Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παιδιά, κατέβασα το Ndrive σε trial έκδοση, για 7 ημέρες!

μου φαίνεται αρκετά καλό και σε λίγα δρομολόγια που έκανα εντός πόλης, πολύ ακριβές! Τι να κάνω - μπορεί και να τα αγοράσω... (30 ευρώ...:O)

Απλά, εάν το έχει δουλέψει κάποιος, θα ήθελα να μου πει, πως εμφανίζει 3διάστατους χάρτες, γιατί τώρα μου δείχνει τη διαδρομή ΜΟΝΟ πανοραμικά! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα όσα έχει στο 1ο πόστ (Στην δημοσκόπηση)

 

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Θα παρακολουθήσω το θέμα για να βγάλω άκρη για το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κια από εμένα.

Έχω βάλει το navigon, αλλα δυσκολέυομαι...

θέλω να επιλέξω μια διεύθυνση για να πάω.

Δηλώνω χώρα, πόλη, διεύθυνση, αριθμό, (πχ Ελλάδα, Αθηνα, Αριστοτέλους 27) και στη συνέχεια δεν μ βγάζει επιλογή για όλες τις πιθανές οδούς στην Αθήνα, (πχ στο χαλανδρι, κερατσινι κτλ) αλλά μονο ΤΚ από όλες αυτές με την γενική περιγραφή οτι είναι στην Αττική...

Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Στο Ndrive δεν εχω βρει επιλογη για να παραμενει ο χαρτης παντα 2D και ο βορρας προς τα πανω κατα τη πλοηγηση. Δεν γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να τρέξω το IGO και ποια έκδοση για λειτουργικό Android 2.1 σε HTC;

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το iGO 8.4.2.139242 που το τρέχω σε FroYo (2.2), αλλά φαντάζομαι δεν θα έχει πρόβλημα και με το Eclair (2.1)...
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το iGO 8.4.2.139242 που το τρέχω σε FroYo (2.2), αλλά φαντάζομαι δεν θα έχει πρόβλημα και με το Eclair (2.1)...

Σχετικά με τους χάρτες βάζουμε τα ίδια αρχεία στο φάκελλο map που βάζουμε και στο Igo 8.χ στα winMobile 6.5 ή χρησιμοποιούμε τον μοναδικό χάρτη που έχει στο φάκελλο map;

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει.Πως να βαλω χαρτες η καποιο προγραμμα πλοηγησης χωρις ιντερνετ αν υπαρχει?Προσπαθησα αλλα δεν καταφερα τιποτα,και αν υπαρχει δωρεαν.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους χάρτες βάζουμε τα ίδια αρχεία στο φάκελλο map που βάζουμε και στο Igo 8.χ στα winMobile 6.5 ή χρησιμοποιούμε τον μοναδικό χάρτη που έχει στο φάκελλο map;

 

Κοίτα, δοκίμασε να βάλεις το Greece.fbl στο φάκελο maps, νομίζω ότι δεν θα έχει προβλημα (δεν έχω κάνει και hex compare αλλά νομίζω ότι είναι ίδια τα αρχεία).

Πάντως έχω κάνει πάρα πολλές δοκιμές για να περάσω το skin του iGO που είχα στα WinMo και δεν δούλεψε, οπότε γενικά θα έλεγα ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ίδια αρχεία (branding.zip, data.zip κλπ). ΑΛΛΑ επειδή οι χάρτες είναι άλλη κατηγορία αρχείων, το πιθανότερο είναι να δουλέψουν (δεν το έχω δοκιμάσει επειδή βρήκα χάρτη σε release για Android).

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες, τα POI, τα .dem, τα .3dl δουλεύουν κανονικότατα! Τα έχω δοκιμασμένα κι εγώ στο MotoNav (iGO version για την Motorola και μεγάλες αναλύσεις οθόνηες 854x480)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω εγκαταστησει το sygic aura στο desire hd. Δεν πηρα την εφαρμογη απο μαρκετ. Μπορω να κανω αΝαβαθμιση του προγραμματος και των χαρτων ή οχι; Αν μπορω πως γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω εγκαταστησει το sygic aura στο desire hd. Δεν πηρα την εφαρμογη απο μαρκετ. Μπορω να κανω αΝαβαθμιση του προγραμματος και των χαρτων ή οχι; Αν μπορω πως γινεται;

 

επειδη το εχω κανει....

απεγκατεστησε αυτη την εκδοση που εχεις, διεγραψε του φακελους απο την καρτα μνημης, εγκατεστησε το καινουριο .apk και κατεβαζεις χαρτες εκ νεου.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δοκίμασε να βάλεις το Greece.fbl στο φάκελο maps, νομίζω ότι δεν θα έχει προβλημα (δεν έχω κάνει και hex compare αλλά νομίζω ότι είναι ίδια τα αρχεία).

Πάντως έχω κάνει πάρα πολλές δοκιμές για να περάσω το skin του iGO που είχα στα WinMo και δεν δούλεψε, οπότε γενικά θα έλεγα ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ίδια αρχεία (branding.zip, data.zip κλπ). ΑΛΛΑ επειδή οι χάρτες είναι άλλη κατηγορία αρχείων, το πιθανότερο είναι να δουλέψουν (δεν το έχω δοκιμάσει επειδή βρήκα χάρτη σε release για Android).

 

Greek voices πως βαζουμε? Βρισκουμε το .zip και το βαζουμε απλα στον φακελο voices?Και αν ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε, εψαξα αλλα δεν βρηκα για εκδοση android.

Link to comment
Share on other sites

Greek voices πως βαζουμε? Βρισκουμε το .zip και το βαζουμε απλα στον φακελο voices?Και αν ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε, εψαξα αλλα δεν βρηκα για εκδοση android.

 

Ναι, βάζεις τα Voice_Gre-f11.zip, Voice_Gre-m11.zip και όποιες άλλες ελληνικές βρείς στο iGO\content\voice. Δε χρειάζεται να είναι ειδικά για Android, είναι ίδιες για όλες τις εκδόσεις. Θα σου στείλω pm ;)

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανεις πακετο για ελληνικη γλωσσα στο igo ??? Η κανα λινκ για να το κατεβασω ???

Δεν νομιζω να ειναι εναντια στους κανονισμους να ζηταω λινκ για πακετο με ελληνικα ετσι ???

Να διευκρινίσω οτι ζηταω μονο το πακετο και οχι το προγραμα

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το "Lang_greek by Eleonora", από το gpsnavi.org:

http://www.multiupload.com/6VPZKSX8NZ

Το ξεζιπάρεις και αντιγράφεις το lang_greek στο /content/lang ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το "Lang_greek by Eleonora", από το gpsnavi.org:

http://www.multiupload.com/6VPZKSX8NZ

Το ξεζιπάρεις και αντιγράφεις το lang_greek στο /content/lang ;)

 

Χιλια thankssss

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες θα πρέπει να τους αγοράσεις ή να τους βρείς αλλιώς.

POIs κατεβάζεις από εδω : http://www.index.pois.gr/

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους,

 

παίδες σας παρακαλώ, μιας κι έχω καιρό να ασχοληθώ με το θέμα, μπορεί κάποιος να μου πει ποιος χάρτης θεωρείτε αυτή τη στιγμή πιο πλήρης για το iGo My Way?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες θα πρέπει να τους αγοράσεις ή να τους βρείς αλλιώς.

POIs κατεβάζεις από εδω : http://www.index.pois.gr/

 

Και οταν κατεβασω οτι θελω ποια ειναι τα επομενα βηματα ωστε να τα βλεπω στο χαρτη;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και οταν κατεβασω οτι θελω ποια ειναι τα επομενα βηματα ωστε να τα βλεπω στο χαρτη;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Να τα περασεις στον φακελο Content/poi για τα poi και content/map για τους χαρτες.

Μετα απο το igo να ενεργοποιησεις τα pois απο της ρυθμισεις του εαν δεν το εχεις κανει ηδη.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...