Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα και απο εμενα εχω το samsung 551 και χθες εκανα αναβαθμιση στο λογισμικο σε froyo 2.3.6 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη να μπορω να απαντησω σε κληση χωρις να συρω την μπαρα δεξια αλλα με ενα απλο πατημα.

μεχρι τωρα ειχα το easy answer bytton αλλα τωρα δεν δουλευει μετα την αναβαθμιση

ευχαριστω!!!!!!!

ακυρο η ερωτηση το βρηκα αν καποιος το θελει ειναι το detect call λειτουργει αψογα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σας ευχαριστω και τους δυο, με το airdroid δε μπορω να στειλω ολοκληρο το φακελο μηπως κανω κατι λαθος????

 

Δοκίμασε το myphone explorer που κάνει αυτό που θες και πάρα πολλά άλλα (buckup remote διαχείριση)

 

Καλημέρα.

Με προλαβες. Αυτό ήθελα να πω. Σε χακαρισμενη έκδοση η πλοήγηση δουλεύει ρολόι. Την έχω δοκιμάσει άπειρες φορές. Την έχουν όπως είπες έτοιμη.

Για αυτό ρωτάω τον λόγο γιατί δεν μας την δίνουν. Μου φαίνεται πολύ περίεργο

Sent from my note

 

Γιατί θα χάσουν λεφτά οι άλλοι συνεργάτες του play store και η google τα ποσοστά της.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω 2-3 ειδών εφαρμογές, ξεκινάω από την πιο απλή (νομίζω)

 

- Υπάρχει κάποιο widget για να αντικαταστήσω αυτήν την 4x1 μπάρα του Google Search με κάτι πιο μικρό; Σαν λειτουργία το βρίσκω πολύ χρήσιμο, γιατί βάζεις στο search μια λέξη και σου βρίσκει ό,τι θες, είτε πρόκειται για επαφή, είτε για εφαρμογή κλπ. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να πιάνει 4 θέσεις, αφού στην ουσία μπαίνει σε άλλο περιβάλλον. Και το voice που έχει τέρμα δεξιά δεν το χρησιμοποιώ ποτέ εξάλλου.. Δηλαδή ακόμα και μια θέση (ή έστω δύο) νομίζω πως θα ήταν υπερ-αρκετές..

 

- Υπάρχει κάποια εφαρμογή για offline lyrics database; Την εναλλακτική την ξέρω, να έχω και τα τραγούδια μέσα στο κινητό, οπότε μέσα από τα lyrics που βρίσκει το PlayerPro να τα έχω. Αλλά εγώ ΔΕΝ θέλω κάτι τέτοιο. Θέλω database, να βρίσκει lyrics που έχω ήδη περάσει στο κινητό, να κάνει πχ search ανά artist, song title κλπ..

Πέραν αυτού, τίποτα εφαρμογές που χρησιμοποιούν μουσικοί (ως επί το πλείστον κιθαρίστες) θα ήταν ευπρόσδεκτες. Έψαχνα τις προάλλες στο market με search "guitar" και κατέβασα κάτι tuners κλπ, αλλά αν κάποιος έχει βρει κάποια που χρησιμοποιεί καθημερινά και πιστεύει πως αξίζει, ας πει..

 

- Πήρε κάπου το μάτι μου για OCR εφαρμογές, και ορμώμενος από κάτι που είχα δει στο CSI (:lol::lol::lol::lol::lol:), λέω μήπως υπάρχει τρόπος, να τραβάς κάτι με την κάμερα και αυτό είτε να το σκανάρει και να το μεταφράζει (δεν μιλάμε για μια ολόκληρη σελίδα, πχ μια πινακίδα) είτε έστω πχ να σου λέει σε ποια γλώσσα είναι..

 

Έχω Galaxy S2 με stock rom ICS 4.0.3 και δεν έχω κάνει root.

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Ip Camera εφαρμογή, συμβατή με ICS.

Έχω δοκιμάσει το IP Cam viewer αλλά ενώ παίζει μια χαρά με Cm7, με Cm9 δεν streamarei καθόλου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το battery indicator που σου πα μου λεει πχ 49 ωρες με μπαταρια ... αυτο δεν στο λεει ?

 

Μηπως δεν κλεινεις ποτε το κινητο; εμενα μου λεει πχ 8 ωρες απο την στιγμη που αποσυνδεθηκε.

Μιλαμε παντα για την δωρεαν εκδοση του battery indicator

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω 2-3 ειδών εφαρμογές, ξεκινάω από την πιο απλή (νομίζω)

 

- Υπάρχει κάποιο widget για να αντικαταστήσω αυτήν την 4x1 μπάρα του Google Search με κάτι πιο μικρό; Σαν λειτουργία το βρίσκω πολύ χρήσιμο, γιατί βάζεις στο search μια λέξη και σου βρίσκει ό,τι θες, είτε πρόκειται για επαφή, είτε για εφαρμογή κλπ. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να πιάνει 4 θέσεις, αφού στην ουσία μπαίνει σε άλλο περιβάλλον. Και το voice που έχει τέρμα δεξιά δεν το χρησιμοποιώ ποτέ εξάλλου.. Δηλαδή ακόμα και μια θέση (ή έστω δύο) νομίζω πως θα ήταν υπερ-αρκετές..

 

- Υπάρχει κάποια εφαρμογή για offline lyrics database; Την εναλλακτική την ξέρω, να έχω και τα τραγούδια μέσα στο κινητό, οπότε μέσα από τα lyrics που βρίσκει το PlayerPro να τα έχω. Αλλά εγώ ΔΕΝ θέλω κάτι τέτοιο. Θέλω database, να βρίσκει lyrics που έχω ήδη περάσει στο κινητό, να κάνει πχ search ανά artist, song title κλπ..

Πέραν αυτού, τίποτα εφαρμογές που χρησιμοποιούν μουσικοί (ως επί το πλείστον κιθαρίστες) θα ήταν ευπρόσδεκτες. Έψαχνα τις προάλλες στο market με search "guitar" και κατέβασα κάτι tuners κλπ, αλλά αν κάποιος έχει βρει κάποια που χρησιμοποιεί καθημερινά και πιστεύει πως αξίζει, ας πει..

 

- Πήρε κάπου το μάτι μου για OCR εφαρμογές, και ορμώμενος από κάτι που είχα δει στο CSI (:lol::lol::lol::lol::lol:), λέω μήπως υπάρχει τρόπος, να τραβάς κάτι με την κάμερα και αυτό είτε να το σκανάρει και να το μεταφράζει (δεν μιλάμε για μια ολόκληρη σελίδα, πχ μια πινακίδα) είτε έστω πχ να σου λέει σε ποια γλώσσα είναι..

 

Έχω Galaxy S2 με stock rom ICS 4.0.3 και δεν έχω κάνει root.

 

Ευχαριστώ..

Τελικα ολα ειναι βγαλμενα απο την ζωη:lol: Παρε αυτο που λες περι csi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intsig.camdict&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbnRzaWcuY2FtZGljdCJd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και μου βγάζει αυτό το μήνυμα, γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και μου βγάζει αυτό το μήνυμα, γιατί;

 

χωρο εσωτερικο εχεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το myphone explorer που κάνει αυτό που θες και πάρα πολλά άλλα (buckup remote διαχείριση)

 

 

 

Γιατί θα χάσουν λεφτά οι άλλοι συνεργάτες του play store και η google τα ποσοστά της.

 

Ναι αυτό γιατί αφορά μόνο την χώρα μας δεν μπορώ να καταλάβω.

Στην Ιταλία πχ η φωνητική πλοήγηση αν δεν κάνω λάθος λειτουργεί κανονικά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά της εφαρμογές που έχω αγορασμένες στο smartphone μου αν πάρω και tablet θα μπορώ να της έχω και στα 2 ταυτόχρονα η θα έχω πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά της εφαρμογές που έχω αγορασμένες στο smartphone μου αν πάρω και tablet θα μπορώ να της έχω και στα 2 ταυτόχρονα η θα έχω πρόβλημα?

 

Μπορείς να τις έχεις σε όσες android συσκευές θέλεις αρκεί να είναι συμβατές και να χρησιμοποιείς τον ίδιο gmail λογαριασμό που τις έχεις αγοράσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα όσα αναφέρονται εδώ μέσα παίζουν.

 

Όλα παίζουν με μοναδικό πρόβλημα την ασυμβατότητα του iGO στην ανάλυση της συσκευής μιας και ακόμα δεν υπάρχει το κατάλληλο skin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και μου βγάζει αυτό το μήνυμα, γιατί;

 

Έχεις βάλει custom rom χωρίς full wipe?

Έχει συμβεί το ίδιο σε Note και o λόγος ήταν αυτός. Κοίτα και στο thread του S2...:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σίγουρα και δωρεάν λύσεις για ηχογράφηση κλήσεων. Απλά επειδή ζητάς κάποιες δυνατότητες παραπάνω, αυτή είναι η καλύτερη, γι'αυτό και είναι με πληρωμή. Αν δεν θες να πληρώσεις, δοκίμασε όλες τις δωρεάν μήπως και κάποια από αυτές σε καλύπτει. Ξαναλέω ότι για εφαρμογές που θεωρείς απαραίτητες, καλό είναι να τις αγοράζεις και όχι να τις ψάχνεις σπασμένες.

 

Λοιπον, εβαλα το skvalex.

Μπορει καποιος να μου πει πως στην ευχη θα το ρυθμισω, ωστε να ηχογραφει ΜΟΝΟ οτι θελω ΕΓΩ?

Προς το παρον οι επιλογες που βλεπω να εχει, και αυτο το προγραμμα, ειναι για outgoing και για ingoing calls, πολυ γενικες, στο στυλ 'record all', record none, record from contacts. E οχι ρε κατασκευαστη, ε οχι ρε παιδες, δεν θελω κατι τετοιο.

Θελω σε καθε κληση ξεχωριστα, είτε εισερχομενη, ειτε εξερχομενη, ΑΝ θελω, να κανω εγγραφη, και να το επιλεγω εκεινη την ωρα

Δεν ειμαι μαγος να ξερω απο πριν τι θα θελησω να ηχογραφησω, ωστε να με δεσμευει το προγραμμα με τοσο generic επιλογες ηχογραφησης, στο στυλ ολα ή τιποτα.

 

Μπορω κατα τη διαρκεια μιας κλησης να επιλεξω αν θελω να κανω εγγραφη εκείνη την ώρα, ή εστω τουλαχιστον(βαζω νερο στο κρασι μου), να επιλεγω πριν απαντησω μια κληση?

 

Εκατομμυρια εφαρμογες android, εκατομμυρια χρηστες android, τι στο καλο, ειμαι ο πρωτος στον κοσμο που ζηταει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και μου βγάζει αυτό το μήνυμα, γιατί;

Ειχες κάποια στιγμή χρησιμοποιήσει για αυτή την εφαρμογή το "τυχερό" patch; Αν ναι,πρέπει πρώτα να κάνεις διόρθωση της dalvik cache και μετά θα σε αφήσει να το εγκαταστήσεις κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εβαλα το skvalex.

Μπορει καποιος να μου πει πως στην ευχη θα το ρυθμισω, ωστε να ηχογραφει ΜΟΝΟ οτι θελω ΕΓΩ?

Προς το παρον οι επιλογες που βλεπω να εχει, και αυτο το προγραμμα, ειναι για outgoing και για ingoing calls, πολυ γενικες, στο στυλ 'record all', record none, record from contacts. E οχι ρε κατασκευαστη, ε οχι ρε παιδες, δεν θελω κατι τετοιο.

Θελω σε καθε κληση ξεχωριστα, είτε εισερχομενη, ειτε εξερχομενη, ΑΝ θελω, να κανω εγγραφη, και να το επιλεγω εκεινη την ωρα

Δεν ειμαι μαγος να ξερω απο πριν τι θα θελησω να ηχογραφησω, ωστε να με δεσμευει το προγραμμα με τοσο generic επιλογες ηχογραφησης, στο στυλ ολα ή τιποτα.

 

Μπορω κατα τη διαρκεια μιας κλησης να επιλεξω αν θελω να κανω εγγραφη εκείνη την ώρα, ή εστω τουλαχιστον(βαζω νερο στο κρασι μου), να επιλεγω πριν απαντησω μια κληση?

 

Εκατομμυρια εφαρμογες android, εκατομμυρια χρηστες android, τι στο καλο, ειμαι ο πρωτος στον κοσμο που ζηταει κατι τετοιο?

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει επιλογές για ότι θες. Πρώτον επιλέγεις πριν κάνεις την κλήση αν θες να ηχογραφήσει. Δεύτερον μπορείς και μέσα από την κλήση να ξεκινήσεις και να σταματήσεις την ηχογράφηση. Τρίτον μπορείς αφού τελειώσει η κλήση να επιλέξεις αν θα αποθηκευτεί η ηχογράφηση. Υπάρχει και η δυνατότητα να επιλέξεις σε ποιες επαφές θα γίνεται ηχογράφηση ή ποιες θα αποκλείονται από την ηχογράφηση. Αν το ψάξεις στις advanced preferences, θα τις βρεις όλες τις επιλογές. Ψάξτο λίγο

Link to comment
Share on other sites

ακυρο η ερωτηση το βρηκα αν καποιος το θελει ειναι το detect call λειτουργει αψογα

δεν το βρισκω στο market

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκια μια ερώτηση.... το IGO μου κλειδώνει σε 3 δοριφόρους παντα...ειναι φυσιολογικό ??? αν όχι τι κάνω για να το βελτιώσω ???

 

και κατι άλλο, το GPS test τι ακριβώς κάνει ???

βοηθά το IGO ή όχι ?? παρεμπιπτόντως το GPS test μου δείχνει ότι βλέπει 6 με 8 δορυφόρους που μπορεί να απαντήθηκε,

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

όλα τα παραπάνω σε galaxy s ii me ICS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω 2-3 ειδών εφαρμογές, ξεκινάω από την πιο απλή (νομίζω)

 

- Υπάρχει κάποιο widget για να αντικαταστήσω αυτήν την 4x1 μπάρα του Google Search με κάτι πιο μικρό; Σαν λειτουργία το βρίσκω πολύ χρήσιμο, γιατί βάζεις στο search μια λέξη και σου βρίσκει ό,τι θες, είτε πρόκειται για επαφή, είτε για εφαρμογή κλπ. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να πιάνει 4 θέσεις, αφού στην ουσία μπαίνει σε άλλο περιβάλλον. Και το voice που έχει τέρμα δεξιά δεν το χρησιμοποιώ ποτέ εξάλλου.. Δηλαδή ακόμα και μια θέση (ή έστω δύο) νομίζω πως θα ήταν υπερ-αρκετές..

 

Αν έχεις το s2 όπως βλέπω, μπορείς πατώντας παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο αφής, να μπεις στην εφαρμογή αναζήτησης. Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις στη home screen το εικονίδιο της εφαρμογής "αναζήτηση", αντί να βάλεις widget.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει επιλογές για ότι θες. Πρώτον επιλέγεις πριν κάνεις την κλήση αν θες να ηχογραφήσει. Δεύτερον μπορείς και μέσα από την κλήση να ξεκινήσεις και να σταματήσεις την ηχογράφηση. Τρίτον μπορείς αφού τελειώσει η κλήση να επιλέξεις αν θα αποθηκευτεί η ηχογράφηση. Υπάρχει και η δυνατότητα να επιλέξεις σε ποιες επαφές θα γίνεται ηχογράφηση ή ποιες θα αποκλείονται από την ηχογράφηση. Αν το ψάξεις στις advanced preferences, θα τις βρεις όλες τις επιλογές. Ψάξτο λίγο

 

To ψαχνω οχι λιγο, πολυ ωρα. Γιατι θελω να βρω κατι να δουλευει και να με καλυπτει. Οντως πολλες επιλογες. Αλλα για να δουμε, με καλυπτει αραγε?

 

Λοιπον, ενω για εξερχομενες κλησεις εχει 'call confirm' και με ρωτα οταν παω να καλεσω ενα αριθμο, αν θελω να κανω ηχογραφηση...

για εισερχομενες δεν βλεπω επιλογη 'call confirm'. Δεν με ρωτά δηλαδη αν θελω να καταγραψω μια εισερχομενη κληση, κατα το δοκούν, κατα βουληση, εκεινη τη στιγμη. Η μονη συναφης επιλογη, ειναι οι προεπιλεγμενοι κανονες=γενικοτητες του τυπου 'record all' 'record contacts' κλπ.

 

Μπορω να επιλεγω καθε μια εισερχομενη κληση ξεχωριστα, οπως ακριβως κανει για τις εξερχομενες, αν θελω να την καταγραψω ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

To ψαχνω οχι λιγο, πολυ ωρα. Γιατι θελω να βρω κατι να δουλευει και να με καλυπτει. Οντως πολλες επιλογες. Αλλα για να δουμε, με καλυπτει αραγε?

 

Λοιπον, ενω για εξερχομενες κλησεις εχει 'call confirm' και με ρωτα οταν παω να καλεσω ενα αριθμο, αν θελω να κανω ηχογραφηση...

για εισερχομενες δεν βλεπω επιλογη 'call confirm'. Δεν με ρωτά δηλαδη αν θελω να καταγραψω μια εισερχομενη κληση, κατα το δοκούν, κατα βουληση, εκεινη τη στιγμη. Η μονη συναφης επιλογη, ειναι οι προεπιλεγμενοι κανονες=γενικοτητες του τυπου 'record all' 'record contacts' κλπ.

 

Μπορω να επιλεγω καθε μια εισερχομενη κληση ξεχωριστα, οπως ακριβως κανει για τις εξερχομενες, αν θελω να την καταγραψω ή οχι?

 

Αυτό νομίζω δεν γίνεται, αλλά έχεις άλλες επιλογές. Μπορεις να κάνεις την ηχογράφηση και μόλις τελειώσει η κλήση πατάς να μην αποθηκευτεί στη σχετική επιλογή που θα σου βγάλει. Δεύτερον μπορείς να το ρυθμίσεις να μην σου γράφει καμία εισερχόμενη κλήση και να γράψεις αυτή που εσύ θες πατώντας το σχετικό κουμπί κατά τη διάρκεια της κλήσης. Για να γίνεται αυτό ενεργοποίησε το in call control, από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω δεν γίνεται, αλλά έχεις άλλες επιλογές. Μπορεις να κάνεις την ηχογράφηση και μόλις τελειώσει η κλήση πατάς να μην αποθηκευτεί στη σχετική επιλογή που θα σου βγάλει. Δεύτερον μπορείς να το ρυθμίσεις να μην σου γράφει καμία εισερχόμενη κλήση και να γράψεις αυτή που εσύ θες πατώντας το σχετικό κουμπί κατά τη διάρκεια της κλήσης. Για να γίνεται αυτό ενεργοποίησε το in call control, από τις ρυθμίσεις

 

ok, το εκανα οπως μου ειπες. Αλλα πως υποτιθεται οτι λειτουργει το in call control?

Γιατι ελαβα εισερχομενη, πηγα στο notification bar και πατησα να το βαλω να γραφει, και δεν εγραψε τιποτε.

Πως δουλευει, απο που ελεγχεις το in call control κατα τη διαρκεια μιας κλησης;

Μηπως τελικα δεν εγραψε γιατι εβαλα ως default επιλογη no record στις εισερχομενες;

Αν ομως εβαζα ως default, record all, τοτε θα τις εγραφε ολες ανεξαιρετως!

Δεν θελω να τις γραφει ολες τις εισερχομενες, και μετα αφου με το ετσι θελω θα τις γραφει ολες, ως κερασακι στην τουρτα, και καλα επιλογη του χρηστη, να εχω in control. Θελω να μην γραφει εισερχομενη, παρα μονο αν το θελησω.

Μπορει να γινει? Κανω κατι λαθος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...