Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν το 'athensbook' εχει περασμενα ολα τα atm τραπεζων.

Αλλα και να εχει, παλι θα μιλαμε μονο για αθηνα, υπολοιπη ελλαδα τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εστειλα email στο dont panic και μου απαντησαν οτι σε λιγο καιρο θα εχουν στο μαρκετ εκδοση με απεριοριστες αναβαθμισεις.

 

"Thanks for your interest in DON'T PANIC.

 

 

Maps purchased through the in-app store are one-timel only. We are unable to offer unlimited updates on them. However, we will soon be offering other Android application/map packages that will provide unlimited map updates. Mireo DON'T PANIC Greece should be among them.

You can follow us on Facebook and Twitter for the latesst info about new products.

 

 

Kindest regards,

 

 

Joe "

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο Nokia που είχα 5800, εκφωνεί το όνομα της επαφής όταν με καλούνε, υπάρχει εφαρμογή που να εκφωνεί Ελληνικά τα ονοματα των επαφών οταν με καλούνε;

 

ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε το announcify από το market. Αρκετά καλό και με αρκετές επιλογές. Ίσως όμως για να λειτουργήσει να χρειαστείς ένα tts πρόγραμμα σαν το svox και την Αριάδνη (την ελληνική φωνή του). Τουλάχιστον έτσι ήταν στο x8 μου.

 

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει τα ATM τραπεζων ανα περιοχη?

Η εφαρμογη του χρυσου οδηγου, φαινεται οτι δειχνει τις τραπεζες, αλλα ομως ΑΤΜ υπαρχουν κι αλλου, οχι μονο στις τραπεζες.

 

Το google maps έχει το places (μέρη στα ελληνικά) που έχει ΑΤΜ που βρίσκονται κι εκτός τραπεζών αλλά νομίζω δεν δείχνει ποιάς τράπεζας είναι.

Edited by sonik_5
Link to comment
Share on other sites

Θεώρησα υπερβολικό να στο εξηγήσω όταν μπορείς τόσο εύκολα να το δοκιμάσεις και να δεις από μόνο σου.

 

Είναι πολύ απλό. Πιό απλό θα ήταν να το δοκιμάσεις και να δεις πόσο εύκολο είναι (και δεν είμαι ειρωνικός... ισχύει αυτό που λέω).

 

 

 

Δεν σου δίνει ip. Σου δίνει έναν μοναδικό αριθμό το πρόγραμμα. Το τρέχεις στον υπολογιστή, σου δείχνει έναν αριθμό και έναν κωδικό. Μετά στην συσκευή σου τα βάζεις αυτά και μπαίνεις.

 

σε ευχαριστω πολυ τελικα οντως ηταν πολυ ευκολο κ λειτουργει μια χαρα...κανενα θεματακι για το dhd που να μην κολαει???λεω να βαλω το spb3d....βασικα τον εβαλα αλλα ζηταει εναν αυξων αριθμο ξερετε τ ειναι αυτο?

Edited by giwrgoslalos
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε εφαρμογή για φωνητική κλήση στα Ελληνικά.

Έχω ideos x5, android 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε εφαρμογή για φωνητική κλήση στα Ελληνικά.

Έχω ideos x5, android 2.3.5

 

χρησιμοποιώ το voice speed dial https://market.android.com/details?id=com.cyberon.cvsd&feature=search_result χωρις κανενα προβλημα. ειναι paid.....

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το voice speed dial https://market.android.com/details?id=com.cyberon.cvsd&feature=search_result χωρις κανενα προβλημα. ειναι paid.....

 

Μήπως πρέπει να ηχογραφήσεις για κάθε επαφή την εντολή για να την καλεσεις;

Έτσι λέει ένα σχόλιο. Αν όχι, καλώς...

Αλλιώς cyberon voice commander. Παίζει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

τo sigic μπορει να εχει πολυ καλα γραφικα αλλα απο δρομολογησεις και διαδρομες ειναι αστα να πανε .

θα συμφωνησω..και εγώ το είχα χρησιμοποιήσει μία περίοδο και μου άρεσαν τα γραφικά του αλλά όπως με πήγαινε στο προορισμό μου ήταν άθλιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τον κωδικο 'ονομασα' ip...

 

alki_7, μπορώ από το PC να διαχειρίζομαι το κινητό μου; Και πώς; Από το κινητό μπόρεσα να βλέπω και να διαχειρίζομαι το PC. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά; Σ' ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη να βαζω υποχρεωσεις-υπενθυμισεις αλλα να εχω και ηχητικη ενδειξη οταν ερθει η ωρα, υπαρχει;

Το ενσωματωμενο calendar δεν βλεπω να το κανει.

Κριμα γιατι στο νοκια που ειχα, το κινητο εκανε και ηχο οταν εφτανε η ωρα της ειδοποιησης.

Στο android δεν μπορω να εχω ηχο στις υπενθυμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη να βαζω υποχρεωσεις-υπενθυμισεις αλλα να εχω και ηχητικη ενδειξη οταν ερθει η ωρα, υπαρχει;

Το ενσωματωμενο calendar δεν βλεπω να το κανει.

Κριμα γιατι στο νοκια που ειχα, το κινητο εκανε και ηχο οταν εφτανε η ωρα της ειδοποιησης.

Στο android δεν μπορω να εχω ηχο στις υπενθυμισεις;

 

Το calengoo που χρησιμοποιώ εγώ, έχει κανονικά ειδοποιήσεις. Νομίζω ότι και το ενσωματωμένο ημερολόγιο πρέπει να έχει αν το ψάξεις στις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη να βαζω υποχρεωσεις-υπενθυμισεις αλλα να εχω και ηχητικη ενδειξη οταν ερθει η ωρα, υπαρχει;

Το ενσωματωμενο calendar δεν βλεπω να το κανει.

Κριμα γιατι στο νοκια που ειχα, το κινητο εκανε και ηχο οταν εφτανε η ωρα της ειδοποιησης.

Στο android δεν μπορω να εχω ηχο στις υπενθυμισεις;

 

έχει υπενθύμιση με ήχο το ενσωματωμένο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το προγραμμα των sms. Εχω το Xperia mini pro Χρησιμοποιω το Handcent SMS το προβλημα μου ειναι οτι οταν εχω κλειστο το τηλεφωνο και μου στελνουν μηνυμα οταν το ανοιγω το μηνυμα δειχνει την ωρα που ανοιξα το κινητο και οχι την ωρα που μου το εστειλαν, εκτος αν πας στις πληροφοριες. Δεν υπαρχει ενα προγραμμα που να σου εμφανιζει κανονικα την ωρα αποστολης. Το Go Sms κανει και αυτο το ιδιο?

Πιο ειναι καλυτερο κατα την αποψη σας!

 

Και πάλι καλά να λες που ενσωματωσαν αυτή την επιλογή,γιατί σε παλιές εκδόσεις δεν υπήρχε καν και έπρεπε να ψάχνουμε third party εφαρμογές για να δείχνουν την ώρα που λίγες φορές καναν αυτό που έπρεπε. Κι εγώ handcent έχω και αφού γίνεται έστω με αυτόν τον τρόπο δεν με ενοχλεί καθόλου :p

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα 2 προγραμματάκια το ένα είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν πατάω το εικονίδιο να κλίνη η συσκευή τελείως χωρίς να χρειάζεται να πατάω το κουμπί τις συσκευής για να κλίση και το άλλο είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για την μπαταρία δηλαδή να το ενεργοποιώ και να κάνει εξοικονόμηση ενέργειας γιατί το lg optimus 2x δεν κρατα ούτε 2 μέρες

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αν βαλω εξτρα calendar, πρεπει να το εχω 'ανοικτο' ολη την ωρα; Ή μετα απο μπουταρισμα να θυμαμαι να το τρεξω μονος μου;
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές προτείνετε για email client που να υποστηρίζει 2-3 λογαριασμούς pop3 και το συγχρονισμό των επαφών μεταξύ outlook και κινητού χωρίς το gmail?
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αν βαλω εξτρα calendar, πρεπει να το εχω 'ανοικτο' ολη την ωρα; Ή μετα απο μπουταρισμα να θυμαμαι να το τρεξω μονος μου;

Τρέχει κανονικά από πίσω. Δοκίμασε το, δεν χάνεις τίποτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια εφαρμογη για WiFi Tethering που να μην ξελιγωνει τη μπαταρια?

Δοκιμασα απο της ρυθμισεις με τη rom που εχω αλλα δεν εφτανε η μπαταρια και το τηλεφωνο ηταν στο ρευμα...:(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα 2 προγραμματάκια το ένα είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν πατάω το εικονίδιο να κλίνη η συσκευή τελείως χωρίς να χρειάζεται να πατάω το κουμπί τις συσκευής για να κλίση και το άλλο είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για την μπαταρία δηλαδή να το ενεργοποιώ και να κάνει εξοικονόμηση ενέργειας γιατί το lg optimus 2x δεν κρατα ούτε 2 μέρες

Ευχαριστώ

με μια αναζήτηση στο market, screen lock ή screen off θα βρεις πολλές να δοκιμάσεις. μια από αυτές είναι το screen off and lock

για την μπαταρία δεν χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή αλλά πολλοί προτείνουν το juice defender

Link to comment
Share on other sites

με μια αναζήτηση στο market, screen lock ή screen off θα βρεις πολλές να δοκιμάσεις. μια από αυτές είναι το screen off and lock

για την μπαταρία δεν χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή αλλά πολλοί προτείνουν το juice defender

 

φιλε μου σε ευχαριστώ αλλα μάλλον δεν το έθεσα καλά δεν θέλω πρόγραμμα να κλειδώνει την οθόνη θέλω πρόγραμμα να απενεργοποιεί το κινητό τελείως να το κλίνη τελείως

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω..και εγώ το είχα χρησιμοποιήσει μία περίοδο και μου άρεσαν τα γραφικά του αλλά όπως με πήγαινε στο προορισμό μου ήταν άθλιο

 

Διαβάζω γραφικά και πάλι γραφικά ...... κι' αναρωτιέμαι :lol:

Δηλαδή τι γίνεται βρε παιδιά , οδηγώ με τον πλοηγό και χαζεύω τα γραφικά ? ή κοιτάω μπροστά μου μπας και στουκάρω

στο αυτοκίνητο που προπορεύεται . Μυστήριο .

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές προτείνετε για email client που να υποστηρίζει 2-3 λογαριασμούς pop3 και το συγχρονισμό των επαφών μεταξύ outlook και κινητού χωρίς το gmail?

Δοκίμασε το k9 mail ;)

 

Η ελληνική εφαρμογή που δείχνει σε ποιο πάροχο ανήκουν οι επαφές μας πως λέγεται?

Σάκη είσαι σίγουρος ότι υπάρχει ακόμα αυτή η εφαρμογή; Παλιά υπήρχε μια (της ontelecoms) που έκανε αυτό το πράγμα, αλλά απ'όσο ήξερα σταμάτησε να λειτουργεί μετά...

 

φιλε μου σε ευχαριστώ αλλα μάλλον δεν το έθεσα καλά δεν θέλω πρόγραμμα να κλειδώνει την οθόνη θέλω πρόγραμμα να απενεργοποιεί το κινητό τελείως να το κλίνη τελείως

Δοκίμασε με το widgetsoid

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...