Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το im+ δεν μπορεί να λάβει αρχεία από pc. Επίσης αν στείλεις μία φωτογραφία από την εφαρμογή την ανεβάζει σε σελίδα μέσω δικού της server.

Την λύση σε αυτό που ζητάω την έδωσε τελικά το msn talk pro (το απλό δεν υποστηρίζει μεταφορά αρχείων). Δοκίμασα έστειλα ένα βιντεάκι 19mb από το pc και ήρθε με κανονική ταχύτητα.

 

Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις. :)

υπαρχει και το slick αν θυμασαι ;)

(δεν το εχω δουλεψει, εχω δει οτι υπαρχει απλα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστά, έχεις δίκιο. Το χρησιμοποιούσα κάποτε σε symbian και είχε ένα σημαντικό μειονέκτημα. Τις επαφές που είχα μπλοκαρισμένες τις εμφάνιζε κανονικά και μπορούσαν να με δουν.. να μου μιλήσουν. Νομίζω ακόμα υπάρχει αυτό το bug.

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι για android δεν το έχω δοκιμάσει. Θα κάνω μια δοκιμή..

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://lh3.ggpht.com/_SZmMjCe-aB0/TSgdJ9HRI4I/AAAAAAAAUJ8/g5pTS0GXxsk/s500/NexusHD2-Gingerbread_V2.0_NAND_device02.png

 

Ψάχνω το παραπάνω που είναι να κλείνει wifi,gps κτλπ Ξέρει κάποιος που να βρώ αυτό το widget΄?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει εφαρμογη παρομοια του photoshop:!:δεν βρηκα κατι.

 

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο από το SketchBook Mobile Express. Όπως και με το photoshop όμως.. είναι δύσκολο στην χρήση!

 

Για περισσότερα ίσως θα ήταν καλύτερο να κοιτάξεις στο Android - προτάσεις: Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία

 

http://lh3.ggpht.com/_SZmMjCe-aB0/TSgdJ9HRI4I/AAAAAAAAUJ8/g5pTS0GXxsk/s500/NexusHD2-Gingerbread_V2.0_NAND_device02.png

 

Ψάχνω το παραπάνω που είναι να κλείνει wifi,gps κτλπ Ξέρει κάποιος που να βρώ αυτό το widget΄?

 

Ψάξε για power widget. Υπάρχουν διάφορα!

Link to comment
Share on other sites

http://lh3.ggpht.com/_SZmMjCe-aB0/TSgdJ9HRI4I/AAAAAAAAUJ8/g5pTS0GXxsk/s500/NexusHD2-Gingerbread_V2.0_NAND_device02.png

 

Ψάχνω το παραπάνω που είναι να κλείνει wifi,gps κτλπ Ξέρει κάποιος που να βρώ αυτό το widget΄?

 

widgetsoid (freeware)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

http://lh3.ggpht.com/_SZmMjCe-aB0/TSgdJ9HRI4I/AAAAAAAAUJ8/g5pTS0GXxsk/s500/NexusHD2-Gingerbread_V2.0_NAND_device02.png

 

Ψάχνω το παραπάνω που είναι να κλείνει wifi,gps κτλπ Ξέρει κάποιος που να βρώ αυτό το widget΄?

 

Αν ψαχνεις το συγκεκριμενο, δηλαδη το μανισιο, απλα πατας παρατεταμενα την οθονη

επελεξε γραφικα στοιχεια και ελεγχος ισχυος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το smart keyboard έχει φτάσει τα 54 mb ram.πως το κάνω επανεκκίνησή για να πέσει λίγο?9 ξεκινάει και ανεβαίνει τόσο μετά!

 

Περιεργο, σε μενα ειναι παντα γυρω στα 10κατι mb ακομα και μετα απο δεκαδες ωρες.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Θέλω να οργανώσω λίγο τα mail μου. Έχω 3 GMail, 2 Hotmail και ένα POP3 από FORTHnet που παρακολουθώ. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μου προσφέρει PUSH σε Ηοtmail ΚΑΙ GMail αλλά και unified inbox; Είχα δοκιμάσει το Κ9 πριν καιρό αλλά νομίζω δεν είχε push για Hotmail.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, σε μενα ειναι παντα γυρω στα 10κατι mb ακομα και μετα απο δεκαδες ωρες.

 

δεν ξερω αν εχει σημασια οτι χρησιμοποιω το go sms και οχι την στοκ εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το gosms χρησιμοποιω αλλα δε νομιζω οτι εχει σχεση. Κανε ένα backup τις ρυθμισεις του smart keyboard, σβηστο και ξαναπερνα το μπας και φτιάξει ετσι.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερει κανεις πως στο sygic aura μπορω να βλεπω διπλανων οικισμών τοπωνυμια?

Σημερα εκανα μια πλοηγηση, με πηγε μια χαρα, αλλα εβλεπα διπλα μου καποια χωρια λιγο πιο μακρια απο τον δρομο, αναρωτιομουνα πως να τα λενε, και στο sygic δεν τα εγραφε ωστε να τα δω και να τα μαθω! Υπαρχει αυτη η επιλογη ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μαλλον εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι 500 σελιδες θεμα και δεν βρισκω απαντηση με την αναζητηση.

Μου ειναι απειρως χρηστικό, να μπορω να βλεπω ενα εικονιδιο-σηματακι 3g, στο notification bar, οταν ειμαι σε περιοχη με 3g. Οταν δεν ειμαι, να μην δειχνει τιποτε ή ας δειχνει 2g.

Το ειχε αυτο ενα παλιο νοκια, και με ειχε βολεψει αφανταστα, και τωρα μου λειπει αυτη η δυνατοτητα.

Υπαρχει κατι απλό και αξιοπιστο ? (οχι να δειχνει 3g και να μην εχει!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μαλλον εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι 500 σελιδες θεμα και δεν βρισκω απαντηση με την αναζητηση.

Μου ειναι απειρως χρηστικό, να μπορω να βλεπω ενα εικονιδιο-σηματακι 3g, στο notification bar, οταν ειμαι σε περιοχη με 3g. Οταν δεν ειμαι, να μην δειχνει τιποτε ή ας δειχνει 2g.

Το ειχε αυτο ενα παλιο νοκια, και με ειχε βολεψει αφανταστα, και τωρα μου λειπει αυτη η δυνατοτητα.

Υπαρχει κατι απλό και αξιοπιστο ? (οχι να δειχνει 3g και να μην εχει!)

οταν δειχνει το απλο G ειναι το 2g και οταν δειχνει H ειναι το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εσάς την παλεύει το tapatalk 2?

Έχω την έκδοση 2.0.2 και δεν μένει με τίποτα ανοιχτό στο background. Πάντα κλείνει..

 

Από την beta 6 μου το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το beta που το εχετε βρει ρε παιδια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το beta που το εχετε βρει ρε παιδια?

 

Στο forum του tapatalk.

Το ανέβαζαν και στο xda συνήθως.

Σταμάτησαν τα beta πλέον όμως γιατί βγήκε στο play store το 2 (και είναι αρκετά βελτιωμένο)

Link to comment
Share on other sites

Στο forum του tapatalk.

Το ανέβαζαν και στο xda συνήθως.

Σταμάτησαν τα beta πλέον όμως γιατί βγήκε στο play store το 2 (και είναι αρκετά βελτιωμένο)

 

Προσωπικά πάντως, εκτός από αισθητικές διαφορές, δε βρήκα απολύτως καμία αλλαγή/βελτίωση στο 2... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

οταν δειχνει το απλο G ειναι το 2g και οταν δειχνει H ειναι το 3g.

 

Θελω κατι που να μου δειχνει, ετσι κι αλλιως. Οχι μονο οταν κανω χρηση δεδομενων.

Πχ. αν ξερω οτι εκει που ειμαι οτι πιανω 3g, μπορει να παρω την αποφαση, να χρεωθω στην cosmote και να συνδεθω, ωστε να σερφαρω.

Αν ομως ξερω οτι εκει που ειμαι δεν πιανει 3g, τοτε αν δεν ειναι μεγαλη η αναγκη, ισως δεν συνδεθω.

 

Δεν ειναι ομως λυση, να συνδεθω πρωτα, δηλαδη να χρεωθω πρωτα, και μετα να δω αν πιανει 3g εκει που ειμαι!!!

 

Γι αυτο θελω να ξερω, καθε στιγμη, εκ των προτερων, πριν συνδεθω και χρεωθω, αν πιανω 3g ή οχι. (οπως στο παλιο μου νοκια)

Ενα αξιοπιστο προγραμμα που να μου το δειχνει παντοτε, στο notification bar.

Υπαρχει???

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως, εκτός από αισθητικές διαφορές, δε βρήκα απολύτως καμία αλλαγή/βελτίωση στο 2... :p

 

Σχετικά ναι.

Φτιάξανε και αρκετά bug βέβαια. Πχ σε μερικά forum δεν μπορούσες να κάνεις subscribe σε threads (άσχετο που φαινόταν ότι έκανες).

 

Αρκετά πιο ξεκούραστο πάντως το 2.0.2 (σε dark το δουλεύω)

 

Το μόνο σπαστικό είναι που δε μου μένει ανοιχτό με τίποτα όπως ανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Θελω κατι που να μου δειχνει, ετσι κι αλλιως. Οχι μονο οταν κανω χρηση δεδομενων.

Πχ. αν ξερω οτι εκει που ειμαι οτι πιανω 3g, μπορει να παρω την αποφαση, να χρεωθω στην cosmote και να συνδεθω, ωστε να σερφαρω.

Αν ομως ξερω οτι εκει που ειμαι δεν πιανει 3g, τοτε αν δεν ειναι μεγαλη η αναγκη, ισως δεν συνδεθω.

 

Δεν ειναι ομως λυση, να συνδεθω πρωτα, δηλαδη να χρεωθω πρωτα, και μετα να δω αν πιανει 3g εκει που ειμαι!!!

 

Γι αυτο θελω να ξερω, καθε στιγμη, εκ των προτερων, πριν συνδεθω και χρεωθω, αν πιανω 3g ή οχι. (οπως στο παλιο μου νοκια)

Ενα αξιοπιστο προγραμμα που να μου το δειχνει παντοτε, στο notification bar.

Υπαρχει???

μπορεις να το δεις και στις ρυθμισεις του τηλεφωνου παντως.

αυτα;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.indepico.netstat&feature=also_installed

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.kdjsoftware.antenna&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmdtYWlsLmtkanNvZnR3YXJlLmFudGVubmEiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι μία εφαρμογή πού μας δείχνει τυχών ειδοποιήσεις,δηλαδή,στο εικονίδιό του μηνύματός ας πούμε μας εμφανίζει τον αριθμό μηνυμάτων πού δεν έχουμε δει,πως την λένε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι μία εφαρμογή πού μας δείχνει τυχών ειδοποιήσεις,δηλαδή,στο εικονίδιό του μηνύματός ας πούμε μας εμφανίζει τον αριθμό μηνυμάτων πού δεν έχουμε δει,πως την λένε?

 

Sms count/unread count? (στην τύχη :p)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...