Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως , έτσι ελαφρά τη καρδία καταγγέλεις κάτι που είναι ανυπόστατο .

Αν σου συμβαίνει εσένα με τα σκαλισμένα τηλέφωνα , ή με Google λογαριασμούς διαφορετικούς που λογικά δεν αναγνωρίζονται , ή ποιός

ξέρει τι άλλες διαφοροποιήσεις , είναι λίγο παράδοξο , δογματικά να δυσφημίζεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης γιά μελλοντικούς αγοραστές .

Ετσι γιά πληροφορία σου : Το πρωϊ αναβάθμισα το SII και το Galaxy Note 10.1 . Πριν από λίγο το Galaxy Ace , και απ' ότι μου λένε δύο φίλοι

μου με τρεις παρακαλώ συσκευές τους αλλά στον ίδιο Google λογαριασμό ότι τα αναβαθμίσανε κανονικά . Σύνολο 6 .

 

Without prejudice , απλά γιά αποκατάσταση μιάς πραγματικότητας , γιά όσους μελλοντικά επιλέξουν να αγοράσουν το Dont Panic .

 

Ωχ...plz.. Ποια σκαλισμενα τηλεφωνα και διαφορετικους λογαριασμους????

Εναν λογαριασμο google εχω και μονον. Με αυτον αγορασα το προγραμμα , το οποιο το εβαλα αρχικα σε 3 συσκευες μονο. (GN, motorola defy+ και htc one x+).

Οτσν πηγα να το βαλω και στην 4η (note2 ) επρεπε να το αγορασω ξανα μου ειπαν , γιατι ειχα ξεπερασει το οριο των 5 συσκευων. (Μονο που εγω δεν ειχα αγορασει 5 συσκευες , αν αυτοι μετρουν καθε φορα σαν διαφορετικη συσκευη, το ιδιο τηλεφωνο, απλως και μονο επειδη του κανω φορματ ή επειδη του περναω αλλη ρομ, δεν φταιω εγω. Η ιδια συσκευη ειναι, με το ιδιο imei και τον ιδιο λογαριασμο google.

Εγω το αγορασα ξανα, το εβαλα σε 2 συσκευες (galaxy note2 και ξανα στο μοτορολα defy+ κσι τωρα που παω να το βαλω σε τριτη συσκευη μου, παλι δεν μπορω και πρεπει να το ξαναγορασω.

 

Βλεπεις να λεω τιποτα το ανυποστατο??? Αυτες τις συσκευες εχω , δεν εχω αγορασει αλλες για να το εχω εγκαταστησει και σε αλλες!εσυ, ποσες φορες πιστευεις οτι πρεπει να το πληρωσω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να αποκτησεις το mls talk and drive σε κινητο περα απο αυτα τις μλσ ;

Αν δεν γινεται θα σας παρακαλουσα να μου προτεινεται το καλυτερο gps για κερκυρα ,ιωαννινα .

ευχαριστω πολυ

http://www.mls.gr/default.asp?pid=61&la=1&itmID=19

να το εχω εγκαταστησει και σε αλλες!εσυ, ποσες φορες πιστευεις οτι πρεπει να το πληρωσω?

Μηπως εννοει 5 εγκαταστασεις κι οχι 5 τηλεφωνα;

Γιατι το κλειδι που δημιουργει ειναι τυχαιο αλλα στην εταιρεια καταχωρειται ανεξαρτητα.

Νομιζω οτι καπου ειχα δει αυτο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη κακώς το ξαναγόρασες.Εγώ πιστεύω ότι κάτι έχει γίνει με το λογαριασμό σου.Στειλε μήνυμα ή πάρε τηλέφωνο https://gi.azurewebsites.net/giniusdriver/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1.aspx και απαίτησε να σου πουν ποια ειναι τα 20 συνολικά imei (γιατι πλέον η κάθε άδεια ειναι για 10 συσκευές) στα οποία ειναι ενεργοποιημενες οι 2 άδειες που αγόρασες.Υποθέτω ότι κρατάς τα imei των συσκευών που έχεις αγοράσει οπότε θα ξέρεις αν δεις κάποια imei που δεν ειναι δικά σου
Link to comment
Share on other sites

http://www.mls.gr/default.asp?pid=61&la=1&itmID=19

 

Μηπως εννοει 5 εγκαταστασεις κι οχι 5 τηλεφωνα;

Γιατι το κλειδι που δημιουργει ειναι τυχαιο αλλα στην εταιρεια καταχωρειται ανεξαρτητα.

Νομιζω οτι καπου ειχα δει αυτο.

Μα γιατί να τους ενδιαφέρει ο αριθμός των εγκαταστάσεων? θα φοβόμαστε και να το σβήσουμε δηλαδή? αν είναι έτσι, θα πρέπει να το γράφουν με κεφαλαία γράμματα μιας και δεν υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή στο play που έχει τέτοιες ιδιοτροπίες (τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω)

 

Γιάννη κακώς το ξαναγόρασες.Εγώ πιστεύω ότι κάτι έχει γίνει με το λογαριασμό σου.Στειλε μήνυμα ή πάρε τηλέφωνο https://gi.azurewebsites.net/giniusdriver/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1.aspx και απαίτησε να σου πουν ποια ειναι τα 20 συνολικά imei (γιατι πλέον η κάθε άδεια ειναι για 10 συσκευές) στα οποία ειναι ενεργοποιημενες οι 2 άδειες που αγόρασες.Υποθέτω ότι κρατάς τα imei των συσκευών που έχεις αγοράσει οπότε θα ξέρεις αν δεις κάποια imei που δεν ειναι δικά σου

Χρήστο, τα imei δεν τα κρατάω, αν όμως μου αναφέρουν 20 imei, τι να πώ.

Το μυαλό μου δεν πάει σε καμία περίπτωση σε θέμα παραβίασης του λογαριασμού μου. δεν έχω καμία άλλη ένδειξη για κάτι τέτοιο. Είμαι σίγουρος ότι η αλλαγές ρομ στο μοτορόλα φταίνε. Είναι όμως απαράδεκτο να συμβαίνει αυτό.

θα τους κάνω ένα τηλέφωνο από Δευτέρα, έτσι από περιέργεια περισσότερο.

Παλιότερα είχα επικοινωνία μέσω μέιλ. Όταν μου είπαν ότι έχω εξαντήσει το όριο των 5 συσκευών, τους είχα ρωτήσει αν η αλλαγή ρομ εκλαμβάνεεται σαν εγκατάσταση σε νέα συσκευή και μάντεψε.... δεν απάντησαν ποτέ και τίποτα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Oτι και να ειναι απο την στιγμή που δεν το έχεις βάλει σε 20 διαφορετικές συσκευές, πιστευω ότι αν θέλουν μπορουν να το λύσουν.Μπορεί προσωπικά να τους κατηγορώ για το dont panic ως πρόγραμμα που ειναι ελλιπέστατο συγκριτικά με τον ανταγωνισμό αλλά τους θεωρώ καθόλα τίμιους απέναντι στον καταναλωτή
Link to comment
Share on other sites

Oτι και να ειναι απο την στιγμή που δεν το έχεις βάλει σε 20 διαφορετικές συσκευές, πιστευω ότι αν θέλουν μπορουν να το λύσουν.Μπορεί προσωπικά να τους κατηγορώ για το dont panic ως πρόγραμμα που ειναι ελλιπέστατο συγκριτικά με τον ανταγωνισμό αλλά τους θεωρώ καθόλα τίμιους απέναντι στον καταναλωτή

 

Μακάρι να έχω άδικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις να λεω τιποτα το ανυποστατο??? Αυτες τις συσκευες εχω , δεν εχω αγορασει αλλες για να το εχω εγκαταστησει και σε αλλες!εσυ, ποσες φορες πιστευεις οτι πρεπει να το πληρωσω?

Εκείνο που τελικά βλέπω είναι ότι έχει γίνει μιά μυστήρια παρεξήγηση . Μιά τηλεφωνική

επαφή με την Geointeligence και με τα πρόθυμα και εξυπηρετκά παιδιά ίσως ξεκαθαρίσει

το πρόβλημα .

 

Μπορεί προσωπικά να τους κατηγορώ για το dont panic ως πρόγραμμα που ειναι ελλιπέστατο συγκριτικά με τον ανταγωνισμό αλλά τους θεωρώ καθόλα τίμιους απέναντι στον καταναλωτή

Μιλώντας γιά πλοηγούς και ότι αυτο πρακτικά συνεπάγεται , δηλαδή ευκολία χρήσης ευκρίνεια

επιφάνειας εργασίας , ταχύτητα υπολογισμού νέας διαδρομής , εμπιστοσύνη στην ακρίβεια

των χαρτών , σωστές και σε σωστή ώρα αναφώνηση ευκρινών φωνητικών οδηγιών ,

σωστό και αποδεκτό σχεδιασμό διαδρομών κλπ κλπ , θα είχες την καλωσύνη να μας πεις

πως χαρακτηρίζεται ελλειπέστατο ή σε κάθε περίπτωση τι είναι εκείνο που προσφέρει

ο ανταγωνισμός και είναι ΠΡΑΚΤΙΚΑ χρήσιμο σε κάποιον που θέλει να πλοηγηθεί από το

Α στο Β .

 

Sent with N8000 via 3g

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που τελικά βλέπω είναι ότι έχει γίνει μιά μυστήρια παρεξήγηση . Μιά τηλεφωνική

επαφή με την Geointeligence και με τα πρόθυμα και εξυπηρετκά παιδιά ίσως ξεκαθαρίσει

το πρόβλημα .

 

 

Μιλώντας γιά πλοηγούς και ότι αυτο πρακτικά συνεπάγεται , δηλαδή ευκολία χρήσης ευκρίνεια

επιφάνειας εργασίας , ταχύτητα υπολογισμού νέας διαδρομής , εμπιστοσύνη στην ακρίβεια

των χαρτών , σωστές και σε σωστή ώρα αναφώνηση ευκρινών φωνητικών οδηγιών ,

σωστό και αποδεκτό σχεδιασμό διαδρομών κλπ κλπ , θα είχες την καλωσύνη να μας πεις

πως χαρακτηρίζεται ελλειπέστατο ή σε κάθε περίπτωση τι είναι εκείνο που προσφέρει

ο ανταγωνισμός και είναι ΠΡΑΚΤΙΚΑ χρήσιμο σε κάποιον που θέλει να πλοηγηθεί από το

Α στο Β .

 

Sent with N8000 via 3g

Μέχρι να σου πει ο bbbb, να σου απαντήσω τι μου λείπει εμένα?

1) Διασταυρώσεις

2) Προεπισκόπηση διαδρομής

Και τα δύο τα θεωρώ σημαντικότατα. Επίσης, θα μπορούσε να έχει πιο ωραίο κι εύχρηστο UI και καλύτερη διαχείριση poi.

Παρότι επέλεξα να το αγοράσω και έχει πολύ καλούς χάρτες, δεν είναι βαρύ και μου αρέσει παίρνει αρκετές βελτιώσεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

Μιλώντας γιά πλοηγούς και ότι αυτο πρακτικά συνεπάγεται , δηλαδή ευκολία χρήσης ευκρίνεια

επιφάνειας εργασίας , ταχύτητα υπολογισμού νέας διαδρομής , εμπιστοσύνη στην ακρίβεια

των χαρτών , σωστές και σε σωστή ώρα αναφώνηση ευκρινών φωνητικών οδηγιών ,

σωστό και αποδεκτό σχεδιασμό διαδρομών κλπ κλπ , θα είχες την καλωσύνη να μας πεις

πως χαρακτηρίζεται ελλειπέστατο ή σε κάθε περίπτωση τι είναι εκείνο που προσφέρει

ο ανταγωνισμός και είναι ΠΡΑΚΤΙΚΑ χρήσιμο σε κάποιον που θέλει να πλοηγηθεί από το

Α στο Β .

 

Sent with N8000 via 3g

 

Το τι είναι πρακτικό και χρήσιμο για τον κάθε έναν χρήστη, μπορεί να απέχει όσο το Α απο το Β.

Την παραμετροποίηση και πρακτικότητα του primo δεν μπορώ να την συγκρίνω με κανένα άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα το don’t panic με έχει σπάσει πάρα πολύ γιατί, μου είπαν ότι μπορώ να το εγκαταστήσω μέχρι και σε 5 συσκευές μου, αλλά αυτή η βλακεία, κάθε φορά που αλλάζω ρομ στο κινητό, το βλέπει σαν άλλη συσκευή (ενώ φυσικά το ΙΜΕΙ δεν αλλάζει). Έτσι , έχω αναγκαστεί να το αγοράσω 2 φορές και πάλι τώρα θέλει αγορά…. Στις ρούτ συσκευές μου, το επαναφέρω μέσω titanium ΑΛΛΑ, σε άλλες συσκευές που δεν έχω κάνει ρουτ, δεν μπορώ να το βάλω, πρέπει να το ξαναπληρώσω.

Προσωπική μου άποψη, από τότε που το google maps έβαλε φωνητική καθοδήγηση, και εφόσον κάνω περιστασιακή χρήση, δεν πρόκειται να ξαναδώσω λεφτά για πρόγραμμα gps. Εγώ φταίω που το αγόρασα…

 

περιεργο.δηλαδη ξανακανεις εγκατασταση με το ιδιο google ονομα και οταν κανεις επαναφορα αδειας σε χρεωνει αλλη?Εμενα δεν το εχει κανει ποτε αυτο..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που τελικά βλέπω είναι ότι έχει γίνει μιά μυστήρια παρεξήγηση . Μιά τηλεφωνική

επαφή με την Geointeligence και με τα πρόθυμα και εξυπηρετκά παιδιά ίσως ξεκαθαρίσει

το πρόβλημα .

 

 

Μιλώντας γιά πλοηγούς και ότι αυτο πρακτικά συνεπάγεται , δηλαδή ευκολία χρήσης ευκρίνεια

επιφάνειας εργασίας , ταχύτητα υπολογισμού νέας διαδρομής , εμπιστοσύνη στην ακρίβεια

των χαρτών , σωστές και σε σωστή ώρα αναφώνηση ευκρινών φωνητικών οδηγιών ,

σωστό και αποδεκτό σχεδιασμό διαδρομών κλπ κλπ , θα είχες την καλωσύνη να μας πεις

πως χαρακτηρίζεται ελλειπέστατο ή σε κάθε περίπτωση τι είναι εκείνο που προσφέρει

ο ανταγωνισμός και είναι ΠΡΑΚΤΙΚΑ χρήσιμο σε κάποιον που θέλει να πλοηγηθεί από το

Α στο Β .

 

Sent with N8000 via 3g

Δεν ειναι igo primo.Δεν έχει όλα αυτά που έχει το primo.Να μην τα αναφέρω ένα προς ένα και κουράσω.Συγκεντρωτικά θα πω από το ρυθμιζόμενο zoom κατά την κίνηση,το tts μέχρι τις πληροφορίες κίνησης στο δρόμο που εδώ και 3 χρόνια ειναι στο coming soon :lol: στο dont panic.Για τον απλό χρήστη που πάει απο το Α στο Β σημείο και όχι στο Γ διασταυρούμενο σημείο :lol: ειναι μια χαρά.To σώζει ο πολύ καλός χάρτης της gi,υστερεί όμως σε δρομολογήσεις.Το προηγούμενο giniusdriver των wm,έδινε καλύτερες διαδρομές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι igo primo.Δεν έχει όλα αυτά που έχει το primo.Να μην τα αναφέρω ένα προς ένα και κουράσω.Συγκεντρωτικά θα πω από το ρυθμιζόμενο zoom κατά την κίνηση,το tts μέχρι τις πληροφορίες κίνησης στο δρόμο που εδώ και 3 χρόνια ειναι στο coming soon :lol: στο dont panic.Για τον απλό χρήστη που πάει απο το Α στο Β σημείο και όχι στο Γ διασταυρούμενο σημείο :lol: ειναι μια χαρά.To σώζει ο πολύ καλός χάρτης της gi,υστερεί όμως σε δρομολογήσεις.Το προηγούμενο giniusdriver των wm,έδινε καλύτερες διαδρομές.

 

Να προσθέσω μερικά ακόμη:

- εκφώνηση διοδίων με το αντίστοιχο ποσό χρέωσης

- ειδοποίηση για φανάρια

- ενημέρωση για δακτύλιο

- από τα πιο ενημερωμένα live traffic

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να σου πει ο bbbb, να σου απαντήσω τι μου λείπει εμένα?

1) Διασταυρώσεις

2) Προεπισκόπηση διαδρομής

Και τα δύο τα θεωρώ σημαντικότατα. Επίσης, θα μπορούσε να έχει πιο ωραίο κι εύχρηστο UI και καλύτερη διαχείριση poi.

Παρότι επέλεξα να το αγοράσω και έχει πολύ καλούς χάρτες, δεν είναι βαρύ και μου αρέσει παίρνει αρκετές βελτιώσεις.

 

Το τι είναι πρακτικό και χρήσιμο για τον κάθε έναν χρήστη, μπορεί να απέχει όσο το Α απο το Β.

Την παραμετροποίηση και πρακτικότητα του primo δεν μπορώ να την συγκρίνω με κανένα άλλο πρόγραμμα.

 

Δεν ειναι igo primo.Δεν έχει όλα αυτά που έχει το primo.Να μην τα αναφέρω ένα προς ένα και κουράσω.Συγκεντρωτικά θα πω από το ρυθμιζόμενο zoom κατά την κίνηση,το tts μέχρι τις πληροφορίες κίνησης στο δρόμο που εδώ και 3 χρόνια ειναι στο coming soon :lol: στο dont panic.Για τον απλό χρήστη που πάει απο το Α στο Β σημείο και όχι στο Γ διασταυρούμενο σημείο :lol: ειναι μια χαρά.To σώζει ο πολύ καλός χάρτης της gi,υστερεί όμως σε δρομολογήσεις.Το προηγούμενο giniusdriver των wm,έδινε καλύτερες διαδρομές.

 

Το ότι εκείνο που κάνει στον Α , δεν αρέσει στον Β , και τούμπαλιν έχει χιλιοειπωθεί , και

είναι θεμιτό , αλλά καμιά φορά ίσως πρέπει να κρίνουμε τα πράγματα αντικειμενικά .

Μπορεί μιά καλή αρχή είναι να διευκρινίσουμε σε ποιά κατηγορία χρηστών είμαστε ο κάθε

ένας από εμάς και προβάλουμε την προτίμησή μας . Για παράδειγμα , θέλω να ακούω τις

φωνητικές οδηγίες και να πορεύομαι ή θέλω να κοιτάω τον πλοηγό με ρίσκο να στουκάρω

στον προπορευόμενο . Μου αρέσει ο χάρτης μου να είναι γεμάτος από διάφορα μπιχλιμπίδια

η να είναι καθαρός με μόνο τα τελείως απαραίτητα που μου χρειάζονται σε μιά πορεία .

Η παρούσα συσκευή που γράφω , έχει ανάλυση 10.1 ιντσες .

Εχω εγκαταστήσει το Dont Panic (αγορασμένο ηλεκτρονικά από GI) και κατάφερα με βοήθεια

φίλων και εγκατέστησα το τελευταίο iGo Primo με τους τελευταίους χάρτες και skin Dupas

v4.6 . Θα κάνω μερικές δοκιμές σε αντιστοιχία των 2 και δεν θα έχω κανένα , μα κανένα

πρόβλημα , ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ , να αποδεχθώ ποιό είναι ποιό .

 

Μακρυά από εμένα οι δογματικές απόψεις .

 

Sent with N8000 via g3

Link to comment
Share on other sites

Ετσι.Εμεις θέλουμε να στουκάρουμε και γιαυτό χρησιμοποιούμε igo.:lol: Στο igo όταν κάνω πλοήγηση με μια ματιά βλέπω τις 2 επόμενες στροφές,ακουω την οδό που θα στρίψω,αν στην περιοχή που κινούμαι υπάρχουν κοντά σχολεία,νοσοκομεία κτλ,ακουω αν οι παράλληλοι δρόμοι ειναι μονόδρομοι ή όχι κτλ. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ετσι.Εμεις θέλουμε να στουκάρουμε και γιαυτό χρησιμοποιούμε igo.:lol: Στο igo όταν κάνω πλοήγηση με μια ματιά βλέπω τις 2 επόμενες στροφές,ακουω την οδό που θα στρίψω,αν στην περιοχή που κινούμαι υπάρχουν κοντά σχολεία,νοσοκομεία κτλ,ακουω αν οι παράλληλοι δρόμοι ειναι μονόδρομοι ή όχι κτλ.

δλδ απ τα γραφτα σου αντιλαμβανομαι οτι το πριμο ειναι αποκλειστικα για πολη.

Αν εγω θελω να κανω μια βολτα σε καποιες περιοχες χωρις σχολεια, νοσοκομεια κλπ κλπ στην υπαιθρο, εχει χαρτες με σωστη κατηγοριοποιηση σε εκτος δρομου περιοχες;

Δεν εχω χρησιμοποιησει ιγο/πριμο σε οφροουντ διαδρομες, γιατι εχω το γκαρμιν, αλλα αν καποιος το χρησιμοποιει θα ηθελα να αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι.Εμεις θέλουμε να στουκάρουμε και γιαυτό χρησιμοποιούμε igo.:lol: Στο igo όταν κάνω πλοήγηση με μια ματιά βλέπω τις 2 επόμενες στροφές,ακουω την οδό που θα στρίψω,αν στην περιοχή που κινούμαι υπάρχουν κοντά σχολεία,νοσοκομεία κτλ,ακουω αν οι παράλληλοι δρόμοι ειναι μονόδρομοι ή όχι κτλ.

 

Ετσι όπως το ζωγραφίζεις , είναι πιθανόν το κατάλληλο εργαλείο γιά ταξιτζήδες και γιά

πλασιέ . Τον μέσο χρήστη που θέλει να πάει από το Α στο Β τι τον νοιάζει αν περνάει από

την οδό Φούφατου ή όχι :lol:

Link to comment
Share on other sites

δλδ απ τα γραφτα σου αντιλαμβανομαι οτι το πριμο ειναι αποκλειστικα για πολη.

Αν εγω θελω να κανω μια βολτα σε καποιες περιοχες χωρις σχολεια, νοσοκομεια κλπ κλπ στην υπαιθρο, εχει χαρτες με σωστη κατηγοριοποιηση σε εκτος δρομου περιοχες;

Δεν εχω χρησιμοποιησει ιγο/πριμο σε οφροουντ διαδρομες, γιατι εχω το γκαρμιν, αλλα αν καποιος το χρησιμοποιει θα ηθελα να αναφερει.

Σε offroad ποιο άλλο κάνει πέρα απο το garmin; Φυσικά και κάνει και για εκτός πόλης διαδρομές.Εχεις και εκει driver alerts και άλλες ειδοποιήσεις.Ο navteq με εκπλήσει ευχάριστα σε κάθε νέα του έκδοση.Συν το ότι διαλέγω τα χρώματα του χάρτη.Πειράζει που δε μου αρέσει να μου επιβάλουν με το ζόρι την ροζ γραμμή πλοήγησης ή την νυχτερινή κίτρινη γραμμή πλοήγησης χωρις καμμια κατηγοριοποίηση των δρόμων;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σε offroad ποιο άλλο κάνει πέρα απο το garmin; Φυσικά και κάνει και για εκτός πόλης διαδρομές.Εχεις και εκει driver alerts και άλλες ειδοποιήσεις.Ο navteq με εκπλήσει ευχάριστα σε κάθε νέα του έκδοση.

εννοω αν καποιος φιλος μενει/κινειται επαρχια. Σε χωρια κυριως.

Αν υπαρχουν οι χωματοδρομοι σωστα. Απο προσωπικη του εμπειρια για καποιο χρονικο διαστημα.

Ξερω τον ναβτεκ κι απ το γκαρμιν, αλλα επαρχια ειναι αλλα αντ αλλων σε αρκετες περιοχες. Οχι ολες βεβαια, αλλα δεν μπορω να τον εμπιστευθω.

ο ΤΑ τι λεει για χωματοδρομους; στα γκαρμιν δεν υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

Ο TΑ απο όσο δοκιμάζω ειναι ουσιαστικά ακόμη και σήμερα ένας παλιός χάρτης ngi με ελάχιστες βελτιώσεις και πολλά σφάλματα που προέκυψαν απο εκεινη την περιβόητη συνεργασία και ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχουν διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ο TΑ απο όσο δοκιμάζω ειναι ουσιαστικά ακόμη και σήμερα ένας παλιός χάρτης ngi με ελάχιστες βελτιώσεις και πολλά σφάλματα που προέκυψαν απο εκεινη την περιβόητη συνεργασία και ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχουν διορθωθεί.

 

Αυτα τα local providers/εψιλον κλπ ειναι ακριβη για οφροουντ;

Η ο ναβτεκ/νοκια ειναι μονοδρομος για igo;

Oι χαρτες του navitel παντως ειναι πολυ λεπτομερεις σε χωματοδρομους.

Εκει δεν χρειαζονται skins/alerts κλπ. Μονο η λεπτομερεια του χαρτη ειναι σημαντικη και η δυνατοτητα να εισαγεις εξαγεις διαδρομες.

Link to comment
Share on other sites

Ο epsilon για μένα ειναι χάλια.Ο ta και ο navteq μαζί με την εφαρμογή αλλαγής χαρτών μια χαρά μπορούν να συμβιώσουν στο igo.Το igo δεν ειναι offroad λογισμικό.Ισως με κάποιο τρόπο να γινεται και αυτό αλλά δεν ειναι αυτός ο κυριος σκοπος του

Edit

Δες http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=5556 ειναι για igo8 αλλά λογικά γίνεται και στο primo.Δεν το έχω δοκιμάσει γιατι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο αλλά για άλλη μια φορά φαίνεται πόσο "γατάκια" :lol::lol: ειναι κάτι κροατικά προγράμματα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. μπορω να βαλω το sygic απο τα γνωστα μαγαζακια και να δουλευει χωρις να εχω κανει root το κινητο ? κατι τετοιο διαβασα καπου εκτος και αν δεν καταλαβα καλα.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. μπορω να βαλω το sygic απο τα γνωστα μαγαζακια και να δουλευει χωρις να εχω κανει root το κινητο ? κατι τετοιο διαβασα καπου εκτος και αν δεν καταλαβα καλα.

Δεν έχει σχέση το ροοτ με την εγκατάσταση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το ροοτ με την εγκατάσταση.

ναι εννοω θα δουλευει κανονικα το προγραμμα σε unrooted συσκευη?. γιατι αποτι ξερω δεν δουλευουν οι σπασμενες εφαρμογες σε unrooted κινητα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...