Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εφαρμογη προτεινετε για υπενθυμισεις σε απευθειας κλησεις sms και ειδοποιησεων;

 

Μάλλον εγώ δεν το διατύπωσα σωστά.Κάποια εφαρμογή σαν κι αυτή ίσως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.colapps.reminder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb2xhcHBzLnJlbWluZGVyIl0. για να μας δίνει την δυνατότητα σε απευθείας κλήσεις σε προκαθορισμένο χρόνο ή μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

ε καλα αυτο δεν ειναι και τοσο καλο...

πολλες φορες μπορει να αφησεις στο κινητο σου σε ενα τραπεζι η να το "παιζει" καποιος αλλος και να διαβασει ολο το sms σου με αυτο τον τροπο....

 

Φυσικα εχεις δικιο απο αυτη την αποψη...Δε το ειχα σκεφτει ετσι! :shifty: απλα ειναι βολικο οταν ΔΕΝ δινεις το κινητο σου για να το παιζει ο οποιοσδηποτε :P

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το παιδι ηθελε να μην εχει καθολου ειδοποιηση. αν ειναι οντως ετσι, θα πας στις ρυθμισεις των μηνυματων(μεσα απο τα μηνυματα δηλαδη) και θα το ρυθμισεις να μην ερχονται καθολου ειδοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ποιά εφαρμογή προτείνεται για wifi hot spot για τα Galaxy Note(official 4.0.4 unrooted) & Galaxy Nexus(4.1.1 official rooted)?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα εχεις δικιο απο αυτη την αποψη...Δε το ειχα σκεφτει ετσι! :shifty: απλα ειναι βολικο οταν ΔΕΝ δινεις το κινητο σου για να το παιζει ο οποιοσδηποτε :P

 

:lol::lol:

γενικα για μενα ειναι σπαστικη αυτη η λειτουργία..την εχω απενεργοποιήσει και απο το viber...κτλ..

νομιζω οτι το go sms κανει την καλυτερη δουλεια απο ολα..

εγω το εχω ρυθμισει να μου βγαινει ειδοποίηση "απλά" οτι εχω ενα νεο sms(βγαινει πανω στην μπαρα κτλ) χωρις να φαινεται καν απο ποιον ειναι κτλ..απλα εχεις ενα νεο sms...και τελος...

και αν θελω να μην βλεπει ο καθενας τι sms ερχεται(εστω και μια στο εκκ ρε παιδι μου) εχω ρυθμίσει καποιες επαφες με το φιλτρο του ιδιωτικου πλαισίου...

χωρις κωδικο δεν διαβαζει κανεις τιποτα...:)

για αυτο θεωρω το go sms το καλυτερο προγραμμα εκει εξω για sms στο android...

πραγματικα ΑΠΕΙΡΕΣ επιλογες για τα παντα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τη stock εφαρμογή στη jb και είμαι πολύ ικανοποιημενος.

 

αγνοούσα την ύπαρξη τους :O !! thanks

 

υστερούν σε κάτι απο αυτές του playstore?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

γενικα για μενα ειναι σπαστικη αυτη η λειτουργία..την εχω απενεργοποιήσει και απο το viber...κτλ..

νομιζω οτι το go sms κανει την καλυτερη δουλεια απο ολα..

εγω το εχω ρυθμισει να μου βγαινει ειδοποίηση "απλά" οτι εχω ενα νεο sms(βγαινει πανω στην μπαρα κτλ) χωρις να φαινεται καν απο ποιον ειναι κτλ..απλα εχεις ενα νεο sms...και τελος...

και αν θελω να μην βλεπει ο καθενας τι sms ερχεται(εστω και μια στο εκκ ρε παιδι μου) εχω ρυθμίσει καποιες επαφες με το φιλτρο του ιδιωτικου πλαισίου...

χωρις κωδικο δεν διαβαζει κανεις τιποτα...:)

για αυτο θεωρω το go sms το καλυτερο προγραμμα εκει εξω για sms στο android...

πραγματικα ΑΠΕΙΡΕΣ επιλογες για τα παντα....

 

εξαιρετικο το go sms ναι... Τωρα το ξαναειδα (το ειχα τον γεναρη μαζι με go launcher και δε μου ειχε πολυγεμισει το ματι)! Θα συμφωνησω και εδω ! :up:

Link to comment
Share on other sites

τελικά είχε μείνει η εθνικη τραπεζα και έβγαλε app οπότε τώρα έχει μείνει τελευταία η εμπορική! 2012 με τέτοια τεχνολογία και αυτοί κοιμούνται! Εκτός αν έχει βγάλει και δεν την βρίσκω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ποιά εφαρμογή προτείνεται για wifi hot spot για τα Galaxy Note(official 4.0.4 unrooted) & Galaxy Nexus(4.1.1 official rooted)?

 

Αν εννοείς να κάνει το κινητό σου wi fi hotspot τότε όσον αφορά το note δεν χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή.Το κάνει μόνο του ρο κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο στο gosms ειναι ότι πιάνει 12mb στην εσωτερικη.. too much, ειδικά για κινητα οπως το δικο μου (wildfire) που δεν έχουν μεγάλη εσωτερική μνήμη

(μπορώ να το μεταφέρω στην sd, αλλά βασικές εφαρμογές, όπως launcher, μηνύματα και dialer νομίζω είναι καλύτερο να μένουν στην εσωτερική, έτσι δεν ειναι?)

 

έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εκτός από go και handcent ή δεν υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο?

Link to comment
Share on other sites

αγνοούσα την ύπαρξη τους :O !! thanks

 

υστερούν σε κάτι απο αυτές του playstore?

 

Εχω δοκιμάσει άλλη μία αλλά δε θυμάμαι πως την έλεγαν. Το μόνο διαφορετικό ήταν πως σε εκείνη μου έγραφε σε ζωντανό χρόνο τον όγκο που χρησιμοποιουσα μέσω tethering ενώ στη stock δε το δείχνει άμεσα αλλά μόνο μέσα στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη που να κοβει τις χρεωσεις του ιντερνετ υπαρχει?

γιατι ενω απενεργοποιω τα δεδομενα στο δικτυο καποιες φορες ενεργοποιουνται μονα τους και με χρεωνουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φόρουμ

Είχα κάνει πιο πάνω την εξής ερώτηση.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να παίζει αρχεία ήχου wma ?

Επίσης υπάρχει εφαρμογή που να μπλοκάρει κάποιους αριθμούς

που μου στέλνουν ηλίθια διαφημιστικά μηνύματα?

 

:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Χρεωση δεν υπαρχει με το gps ανοιχτο. Αν το χεις και συνεχεια ανοιχτο λογικα θα βρισκει. Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει να αλλαζει η τοποθεσια συνεχεια απο την στιγμη που ειμαι Αθηνα και μονο περιοχες αλλαζω....

 

να 'σαι καλα για την πληροφορια, ευχαριστω.

 

κι αλλη βοηθεια. ποια εφαρμογη προτεινετε για pdf; θελω να ειναι γρηγορο, να εχει αν γινεται κουμπια zoom in zoom out, και να προσαρμοζεται αυτοματα η σελιδα στις διαστασεις της οθονης. αν γινεται να προσαρμοζεται και το κειμενο στο zoom in, που δε νομιζω, ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

να 'σαι καλα για την πληροφορια, ευχαριστω.

 

κι αλλη βοηθεια. ποια εφαρμογη προτεινετε για pdf; θελω να ειναι γρηγορο, να εχει αν γινεται κουμπια zoom in zoom out, και να προσαρμοζεται αυτοματα η σελιδα στις διαστασεις της οθονης. αν γινεται να προσαρμοζεται και το κειμενο στο zoom in, που δε νομιζω, ακομα καλυτερα.

 

Έχω δοκιμάσει διάφορα και το καθένα είναι καλό σε κατι που δεν είναι το άλλο.

Κάποιο που να τα έχει όλα δεν έχω βρεί.

πχ αν θες γρήγορη αναζήτηση σε pdf 100-200 σελίδων καλύτερα να χρησιμοποιήσεις έναν book reader (και όμως)

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη που να κοβει τις χρεωσεις του ιντερνετ υπαρχει?

γιατι ενω απενεργοποιω τα δεδομενα στο δικτυο καποιες φορες ενεργοποιουνται μονα τους και με χρεωνουν

 

Πρωτη φορα το ακουω αυτο φιλε μου!! Δεν ξερω αν φταιει η "περιαγωγη δεδομενων" που μπορει να χρειαζεται να εχεις ανοιχτη σε καποια εταιρεια (οπως wind).. Ισως να ειναι καποια εφαρμογη που το κανει αυτο , αλλα δε μπορω να φανταστω τι! Κανε κανα scan για μυστηριες εφαρμογες! Εγω αντι για το widget του xperia εχω το widgetsoid ,δημιουργησα ενα στην μπαρα ειδοποιησεων και απο κει ανοιγοκλεινω τα δεδομενα χωρις ποτε μα ποτε να εχουν ανοιξει απο μονα τους...Αν καποιος αλλος ξερει ας βοηθησει !

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω share ενα βιντεο απο το youtube στο facebook και πηρα αυτο το μηνυμα:

 

flash objects must have the 'source' and 'picture' attributes

 

Τι σημαινει αυτο, πρωτη φορα το βλεπω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι κάποια εφαρμογή-μετρητή να μου λέει το χρόνο κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες). Περίεργο πάντως που το android δεν έχει by default τέτοια δυνατότητα.

Τι μου προτείνετε;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι κάποια εφαρμογή-μετρητή να μου λέει το χρόνο κλήσεων (εισερχόμενες - εξερχόμενες). Περίεργο πάντως που το android δεν έχει by default τέτοια δυνατότητα.

Τι μου προτείνετε;

 

Radioopt. Κλήσεις, μηνύματα, δεδομένα, όλα και σε widget.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή να χρησιμοποιήσω για να rootaro το zte racer του αδερφού μου και μετά ποια για overclocking?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εφαρμογή για να ξεκινάει άλλες εφαρμογές που θα του βάλεις (έχω την autostart - noroot) αλλά ξεκινά μόνο μία. Θέλω να ξεκινάνε περισσότερες αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα root στη συσκευή μου και ψάχνω έναν "καλό" file Manager, όπως π.χ. Astro File Manager, που να υποστηρίζει Recycle Bin για ανάκτηση αρχείων (και όχι μόνο απεγκατεστημένων εφαρμογών). Υπάρχει καμμία πρόταση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω sync και να ανταλλάξω αρχεία μεταξύ του τάμπλετ και του κινητού με κάποια εφαρμογή;

 

Καμιά ιδέα; Μάλλον όχι ε; Δεν ψάχνω κάτι σαν το box κτλ πάντως. Για απευθείας ανταλλαγή σκεφτόμουν.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...