Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.λοιπον θα ηθελα να μου προτεινετε 2 προγραμματα.το ενα το θελω για να κατεβαζω τραγοθδια απο το youtube και το αλλο για να ενεργοποιω οποτε θελω το 3g.εναλλαγη δλδ απο 2g to 3g

 

για τραγουδια tubemate

 

googlαρε και θα το βρεις

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

εδω κανεις?

 

Για να τα αντικαταστήσεις πρέπει να είσαι root αλλιώς δεν μπορείς να τα ξηλώσεις. Αν είσαι root, για office, μια πάρα πολύ καλή free λύση είναι το Kingsoft office. Για reader ο ezpdf είναι πολύ καλός αλλά είναι επί πληρωμή κ δεν ξέρω αν θα κερδίσεις σε μέγεθος. Αν κ με μια σουίτα office διαβάζεις κ pdf.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να απενεργοποιήσω ένα λογαριασμό από τους δύο που έχω μέσα από την εφαρμογή της Google. Να τον διαγράψω μόνο από το κινητό.

 

@Edit : Ok το βρήκα

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα. ειμαι νεος εδω και θελω να ρωτησω, τι χρειαζετε για να βαλω χαρτες στο σμαρτ2? εχω το navigon ,αλλα χρειαχετε και αλλη εφαρμογη? με λιγα λογια απο που να αρχισω/ ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Άρα οι χάρτες της ΝGI ή GI (όπως ονομάζεται τώρα) παραμένουν οι καλύτεροι για ελλάδα? Αυτό είναι πολύ σημαντικό στην επιλογή του navigator... η MLS μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσε χάρτες της NGI. Αν δεν έχεις ενημερωμένο χάρτη στην επαρχία δεν πας πουθενά!....

 

Γενικά θα έλεγα ναι. Το κακό είναι οτι η GI δεν βγάζει έκδοση για igo και είσαι αναγκασμένος να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα που υποστηρίζει (παλιότερα destinator και τώρα don't panic).

Το θέμα είναι οτι απο την εποχή που οι μόνοι καλοί χάρτες ήταν GI έχει περάσει πολύς καιρός και έχουν βελτιωθεί και οι άλλοι. Ο ΤΑ είναι καλός στην επαρχία και υπάρχει σε εκδόσεις για διάφορα προγράμματα. Ο navteq είναι καλός για Αθήνα. Ο GI συνεχίζει να είναι συνολικά ο καλύτερος αλλά με μικρότερη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα επισημα youtube και facebook δεν με καλυπτουν, τι εφαρμογες υπαρχουν για αυτα τα 2? Οποιος ξερει απο symbian ειχα το cutetube και fmobi, κατι αντιστοιχο? Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αν μετακινησουμε τους φακελους με τους χαρτες απο Navigon, copilot στην sdcard, θα λειτουργουν κανονικα?

Ευχαριστω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Άρα οι χάρτες της ΝGI ή GI (όπως ονομάζεται τώρα) παραμένουν οι καλύτεροι για ελλάδα? Αυτό είναι πολύ σημαντικό στην επιλογή του navigator... η MLS μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσε χάρτες της NGI. Αν δεν έχεις ενημερωμένο χάρτη στην επαρχία δεν πας πουθενά!....

 

κάποιοι χάρτες είναι καλοί στην επαρχία και άλλοι είναι καλοί στα αστικά κέντρα.

εγώ με το mls έχω οργώσει όλη την αθήνα και τα πάει πολύ καλά ο χάρτης του

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,σημερα εκανα μια γκαφα με το titanium backup διεγραψα τα παντα απο την συσκευη μου κανοντας εκαθαριση τοσο εφαρμογων οσο και συστηματος. για το μονο πραγμα που λυπηθηκα πραγματικα ηταν που εχασα τις επαφες μου ομως anyway,αυτο που θελα να ρωτησω ειναι το εξης,μετα την ολικη διαγραφη ειχα μνημη στην συσκευη 144 mb,τρεχοντας ομως τις εφαρμογες μου παρατηρησα οτι μου τρωνε χορο απο την μνημη μου,τις εφαρμογες τις εχω ολες στην καρτα μνημης,γιατι συμβαινει αυτο? να φανταστειτε οτι μονο τα igo-navigon-copilot που ετρεξα μου εφαγαν 40 mb απο την μνημη του τηλεφωνου μου ενω αντιθετος το google maps καθολου,προς στιγμην πιστεψα οτι αυτα ειναι τα λεγομενα cache ομως δεν ηταν αυτα που μου ετρωγαν τον χορο, υπαρχει καμια λυση? Edited by CyberDeViLZ
Link to comment
Share on other sites

CyberDeViLZ πάντα ένα μέρος των εφαρμογών τρώει χώρο στην κύρια μνήμη ασχέτως με το αν μεταφέρεται στην κάρτα ή όχι, αν κατεβάσεις το app 2 sd free θα δεις στο ανάλογο tab περίπου πόσο πιάνει κάθε μια μετά τη μεταφορά.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

CyberDeViLZ πάντα ένα μέρος των εφαρμογών τρώει χώρο στην κύρια μνήμη ασχέτως με το αν μεταφέρεται στην κάρτα ή όχι, αν κατεβάσεις το app 2 sd free θα δεις στο ανάλογο tab περίπου πόσο πιάνει κάθε μια μετά τη μεταφορά.

 

 

σ'ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση,ομως γιατι καποιες εφαρμογες οπως το youtube,facebook και το google maps δεν πιανουν καθολου?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ενα παιχνιδι στο τηλ το οποιο μου το εδωσε ενας φιλος

μαζι με το παιχνιδι μου εδωσε και το data του παιχνιδιου για να μην το κατεβαζω

τωρα ομως εχω ενα προβλημα οτι φωτογραφιες ειχε μεσα το data του παιχνιδιου μου

τις εμφανιζει στην συλλογη.

πως θα γινει να μη τις βγαζει εκει?

 

να πω οτι το αρχειο data εχει μεταφερφει στo φακελο με τα data ολων των παιχνιδιων

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτία μου μετά απο 10 μέρες συμβίωσης με το νέο igo primo και το navigon και σε σύγκριση με το sygic θα βάλω πάλι το sygic στο νο1 και αυτό γιατί είναι τοσο σμουθ και έχει την καλύτερη πλοήγηση όπως Και τα καλύτερα γραφικά από τα παραπάνω. Το igo δεν είναι ακόμα σε θέση να παλέψει με το sygic και έχει ακόμα δρόμο.Ναι το igo παραμένει ο βασιλιάς στο ποσά μπορείς να σκαλιξεις (αν έχεις όρεξη και χρόνο) αλλά μέχρι εκεί. Κάπου ενδιάμεσα έρχεται το navigon και σε μπερδεύει αφού σε βοηθάει και είναι συμβατό με πολλές εφαρμογές όταν ζητήσεις τοποθεσία έχοντας επιλογή να την βρεις με το navigon. Εκεί που καταλήγεις στο sygic να που σου έρχεται σε πολλές δρομολογήσεις να πεις που ειναι το igo..Έτσι λοιπόν το sygic όπως προείπα παραμένει και με την μέτρια επιλογή δρομολογισεων το καλύτερο (για την ώρα) κατά την γνώμη μου. Εν αναμονή αναβαθμίσεων του igo...:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ενα παιχνιδι στο τηλ το οποιο μου το εδωσε ενας φιλος

μαζι με το παιχνιδι μου εδωσε και το data του παιχνιδιου για να μην το κατεβαζω

τωρα ομως εχω ενα προβλημα οτι φωτογραφιες ειχε μεσα το data του παιχνιδιου μου

τις εμφανιζει στην συλλογη.

πως θα γινει να μη τις βγαζει εκει?

 

να πω οτι το αρχειο data εχει μεταφερφει στo φακελο με τα data ολων των παιχνιδιων

 

Μπες στο φάκελο με τις φωτο του game με τον file explorer που χρησιμοποιείς. Εκεί βάλε ένα κενό αρχείο με το όνομα ".nomedia" χωρίς τα "". Έτσι δεν θα σου εμφανίζει τις φωτο στην συλλογή.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε το tapatalk και με το σημερινό update, σφαίρα πάει πλέον.

 

Με πρόλαβες αυτό ήθελα να γράψω θεαματικο update

Μεγάλη βελτίωσή πάει σφαίρα πλέον .καιρός ήταν .:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτία μου μετά απο 10 μέρες συμβίωσης με το νέο igo primo και το navigon και σε σύγκριση με το sygic θα βάλω πάλι το sygic στο νο1 και αυτό γιατί είναι τοσο σμουθ και έχει την καλύτερη πλοήγηση όπως Και τα καλύτερα γραφικά από τα παραπάνω. Το igo δεν είναι ακόμα σε θέση να παλέψει με το sygic και έχει ακόμα δρόμο.Ναι το igo παραμένει ο βασιλιάς στο ποσά μπορείς να σκαλιξεις (αν έχεις όρεξη και χρόνο) αλλά μέχρι εκεί. Κάπου ενδιάμεσα έρχεται το navigon και σε μπερδεύει αφού σε βοηθάει και είναι συμβατό με πολλές εφαρμογές όταν ζητήσεις τοποθεσία έχοντας επιλογή να την βρεις με το navigon. Εκεί που καταλήγεις στο sygic να που σου έρχεται σε πολλές δρομολογήσεις να πεις που ειναι το igo..Έτσι λοιπόν το sygic όπως προείπα παραμένει και με την μέτρια επιλογή δρομολογισεων το καλύτερο (για την ώρα) κατά την γνώμη μου. Εν αναμονή αναβαθμίσεων του igo...:)

Ως κύριος χρήστης του Sygic εδώ και πολύ καιρό και πρόσφατα του Igo Primo, νομίζω ότι είναι θέμα του τι ψάχνεις πιο πολύ.

Θες σούπερ γραφικά με 3D κτίρια, αλλά με μέτρια δρομολόγηση; Πας Sygic.

Θες μεγαλύτερη ακρίβεια στην δρομολόγηση, με περισσότερα στοιχεία για αυτήν, όπως σε ποιον δρόμο βρίσκεσαι τώρα ή συνολική διάρκεια διαδρομής στο τέλος της πλοήγησης; Τότε IGO.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για θυμίστε μου ποια είναι η εφαρμογή που "συμπυκνώνει " τα δεδομένα σε όλες τις εφαρμογές εκτός από φωτο και βίντεο?

 

Μήπως εννοείς το onavo count & onavo extend

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο φάκελο με τις φωτο του game με τον file explorer που χρησιμοποιείς. Εκεί βάλε ένα κενό αρχείο με το όνομα ".nomedia" χωρίς τα "". Έτσι δεν θα σου εμφανίζει τις φωτο στην συλλογή.

 

μπαινω στο φακελο με το data του παιχνιδιου βρισκω τις φωτο και παω να κανω αυτο πουλες και

μου βγαζει οτι υπαρχει ηδη

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε το tapatalk και με το σημερινό update, σφαίρα πάει πλέον.

 

 

Με πρόλαβες αυτό ήθελα να γράψω θεαματικο update

Μεγάλη βελτίωσή πάει σφαίρα πλέον .καιρός ήταν .:)

Sent from my note

 

Σε εμένα που το αναβάθμισα από την πιο παλιά έκδοση που πήγαινε σφαίρα, συνεχίζει να μου φαίνεται αργή. Θα επιστρέψω στην παλιά

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που το αναβάθμισα από την πιο παλιά έκδοση που πήγαινε σφαίρα, συνεχίζει να μου φαίνεται αργή. Θα επιστρέψω στην παλιά

 

Και εγώ που αναβαθμισα από 2.1.3 αργή μου φαίνεται.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...