Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δεχτω οτι σε καθεναν αρεσουν διαφορετικα πραγματα. Αλλα πες μου με το χερι στην καρδια, σε βολευουν οι δρομολογησεις του συτζικ;;;;;;;;! Για μενα μακραν το εκνευριστικοτερο σ' αυτον τον τομεα. Εχει τελεια γραφικα βεβαια, αλλα τι να το κανεις; (ασε που στραγγιζει τη μπαταρια)

Αντε και καλο μας καλοκαιρι

 

εμμμμ.... ναι...!

εβαλα δρομολογηση με το navigon σε γνωστες μου διαδρομες, που ηξερα το δρομο, απλα για να το δοκιμασω

με πηγαινε οπου να ναι... μου ελεγε να βγω απο κεντρικους δρομους και να μπλεχτω σε στενα ή να κανω απιστευτους κυκλους στη διαδρομη για να φτασω σε εναν προορισμο

επισης πες μου ενα προγραμμα gps που να μη στραγγιζει τη μπαταρια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμμμμ.... ναι...!

εβαλα δρομολογηση με το navigon σε γνωστες μου διαδρομες, που ηξερα το δρομο, απλα για να το δοκιμασω

με πηγαινε οπου να ναι... μου ελεγε να βγω απο κεντρικους δρομους και να μπλεχτω σε στενα ή να κανω απιστευτους κυκλους στη διαδρομη για να φτασω σε εναν προορισμο

επισης πες μου ενα προγραμμα gps που να μη στραγγιζει τη μπαταρια :rolleyes:

 

αν θελεις πραγματικα δρομολογηση υποδειγμα τοτε το igo ειναι μονοδρομος. το sygic ειναι το χειροτερο στο τομεα αυτο. το navigon δεν ειναι και το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Samba, σου βγάζει τον αποθηκευτικό χώρο του κινητού ως network drive και τα κάνεις όλα μέσω file explorer του υπολογιστή.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μοθυ περιγράψεις πως δουλεύει? τ\Το κατέβασα, το έτρεξα , μου βγάζει μια οθόνη : enabled - running \\192.168.1.66 //android . το πληκτρολογο στο pc (ειμαι με wifi κανονικα) αλλα δεν το βρίσκει.

 

Επίσης, επειδή επέστρεψα μετα από μήνες σε android και έχω χάσει επεισόδια....

Υπάρχει κάποιος file manager που να έχει και δυνατότητα κλειδώματος φακέλων με κωδικό; (φακέλων , όχι μόνο αρχείων) ή εναλλακτικά κάποια καλή εφαρμογή που να το κάνει; Πριν 6-7 μήνες πάντως που ήμουν με android δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μοθυ περιγράψεις πως δουλεύει? τ\Το κατέβασα, το έτρεξα , μου βγάζει μια οθόνη : enabled - running \\192.168.1.66 //android . το πληκτρολογο στο pc (ειμαι με wifi κανονικα) αλλα δεν το βρίσκει.

 

Try http://192.168.1.66/android

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει... :(

Αντίθετα αυτό λειτουργεί μια χαρα , αλλα δεν υποστηρίζει μεταφορά φακέλων

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba

 

Κάτι δεν κάνω καλα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μοθυ περιγράψεις πως δουλεύει? τ\Το κατέβασα, το έτρεξα , μου βγάζει μια οθόνη : enabled - running \\192.168.1.66 //android . το πληκτρολογο στο pc (ειμαι με wifi κανονικα) αλλα δεν το βρίσκει.

 

Επίσης, επειδή επέστρεψα μετα από μήνες σε android και έχω χάσει επεισόδια....

Υπάρχει κάποιος file manager που να έχει και δυνατότητα κλειδώματος φακέλων με κωδικό; (φακέλων , όχι μόνο αρχείων) ή εναλλακτικά κάποια καλή εφαρμογή που να το κάνει; Πριν 6-7 μήνες πάντως που ήμουν με android δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο

 

Ανοίγεις τον filemanager των windows έχοντας το samba σε κατάσταση running και στην address bar του filemanager πληκτρολογείς

\\192.168.1.66

ή

\\android

Θα σου ζητήσει login + password (κανονικό windows prompt δηλαδή) και στην συνέχεια θα δεις την συσκευή σαν εξωτερικό δίσκο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με πληροφορήσει αν υπάρχει για android κανένα ελληνικό πρόγραμμα για υπολογισμό δόσεων.

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο

Ευχαριστώ

Παντελής\

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον filemanager των windows έχοντας το samba σε κατάσταση running και στην address bar του filemanager πληκτρολογείς

\\192.168.1.66

ή

\\android

Θα σου ζητήσει login + password (κανονικό windows prompt δηλαδή) και στην συνέχεια θα δεις την συσκευή σαν εξωτερικό δίσκο...

 

Αυτό ήταν!! ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Τώρα που σας βρήκα , κάποια καλή εφαρμογή για κλείδωμα φακέλων; :)

Link to comment
Share on other sites

Το navigon στην αρχη παντα μου ζηταει συνδεση στο ιντερνετ για να ανοίξει, συμβαινει σε ολους;

 

Τους χάρτες τους έχεις κατεβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα τους εχω κατεβασει

 

Επειδή δεν το έχω κάνει τώρα τελευταία εγκατάσταση, το έχω από παλιά και δεν θυμάμαι καλά, τι σε ρωτάει ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω κάνει τώρα τελευταία εγκατάσταση, το έχω από παλιά και δεν θυμάμαι καλά, τι σε ρωτάει ακριβώς;

 

Δεν ρωταει κατι, απλα αν δεν ειμαι συνδεδεμενος το προγραμμα αντιμετωπισε προβλημα λεει και πρεπει να κλεισει, ενω ανοιγει κανονικα οταν ειμαι σε συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να δω με τι έχει γεμίσει η μνήμη του κινητού ?

Έχω το ΗΤC Desire και στι App2SD ενώ μου δείχνει ότι από τα 147ΜΒ είναι ελεύθερα τα 16, τα προγράμματα που υπάρχουν στο κινητό και δεν μετακινούνται στην κάρτα δεν ξεπερνούν τα 20-25ΜΒ. Τα υπόλοιπα τι γίνονται. Δεν μπορώ ούτε να βάλω νέες εφαρμογές αλλά και ούτε να κάνω συνήθως τα update αυτών που έχω ήδη.

Το κινητό δεν το έχω πειραγμένο, μιας και δεν είμαι και εξοικιωμένος με τέτοια κόλπα.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ενημερώνει για εκπτώσεις και για μειώσεις στην τιμή των εφαρμογών στο Play Store; Κάτι ανάλογο με το AppHits στο iOS δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ενημερώνει για εκπτώσεις και για μειώσεις στην τιμή των εφαρμογών στο Play Store; Κάτι ανάλογο με το AppHits στο iOS δηλαδή.

 

κατι τετοιο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για να ελέγξεις τυχόν καμένα πιχελ;

 

Dead Pixel Test

Dead Pixel Detect and Fix

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει εφαρμογή που να συνδεωμαι με το λαπτοπ ασύρματα και να βλέπω τα βίντεο που έχω σε αυτό? Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω με es explorer και mx player.

Μπαίνεις στο LAN με τον es επιλεγείς το βίντεο που θες και το ανοίγεις με τον mx.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω με es explorer και mx player.

Μπαίνεις στο LAN με τον es επιλεγείς το βίντεο που θες και το ανοίγεις με τον mx.

 

Τι εννοείς μπαινεις στο Λαν?

πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να διαγράψω φωτογραφίες από το dropbox από το κινητό; Γίνεται ή μόνο από τα pc;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να διαγράψω φωτογραφίες από το dropbox από το κινητό; Γίνεται ή μόνο από τα pc;

 

Τι εννοείς; μόλις κρατήσεις πατημένη την φωτογραφία σου βγάζει επιλογές και έχει και διαγραφή. Μιλάω για την εφαρμογή πάντα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...