Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα πότε δεν μου έδειχνε την υπογραφή του myphone στο tapatalk. Σε καμία έκδοση. Μόνο την υπογραφή του tapatalk.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση, ουτε εμενα βγαζει το Sent from του tapatalk αλλα μονο στο myphone, σε αλλα fora ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειάζομαι μια εφαρμογή για να πάρω backup των εφαρμογών μου μαζί με τα δεδομένα τους ,χωρίς να απαιτείται root....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και το igo πολυ καλο!(το εχω με tom tom χαρτες....)

 

Βάλε τους Q3.2011 της Navteq και δεν θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις άλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια χρειάζομαι μια εφαρμογή για να πάρω backup των εφαρμογών μου μαζί με τα δεδομένα τους ,χωρίς να απαιτείται root....

 

https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή αν την έχεις εγκαταστήσει σαν root μένει μετά και από επαναφορά, δεν μένει όμως μετά από εγκατάσταση άλλης rom. Την δουλειά της όμως θα την έχει κάνει. Θα διαγράφουν όλα τα προσωπικά σου δεδομένα. Αν και υπάρχει και τρόπος να το κάνεις να μην μπορεί να εγκαταστήσει άλλη rom.

 

Swyped from my Galaxy S2

 

Δεν μας λες πως παιζει να μην μπορει να εγκαταστησει αλλη rom ?

 

Ποια χρησιμοποιεις εσυ ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση, ουτε εμενα βγαζει το Sent from του tapatalk αλλα μονο στο myphone, σε αλλα fora ειναι οκ.

 

Το περίεργο είναι οτι με παλιότερη έκδοση βγαίνει κανονικά:confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό κατέβασα αλλα δεν μου παίρνει backup και τα save αλλα μόνο την εφαρμογή...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατέβασα αλλα δεν μου παίρνει backup και τα save αλλα μόνο την εφαρμογή...

 

Δεν γίνεται αν δεν είσαι root να κάνεις backup και τα δεδομένα.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η ερώτηση να μην είναι τελείως άσχετη με το thread...:X

 

Τι πρέπει να αγοράσω για το κινητό τηλέφωνο για να στηρίζει τη συσκευή όταν οδηγάω;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μπαίνει; Βλέπω όλες τις υπογραφές των μελών που γράφουν με το Tapatalk, αλλά καμιά του myphone. Δεν ξέρω αν αυτό εννοείτε!

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Βλέπεις όχι όσων γράφουν από Tapatalk αλλά όσων φαίνεται ότι γράφουν από Tapatalk!;)

 

Κι εδώ τα ίδια, δεν εμφανίζει υπογραφή εδώ και καιρό σε μένα. Οι 3 διαπιστώσεις μου, που τις 2 πρώτες τις έχουν αναφέρει σχεδόν όλα τα παιδιά που έχουν πρόβλημα είναι:

1) Το κάνει μόνο στο Myphone. Στα άλλα forum μπαίνει κανονικά η υπογραφή.

2) Έγινε μετά τα τελευταία updates του tapatalk.

3) Αν είσαι με έκδοση του tapatalk που σου δούλευε η υπογραφή και απλά κάνεις update δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν όμως αλλάξεις ρομ/κάνεις wipe/ whatever που σβήνει τα δεδομένα και ξαναβάλεις το tapatalk δεν δουλεύει η υπογραφή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η ερώτηση να μην είναι τελείως άσχετη με το thread...:X

 

Τι πρέπει να αγοράσω για το κινητό τηλέφωνο για να στηρίζει τη συσκευή όταν οδηγάω;

 

Εντελώς άσχετη όμως μιας και το θέμα είναι για software κι εσύ ρωτάς για hardware, αλλά τέλος πάντων..

Αυτό που χρειάζεσαι είναι μια βάση στήριξης με βεντούζα για το παρμπρίζ του αυτοκινήτου και θα βρεις σχεδόν σε όλα τα μαγαζιά τεχνολογίας.

Εναλλακτικά μπορείς να το ψάξεις στο ebay σαν windshield holder for mobile..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η υπογραφη στο tapatalk του τυπου sending from my Desire using tapatalk μονο αστειο μου κανει..εγω απο εποχες που ειχα iphone 2009 το ειχα απανεργοποιησει οπως και τωρα
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που να κάνει το κινητό μου htc wildfire να λειτουργεί σαν webcam με μικρόφωνο ακόμη καλύτερα και να συνδέω υπολογιστή με κινητό με το καλώδιο usb , δεν υπάρχει η δυνατότητα ούτε για bluetooth ούτε για wifi.

 

Έχετε κάποια πρόταση που να έχετε δοκιμάσει ότι δουλεύει καλά ;

 

QFE

 

Κάποιος σε αυτό εδώ ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που να κάνει το κινητό μου htc wildfire να λειτουργεί σαν webcam με μικρόφωνο ακόμη καλύτερα και να συνδέω υπολογιστή με κινητό με το καλώδιο usb , δεν υπάρχει η δυνατότητα ούτε για bluetooth ούτε για wifi.

 

Έχετε κάποια πρόταση που να έχετε δοκιμάσει ότι δουλεύει καλά ;

Δοκίμασε το droidcam ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η ερώτηση να μην είναι τελείως άσχετη με το thread...:X

 

Τι πρέπει να αγοράσω για το κινητό τηλέφωνο για να στηρίζει τη συσκευή όταν οδηγάω;

 

Το πιό πρακτικό για κινητά χωρίς βεντούζες στο παρμπιζ , έχει βάση που κολλάει σε οποιαδήποτε επιφάνεια και εναλλακτικά βάση που μπορεί

να προσαρμωσθεί στο grill . Το πήρα από Media Markt .

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα widget σαν το system info widget που να δειχνει μπαταρια,θερμοκρασια,ραμ,cpu και εσωτερικη μνημη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα widget σαν το system info widget που να δειχνει μπαταρια,θερμοκρασια,ραμ,cpu και εσωτερικη μνημη?

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό http://www.appbrain.com/app/elixir/bt.android.elixir

Πλήρως παραμετροποιήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό http://www.appbrain.com/app/elixir/bt.android.elixir

Πλήρως παραμετροποιήσιμο.

 

νασαι καλα αδερφε...αυτο δεν το εχω δοκιμασει...δεν μου λες εχεις προσεξει αν σου κανει τιποτα σκαλοπατακια οταν αλλαζεις οθονες?

γιατι με τo system info widget ψηλο μαγκωνει λιγο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα αδερφε...αυτο δεν το εχω δοκιμασει...δεν μου λες εχεις προσεξει αν σου κανει τιποτα σκαλοπατακια οταν αλλαζεις οθονες?

γιατι με τo system info widget ψηλο μαγκωνει λιγο...

 

Εγώ φίλε parafron το έχω στο SGS2 και στο Note και δεν κάνει κιχ...δοκίμασέ το και άμα δεν σου αρέσει πέτα το...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η ερώτηση να μην είναι τελείως άσχετη με το thread...:X

 

Τι πρέπει να αγοράσω για το κινητό τηλέφωνο για να στηρίζει τη συσκευή όταν οδηγάω;

 

Δες και το exogear από ebay. Θα σου κοστίσει γύρω στα 20 € από Αμερική, αλλά δεν έχει καμία σχέση με ότι άλλο κυκλοφορεί. Έχει βεντούζα που γίνεται ένα με την επιφάνεια που θα το βάλεις. Εγώ το έχω βάλει στο ταμπλό εδώ και μήνες και ακόμα είναι γερό σαν βράχος. Άλλα που είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα έπεφταν με ένα απότομο φρενάρισμα και έψαχνα να βρω κινητό μετά. Το κυριότερο όμως είναι ότι θα το κρατήσεις μία ζωή, γιατί ταιριάζει σε όλα τα τηλέφωνα και σε pna.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε parafron το έχω στο SGS2 και στο Note και δεν κάνει κιχ...δοκίμασέ το και άμα δεν σου αρέσει πέτα το...

 

κ εγω για το s2 το θελω...τελειωνω με το στησιμο της ωμεγα10 και το δοκιμαζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά! Ξέρετε καμιά εφαρμογή για φαρμακεία? Εχω βάλει το pharmacies & δε μου δείχνει σε όλες τις περιοχές. Πειραιά δε δείχνει. Ευχαριστώ!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...