Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να γραφή σε video ότι συμβαίνει στην επιφάνεια εργασίας του τηλεφώνου..???

 

https://market.android.com/details?id=com.bw.picme.local&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω το Galaxy S και στην εφαρμογή 3G Watchdog δεν μου εμφανίζει το ποσοστό %, γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό ;

 

Αν πας στο 3G Watchdog, πατάς τα Settings του και προς τα κάτω που λέει Widgets, έχει επιλογές "Show quota % Used" και "Show quota data used". Είναι τικαρισμένο το πρώτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Λογω της δουλειας κυκλοφορω με μηχανακι πολλες ωρες και ψαχνω μια εφαρμογη να ανακοινωνει το ονομα του καλουντος αν ειναι στις επαφες βεβαια.

Εχω δοκιμασει 2-3 ( espeak, call announcer call tell κλπ) με αθλια ως καθολου αποτελεσματα.

Γνωριζει καποιος καποια free η εμπορικη εφαρμογη που να δουλευει αξιοπρεπως στο ACE?

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή για να δείχνει πόσα μηνύματα εχω στείλει την μέρα υπάρχει..? Βασικα θα ήταν ακομα καλύτερα αν έδειχνε κ στατιστικά σε ποιον έστειλα τα περισσότερα κ τέτοια.. εχω το phone usage αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Λογω της δουλειας κυκλοφορω με μηχανακι πολλες ωρες και ψαχνω μια εφαρμογη να ανακοινωνει το ονομα του καλουντος αν ειναι στις επαφες βεβαια.

Εχω δοκιμασει 2-3 ( espeak, call announcer call tell κλπ) με αθλια ως καθολου αποτελεσματα.

Γνωριζει καποιος καποια free η εμπορικη εφαρμογη που να δουλευει αξιοπρεπως στο ACE?

Δοκίμασε και το announcify ;)

 

Μια εφαρμογή για να δείχνει πόσα μηνύματα εχω στείλει την μέρα υπάρχει..? Βασικα θα ήταν ακομα καλύτερα αν έδειχνε κ στατιστικά σε ποιον έστειλα τα περισσότερα κ τέτοια.. εχω το phone usage αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Αυτό που θες το κάνει σίγουρα το droidstats

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Μπορειτα να μου προτεινετε κανα προγραμματακι με το οποιο να ξανανοιγει η οθονη της συσκευης πατωντας οποιδηποτε πληκτρο και οχι αποκλειστικα και μονο το on/off;

 

Χρησημοποιουσα το no lock και ημουν ok μα απο σημερα που η συσκευη μου εγινε αναβαθμιση απο 2.2 Froyo σε 2.3.3 επαψε να λειτουργει αυτο το προγραμμα!

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή για να δείχνει πόσα μηνύματα εχω στείλει την μέρα υπάρχει..? Βασικα θα ήταν ακομα καλύτερα αν έδειχνε κ στατιστικά σε ποιον έστειλα τα περισσότερα κ τέτοια.. εχω το phone usage αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Phonalayzr

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά: Ελληνική φωνή μπορεί να μπει κατά την πλοήγηση με Google maps;

Ναι, αλλά θα πρέπει να αγοράσεις κάποιο tts με ελληνικά.

Η έκδοση 3 του swype υπάρχει πουθενά με υποστήριξη για Ελληνικά;

Δυστυχώς όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη η εφαρμογη τραβαει και βιντεο,γιατι εγω μονο φωτο καταφερα να βγάλω;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτη η εφαρμογη τραβαει και βιντεο,γιατι εγω μονο φωτο καταφερα να βγάλω;;

 

On higher end devices (a8/neon based) one can record movies as well.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=com.bw.picme.local&feature=search_result On higher end devices (a8/neon based) one can record movies as well.

 

ευχαριστώ..!!! αλλά πως τραβά video γνωρίζει κανείς...???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Λογω της δουλειας κυκλοφορω με μηχανακι πολλες ωρες και ψαχνω μια εφαρμογη να ανακοινωνει το ονομα του καλουντος αν ειναι στις επαφες βεβαια.

Εχω δοκιμασει 2-3 ( espeak, call announcer call tell κλπ) με αθλια ως καθολου αποτελεσματα.

Γνωριζει καποιος καποια free η εμπορικη εφαρμογη που να δουλευει αξιοπρεπως στο ACE?

 

Το announcify μαζι με την ελληνικη φωνη απο το SVOX (το svox κανει τρια ευρω αλλα διαβαζει δυνατα και πεντακαθαρα)

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ..!!! αλλά πως τραβά video γνωρίζει κανείς...???

 

Νομίζω οτι δεν γινεται!Μονο φωτο τραβαει,οσο και αν εψαξα δεν βρηκα επιλογη για εγγραφη βιντεο... ας προτεινει καποιος αν ξερει παρομοια εφαρμογη που να τραβαει βιντεο....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ..!!! αλλά πως τραβά video γνωρίζει κανείς...???

οταν ανοιγετε την εφαρμογη, εχει και επιλογες αν πατησετε menu, στην 1η επιλογη επιλεγετε screencast.

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω ενδιαφερομαι για χρηση gps με το xperia x10 mini χωρις να μπαινω στο ιντερνετ καταληγουμε στο οτι

 

γινεται και πρεπει να εχω το gps και το wifi ανοικτο (?)

 

πρεπει να κατεβασω/αγορασω καποια απο τα προγραμματα που αναφερονται (?)

 

υπαρχει κι αλλος τροπος με σπασιμο κτλ που δεν μπορουμε να πουμε στο δημοσιο (?)

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω ενδιαφερομαι για χρηση gps με το xperia x10 mini χωρις να μπαινω στο ιντερνετ καταληγουμε στο οτι

 

γινεται και πρεπει να εχω το gps και το wifi ανοικτο (?)

 

πρεπει να κατεβασω/αγορασω καποια απο τα προγραμματα που αναφερονται (?)

 

υπαρχει κι αλλος τροπος με σπασιμο κτλ που δεν μπορουμε να πουμε στο δημοσιο (?)

 

Δεν χρειαζεσαι wifi..μονο gps.

υπαρχουν διαφοροι τροποι να αποκτησει καποιο προγραμμα που απαγορευεται να αναφερθουν/αναλυθουν στο φορουμ..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Δύο διευκρινιστικές ερωτήσεις

 

1. Στο Navigon, μου κατέβασε όλους τους χάρτες της Ευρώπης απο το WiFi, αλλά αυτό που παρατηρώ, είναι ότι η κάθε χώρα έχει τις ονομασίες των πόλεων και των δρόμων, στην γλώσσα της. Δηλ. αν θέλω να κοιτάξω μια πόλη/δρόμο στην Βουλγαρία, είναι στα κυριλλικά, όπως και στην Ουκρανία. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό ή έτσι είναι και απλά το αποδεχόμαστε;;;;

 

2. Στο iGO my way, έχω βρεί κάτι schemes (πρέπει να είναι απο τα windows) που τα έχω βάλει σαν αρχεία zip μέσα στον κατάλληλο φάκελο (sd/iGO/content/scheme/αρχεία.zip) Όταν το τρέχω και πηγαίνω στο Colors and Themes -> Map Colors, και πάω να τα αλλάξω, μου δείχνει ότι υπάρχουν αυτά αλλά όταν επιλέξω κάποιο, δεν το φορτώνει και με πετάει εκτός.:wacko::wacko: Καμία βοήθεια;;

 

Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά κάποια εφαρμογή που να "σπάει" δίκτυα WEP ξέρετε?

 

Για οτιδήποτε παράνομο δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Στο Navigon, μου κατέβασε όλους τους χάρτες της Ευρώπης απο το WiFi, αλλά αυτό που παρατηρώ, είναι ότι η κάθε χώρα έχει τις ονομασίες των πόλεων και των δρόμων, στην γλώσσα της. Δηλ. αν θέλω να κοιτάξω μια πόλη/δρόμο στην Βουλγαρία, είναι στα κυριλλικά, όπως και στην Ουκρανία. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό ή έτσι είναι και απλά το αποδεχόμαστε;;;;

 

2. Στο iGO my way, έχω βρεί κάτι schemes (πρέπει να είναι απο τα windows) που τα έχω βάλει σαν αρχεία zip μέσα στον κατάλληλο φάκελο (sd/iGO/content/scheme/αρχεία.zip) Όταν το τρέχω και πηγαίνω στο Colors and Themes -> Map Colors, και πάω να τα αλλάξω, μου δείχνει ότι υπάρχουν αυτά αλλά όταν επιλέξω κάποιο, δεν το φορτώνει και με πετάει εκτός.:wacko::wacko: Καμία βοήθεια;;

 

1. Δοκίμασες στα αγγλικά και δεν σου κάνει αναζήτηση;

 

2. Έχεις βάλει schemes από iGO8; Δοκίμασε του Odytsak.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή για sms που να τα αποθηκεύει σε κατηγορίες (εισέρχομενα, απεσταλμένα κλπ), όπως κάνουν τα απλά κινητά και να μην είναι όλα χύμα;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή για sms που να τα αποθηκεύει σε κατηγορίες (εισέρχομενα, απεσταλμένα κλπ), όπως κάνουν τα απλά κινητά και να μην είναι όλα χύμα;

Kαλημέρα. Δοκίμασε το go sms pro!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για οτιδήποτε παράνομο δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε στο παρόν forum.

ρωτάω για εφαρμογές που κικλοφορούν και μπορείς να τις αγοράσεςι απο το market ή απο το site του κατασκευαστή....

όπως είχατε βγάλει ανακύνωση για την εφαρμογή που έσπαγε λογαριασμούς facebook (που σύγουρα δεν ήταν κάτι νόμιμο)... και μάλιστα είχατε δώσει και link!

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω για εφαρμογές που κικλοφορούν και μπορείς να τις αγοράσεςι απο το market ή απο το site του κατασκευαστή....

όπως είχατε βγάλει ανακύνωση για την εφαρμογή που έσπαγε λογαριασμούς facebook (που σύγουρα δεν ήταν κάτι νόμιμο)... και μάλιστα είχατε δώσει και link!

 

υπαρχει μια εφαρμογη η οποια απλα σου βρισκει τα default wep keys απο thomson speed touch κτλ...

κατι σαν το ispeedtouch που υπαρχει για τα iphone...

η εφαρμογη νομιζω λεγετε router ke-ygen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...