Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην μανισια εφαρμογή SMS υπάρχει άμεσος τρόπος εναλλαγης QWERTY, και τ 9 πληκτρολογίου? όχι μέσω ρυθμίσεις, γλώσσα και πληκτρολόγιο. Με swipe δεξιά αριστερά δεν αλλάζει όπως σε άλλα SMS πληκτρολόγια πάντως.

 

Μιλάω για desire s

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

xperia arc παιζει κανονικοτατα και μια κληση που εκανα ειχε αρκετα καλη ποιοτητα ηχου!!

αδυνατω να καταλαβω ποιο το οφελος μιας εταιριας (η t-mobile ειναι πισω απο την εφαρμογη) να προσφερει δωρεαν τετοιου ειδους υπηρεσια, αν και στην τελικη δε με πολυνοιαζει!!

οπως και να εχει ειναι εξαιρετικη εφαρμογη! :D

 

Παιζει με 3g ή και με wifi;

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση το εικονίδιο πάνω ψηλά. Είναι δηλαδή μια εφαρμογή που παίζει συνέχεια backgound και τρώει την μπαταρία;:blink:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιζει με 3g ή και με wifi;

με wifi δοκιμασα μια κληση και η ποιοτητα ηταν αρκετα καλη

με 3G δεν εχω δοκιμασει ακομα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχω galaxy ace με android φυσικα(ειμαι root) με ποια εφαρμογη παιρνω backup πληρες ωστε να επαναφερω οπως ηταν το κινητο με τα εικονιδια στις επιφανειες οπως ειναι κτλπ (κατι σαν το achronis true image στα pc) δε θελω δηλαδη να κανω μονο backup τις εφαρμογες πχ μεσω tiatium backup μαζικα αντιγραφα που λεει.... ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ

 

να μπουν και τα εικονιδια οπως ηταν-ΟΙ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ ΟΠΩς ΤΑ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΣΤΙς ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΜΟΥ,, συν τις εφαρμογες φυσικα...ωστε σε περιπτωση επαναφορων εργοστασιακων δεδομενων τηλ (μεσα απο το μενου που παμε "ρυθμισεις -"απορρητο" ) τα βηματα πεστε μου και τι ονομα θα εχει αυτος ο φακελος στην sd μου μετα!

 

ευχαριστω!!!!!!!!!

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το Bobsled το εκανα εγκατασταση του εδωσα e-mail και κωδικο προσβασης αλλα δεν μου εστειλαν τον 5ψηφιο κωδικο.δεν εχω fb.λανω κατι λαθος?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το Bobsled το εκανα εγκατασταση του εδωσα e-mail και κωδικο προσβασης αλλα δεν μου εστειλαν τον 5ψηφιο κωδικο.δεν εχω fb.λανω κατι λαθος?

 

Και μενα την πρωτη φορα με yahoo δεν μου στελναν τιποτα

Μολις εβαλα gmail λογαριασμο ηρθε ο κωδικος με την μια.

Παιδια στο note δουλεύει αψογα επαθα πλάκα.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα προγραμμα για αναπαντητες κλησεις και μηνυματα;Samsung nexus s:)
Link to comment
Share on other sites

Και μενα την πρωτη φορα με yahoo δεν μου στελναν τιποτα

Μολις εβαλα gmail λογαριασμο ηρθε ο κωδικος με την μια.

Παιδια στο note δουλεύει αψογα επαθα πλάκα.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

 

και εγω με yahoo δοκιμαζα απο χθες και δεν μου εστειλαν τιποτα.θα δοκιμασω με g mail και ενημερωνω.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το bobsted calling δουλεύει τέλεια με wifi! Το μόνο κακό είναι ότι δεν εμφανίζεται ο αριθμός κλήσης σου. Φαίνεται σα να παίρνεις με απόκρυψη. Με 3g ακόμα δεν έχω δοκιμάσει.

Για το bobsted messaging δεν τα έχω καταφέρει! Οταν πάω να στείλω μήνυμα μου εμφανίζει στην οθόνη ότι θα γίνει η αποστολή μέσω δικτύου. Προσπάθησα μία φορά αλλά χρεώθηκα. Το έχει βάλει κάποιος να βοηθήσει? Help!

Για το φίλο που έλεγε πριν για το yahoo, δεν είχα πρόβλημα μου απάντησαν άμεσα.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Το bobsted calling δουλεύει τέλεια με wifi! Το μόνο κακό είναι ότι δεν εμφανίζεται ο αριθμός κλήσης σου. Φαίνεται σα να παίρνεις με απόκρυψη. Με 3g ακόμα δεν έχω δοκιμάσει.

Για το bobsted messaging δεν τα έχω καταφέρει! Οταν πάω να στείλω μήνυμα μου εμφανίζει στην οθόνη ότι θα γίνει η αποστολή μέσω δικτύου. Προσπάθησα μία φορά αλλά χρεώθηκα. Το έχει βάλει κάποιος να βοηθήσει? Help!

Για το φίλο που έλεγε πριν για το yahoo, δεν είχα πρόβλημα μου απάντησαν άμεσα.

 

Δεν μπορώ να κάνω κληση. Πως τα κατάφερες; μήνυμα στελνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα με g mail ηρθε αμεσως ο κωδικος.δουλευει τελεια και χωρις παρασιτα.διαβασα οτι δεν εμφανιζει νουμερο και βγαζει αποκρυψη.εμενα εβγαλε νουμερο αλλα χι το πραγματικο μου 006174554108 αυτο εβγαλε.και στην δευτερη προσπαθεια εβγαλε 006174554107

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

τελικα με g mail ηρθε αμεσως ο κωδικος.δουλευει τελεια και χωρις παρασιτα.διαβασα οτι δεν εμφανιζει νουμερο και βγαζει αποκρυψη.εμενα εβγαλε νουμερο αλλα χι το πραγματικο μου 006174554108 αυτο εβγαλε.και στην δευτερη προσπαθεια εβγαλε 006174554107

 

Λες να δικαιούστε άλλες 006174554107 δωρεάν κλήσεις...!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχω galaxy ace με android φυσικα(ειμαι root) με ποια εφαρμογη παιρνω backup πληρες ωστε να επαναφερω οπως ηταν το κινητο με τα εικονιδια στις επιφανειες οπως ειναι κτλπ (κατι σαν το achronis true image στα pc) δε θελω δηλαδη να κανω μονο backup τις εφαρμογες πχ μεσω tiatium backup μαζικα αντιγραφα που λεει.... ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ

 

να μπουν και τα εικονιδια οπως ηταν-ΟΙ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ ΟΠΩς ΤΑ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΣΤΙς ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΜΟΥ,, συν τις εφαρμογες φυσικα...ωστε σε περιπτωση επαναφορων εργοστασιακων δεδομενων τηλ (μεσα απο το μενου που παμε "ρυθμισεις -"απορρητο" ) τα βηματα πεστε μου και τι ονομα θα εχει αυτος ο φακελος στην sd μου μετα!

 

ευχαριστω!!!!!!!!!

Πρέπει να κάνεις nandroid backup. Είναι επιλογή που βρίσκεται στην custom recovery που πέρασες (κατά πάσα πιθανότητα) κάνοντας root. Περισσότερα στο θέμα του κινητού σου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα μια βοηθεια εχω ενα xperia mini και θελω να του βαλω καποιους χαρτες που να λειτουργουν χωρις ιντερνετ ξερει κανεις ποιουσ χαρτεσ να βαλω(και λινκ αν γινετε)και πωσ να τους βαλω????

ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω κληση. Πως τα κατάφερες; μήνυμα στελνει κανονικά.

 

Oταν ανοίξεις την εφαρμογή,κάτω δεξιά λέει sign up,κάνεις εγγραφή & στο email που σου στέλνουν έχει έναν κωδικό,τον περνάς & μπαίνεις.

Μετά πηγαίνεις στα contacts της εφαρμογής-δεν ασχολήθηκα με το facebook-& σου εμφανίζει τις επαφές σου. πατάς επάνω στην επαφή που θες & πατάς το place call.

Σε μένα δουλεύει μια χαρά. Δε χρεώνει την κλήση.

 

Αν σου είναι εύκολο πες μου για τα μηνύματα γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη. :)

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα προγραμμα για αναπαντητες κλησεις και μηνυματα;Samsung nexus s:)

 

τι πρόγραμμα ? τι θέλεις να κάνει ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο widget που να ανοιγει/κλεινει αυτοματα το gps? Σε 2-3 που δοκιμασα απλα σε πηγαινουν στο αντιστοιχο μενου...
:)
Link to comment
Share on other sites

Για να αγορασω to don't panic με δωρεαν αναβαθμισεις , γινεται μονο μεσω καταστηματος ? δεν μπορω on-line? στο site της ngi εχει αγορα αλλα στο στελνουν σε καρτα.
Link to comment
Share on other sites

το dont panic για android δεν το στελνουν σε καρτα.μετα την αγορα online σου στελνουν email με οδηγιες πως να το κατεβασεις και πως να το εγκαταστησεις
Link to comment
Share on other sites

το dont panic για android δεν το στελνουν σε καρτα.μετα την αγορα online σου στελνουν email με οδηγιες πως να το κατεβασεις και πως να το εγκαταστησεις

 

αφου μου ζηταει στοιχεια που θα το στειλει αν θελω elta ή ACS , εξοδα αποστολης κ.α

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια τι ζηταει.

ισχυει αυτο που σου ειπα.

αν κανεις σημερα την αγορα αυριο θα σε παρουν ενα τηλεφωνο η εναλακτικα μπορεις να τους παρεις εσυ και θα σου δοθουν αναλυτικες οδηγιες.

το αγορασα πριν κανα μηνα οποτε ξερω τι σου λεω.

αν αμφιβαλλεις μην το προχωρησεις και παρτους αυριο ενα τηλεφωνο πρωτα και θα σου εξηγησουν με καθε λεπτομερεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το BeWeather & Widgets να μου πει αν ξέρει, το μαύρο πλαίσιο γίνετε διαφανές..???

 

Πρέπει να βάλεις καινούριο widget, την πρώτη φορά στο βγάζει μονον, μετά όχι. Την είχα πάθει κι εγώ έτσι και το έψαχνα 10 ώρες. Δυστυχώς θέλει λοιπόν νεό σετάρισμα εξ αρχής.:(

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις καινούριο widget, την πρώτη φορά στο βγάζει μονον, μετά όχι. Την είχα πάθει κι εγώ έτσι και το έψαχνα 10 ώρες. Δυστυχώς θέλει λοιπόν νεό σετάρισμα εξ αρχής.:(

μπορεις να πας ξανα στις ρυθμισεις, αλλα πρεπει να κλικαρεις σε καποιο ακυρο σημειο μεσα στο widget..ειναι καποια λιγα πιξελς που σε πηγαινουν εκει, ενω οπουδηποτε αλλου σε πανε στο ρολοι ή στον καιρο πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...