Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απο αυτες που δοκιμασες φιλε μου μηπως προσεξες αν καμια απο τις εφαρμογες συνδεεται με τον υπολογιστη χωρις ιντερνετ? δηλαδη να συνδεεται μονο με το ρουτ

 

 

ναι, δουλευει κ χωρις ιντερνετ. ψαξε την εκδοση 2.10.1.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή τύπου wallet που να αποθηκεύει τα στοιχεία των λογαριασμών, πιστωτικών καρτών κλπ και να μπορεί να συγχρονίζεται ώστε να κρατά αντίγραφο στο pc??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή τύπου wallet που να αποθηκεύει τα στοιχεία των λογαριασμών, πιστωτικών καρτών κλπ και να μπορεί να συγχρονίζεται ώστε να κρατά αντίγραφο στο pc??

 

Δες την εφαρμογή safewallet είναι paid αλλά έχει και trial έκδοση.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια γινεται να εχω τη lockscreen του htc sensation στο δικο μου xperia x8???Θελω να την εγκαταστησω με καποιο προγραμμα οχι να αλλαξω τη ROM
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια γινεται να εχω τη lockscreen του htc sensation στο δικο μου xperia x8???Θελω να την εγκαταστησω με καποιο προγραμμα οχι να αλλαξω τη ROM

 

Agile lock free από το μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Agile lock free από το μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800

καλοοοοο το εβαλα τωρα στo optimus 3d μου αν και νομιζω οτι ειναι Beta και θα ληξει καποια στιγμη:confused:

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μεσω της εφαρμογής spare parts να ξε-τσεκαρεις την επιλογη compatibility mode και κανε reboot.και θα δουλέψει και στα 217

 

Sent from my HD2

 

Δούλεψε! Σε ευχαριστώ πολύ. Εγκατέστησα και το Sygic και μάλλον για κύρια εφαρμογή θα κρατήσω αυτό. Στο Sygic έχω ρυθμίσει τον χάρτη να φαίνεται σε 2D αλλά δεν μου δείχνει τα ονόματα όλων των δρόμων πάνω στον χάρτη. Πως θα το διορθώσω;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να φωτογραφίζει όλες τις οθόνες του lancher και να τις ενωνει σε μια συνεχόμενη εικόνα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να φωτογραφίζει όλες τις οθόνες του lancher και να τις ενωνει σε μια συνεχόμενη εικόνα?

 

Drocap2 + Photoshop :)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω προβλημα με το gps (με τους χαρτες) που ηταν ενσωματωμενοι στο κινητο τωρα τελευταια δεν με εντοπιζει καθολου. Ουτε τους χαρτες φορτωνει παρα μονο αν εχω ενεργοποιησει ιντερνετ. Γιατι συμβαινει αυτο? Υπαρχει καποια εφαρμογη να βαλω κατι παρομοιο με τους χαρτες του κινητου που ενεργοποιοντας το να με βρισκει χωρις ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να κανω export τις επαφες του κινητου(αποθηκευμενες στη sim), σε ενα ευχρηστο format? (πχ pdf κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να κανω export τις επαφες του κινητου(αποθηκευμενες στη sim), σε ενα ευχρηστο format? (πχ pdf κλπ)

 

Εύχρηστο φόρμά το pdf?

Μη λέμε ότι θέλουμε!

 

Τα εύχρηστα φόρμά είναι: csv, xls, txt, mdb, xml...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη εχω προβλημα με το gps (με τους χαρτες) που ηταν ενσωματωμενοι στο κινητο τωρα τελευταια δεν με εντοπιζει καθολου. Ουτε τους χαρτες φορτωνει παρα μονο αν εχω ενεργοποιησει ιντερνετ. Γιατι συμβαινει αυτο? Υπαρχει καποια εφαρμογη να βαλω κατι παρομοιο με τους χαρτες του κινητου που ενεργοποιοντας το να με βρισκει χωρις ιντερνετ?

 

Για ποια συσκευή μιλάμε; Απευθύνσου καλύτερα στο σχετικό θέμα (της συσκευής σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το NDrive στο ZTE μου και προσφατα μετακομισα ολλανδια..

Εχω περασει μεσα στο φακελο maps του NDrive τον χαρτη της ολλανδιας.

Τι αλλο πρεπει να κανω για να αρχισει να δουλευει?Πως θα αλλαξω απο το ελληνικο στον ολλανδικο χαρτη?

 

μενου>πλοηγηση>διευθηνση>κανεις κλικ στη σημαια που ειναι τωρα ας πουμε ελληνικη αλαζει και βαζεις χαρτη ολανδιας που εχεις......

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Για ποια συσκευή μιλάμε; Απευθύνσου καλύτερα στο σχετικό θέμα (της συσκευής σου).

 

htc desire s ειναι η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να κανω export τις επαφες του κινητου(αποθηκευμενες στη sim), σε ενα ευχρηστο format? (πχ pdf κλπ)

 

με το myphoneexplorer μπορεις να τις εξαγεις σε διαφορα office formats...

 

:!: επι της ευκαιριας ειχα κανει ενα νεο θεμα σχετικα με το myphoneexplorer στην ενοτητα zte blade και δε το βρισκω πλεον...

Το φαγε κροκοδειλος???

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για backup δεδομένων ποια εφαρμογή προτείνετε χωρίς να είμαι root? To Titanium Backup παίζει χωρίς root? Στο market, ποια εφαρμογή είναι?

Επίσης, εφαρμογή για zoom στην κάμερα?

Για Internet χρησιμοποιώ το opera mini. Για να βλέπω embedded βιντεάκια πρέπει να κατεβάσω ξεχωριστά flash Player? Ποιόν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για backup δεδομένων ποια εφαρμογή προτείνετε χωρίς να είμαι root? To Titanium Backup παίζει χωρίς root? Στο market, ποια εφαρμογή είναι?

 

 

Το titanium backup θελει root.Γενικα ολες οι εφαρμογες backup θελουν root.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Apn On - Off απλά αλλάζει όνομα στο Apn, σωστά? Προϋποθέτει να έχεις ήδη ενεργοποιημένα τα Data Enabled, έτσι δεν είναι? Αυτό όμως δε σου τρώει μπαταρία? Widget που να σε πηγαίνει κατευθείαν στο Settings > Wireless & networks > Mobile Networks ώστε να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ μόνος μου το "Data Enabled" και το "Use Only 2G Networks" υπάρχει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για backup δεδομένων ποια εφαρμογή προτείνετε χωρίς να είμαι root? To Titanium Backup παίζει χωρίς root? Στο market, ποια εφαρμογή είναι?

Επίσης, εφαρμογή για zoom στην κάμερα?

Για Internet χρησιμοποιώ το opera mini. Για να βλέπω embedded βιντεάκια πρέπει να κατεβάσω ξεχωριστά flash Player? Ποιόν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ο opera mini δεν υποστηρίζει flash player,μόνο ο opera mobile υποστηρίζει.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...