Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα. Έχω το navigon και θέλω να μάθω αν μπορώ να αλλάξω τα λόγια. πχ όταν στρίψω κάπου λάθος να βάλω μια αστεία φωνή και να μου λέει ότι έχω κάνει λάθος παρά να είναι συνέχεια η ίδια φωνή όπως τώρα. Γίνεται;

 

Στο navigon όχι.

Edited by Villis

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είναι το δεύτερο post που κάνω μιας και το πρώτο μου το έγραψα σε λάθος μεριά.

Έχω στα χέρια μου μια micro sd η οποία έχει μεσα το MLS Destinator Android Phone Edition.Θέλω να αντιγράψω τα αρχεία που έχει μέσα στην sd του htc desire και μου βγάζει μια αναφορά οτι ενα αρχείο δεν μπορεί να αντιγραφεί.Έχει κάποιος καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό;Και πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είναι το δεύτερο post που κάνω μιας και το πρώτο μου το έγραψα σε λάθος μεριά.

Έχω στα χέρια μου μια micro sd η οποία έχει μεσα το MLS Destinator Android Phone Edition.Θέλω να αντιγράψω τα αρχεία που έχει μέσα στην sd του htc desire και μου βγάζει μια αναφορά οτι ενα αρχείο δεν μπορεί να αντιγραφεί.Έχει κάποιος καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό;Και πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα?

 

Αυτα τα προγραμματα ειναι κλειδωμενα πανω στην καρτα, οποτε αν το αντιγραψεις απο την μαμησια καρτα δε νομιζω οτι θα δουλεψει.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το Fancy widget μού δείχνει πλέον μόνο ώρα και όχι καιρό.

Μήπως δεν διατίθεται πλέον ο καιρός στην free έκδοση;

 

Δουλεύει κανείς το Endomondo?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα με το οποιο να αναβει η οθονη και να ξεκλειδωνει το τηλεφωνο απο το trackball βρεθηκε;

Ψάχνω κ εγω για την ακρίβεια κάπως να ενεργοποιώ το κινητό απο το sleep mode, χωρίς να ψάχνω στο σκοτάδι αυτο το παλιόκουμπο πάνω αριστερά.

Οπως στα άλλα κινητά που όποιο κουμπί κ αν πατήσεις ξυπνάει.

Τίποτα?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάχνω κ εγω για την ακρίβεια κάπως να ενεργοποιώ το κινητό απο το sleep mode, χωρίς να ψάχνω στο σκοτάδι αυτο το παλιόκουμπο πάνω αριστερά.

Οπως στα άλλα κινητά που όποιο κουμπί κ αν πατήσεις ξυπνάει.

Τίποτα?

 

Με το no lock ενεργοποιείται η συσκευή με οποιοδήποτε από τα hard buttons. Εναλλακτικά υπάρχει και το widgetlocker που έχει σχετική ρύθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το no lock ενεργοποιείται η συσκευή με οποιοδήποτε από τα hard buttons. Εναλλακτικά υπάρχει και το widgetlocker που έχει σχετική ρύθμιση.

 

Επισης υπαρχει και το AnyUnlock απο το Market

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Με το no lock ενεργοποιείται η συσκευή με οποιοδήποτε από τα hard buttons. Εναλλακτικά υπάρχει και το widgetlocker που έχει σχετική ρύθμιση.

 

Το wildfire δεν εχει τέτοια. Μόνο το trackball.............

Ολα ειναι touchbuttons :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Το wildfire δεν εχει τέτοια. Μόνο το trackball.............

Ολα ειναι touchbuttons :(

 

δεν υπαρχει προβλημα κανει και το trackball.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει προβλημα κανει και το trackball.

Το anyunlock? Δοκιμασμένο?

Γιατι στο description του δε λέει κάτι τέτοιο.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα, αν κάποιος ξέρει, να μου προτείνετε μία εφαρμογή διαχείρησης μηνυμάτων, με δυνατότητα ταξινόμησης σε φακέλους, καθώς και δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων από τον υπολογιστή (σε συνδεση με το κινητό φυσικά). Κάτι σαν το Jeyo Mobile Companion στα WM. Μου είναι απολύτως απαραίτητο να έχω αποθηκευμένα κάποιες εκατοντάδες μηνύματα, ταξινομημένα μέ κάποιους τρόπους ώστε να μπορώ άμεσα, όταν χρειαστεί, να βρώ το κατάλληλο μήνυμα και να το στείλω.

Ευχαριστώ.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα, αν κάποιος ξέρει, να μου προτείνετε μία εφαρμογή διαχείρησης μηνυμάτων, με δυνατότητα ταξινόμησης σε φακέλους, καθώς και δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων από τον υπολογιστή (σε συνδεση με το κινητό φυσικά). Κάτι σαν το Jeyo Mobile Companion στα WM. Μου είναι απολύτως απαραίτητο να έχω αποθηκευμένα κάποιες εκατοντάδες μηνύματα, ταξινομημένα μέ κάποιους τρόπους ώστε να μπορώ άμεσα, όταν χρειαστεί, να βρώ το κατάλληλο μήνυμα και να το στείλω.

Ευχαριστώ.

Κάποια πράγματα απο αυτά, όπως την αποστολή απο τον υπολογιστή τα κάνεις και μέσα απο το MyPhone Explorer.

K Φυσικά να έχεις όλα τα μυνήματα σου στον υπολογιστή

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Το anyunlock? Δοκιμασμένο?

Γιατι στο description του δε λέει κάτι τέτοιο.

 

Καλο ειναι. Σε εμενα δε δουλευει τελεια αλλα, στο κινητο μου κανενα δε δουλευει αψογα.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι. Σε εμενα δε δουλευει τελεια αλλα, στο κινητο μου κανενα δε δουλευει αψογα.

 

Σορρυ καρδιά μου αλλα λέει σαφέστατα Works on Android 2.2 and 2.3. Notice: 2.3 user can not power on the phone using track ball. Please use volume keys instead

:wacko::(:(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ καρδιά μου αλλα λέει σαφέστατα Works on Android 2.2 and 2.3. Notice: 2.3 user can not power on the phone using track ball. Please use volume keys instead

:wacko::(:(

 

Το γνωριζω αυτο που παραθεσες, αλλα επιμενω και σου λεω οτι στο δικο μου LEGEND 2.2 ποτε δουλευει ποτε οχι.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ανοίγει το τηλ με το Trackball(nexus one) και να κλείνει αντί του power button.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ανοίγει το τηλ με το Trackball(nexus one) και να κλείνει αντί του power button.

 

Συγγνώμη που θα το πω αλλά διαβάζει κανείς τι έχει γραφτεί ή απλά ποστάρουμε??

Έχει 3+ σελίδες που μιλάμε γι' αυτό το θέμα. Ρίξε μια ματιά κι αν εξακολουθείς να έχεις απορία το συζητάμε.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα το πω αλλά διαβάζει κανείς τι έχει γραφτεί ή απλά ποστάρουμε??

Έχει 3+ σελίδες που μιλάμε γι' αυτό το θέμα. Ρίξε μια ματιά κι αν εξακολουθείς να έχεις απορία το συζητάμε.

 

Αν εννοείς AnyUnlock anyunlock KAI Screen Lock δεν εχω δεί κάπου την παραμετροποίηση για trackball ....

Kαι εγώ ψάχνω μια εφαρμογή που να κανει και screen off kai screen on.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς AnyUnlock anyunlock KAI Screen Lock δεν εχω δεί κάπου την παραμετροποίηση για trackball ....

Kαι εγώ ψάχνω μια εφαρμογή που να κανει και screen off kai screen on.

 

Εννοώ ότι αυτό ψάχνουμε κι άλλοι κι έχει ξανααναφερθεί η ερώτηση για την trackball αλλά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά και να καλύπτει αυτό που θες. Απλώς τα παιδιά έχουν θέσει τις εναλλακτικές. Παίζει για nexus να είχε πάρει κάτι το μάτι μου αλλά ίσως να ήταν και mod για rooted συσκευές.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα απο αυτά, όπως την αποστολή απο τον υπολογιστή τα κάνεις και μέσα απο το MyPhone Explorer.

K Φυσικά να έχεις όλα τα μυνήματα σου στον υπολογιστή

 

Φίλε μου σ΄ευχαριστώ.Πολύ καλό πρόγραμμα. Δεν είναι 100% αυτό που ήθελα αλλά τουλάχιστον μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το smooth calendar ενω το βαζω και φενεται κανονικα και ενω εχω συγχρονισει και επιλεξει τα ημερολογια που θελω στο κινητο δεν μου εμφανιζει τιποτα απο οσα θα επρεπε! τι γινεται ρε παιδια?? πως μπορω να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερες. μια ερωτησουλα. ξερει κανεις πως μπορω να βαλω ενα forum που δεν βγαινει στο search στο tapatalk? ή αφου δεν βγαινει στην αναζητηση δεν μπορω να το δω καθολου? ευχαριστω

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βρίσκεις στην Αναζήτηση 2 είναι οι πιθανοί λόγοι:

1) Το forum ακόμα δεν έχει ενσωματώσει την δυνατότητα, οπότε πρέπει να το προτείνεις στον Admin

2) Δεν υποστηρίζουν όλα τα forum το tapatalk, πχ τα freeforums, οπότε και δεν γίνεται ούτως ή άλλως.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ποιο Titanium Backup είναι το πλήρες?To Pro ή το Donate???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...