Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή που να διαχειρίζομαι (βλέπω) το κινητό μου μέσω υπολογιστή?

όχι όμως του στυλ κάνω μια ενέργεια και μετά από 2 δευτερόλεπτα γίνετε και στο κινητό ή το αντίστροφο.

 

Remote VNC, το πόσο γρήγορα θα ανταποκρίνεται όμως είναι καθαρά θέμα συσκευής...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά...Έχω το Battery Indicator Pro το οποίο απ' ότι διαπιστώνω τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία...Μήπως απ' τις ρυθμίσεις υπάρχει τρόπος να περιορίσω κάπως την κατανάλωσή του...?

Κάνε κανένα restart και κοίταξε μήπως κόλλησε καμία άλλη εφαρμογή. Εγώ σε wildfire όσο το χρησιμοποιούσα δεν είχα κανένα πρόβλημα με κατανάλωση μπαταρίας ;)

Παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να απεγκαθιστά εφαρμογες που εχει η ρομ ?
Και με το titanium backup γίνεται αυτό...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να βγει καμια εφαρμογη που να σου επιτρεπει να βαλεις φοντο ολοκληρη την φωτο και να μην ζουμαρει???
Link to comment
Share on other sites

Remote VNC, το πόσο γρήγορα θα ανταποκρίνεται όμως είναι καθαρά θέμα συσκευής...

 

http://www.teamviewer.com/en/download/mobile.aspx

 

καλυτερο απο αυτο δεν εχει :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να βγει καμια εφαρμογη που να σου επιτρεπει να βαλεις φοντο ολοκληρη την φωτο και να μην ζουμαρει???

δοκιμασες να πιασεις τις πορτοκαλι πλευρες και να ανοιξεις το πλαισιο οσο θες για να επιλεξεις το κομματι της φωτος που θελεις;;;

 

http://img823.imageshack.us/img823/1102/snapshotds.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.Μια απορια.Εχω το droid stats για μετρητη κλησεων και η vodafone μου δινει απεριοριστα προς vodafone & σταθερα και 130 λεπτα προς ολους τους αλλους.Τωρα για να μην κατεβαινει ο χρονος προς τα δωρεαν vod. & σταθ. πρεπει να βαλω μεσα συγκεκριμενους αριθμους ή βαζοντας για παραδειγμα μονο τα αρχικα νουμερα το 694.. ή το 210... το προγραμμα δεν σου αφαιρει λεπτα απο τα υπολοιπα 130 ???
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.Μια απορια.Εχω το droid stats για μετρητη κλησεων και η vodafone μου δινει απεριοριστα προς vodafone & σταθερα και 130 λεπτα προς ολους τους αλλους.Τωρα για να μην κατεβαινει ο χρονος προς τα δωρεαν vod. & σταθ. πρεπει να βαλω μεσα συγκεκριμενους αριθμους ή βαζοντας για παραδειγμα μονο τα αρχικα νουμερα το 694.. ή το 210... το προγραμμα δεν σου αφαιρει λεπτα απο τα υπολοιπα 130 ???

 

εχει επιλογη που σου λεει να σημειωσεις ποια εχεις δωρεαν κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου...Γιατί λαμβάνω 3 και 4 φορές το ίδιο μήνυμα που μου στέλνει κάποιος με το Handcent???Έχει καταντήσει εκνευριστικό... :@ :@
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα νεύρα μου...Γιατί λαμβάνω 3 και 4 φορές το ίδιο μήνυμα που μου στέλνει κάποιος με το Handcent???Έχει καταντήσει εκνευριστικό... :@ :@

 

Έχεις απενεργοποιήσει από την native εφαρμογή μηνυμάτων της συσκευής να μην λαμβάνεις ειδοποιήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι λαμβάνω ειδοποίηση(αυτό που λες το έχω απενεργοποιήσει),λαμβάνω το ίδιο μήνυμα που μου στέλνουν 2 και 3 φορές...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

http://www.teamviewer.com/en/download/mobile.aspx

 

καλυτερο απο αυτο δεν εχει :)

απ οσο γνωριζω με το team viewer δεν μπορεις να δεις απο το pc το κινητο,μονο απο το κινητο μπορεις να δεις το pc σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι λαμβάνω ειδοποίηση(αυτό που λες το έχω απενεργοποιήσει),λαμβάνω το ίδιο μήνυμα που μου στέλνουν 2 και 3 φορές...

Tελευταία μου συμβαίνει αυτό σε whatsup σε μη-smart κινητό... Οπότε παίζει να είναι θέμα δικτύου ;)

 

απ οσο γνωριζω με το team viewer δεν μπορεις να δεις απο το pc το κινητο,μονο απο το κινητο μπορεις να δεις το pc σου.
Exactly! :happy:
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για να βλεπω τα Mail μου,αλλα να βλεπω και τα προχειρα και τα απεσταλμενα ολα!

η εφαρμογη του κινητου σερνεται και δεν μπορω να δω τα προχειρα μου!:(

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για να βλεπω τα Mail μου,αλλα να βλεπω και τα προχειρα και τα απεσταλμενα ολα!

η εφαρμογη του κινητου σερνεται και δεν μπορω να δω τα προχειρα μου!:(

για pop3 λογαριασμους mail,η εφαρμογη που εχει το galaxy ειναι ταχυτατη οπως και η εφαρμογη για το gmail ταχυδρομειο,τωρα αν εχεις hotmail,yahoo κλπ,θα σου προτεινα να τα ανοιγεις μεσα απο τον browser και να μην φορτωσεις το κινητο με ανουσιες,κατ εμε,εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος βοηθήστε με λίγο...

Πώς κάνω εγκατάσταση εφαρμογών κατεβασμένων από διάφορα forums και όχι από το Android Market??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος βοηθήστε με λίγο...

Πώς κάνω εγκατάσταση εφαρμογών κατεβασμένων από διάφορα forums και όχι από το Android Market??

το περνας με αντιγραφη/επικολληση στην καρτα μνημης και μετα με καποιον file manager που εχεις κατεβασει απο το μαρκετ το βρισκεις και το τρεχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ μια ερώτηση. Εχω το Igo στο τηλέφωνο μου και και θέλω να έχω ήχους απο speedcams. Γίνεται;

Δεν έχω δει κάποια επιλογή για να το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να πιασεις τις πορτοκαλι πλευρες και να ανοιξεις το πλαισιο οσο θες για να επιλεξεις το κομματι της φωτος που θελεις;;;

 

http://img823.imageshack.us/img823/1102/snapshotds.png

 

εχω δοκιμασει πολλα..το πλαισιο στις περισσοτερες φωτο δεν ανοιγει με τα πανω και κατω βελακια..παει μεχρι ενα συγκεκριμενο σημειο δλδ...και οποιες και να ειναι οι διαστασεις κανει ζουμ οταν το βαζει φοντο στην αρχικη οθονη...δεν υπαρχει κανενας τροπος να μπαινει ολοκληρη η φωτο απειραχτη????? ειναι πολυ σημαντικο ρε παιδια! :cry:

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει πολλα..το πλαισιο στις περισσοτερες φωτο δεν ανοιγει με τα πανω και κατω βελακια..παει μεχρι ενα συγκεκριμενο σημειο δλδ...και οποιες και να ειναι οι διαστασεις κανει ζουμ οταν το βαζει φοντο στην αρχικη οθονη...δεν υπαρχει κανενας τροπος να μπαινει ολοκληρη η φωτο απειραχτη????? ειναι πολυ σημαντικο ρε παιδια! :cry:

Απ όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να βάλει ολόκληρη την εικόνα οποιουδήποτε resolution ως wallpaper. Πρέπει να είναι 960x800 (ή και 854 για ορισμένα κινητά όπως Milestone/Χ10 κλπ) ή 640x480 στη δική σου περίπτωση μιας και βλέπω από το avatar σου ότι έχεις X10 mini. Μπορείς να κάνεις resize την εικόνα σε αυτήν την ανάλυση με κάποιο πρόγραμμα στο pc σου και μετά να δοκιμάσεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

πολυ κριμα... μακαρι να γινει κατι καποια στιγμη...μονο για τα λογισμικα θα γινονται?? :( σε ευχαριστω πολυ παντως!

 

ουτε τπτ για θεματα δν υπαρχει οπως το theme creator ετσι??

Edited by jastonas
διπλό ποστ
Link to comment
Share on other sites

πολυ κριμα... μακαρι να γινει κατι καποια στιγμη...μονο για τα λογισμικα θα γινονται?? :( σε ευχαριστω πολυ παντως!

 

ουτε τπτ για θεματα δν υπαρχει οπως το theme creator ετσι??

 

Θες να φτιάξεις themes ή να περάσεις έτοιμα;

 

Για να φτιάξεις κοίτα αυτό http://uot.dakra.lt/

Link to comment
Share on other sites

Θες να φτιάξεις themes ή να περάσεις έτοιμα;

 

Για να φτιάξεις κοίτα αυτό http://uot.dakra.lt/

 

το μπλε θεμα πχ θα ηθελα να γινει ροζ!! για να φτιαξεις θελει ροοτ και τετοια?? :/

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία μου συμβαίνει αυτό σε whatsup σε μη-smart κινητό... Οπότε παίζει να είναι θέμα δικτύου ;)

 

Και πώς μπορεί να λυθεί αυτό...???Όταν το πάρουν χαμπάρι στην Cosmote???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

το μπλε θεμα πχ θα ηθελα να γινει ροζ!! για να φτιαξεις θελει ροοτ και τετοια?? :/

 

Μπορείς να αλλάξεις το background για αρχή.. κάνε αυτό ροζ. Τώρα με τα θέματα τι να σου πω. Αν είσαι root και έχεις την cyanogenmod μπορείς να βάλεις διάφορα θέματα. Ροζ δεν έχω βρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ροοτ.. :/ background εννοεις το wallpaper της αρχικης οθονης??? oκ..αν βρειτε κανενα ροζ θεμα (να φυγει το μπλε!) πειτε μου! :) thank u!

 

 

ΥΓ. Δεν γινεται να κανει κανενας καμια εφαρμογη και να γινονται fit to screen τα wallpapers??? :D

Edited by begossip
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...