Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Go locker αφού βάλεις το Go launcher. Απειρα θέματα για να το ξεκλειδώνεις.

 

καλημερα φιλε ναι το γνωριζω αλλα θελω να ειμαι με το default launcher

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια! εχω ενα θεμα με το galaxy s plus και απλα αναρωτιεμαι αν το αντιμετωπιζεται και εσεις. το εχω 2 μηνες σχεδον και η μπαταρια του με το ζορι μου κραταει 1 μερα και λιγες βρες παρολο που δε το πολυχρησιμοποιω και αντε να εχω ανοιχτο το wifi 1 ωρα μεσα στην ημερα. συμβαινει σε ολα τα smartphones με οθονες μεγαλες και υψηλης αναλυσης η φταιει το συγκεκριμενο κινητο???

αναμενω απαντηση σας

ευχαριστω

Νομίζω ότι έχει κάποιο πρόβλημα. Έπρεπε να κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες. Προσπάθησε από κάποιο πρόγραμμα Battery Usage να δεις τι στην τρώει. Εγώ έχω εγκατεστημένο το Android System Info.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για τον exDialer: Οταν με καλουνε και τελειωσει η κληση το τηλεφωνο μεταβενει στην οθονη αναμονης(ολα καλα μεχρι εδω),

οταν καλω εγω και τελειωσω τη κληση μεταβενει στο ιστορικο κλησεων:mad: ετσι δουλευει? δεν μπορει να μεταβενει στην οθονη αναμονης?

Στις ρυθμισεις του ''ταμπλω κλησεων'' εκει που λεει ''επιστροφη στην προβολη ιστορικου κλησεων οταν η κληση τερματιζει'' το εχω ξετικαρισμενο το ''προβολη κλησεων''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις ics launchers εκτός του nova και apex? (launcher για ics, όχι αυτούς που είναι και για gb κλπ)

εχεις κανενα υπ' οψη;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να κλίνη το internet από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας σε συγκεκριμένες εφαρμογές ? συγκεκριμένα σε όλες εκτος από το Viber ? γίνετε να κάνω κάτι τέτοιο ? δηλαδή να δουλεύουν με wifi όλες αλλα από το δίκτυο μονο το viber ?

έχετε να μου προτείνεται καμια ιδέα ? :P

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να κλίνη το internet από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας σε συγκεκριμένες εφαρμογές ? συγκεκριμένα σε όλες εκτος από το Viber ? γίνετε να κάνω κάτι τέτοιο ? δηλαδή να δουλεύουν με wifi όλες αλλα από το δίκτυο μονο το viber ?

έχετε να μου προτείνεται καμια ιδέα ? :P

 

Βάλε το Droidwall.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα samsung model number : SAMSUNG-SGH-I897

 

firmware version : 2.3.5

 

Baseband version : I897UCKK4

 

Kernel version : 2.6.35.7-Ι897UCKK4-CL614489

 

Build number : GINGERBREAD.UCKK4

και δεν έχει διακόπτη από 3g σε 2g υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω ?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Droidwall.

Aκριβώς όλοι το ίδιο έχουμε κάνει για να αντέχουν τα δωρεάν mb ολο το μήνα απλά δυστυχώς απαιτει να εισαι root για να λειτουργησει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανενα υπ' οψη;

 

Όχι. Μόνο αυτούς τους 2 γνωρίζω και έχω.

Απλά με χαλάνε τα spikes στο "in" effect στον app drawer. Στον nova σχεδόν δεν φαίνονται, αλλά στον apex κάνουν μπαμ (κρίμα γιατί είναι καλύτερος).

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για τον exDialer: Οταν με καλουνε και τελειωσει η κληση το τηλεφωνο μεταβενει στην οθονη αναμονης(ολα καλα μεχρι εδω),

οταν καλω εγω και τελειωσω τη κληση μεταβενει στο ιστορικο κλησεων:mad: ετσι δουλευει? δεν μπορει να μεταβενει στην οθονη αναμονης?

Στις ρυθμισεις του ''ταμπλω κλησεων'' εκει που λεει ''επιστροφη στην προβολη ιστορικου κλησεων οταν η κληση τερματιζει'' το εχω ξετικαρισμενο το ''προβολη κλησεων''

 

Δοκίμασε το not call log.

 

 

 

 

 

υπάρχει εφαρμογή που να κλίνη το internet από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας σε συγκεκριμένες εφαρμογές ? συγκεκριμένα σε όλες εκτος από το Viber ? γίνετε να κάνω κάτι τέτοιο ? δηλαδή να δουλεύουν με wifi όλες αλλα από το δίκτυο μονο το viber ?

έχετε να μου προτείνεται καμια ιδέα ? :P

 

Δοκίμασε και το avast. Κάνει και πολλά άλλα (antivirus, call blocker, anti theft) και έτσι θα τα έχεις όλα σε μια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το not call log.

Ευχαριστω παιχταρα μου αλλα θελω τον exDialer :p:p :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

και δεν έχει διακόπτη από 3g σε 2g υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω ?

Ψάξε στο market για APN. Εγώ έχω το APNdroid.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο market για APN. Εγώ έχω το APNdroid.

 

το apn είναι για να κλείνουν τα δεδομένα.

 

από 3g σε 2g υπάρχει μόνο συντόμευση γιατί υπάρχει περιορισμός από το λειτουργικό.

https://market.android.com/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jdXJ2ZWZpc2gud2lkZ2V0cy5uZXR3b3JrMmczZ29ub2ZmIl0.

It's shortcut(blame google for that) for network system settings which allows you change 2G-3G and data roaming mode with 2 clicks instead of 4

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το apn είναι για να κλείνουν τα δεδομένα.

 

από 3g σε 2g υπάρχει μόνο συντόμευση γιατί υπάρχει περιορισμός από το λειτουργικό.

https://market.android.com/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jdXJ2ZWZpc2gud2lkZ2V0cy5uZXR3b3JrMmczZ29ub2ZmIl0.

It's shortcut(blame google for that) for network system settings which allows you change 2G-3G and data roaming mode with 2 clicks instead of 4

 

δηλαδή δεν γίνεται τίποτα .οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιχταρα μου αλλα θελω τον exDialer :p:p :)

 

Αυτό που σου πρότεινα δεν είναι dialer. Είναι εφαρμογή που μετά την κλήση δεν σε αφήνει στο call log. Κι εγώ τον ex dialer έχω.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο οποίο και δεν μπορώ να βρω λύση, επομένως ζητάω και τη βοήθεια σας.

Όταν στέλνω ένα sms αυτόματα μου δημιουργείται και ένα άλλο κενό με τον αποστολέα με ημερομηνία 1/1/1970 και το οποίο δεν μπορώ να σβήσω με τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό?

Μπορεί κάποιος να προτείνει μια λύση εκτός από το να κάνω format τη συσκευή?

Η συσκευή που έχω είναι Nexus S.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ο καιρος που χει το 2χ να μπει στον Go Launcher EX ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να βγάζει ένα ποπ απ παράθυρο στο τέλος μιας κλήσης και να λέει πόσα λεπτά μίλησα ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο αυτούς τους 2 γνωρίζω και έχω.

Απλά με χαλάνε τα spikes στο "in" effect στον app drawer. Στον nova σχεδόν δεν φαίνονται, αλλά στον apex κάνουν μπαμ (κρίμα γιατί είναι καλύτερος).

 

Υπάρχει και ο Trebuchet http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20676760&postcount=1, αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να δω την εκδοση ενος χαρτη του sygic aura?

 

Στον φάκελο aura/maps ανοίγεις το αρχείο footprint.info και τσεκάρεις το map version.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω ενα θεμα με το galaxy s plus και απλα αναρωτιεμαι αν το αντιμετωπιζεται και εσεις. το εχω 2 μηνες σχεδον και η μπαταρια του με το ζορι μου κραταει 1 μερα και λιγες βρες παρολο που δε το πολυχρησιμοποιω και αντε να εχω ανοιχτο το wifi 1 ωρα μεσα στην ημερα. συμβαινει σε ολα τα smartphones με οθονες μεγαλες και υψηλης αναλυσης η φταιει το συγκεκριμενο κινητο???

αναμενω απαντηση σας

ευχαριστω

 

Εγκατέστησε το current widget απο το market και τσεκαρε την κατανάλωση.

Σε κανονικές συνθήκες σε idle πρέπει να παίζει στα 4-5 ma.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να βγάζει ένα ποπ απ παράθυρο στο τέλος μιας κλήσης και να λέει πόσα λεπτά μίλησα ?

 

On call end

http://market.android.com/search?q=pname:com.brosix.callend

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...