Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Το μοναδικό πρόγραμμα που βγάζει καινούργια version όχι για το πρόγραμμα αλλά γιατί έχει καινούργιους χάρτες. :p

 

Δεν ισχύει αυτό, στα προηγούμενα updates αναβαθμιζόταν μόνο το πρόγραμμα, στις τελευταίες μόνο έχουμε ανανεωμένο χάρτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ψαχνω μια εφαρμογη που να μου λεει τι ρευμα μπαινει στο κινητο απο την θυρα micro usb. Δηλαδη οταν συνδεω τον φορτιστη να μου λεει οτι το κινητο φορτιζεται με 5 βολτ και 850 mA, οταν το συνδεω στον υπολογιστη να μου λεει 5 βολτ και 150 mA, οταν το συνδεω με ηλιακο φορτιστη να μου λεει 4.5 βολτ και 300 mA. Εχετε πετυχει τετοια εφαρμογη; Εβαλα το Battery Monitor Widget που μου πρότεινε ο kted και το Cool Tool (το οποίο και κράτησα) αλλά και τα δυο μου δειχνουν την καταναλωση του κινητου εκεινη τη στιγμη, δηλαδη αν το κινητο καταναλωνει 300 mA και του βαλω τον φορτιστη που δινει 850 mA, η εφαρμογη θα μου δείξει 550 mA. Εγω θελω να ξερω ποσα mA μπαινουν στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά πρέπει να κατεβάσεις απο το μαρκετ το hancent sms greek ή κατι τετοιο ψαξε το λιγο και θα βρείς ακρη

 

Και στο Go sms υπαρχει πακετο για ελληνικη γλωσσα κ σε'μενα προσωπικα στελνει κ πολλαπλα μηνυματα. Μεχρι ποσα προσπαθησες να στειλεις?

 

Εχω το πακετο των ελληνικων ....

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Μια ερώτηση κύριοι,φίλος έχει το Samsung Galaxy3, i5800.

Mε ρώτησε για πλοηγο, τι μου προτείνετε να του πω; Δοκίμασε κάποιον και του κόλλαγε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να βγάζει μέχρι και τη μπαταρία για να ξεκολλήσει!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Μια ερώτηση κύριοι,φίλος έχει το Samsung Galaxy3, i5800.

Mε ρώτησε για πλοηγο, τι μου προτείνετε να του πω; Δοκίμασε κάποιον και του κόλλαγε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να χρειάζεται να βγάζει μέχρι και τη μπαταρία για να ξεκολλήσει!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

του κολαγε το τηλεφωνο γιατι κατι δεν ειχε σωστα σε αυτο που δοκιμασε η ειταν ελατωματικο ... να βαλει igo με skin mariupol v3.3.3 και χαρτη navteq 2011 Q3 η dont panic με χαρτη 2011 ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

για στατιστικα και μετρητες χρησης droidstats

για ασυρματη μεταφορα αρχειων απο και προς υπολογιστη ευκολα airdroid

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το androidlost στο τηλέφωνο μου, άλλαξα κάρτα σιμ και κάθε φορά που κάνω reboot σκάει μήνυμα στο νούμερο που έχω δηλώσει, τι πρέπει να κάνω για να "καταλάβει" ότι αυτή είναι η σιμ μου?

Ευχαριστώ (γράφω από Tapatalk).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, στα προηγούμενα updates αναβαθμιζόταν μόνο το πρόγραμμα, στις τελευταίες μόνο έχουμε ανανεωμένο χάρτη.

 

Έχεις δει εσυ άλλο πρόγραμμα που όταν θέλει να αναβαθμίσει το χάρτη μόνο να βγάζει νέα έκδοση; Εγώ οχι πάντως και ασχολούμαι με τα GPS καθημερινά εδώ και 3-4 χρόνια... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για στατιστικα και μετρητες χρησης droidstats

για ασυρματη μεταφορα αρχειων απο και προς υπολογιστη ευκολα airdroid

 

Πολύ καλό! Μπορεί και να ρυθμίστει αν έχεις δωρεάν λεπτά στο ίδιο δίκτυο; Πχ 1500 για wind και 90 για τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα πιο προτείνεται καλύτερα Ndrive η Sygic?? και σαν πληρέστερη, σωστότερη και updated χαρτογράφηση για Ελλάδα ποιο έχει??

 

το IGO υπάρχει κανονικά για android? διαβάζω ότι είναι καλο αλλα όταν πήγα στην επίσημη σελίδα το έχει μονο για iphone έχω μπερδευτεί μέχρι τώρα είχα στο nokia n8 τους nokia maps και ήμους ευχαριστημένος εδώ με το optimus 2x δεν ξέρω τι να κάνω καμια βοήθεια??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω για πολλοστή φορά ότι οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο λογισμικό απαγορεύετε από τους Ο.Π.Χ..

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα πιο προτείνεται καλύτερα Ndrive η Sygic?? και σαν πληρέστερη, σωστότερη και updated χαρτογράφηση για Ελλάδα ποιο έχει??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

 

το IGO υπάρχει κανονικά για android?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

 

καμια ιδεα για samsung galaxy nexus;;;

 

Τι ιδέα; Τα περισσότερα παίζουν κανονικά.

 

Έχεις δει εσυ άλλο πρόγραμμα που όταν θέλει να αναβαθμίσει το χάρτη μόνο να βγάζει νέα έκδοση; Εγώ οχι πάντως και ασχολούμαι με τα GPS καθημερινά εδώ και 3-4 χρόνια... :rolleyes:

 

Άλλο πράγμα είπα αλλά δεν έχει και καμία σημασία. Συνεχίζουμε στα του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω να βγαλω το go launcher ...υπαρχει καποιο αλλο θεμα που να αλλαζει τα εικονιδια?

 

Για θέμα ή για launcher ψάχνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη στο ενσωματωμενο email του κινητου δεν μπορω να ορισω ποιες ωρες θελω να δουλευει ο συγχρονισμος, υπαρχει καποιο αλλo email client για συγχρονισμο με gmail; Εκτος αν γινεται και σε αυτο του κινητου και δεν το εχω βρει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω κανα widget να δειχνει cpu usage, ram, sdcard memory, και ταυτοχρονα διακοπτες για wifi bluetooth και ολα τα σχετικα.

Υπαρχει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω κανα widget να δειχνει cpu usage, ram, sdcard memory, και ταυτοχρονα διακοπτες για wifi bluetooth και ολα τα σχετικα.

Υπαρχει κατι τετοιο?

 

elixir για μένα με μεγαλύτερη παραμετροποίηση αλλά και στην μπάρα ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...