Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ είχα πρόβλημα και έβαλα το 2 beta 6 τώρα μπαίνω αλλα δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις για τα θέματα που παρακολουθώ

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2 Beta-6

γενικα χρειαζεται μια αναβαθμισουλα :)

 

@Θαναση, να σαι καλα :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για βοηθιστε με.

sygik ή dont panic?

το πρωτο δεν ξερω ποσο εχει κ το 2ο το δινει δωρεαν το πλαισιο με τη συσκευη (samsung galaxy ace).

Το πλαισιο σχεδον σε ολα τα android smartphone εχει δωρο το dont panic http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?MOBILE_TYPE=Smartphones&x=40&OP_SYSTEM=Android&page=1

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αφου το δινει δωρεαν, μια χαρα ειναι.

Κρατησε αυτο...

 

ειναι καλο ομως?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι καλο ομως?

 

Για Ελλάδα από τα καλύτερα όσον αφορά τους χάρτες. Απλά σαν πρόγραμμα δεν είναι ιδιαίτερα παραμετροποιήσιμο με μερικές ελλείψεις όσον αφορά τις επιμέρους λειτουργίες. Ωστόσο κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα το sygic GPS navigation ονομαζοταν aura. Το aura ειναι αρκετα παλια εκδοση.

 

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει.

Πρώτα είχε την ονομασία SYGIC MOBILE MAPS και τα τελευταία χρόνια ονομάστηκε SYGIC AURA.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πρόβλημα και έβαλα το 2 beta 6 τώρα μπαίνω αλλα δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις για τα θέματα που παρακολουθώ

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2 Beta-6

Γενικά οι beta έχουν κάποια προβληματάκια ακόμα.

Στην επίσημη 1.x όλα οκ πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το MLS Destinator στο Sensation?

 

στο sensation δεν το έχω δουλέψει αλλά σε παρόμοιο smartphone (με περίπου τα ίδια specs νομίζω ) έπαιζε απροβλημάτιστα

Link to comment
Share on other sites

σε αγορασμενο tapatalk κανονικα 1.13.5 δεν μπαινω στο myphone εδω και μερες!

 

Κοίταξε λίγα posts πιο πίσω...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

σε αγορασμενο tapatalk κανονικα 1.13.5 δεν μπαινω στο myphone εδω και μερες!

 

Και εμένα μου έκανε το ίδιο με το myphone και απλά διεγραψα το myphone από τα favorites ,το ξανά έψαξα και το έβαλα και όλα καλά.!

 

Κάτι άσχετο όποιος γνωρίζει .

Στο smart keyboard όταν είμαστε στο ΑΛΦΑΡΙΘΜΗΤΙΚΌ πληκτρολόγιό με τ9 και κάποια λέξη δεν την έχει το λεξικό.ποια είναι η διαδικασία με την οποία προσθέτουμε την λέξη πού θέλουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει.

Πρώτα είχε την ονομασία SYGIC MOBILE MAPS και τα τελευταία χρόνια ονομάστηκε SYGIC AURA.

 

Δεν τα έχει μπερδέψει, λέτε διαφορετικά πράγματα. Η σημερινή εμπορική ονομασία (του Sygic Aura) στην android έκδοσή του είναι Sygic: GPS Navigation.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result

 

Το Sygic Mobile Maps ήταν η εμπορική ονομασία για την έκδοση των windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Sygic Mobile Maps ήταν η εμπορική ονομασία για την έκδοση των windows mobile.

 

...η οποία υπάρχει και στο android και μάλιστα με χάρτες της CIT και όχι teleatlas που χρησιμοποιεί το aura/sygic navigation, οπότε αποτελεί καλή εναλλακτική για τα δεδομένα της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

το sygik το αγοραζω απο εδω? http://www.sygic.gr/products/sygic_greece.html

κ η τιμη του ειναι 99 ευρω???

 

βρηκα την εκδοση dont panic που δινει δωρο το πλαισιο με τη συσκευη κ γραφει "χωρις αναβαθμισεις". τι σημαινει αυτο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

το sygik το αγοραζω απο εδω? http://www.sygic.gr/products/sygic_greece.html

κ η τιμη του ειναι 99 ευρω???

 

βρηκα την εκδοση dont panic που δινει δωρο το πλαισιο με τη συσκευη κ γραφει "χωρις αναβαθμισεις". τι σημαινει αυτο?

 

Ότι οι χάρτες δε θα αναβαθμίζονται δωρεάν..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.

 

εχω προσεξει πως οποιο προγραμμα κ αν αγοραστει απο καποιον, το προγραμμα πλοηγησης ερχεται μεσα σε μια micro sd καρτα με χωρο συνηθως 2gb. εγω ομως στο κινητο μου, θελω να αγορασω μια 8gb καρτα. τι γινεται με την πλοηγηση? με copy paste θα δουλεψει ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχει μπερδέψει, λέτε διαφορετικά πράγματα. Η σημερινή εμπορική ονομασία (του Sygic Aura) στην android έκδοσή του είναι Sygic: GPS Navigation.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result

 

Το Sygic Mobile Maps ήταν η εμπορική ονομασία για την έκδοση των windows mobile.

Βασικά πολύ γνωστό το Mobile Maps και από τα Symbian όπου το χρησιμοποιούσαμε για χρόνια στα Νόκια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε αγορασμενο tapatalk κανονικα 1.13.5 δεν μπαινω στο myphone εδω και μερες!

 

Και σε μένα το ίδιο, το διέγραψα και το ξαναέβαλα αλλά τώρα μου κάνει το άλλο εκνευριστικό!! Δε με ειδοποιεί στη θέματα που παρακολουθώ!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από έναν αρχάριο στο Android. Δεν έχω gmail account και θέλω να το αποφύγω αν μπορώ.. Διάβασα πως μπορεί κανείς να κάνει install applications μέσω αρχείων .apk και με τη βοήθεια κάποιου File Explorer.

Πώς μπορείς όμως να κάνεις install τον File Explorer χωρίς Googleplay...? (χωρίς δηλαδή google account?)

Ευχαριστώ,

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

kalispera mporei na moy kapios akribvs ti prepei na kano gia na kano root thn syskeyh moy sony ericsson arc.eyxaristo ekton proteron

 

Την ερωτηση σου μπορεις να τη κανεις εδω μονο, και με Ελληνικα μονο οπως απαιτουν οι κανονες του forum...;)

 

Καλησπέρα από έναν αρχάριο στο Android. Δεν έχω gmail account και θέλω να το αποφύγω αν μπορώ.. Διάβασα πως μπορεί κανείς να κάνει install applications μέσω αρχείων .apk και με τη βοήθεια κάποιου File Explorer.

Πώς μπορείς όμως να κάνεις install τον File Explorer χωρίς Googleplay...? (χωρίς δηλαδή google account?)

Ευχαριστώ,

Γιώργος

 

Γιατι να αποφυγεις να κανεις ενα απλο gmail λογαριασμο?Δε σημαινει οτι θα τον χρησιμοποιεις κι ολας.

Ειναι η καλυτερη λυση απο το να ψαχνεις δεξια-αριστερα για .apk.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει.

Πρώτα είχε την ονομασία SYGIC MOBILE MAPS και τα τελευταία χρόνια ονομάστηκε SYGIC AURA.

 

Πριν 2 χρόνια περίπου που έπιασα στα χέρια μου το πρώτο μου android κινητό (galaxy s με eclair 2.1) είχα από το "θείο" εγκατεστημένο το mobile maps. Κάποιους μήνες αργότερα επειδή μου άρεσε αποφάσισα να το αγοράσω.

 

Καθώς τότε δεν μπορούσαμε να αγοράσουμε επίσημα από μάρκετ, στο site της sygic υπήρχε η επιλογή να πάρεις είτε το mobile maps είτε το aura. Το aura ήταν φρέσκο κ το GUI του πολύ εντυπωσιακό σε σχέση με οτιδήποτε άλλο κυκλοφορούσε. Ετσι πήρα το aura παρότι δεν το είχα δοκιμάσει κ μάλιστα θυμάμαι οτι στην αρχή το είχα μετανιώσει γιατί έτρωγε τρελά σκαλώματα ενώ με το mobile maps δεν είχα θέμα.

 

Anyway, καποια στιγμή μετά από ένα update που έκανε το μαρκετ, το aura μετονομάστηκε σε GPS navigation.

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από έναν αρχάριο στο Android. Δεν έχω gmail account και θέλω να το αποφύγω αν μπορώ.. Διάβασα πως μπορεί κανείς να κάνει install applications μέσω αρχείων .apk και με τη βοήθεια κάποιου File Explorer.

Πώς μπορείς όμως να κάνεις install τον File Explorer χωρίς Googleplay...? (χωρίς δηλαδή google account?)

Ευχαριστώ,

Γιώργος

περνας την εφαρμογη που θες στο root της καρτας σου η σε εναν φακελο και μετα πας στην εφαρμογη ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ την βρισκεις και κανεις install,αποψη μου παντος κανε ενα gmail γιατι το κινητο σου ειναι μισο χωρις αυτο....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω προσεξει πως οποιο προγραμμα κ αν αγοραστει απο καποιον, το προγραμμα πλοηγησης ερχεται μεσα σε μια micro sd καρτα με χωρο συνηθως 2gb. εγω ομως στο κινητο μου, θελω να αγορασω μια 8gb καρτα. τι γινεται με την πλοηγηση? με copy paste θα δουλεψει ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

Δεν ισχύει για όλα τα προγράμματα αυτό, το αντίθετο μάλιστα. Αν αγοράσεις κάποιο πρόγραμμα από το Google Play, δεν έχει καμία σχέση με την κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς.Το μοναδικό πρόγραμμα που συνεχίζει να πωλείται σε κάρτα μνήμης ειναι το destinator από την mls
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η καλυτερη λυση απο το να ψαχνεις δεξια-αριστερα για .apk.

http://www.slideme.org http://www.1mobile.com και ίσως υπάρχουν και άλλα.Σαφώς και το επίσημο google play παρέχει καλύτερη ασφάλεια και δεν ειναι τίποτε να κάνει κάποιος ένα gmail αλλά από την στιγμή που η google εισήγαγε τον έλεγχο συμβατότητας (και ειδικά τον έλεγχο με το lcd density) πιστεύω ότι άρχισε να γίνεται ιδιαίτερα σπαστικό το play,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από έναν αρχάριο στο Android. Δεν έχω gmail account και θέλω να το αποφύγω αν μπορώ.. Διάβασα πως μπορεί κανείς να κάνει install applications μέσω αρχείων .apk και με τη βοήθεια κάποιου File Explorer.

Πώς μπορείς όμως να κάνεις install τον File Explorer χωρίς Googleplay...? (χωρίς δηλαδή google account?)

Ευχαριστώ,

Γιώργος

 

Καλά κάνεις και θες να το αποφύγεις. Εγώ έχω εγκαταστήσει το εναλλακτικό 1Mobile market με 200.000 δωρεάν εφαρμογές και βρίσκεις ότι και στο google play. Το χρησιμοποιώ πολύ καιρο χωρις πρόβλημα και χωρις gmail.

Μόνο κατά την εγκατάσταση πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές και μάρκαρε το άγνωστες πηγές.

http://www.1mobile.com/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...