά την κλήση να επιλέξεις αν θα κρατήσεις ή θα διαγράψεις την εγγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Settings->advanced->sent settings επιλεγεις το enable locale support και στο supported languages διαλεγεις το greek support.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Settings->advanced->sent settings επιλεγεις το enable locale support και στο supported languages διαλεγεις το greek support.

 

Στα ελληνικά ;Καντο ποιο λιανά, σε ελληνικό forum είμαστε. ;):D

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση κ θα ηθελα καποιες απαντησεις απο οσους ξερουν!

Βρηκα στο android market μια εφαρμογη με την οποια χειριζεσαι το desktop σου μεσα απο το android κινητο σου κ στην οθονη του κιν βλεπεις οτι δειχνει το desktop. Εγκαθιστας το λογισμικο σε pc, φτιαχνεις κατι λογαριασμους κ εισαι κομπλε.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης... Ποσο ασφαλης θα ειμαι εαν κανω αυτη την διαδικασια?? Παιζει εκτος απο μενα να αποκτησουν κ αλλοι προσβαση στον υπολογιστη και στα αρχεια μου?? Η εταιρια η οποισδηποτε αλλος?? Γνωριζετε κατι επι του θεματος?? :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαστε σε ελληνικό φόρουμ αλλά αν αυτός που σου απαντάει έχει τη συσκευή του στα αγγλικά θα σου πει τις επιλογές που βλέπει. Μη περιμένεις να σου κάνει και μετάφραση..:P Συν το ότι συνήθως δεν είναι καν πιστή μετάφραση οπότε μπορεί να σου πει κάτι που να μην το βλέπεις στις επιλογές σου. Στο περίπου θα είναι κάπως έτσι:

Ρυθμίσεις -> Προχωρημένες -> Ρυθμίσεις αποστολής επιλέγεις το "ενεργοποίηση τοπικής υποστήριξης" και στο υποστηριζόμενες γλώσσες διαλέγεις ελληνική υποστήριξη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αυτό προυποθέτει ότι έχεις περάσει και το GOSMS Language pack Greek...

Δεν έχω περασμένο το language pack και έχω κανονικά 160 χαρακτήρες στα μηνύματα. Αν δεν απατώμαι, το language pack χρειάζεται μόνο για τη μετάφραση των μενού της εφαρμογής στα ελληνικά και όχι για την αποστολή ελληνικών χαρακτήρων στα sms :)

 

Εχω μια ερωτηση κ θα ηθελα καποιες απαντησεις απο οσους ξερουν!

Βρηκα στο android market μια εφαρμογη με την οποια χειριζεσαι το desktop σου μεσα απο το android κινητο σου κ στην οθονη του κιν βλεπεις οτι δειχνει το desktop. Εγκαθιστας το λογισμικο σε pc, φτιαχνεις κατι λογαριασμους κ εισαι κομπλε.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης... Ποσο ασφαλης θα ειμαι εαν κανω αυτη την διαδικασια?? Παιζει εκτος απο μενα να αποκτησουν κ αλλοι προσβαση στον υπολογιστη και στα αρχεια μου?? Η εταιρια η οποισδηποτε αλλος?? Γνωριζετε κατι επι του θεματος?? :)

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές τέτοιου είδους (πχ το teamviewer) και δε νομίζω ότι δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ασφάλειας. Αν ο άλλος είναι στο ίδιο δίκτυο wifi, μπορεί να μπορεί να κάνει κάτι, διαφορετικά δύσκολα. Συνήθως υπάρχει και κάποιος κωδικός που απαιτείται ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές τέτοιου είδους (πχ το teamviewer) και δε νομίζω ότι δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ασφάλειας. Αν ο άλλος είναι στο ίδιο δίκτυο wifi, μπορεί να μπορεί να κάνει κάτι, διαφορετικά δύσκολα. Συνήθως υπάρχει και κάποιος κωδικός που απαιτείται ;)

Υπαρχει κωδικος κ καποιες αλλες δικλιδες ασφαλειας! Απλα ρωταω γιατι δεν ειναι κατι ψιλο το να δωσεις σε καποια εταιρια προσβαση στον υπολογιστη σου! Ακομη κ εαν υποτιθεται πως αυτη την προσβαση θα την χρησιμοποιεις μονο εσυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ίσως ηλίθια ερώτηση. Πως μπορώ να κάνω κοινοποίηση το μήνυμα ενός φίλου από το Facebook for Android? Πατώντας πάνω στο σταυρό δεξιά του μηνύματος κάνω like ή σχολιασμό αλλά δεν βρίσκω την κοινοποίηση του μηνύματος. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Παδιά, έχει κανείς τον exDialer με αγγλική rom? Μου χωρίζει τους αριθμούς ανα 3 και με νευριάζει! :P Δεν είδα κάτι που να μπορώ να το ρυθμίσω αλλά παίζει και να μην το έχω προσέξει. Γίνεται να αλλάξει?

 

Μια ίσως ηλίθια ερώτηση. Πως μπορώ να κάνω κοινοποίηση το μήνυμα ενός φίλου από το Facebook for Android? Πατώντας πάνω στο σταυρό δεξιά του μηνύματος κάνω like ή σχολιασμό αλλά δεν βρίσκω την κοινοποίηση του μηνύματος. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αν δεν χάνω κάτι κι εγώ μαζί με σένα, δεν έχει share.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κωδικος κ καποιες αλλες δικλιδες ασφαλειας! Απλα ρωταω γιατι δεν ειναι κατι ψιλο το να δωσεις σε καποια εταιρια προσβαση στον υπολογιστη σου! Ακομη κ εαν υποτιθεται πως αυτη την προσβαση θα την χρησιμοποιεις μονο εσυ! :)

 

πρoσωπικα χρησιμοποιω το teamviewer περιπου ενα χρονο δεν εχω καποιο προβλημα , και ουτε εχω διαβασει κατι σχετικο

εχεις τον δικο σου κωδικο στην εταιρια που εχει την εφαρμογη και δικοσου κωδικο για να συνδεθεις στι υπολογιστη σου

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...